Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tadeusz
2013-01-31, 16:39
Co Etykieta Karawaningowa na to;
Autor Wiadomość
Andrzej_M 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team, Transit
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-28, 23:02   

Elwood napisał/a:
większość ludków z całej Europy podróżująca z dziećmi próbuje zaoszczędzić w sposób opisany przez Saluta

A to jest sprawdzona informacja? Szczerze mówiąc nigdy nie oszczędzałem w ten sposób. Ponadto wydawało mi się, że ludkowie których spotykałem podczas swoich podróży też nie kantują. Oczywiście niespecjalnie tych spraw dociekałem w czasie urlopu, ale że to aż tak?- Większość, no no.

Elwood napisał/a:
wrzucić ten temat do śmietnika póki smrodek nie rozejdzie się większy

No ale jaki smrodek, przecież jest git. Zakombinować, nie zapłacić- czysty zysk. Czego tu się wstydzić. "Polak potrafi, nie?" (mam świadomość, że to nie jest kwestia narodowości tylko uczciwości, ale ile razy można usłyszeć to "Polak potrafi" właśnie w takim kontekście np. wrzucić żeton do prysznica, wykąpać się, a potem wydłubać żeton szprychą rowerową- "Polak potrafi,nie"-mówione trochę pobłażliwie, a trochę dumnie)

No chyba, że z tym smrodem chodzi o to co tu wypisują White&Red i W.Cherubin- jeżeli tak, to pełna zgoda. Skąd się w ludziach bierze tyle nienawiści, żeby wypisywać że oszukiwanie nie jest w porządku i trzeba być uczciwym?! Zbanować ich, to się nauczą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Elwood 
weteran


Twój sprzęt: Rimor Katamarano 1
Nazwa załogi: elwood'ki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2008
Piwa: 84/50
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2013-01-28, 23:23   

Uwierz mi Andrzeju M, że nie jest to tylko nasza cecha narodowa - kombinowanie. I nie pochwałę kombinowania mam na myśli pisząc w tym wątku. Przeraża mnie ton moralizatorski Stasia i Witka w tym wątku i wielu innych w innych. Kto nam daje prawo do publicznego osądu drugiej osoby. Nie rozumiem czemu mają służyć podobne prywatne wycieczki - chyba tylko temu by kosztem innych zwrócić na siebie uwagę. :spoko :spoko :spoko
_________________
Nie pozwólmy by nasze marzenia zarosły chwastami.
http://picasaweb.google.pl/Elwood.eg/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2013-01-29, 00:30   

Tak czytam............i stwierdzam ,że współczuję ..............dzieciom kolegi Saluta :(
Bo ja podczas naszej wyprawy do Norwegii nie zmuszałem swoich do wchodzenia pod stół czy chowania przed światem dla kilku koron .A przede wszystkim nie chwaliłbym sie tym na forum.
A co do kantowania....... :-/ pewnie robią to wszystkie narody..........tylko czemu My mamy z tego robić sport narodowy :bajer

:spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2013-01-29, 07:53   

MILUS napisał/a:
tylko czemu My mamy z tego robić sport narodowy

Miluś, ale jaki ''sport narodowy''
to zwykłe czepialstwo szczegółów .
fakt, może Salut był trochę za bardzo ''wylewny''
ale gdyby nie W&R nikt by na to uwagi nie zwrócił
i wszyscy docenialiby to co w opisie z ich wakacji jest dużo ważniejsze...radość z podróżowania

wydaje mi się , że zamiast współczuć ''Bąblowi'' zapytaj go osobiście, czy wyprawa mu się podobała
naprawdę uważasz że jedyne czego ''Bąbel'' oczekuje od Ciebie to...współczucie?


cały ten temat, przypomina mi dyskusje Jaczka o ''obrotnicy''
czy o ''kocie i saperce ''
w 4 oczy, każdy przyznaje że ''saperka'' nie raz była w użyciu...ale na forum,często Ci sami są największymi ''moralistami''

krótko mówiąc,jeśli W&R miał zastrzeżenia, to zamiast temat załatwić na PW , bezsensownie wywalił go na ogólne forum
po co? nie mam pojęcia....
może dla ośmieszenia kolegi z forum?
jak dla mnie, marne błyśnięcie ....


