Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Drift nocnych kowbojów.
Autor Wiadomość
Piotruś Pan 
doświadczony pisarz

Dołączył: 22 Lis 2012
Piwa: 12/3
Wysłany: 2013-01-05, 22:13   

wbobowski napisał/a:
Piotruś Pan napisał/a:
To, że się tak dzieje to wina projektantów i zarządców dróg.....

A najgorsze jest to, że gdy już usankcjonowana jest decyzja, że to bzdura ... nie jest pociągany do odpowiedzialności (chociażby pozbycia możliwości decyzji) ten, kto jest winien tym bzdurom.


Napiszę tak.
Masz rację, sposób oznakowania naszych dróg czesto uniemożliwia czytanie znaków drogowych choćby ze względu na ich ilość.....
Obserwuję to od lat i z doświadczenia wiem, że są tego dwie przyczyny. Pierwsza to dublowanie znaków czesto dla świętego spokoju zarządcy drogi, druga jest związana z pierwszą. Naciski kierowców i mieszkańców, także samorządów na tychże zarządców dróg...

Przykład ?

Kilka lat temu, jeszcze w innym mieście Powiatu Poznańskiego pracowałem nad zmianą organizacji ruchu na 5 - tysięcznym osiedlu mieszkaniowym, aby wprowadzić na osiedlowych uliczkach ruch jednokierunkowy i zyskać pewną ilość miejsc parkingowych dla mieszkańców. Przy okazji chciałem zlikwidować kilkadziesiąt znaków drogowych określających pierwszeństwo przejazdu na kilkunastu skrzyżowaniach wewnątrz osiedla - wprowadzając skrzyżowania równorzędne. Jedynym stronnikiem tego rozwiązania byłem ja i projektant, który rozumiał sens tego pomysłu....
Niestety nie zgodzili się na to ani mieszkańcy, ani właściciel osiedla, ani zarządca dróg.
Bo będą wypadki, bo kierowcy nie będa wiedzieli kto ma pierwszeństwo, bo....., bo.......
Koniec końców zostało niestety po staremu.
Dobrze, ze udało się przeforsować drogi jednokierunkowe, gdyż była duża i silna grupa mieszkańców, która nie chciała się na to zgodzić - bo jadąc pod swój blok będą musieli nadłożyć 100 metrów jedąc drogą jednokierunkową :roll:
_________________
Wyjątkowo wredny właściciel żaglokampera...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2013-01-06, 12:22   

Piotruś Pan napisał/a:
(...)
Kilka lat temu, jeszcze w innym mieście Powiatu Poznańskiego pracowałem nad zmianą organizacji ruchu na 5 - tysięcznym osiedlu mieszkaniowym, aby wprowadzić na osiedlowych uliczkach ruch jednokierunkowy i zyskać pewną ilość miejsc parkingowych dla mieszkańców. Przy okazji chciałem zlikwidować kilkadziesiąt znaków drogowych określających pierwszeństwo przejazdu na kilkunastu skrzyżowaniach wewnątrz osiedla - wprowadzając skrzyżowania równorzędne. Jedynym stronnikiem tego rozwiązania byłem ja i projektant, który rozumiał sens tego pomysłu....
Niestety nie zgodzili się na to ani mieszkańcy, ani właściciel osiedla, ani zarządca dróg.
Bo będą wypadki, bo kierowcy nie będa wiedzieli kto ma pierwszeństwo, bo....., bo.......
Koniec końców zostało niestety po staremu.
Dobrze, ze udało się przeforsować drogi jednokierunkowe, gdyż była duża i silna grupa mieszkańców, która nie chciała się na to zgodzić - bo jadąc pod swój blok będą musieli nadłożyć 100 metrów jedąc drogą jednokierunkową :roll:

Potwierdzasz tym moją tezę, że społeczeństwo jest rozpieszczone, krótkowzroczne i liczy się tylko widzimisię każdego z osobna bez odrobiny dobrej woli by chociaż przeanalizować jakieś koncepcje. Nie i koniec bo!
A przecież to dla nich miało być lepiej.
Wszyscy jesteśmy kierowcami geniuszami , no ale jak się nie wie, co decyduje o pierwszeństwie na równorzędnym to od razu mamy polski obraz ogółu motoryzacyjnej doskonałości.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotruś Pan 
doświadczony pisarz

Dołączył: 22 Lis 2012
Piwa: 12/3
Wysłany: 2013-01-09, 18:36   

http://kontakt24.tvn.pl/t...?categoryId=496

http://kontakt24.tvn.pl/t...?categoryId=496


Wiecie co, możecie mnie zakrzyczeć , zlinczować nie dbam o to.....

Dzisiaj przeprowadziłem mały eksperyment przy okazji przejazdu służbowego do Poznania.

