Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Galaxy mod
Autor Wiadomość
nehalem 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ford Galaxy <Galaktyka>
Nazwa załogi: <sex onboard>
Dołączył: 08 Sty 2013
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-01-10, 16:23   Ford Galaxy mod

Witajcie ponownie, w moim ulubionym dziale. :ok

Ostatnio nie mam czasu sklecić aparatu z ładowarką i akumulatorem w jednym miejscu, więc nie bijcie, że nie ma zdjęć.
Jak już wspominałem w przywitalni, na codzień upalam Forda galaxy. 7 osobowe maleństwo służy do wożenia mnie do pracy, a także zapewnia dach nad głową w różnych ciekawych sytuacjach. Głównie nocuję w mieście, gdzie radzi sobie doskonale (ciemne szyby, technologia stealth). Jednak pytanie, jakie do Was kieruję dotyczy totalnego odludzia, bez prądu, wody, gazu... Bywa, że latem w ląduję w takim miejscu galaktyką w 2 osoby, więc potrzebne są wszystkie media. Część mam ogarniętą, część półśrodkami, a część wcale.

Woda: Baniaki 5l w ilości zależnej od dł. pobytu.
Prysznic: Baniak z wodą 5l z podziurkowanym korkiem.
Gaz (gotowanie, prysznic): Palniczek campingaz na wymienne butle easyclick.
Naczynia: Mikro patelnia na 1 jajko, jednorazowe naczynia/metalowe miski oraz nóż wojskowy.
Oświetlenie: Wewnętrzne samochodowe, lampy led.
Prąd: 2 przetwornice, 2 aku użytkowe 70, 90AH
WC: Krzaki.
Spanie: Zależnie od długości pobytu: rozłożone fotele z tyłu wygładzone utykając co pod ręką/ 3 siedzenia na pokładzie i materac domowy 200x90.
AV: 2 pary 2 drożne, 2x elipsy w klapie sprzężone ze środkowymi, radio z DVD

Modyfikacje jakie chcę wprowadzić, to:
-Trumna na dach 600l na lekkie ale duże graty np ciuchy, jedzenie, (woda?)
-Sterowanie akumulatorami pstryczkiem, nie podmienianie pod maską
-zabudowa zlew+kuchenka w tylnym schowku, handmade w stylu sharana westfalia
-składany taboret z oparciem i dziurą w siedzisku
-oświetlenie led RGB z pilotem
-ukryty komputer podłączony do nagłośnienia samochodowego i ekranu LED +-19"
-lepiej ogarnięte spanie, zachowując możliwość jazdy w 7 osób

Co sądzicie, czy gra warta świeczki czy lepiej sprzedać galaktykę i przesiąść się na np. nissana patrola, blaszaka w wydaniu skromnym ($) lub coś jeszcze innego?
Dodam, że mam przyczepę 4 osobową tabert do remontu bez papierów i rozważam jej ciąganie, jednak jestem strasznym wrogiem manewrów po mieście z przyczepą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kit 
trochę już popisał


Twój sprzęt: TransKiT
Nazwa załogi: kit
Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2013-01-11, 17:23   

My od pewnego czasy używamy do wycieczek Vito i sprawdza sie całkiem nieźle w roli wielozadaniowego auta, na co dzień do roboty a po 10min jest przystosowany do podróżowania :wyszczerzony: oczywiście nie ma mowy o super komfortach ale nadrabia mobilnością ekonomiką i brakiem jakichkolwiek ograniczeń :wyszczerzony: Minimalnym nakładem pracy i $ stworzyłem takie coś http://forum.karawaning.p...ry/page__st__60 , http://forum.karawaning.p...ry/page__st__75
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2013-01-15, 09:24   Re: Ford Galaxy mod

nehalem napisał/a:


Woda: Baniaki 5l w ilości zależnej od dł. pobytu.
Prysznic: Baniak z wodą 5l z podziurkowanym korkiem.
Gaz (gotowanie, prysznic): Palniczek campingaz na wymienne butle easyclick.
Naczynia: Mikro patelnia na 1 jajko, jednorazowe naczynia/metalowe miski oraz nóż wojskowy.
Oświetlenie: Wewnętrzne samochodowe, lampy led.
Prąd: 2 przetwornice, 2 aku użytkowe 70, 90AH
WC: Krzaki.
Spanie: Zależnie od długości pobytu: rozłożone fotele z tyłu wygładzone utykając co pod ręką/ 3 siedzenia na pokładzie i materac domowy 200x90.


Co sądzicie, czy gra warta świeczki


Wiadomo, że wszystko zależy od kasy, jak to w życiu. Ale... to co planujesz chyba lekko bez sensu. Jak na razie po prostu śpisz w aucie, pewnie prawie każdy kiedyś spał na fotelach. Zdarzało mi się to nie raz, ale nie jest to specjalnie godne polecenia :czerwona:
Moim zdaniem albo kontynuuj dotychczasowy system bez specjalnych inwestycji, albo pomyśl o czymś większym. Jeżeli koniecznie chcesz nadal spać w centrum miast przy parkomacie to chyba maxymalny rozmiar auta to VW t5/ Renault Traffic. Gdyby trafić wersję z podnoszonym dachem (w mieście nie podniesiesz, ale na kempingu to już zwiększa kubaturę) to masz już jako tako kampera :spac:
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
nehalem 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ford Galaxy <Galaktyka>
Nazwa załogi: <sex onboard>
Dołączył: 08 Sty 2013
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-23, 20:11   

Witam po dość długiej przerwie, trochę się pozmieniało...

Fiord galareta już nie jest jedynym wozidłem, przybyło mi jeszcze jedno autko z LPG do upalania na co dzień, dlatego padła decyzja o wywaleniu z gial siedzeń na tyle, z przyczepy tabert przytuliłem stół z 2 stopniami wysokości i na ten zestaw wjechał materac. Niestety stół nie pokrywa całej powierzchni materaca więc tymczasowo resztę podpiera stary blat biurka na 2 kratach od piwa... :roll:
Rozwiązanie bardzo tymczasowe, bo nie dość, że szpetne-nie dało mi miejsca pod materacem a także odpada opcja posadzenia kogoś legalnie/bezpiecznie na tyle samochodu. Może macie jakieś ciekawe sugestie w jaki sposób można zorganizować tak niewielką przestrzeń, aby jednocześnie służyła do spania jak i przechowywania pod spodem wody/kuchenki itp.

Dodatkowo w planie zdecydowałem się na radykalne ruchy tj oskubanie galaktyki z tapicerki. Idąc od frontu, ocieplenie i wygłuszenie boczków w przednich i tylnych drzwiach, natomiast plastiki z tyłu niepotrzebnie zabierają miejsce (nagrzewnica tylna mogłaby się zmieścić pod materacem) a z prawej jest po prostu nieporęczny schowek.

Przy okazji ocieplania przeorałem pół forum i tyle co camperów tyle opinii... Szukam TANIEGO materiału do przerobienia gial na termos :) Spanie tej zimy przy -20* na zew. i -8* w samochodzie wymagało zbyt wielu kocy i skarpet.

Pozdrawiam, liczę na ciekawe sugestie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tatko Niedzwiedz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Black long & high
Nazwa załogi: P&A
Dołączył: 25 Mar 2013
Skąd: Urle nad Liwicem
Wysłany: 2013-04-23, 21:26   

Zastanów się zanim rozbierzesz Gala...sprzedaj...kup t4 lub t5....zacznij mysleć przerabianiu... jezeli jednak nadal upierasz sie przy swoim to proponuje wełne min. Zspakuj szczelnie w worki zakleić i poutykać w szczeliny....czy tani to sposób...? No raczej...
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***