ja, jako moderator, większość tego typu spraw, załatwiam właśnie poprzez PW
delikatnie wyjaśniając pewne sprawy,zasady forum
sugerując że warto ''coś tam poprawić, zmienić''
przynosi to w 90% skutek
i nikt na nikogo się nie obraża

a w tym przypadku, smród między ''kolegami'' pozostanie na długo...
mam nadzieję że kac moralny też
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Thom 
zaawansowany


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter XXX 631G (2005)
Dołączył: 16 Gru 2012
Piwa: 8/2
Skąd: DLE
Wysłany: 2013-01-29, 09:11   

Drodzy Koledzy...

Z niepokojem obserwuję tę/tą dyskusję i muszę dołożyć kilka swoich obserwacji...
Tak się składa, że jestem życiowym propagatorem kultury i zachowań etycznych w każdych sytuacjach jakie nas spotykają.
Trzeba sobie zdawać sprawę, że "jakim nas widzą takim nas piszą", a szerzej mają o nas takie właśnie zdanie...
Cały stereotyp "Polaka" ma właśnie, źródła w obserwacjach zachowań i poczynań nas samych!!!
Co gorsze postępowanie to zawdzięczamy przeszłości, a więc obserwacji naszych wzorców czyli rodziców i bliskiego otoczenia!
Uważamy, że skoro to jest "normalne" w poczynaniach naszych autorytetów - to tak można robić i z całą odpowiedzialnością wpajamy ten model w nasze zachowania i go akceptujemy...

Moim zdaniem trzeba zwracać uwagę na postępowania rażące i nieodpowiednie... :stop:

Jeden apel... Każdy z nas kombinuje i nie jest we wszystkich sytuacjach transparentny w 100%!!!
Dajmy powody do naśladowania naszych dobrych zwyczajów!
Pokażmy otoczeniu, nauczmy dzieci i sami wypracujmy model dobrych praktyk i zachowań! To zaprocentuje...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Elwood 
weteran


Twój sprzęt: Rimor Katamarano 1
Nazwa załogi: elwood'ki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2008
Piwa: 84/50
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2013-01-29, 09:51   

Thom napisał/a:
Drodzy Koledzy...

Moim zdaniem trzeba zwracać uwagę na postępowania rażące i nieodpowiednie... :stop:


Tylko czy w taki sposób jak w tym temacie - czy nie można tego załatwić w cztery oczy na PW ????
_________________
Nie pozwólmy by nasze marzenia zarosły chwastami.
http://picasaweb.google.pl/Elwood.eg/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Thom 
zaawansowany


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter XXX 631G (2005)
Dołączył: 16 Gru 2012
Piwa: 8/2
Skąd: DLE
Wysłany: 2013-01-29, 10:08   

Elwood napisał/a:
czy nie można tego załatwić w cztery oczy na PW ????

w moim odczuciu nawet trzeba! Po to jest PW żeby takie kwestie omawiać...
_________________
były sprzęt: Burstner A532 Active '99
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darol 
weteran
KMW TEAM


Twój sprzęt: Knaus Sunliner
Nazwa załogi: darole - gorole ;-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Paź 2010
Piwa: 61/24
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-01-29, 10:20   

Elwood napisał/a:
czy nie można tego załatwić w cztery oczy na PW

Jak to mówią, człowiek ze wsi może wyjść ale wieś z człowieka nigdy
Z tej bajeczki morał taki:
Salut nauczył się, że niektóre fakty i zdarzenia (popełniane przez wielu kamperowiczów, żeby nie było) należy przemilczeć i traktować jak tabu, a skupić się na ciekawostkach i smaczkach z podróży.
W&R oparzył się na próbie zdobycia popularności na forum kosztem innego kolegi. Być może chciał podciągnąć sobie PijaR po klęsce w temacie promowym. Jego moralizatorski topik przyniósł jednak odwrotny efekt od pierwotnie zamierzonego.
_________________
Arek (nie Darek) :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Elwood 
weteran


Twój sprzęt: Rimor Katamarano 1
Nazwa załogi: elwood'ki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2008
Piwa: 84/50
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2013-01-29, 10:27   

Thom napisał/a:
Elwood napisał/a:
czy nie można tego załatwić w cztery oczy na PW ????

w moim odczuciu nawet trzeba! Po to jest PW żeby takie kwestie omawiać...