Jechałem ul. Warszawską do centrum i z powrotem. Kto nie zna Poznania tego informuję, że ul. Warszawska to "dwupasmowa" arteria, która na całej długości ma prędkość podwyższoną do 70 km/h. Żeby nie było - jechałem oznakowanym radiowozem z niebieskim kogutem na dachu prawym pasem z prędkością 80 km/h (dozwolona + 10 km geszenk od Posłów) między kilkoma innymi samochodami jadącymi z podobną prędkością. Wierzcie mi lub nie, byłem jednym z najwolniejszych pojazdów na tej trasie.
Pomimo, że jadąc szybko lewym pasem nie wiadomo czy ten niebieski kogut wystający zza samochodów nalezy do policji czy straży miejskiej, a widać go z daleka (Dacia Logan jest dość wysoka jak na osobówkę), na mało którym kierowcy robiło to wrażenie....
Wracając także wyprzedzały mnie samochody jadace dużo szybciej niż ja , pomimo tego, że na przeciwnych pasach ruchu drogówka pracowała suszarką......
Były takie, które śmigały setką i znacznie szybciej, np. BMW X5 na szamotulskich blachach .....
W cywilizowanych , europejskich krajach jest to nie do pomyślenia i nie do zaakceptowania..
Zaczynam się przychylać w stronę tezy, że Polak niestety musi czuć bat na grzbiecie....... :oops:
_________________
Wyjątkowo wredny właściciel żaglokampera...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2200
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-01-09, 18:41   

Piotruś Pan napisał/a:
Zaczynam się przychylać w stronę tezy, że Polak niestety musi czuć bat na grzbiecie.......


Piotrze, wątpię, czy to stwierdzenie miało by kogoś nakłaniać do linczu na Twej osobie. :szeroki_usmiech

Przecież ono jest słuszne. :ok
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-01-09, 20:31   

Piort ...ani nie jechałeś w nocy , ani nie widziałeś żadnego drifciarza a tym bardziek kowboja to dlaczego w tym temacie żalisz się na ludzi ? Ten o żółtym światełku byłby już bardziej ...

Mimo to musze też przyznać Ci rację ...nie ma bata nie ma dyscypliny ... i tyle się mówi o nowych ITD a ludzie dalej swoje ... teraz ITD zmieni fury , nikomu nic nie powiedzą i te cwaniaczki co tu na pamięć wyryli wszystkie numery rejestracyjne , powpadają jak śliwki ... i niech wpadną ci dzienni kowboje , mistrzowie prostej... :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ANDROCH 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2011
Wysłany: 2013-01-09, 21:32   

Piotrusiu ul. Warszawska w Poznaniu jest ul. wylotową z miasta więc tam bardzo często pomykają autka służbowe ,NO WIESZ KOGO :ok . Być może że posiedzonko się przedłużyło i wszyscy ruszyli
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotruś Pan 
doświadczony pisarz

Dołączył: 22 Lis 2012
Piwa: 12/3
Wysłany: 2013-01-09, 21:41   

No name napisał/a:
Piort ...ani nie jechałeś w nocy , ani nie widziałeś żadnego drifciarza a tym bardziek kowboja to dlaczego w tym temacie żalisz się na ludzi ? Ten o żółtym światełku byłby już bardziej ...


Zatanawiałem się gdzie się "wpisać" i po przeczytaniu ostatnich kilku postów doszedłem do wniosku , że tutaj dyskusja zeszła na bardziej ogólne tematy......

Ja się Adam nie żalę. Ja stwierdzam fakt, że być moze na Polaka trzeba faktycznie fotoradarów co 5 kilometrów i tajniaków z nieoznakowanymi wideoradarami, dwa razy wyższych mandatów i zatrzymywanych praw jazdy.......

Więc może to nie jest skok na kasę , a faktycznie jedyna metoda na doprowadzenie do tego, że nasi rodacy będą jeździć w swoim kraju tak jak to robią za granicą ....

Słuchałem wywiadu w TVN-ie red. Durczoka z Ministem Nowakiem chłop gadał z sensem na ten właśnie temat.....
_________________
Wyjątkowo wredny właściciel żaglokampera...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-01-09, 21:53   

Wszystke wersje wydarzeń jakie będą miały miejsce dają Tuskowi atuty , którymi będzie się chwalił latami ... jestem zdania , że za rok będzie prawie jak w Niemczech ... :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/482
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2013-01-09, 22:23   

No name napisał/a:
jestem zdania , że za rok będzie prawie jak w Niemczech ...

Oczywiście piszesz o autobanch :chytry
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-01-09, 22:25   

oczywiście tematem jest prędkość :chytry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2200
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-01-09, 22:26   

SlawekEwa napisał/a:
No name napisał/a: jestem zdania , że za rok będzie prawie jak w Niemczech ...

Oczywiście piszesz o autobanch


Eeee, Adam ma na myśli dobrobyt. :szeroki_usmiech
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/482
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2013-01-09, 22:29   

No name napisał/a:
oczywiście tematem jest prędkość

Można pozwolić sobie na przestrzeganie szybkości na drogach lokalnych jak się wie,że jadąc gdzieś dalej będziesz miał za kilkanaście km autostradę gdzie można już pogonić :-P
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-01-09, 22:32   

można też rano wyjść z domu 10 min szybciej by potem nie gonić czasu :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/482
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2013-01-09, 22:34   

No name napisał/a:
można też rano wyjść z domu 10 min szybciej by potem nie gonić czasu

Oczywiście piszesz o pokonywaniu trasy na piechotę :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-01-09, 22:56   

trasy z domu do samochodu ... oczywiście na piechotę :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***