I chyba to jest sedno tego tematu. Proponuje dajmy dalszym dywagacjom spokój i zakończmy ten temat. Pozdrawiam serdecznie. :spoko :spoko :spoko
_________________
Nie pozwólmy by nasze marzenia zarosły chwastami.
http://picasaweb.google.pl/Elwood.eg/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
YAN 
weteran


Twój sprzęt: Trafic 2,0 115 dci 2007
Dołączył: 23 Wrz 2011
Piwa: 33/18
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2013-01-29, 10:30   

Czytając to co do tej pory tu napisano nasuwa mi sie uwaga .Jesli rzucamy kamieniem/ coś już chyba wyżej było w tym stylu / to sami ....itd. Pamiętam że autor tematu pisał jednemu z kolegów : /Nie przebywam tu w celach zarobkowych, ja tu mieszkam tak jak Ty na Górnym Śląsku./ " temat dotyczył min. cen za promy, ale ta sama osoba informuje że samochód który tam kupił naprawia w kraju rozumiem żeby było taniej.Jak dla mnie jest to podobne działanie jeden chciał zaoszczędzić i drugi. Czy działa tu prawo Kalego ?
_________________
Yan
Mam swój mały świat hen za morzem smutków, za górami marzeń tam.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11537
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brajtek 
doświadczony pisarz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2010
Piwa: 3/1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-29, 11:45   

Nie do końca się z tym zgodzę. Nie ma przepisu nakazującego naprawiać samochód w kraju zarejestrowania. Jak ktoś ma ochotę może nawet naprawiać samochód w Stanach czy Australii :) A bilety na prom trzeba kupić dla wszystkich pasażerów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2013-01-29, 11:48   

Brajtek napisał/a:
Nie do końca się z tym zgodzę. Nie ma przepisu nakazującego naprawiać samochód w kraju zarejestrowania. Jak ktoś ma ochotę może nawet naprawiać samochód w Stanach czy Australii :) A bilety na prom trzeba kupić dla wszystkich pasażerów.

+1 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2013-01-29, 12:27   

Brajtek napisał/a:
Nie do końca się z tym zgodzę. Nie ma przepisu nakazującego naprawiać samochód w kraju zarejestrowania. Jak ktoś ma ochotę może nawet naprawiać samochód w Stanach czy Australii :) A bilety na prom trzeba kupić dla wszystkich pasażerów.


Można oszczędzić............czemu nie........... :-P zawsze jak się nie chce płynąc "na gapę " można........... :ryba: lub :surf:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rysiol 
stary wyga


Twój sprzęt: frankia mercedes MB100 1989 rok
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Piwa: 74/26
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2013-01-29, 13:05   

Po lekturze tego tematu utwierdzam się w przekonaniu, iż nikt nie ma tak złego zdania o Polakach, jak my sami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pabloarmando 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Jeep
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2011
Piwa: 6/6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-01-29, 14:58   

Zastanawia mnie to chętne wytykanie na forum publicznym pewnych zachowań uznawanych za nieetyczne lub niezgodne z prawem... Ale... nie wszystkim. Właśnie, dlaczego są osoby stale piętnowane i na ogół przez tych samych forumowiczów? A z drugiej strony... właśnie... poczytajcie sobie temat GRECJA - tam parkowanie na dziko jest hołubione! A przecież to niezgodne z PRAWEM ! Dlaczego nikt tego nie wytknie wszystkim, którzy się tym chwalą. Gdzie są Ci pseudomoderatorzy, którzy czepiają się Bąbla pod stołem a nie widzą kampera na zdjęciu na plaży w Grecji? To się Panowie i Panie nazywa hipokryzja a osobiste docinki traktuję jak wyniesione z poprzedniego ustroju. Zawsze traktowałem to forum jak skarbnicę wiedzy i doświadczeń, teraz widzę, że niestety na tym forum jak na niewielu innych jest mnóstwo tzw. osobistych wycieczek. Szkoda...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***