Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Leggoland Dania
Autor Wiadomość
Filipuszek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 11:39   Leggoland Dania

Moze ktos sie wybiera do leggolandu miedzy 28 kwietnia a 5 maja, zawsze z kims jest razniej
Za jakies namiary na camping bedziemy wdzieczni
Pozdrawiamy
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2013-01-27, 11:59   

W samym Billund są 2 kampingi :

Billund Camping Sussie Lund-Jensen Nordmarksvej 2 7190 Billund tel. 7533 2088

Billund FDM Camping Ellehammers Alle 2 7190 Billund tel.7533 1521 i strona internetowa www.billundcamping.dk

Parking przed samym legolandem jest płatny,(dośc drogo, nie pamiętam) i można zostać na noc
Z uwagi na wiele atrakcji, warto spędzić tam cały dzień.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-28, 10:18   

Byliśmy w czerwcu 2009 roku. Wtedy wydaje mi się, że parking przynajmniej w ciągu dnia nie był płatny, albo był płatny jakoś symbolicznie bo nie zapamiętałem jakiegoś niesmaku, a pamiętam takie kwiatki. Ponadto samo to, że na nim staliśmy (tylko przez dzień) świadczy o tym, że nie było tragedii finansowej :) W Danii byliśmy przez 10 dni i żadnej nocy nie spędziliśmy na kempingu. Bez problemu znajdowaliśmy noclegi na dziko. Było całkiem pusto (czerwiec). Natomiast życzę wam pogody! Legoland w większości jest "pod chmurką". My pomimo czerwca i w miarę słonecznej pogody chodziliśmy zakapturzeni. Obawiam, się że na przełomie kwietnia/maja może być jeszcze gorzej :( Obym się mylił. Co do samego Legolandu to jeden pełny dzień od otwarcia do zamknięcia to niezbędne minimum. Sugerowałbym wejście na 2 dni żeby na spokojnie wszystko obejrzeć. My byliśmy 1 cały dzień i to dla nas było zdecydowanie za mało. W tym roku wybieramy się do niemieckiego Legolandu i tam na pewno kupimy bilety na 2 dni.

Życzę udanego zwiedzania i dobrej pogody!
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Damian 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato LMC 561G
Nazwa załogi: Jędrzeje
Dołączył: 29 Gru 2009
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2013-01-28, 11:33   

Witam.
My byliśmy w Legolandzie dokładnie 30 kwietnia 2011 roku. Do Billund dotarliśmy poprzedniego dnia późnym wieczorem. Z tego co pamiętam parking obok wejścia w nocy był niedostępny. Mam wrażenie że po to, by napędzić klientów pobliskiemu kampingowi. Zatrzymaliśmy się na nocleg na parkingu obok supermarketu - w nocy zupełnie pustym. Wczesnym rankiem przejechaliśmy na parking obok wejścia do Legolandu.
Oficjalnie na darmowych parkingach, które widzieliśmy był zakaz wjazdu dla naszych pojazdów.
Pogoda w tym okresie była dobra - nie za ciepło nie za zimno. Chodzenia b.dużo. Nasz York w południe już miał dość i wolał zostać w samochodzie.
Jeżeli planowalibyście udział dzieci w mini miasteczku ruchu drogowego (ja polecam) to warto w to miejsce udać się od razu po wejściu do parku w celu rezerwacji terminu.

Po pobycie w parku rozrywki udaliśmy się na wyspę i do miasta Odense, gdzie mieszkał m.in. H. Ch. Andersen, a że był to 1 maja mogliśmy zobaczyć pochód z orkiestrą i śpiewem międzynarodówki w wykonaniu Duńczyków. Nocowaliśmy na parkingu w centrum miasta.

W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Serengeti Park koło Hanoveru. Jeżeli byście mieli taki zamiar trzeba wziąć pod uwagę, że obiekt jest w środku lasu i na nocleg przed bramą nie ma co liczyć. My wróciliśmy do najbliższego miasteczka i znów nocowaliśmy obok supermarketu. Rano kupiliśmy jeszcze marchew dla żyraw :) i udaliśmy się do Serengeti, gdzie spędziliśmy cały dzień oglądając zwierzęta i bawiąc się w parku rozrywki. O tej porze roku było dużo mniej tłoczno niż w Legolandzie a to bardzo fajna atrakcja - starszej córce chyba bardziej się podobało niż samym Legolandzie. Syn zaliczył bliskie spotkanie z małą małpką, która skoczyła mu na szyję - po czym została skarcona przez swoją matkę.
Warto wydrukować z ich WWW darmową wejściówkę dla jednego członka załogi.

Życzę udanego wyjazdu
Damian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Filipuszek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-17, 12:34   odpowiedz

Dziekujemy wszystkim za rady :spoko
Ale jak ktos sie wybiera w tym okresie to dajcie znac a pojedziemy wspolnie
Chyba ze ktos ma zamiar jechac osobowka to tez to przemyslimy
 
 
Filipuszek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-01, 21:10   wyjazd

chyba sie nikt nie wybiera :(
 
 
Interrobert
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Dethleffs A5881
Dołączył: 03 Mar 2013
Wysłany: 2013-03-03, 22:20   

Witam,

Również planujemy wypad do Legolandu - w 2 kamperki, termin teoretycznie nam pasuje, ale niestety ze względu na moją pracę nie mogę jeszcze tego potwierdzić w 100 %.
Nasz start - Ostrów Wlkp.

pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adam888 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: FIAT Ducato
Dołączył: 02 Mar 2013
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-03-03, 22:33   

Mam podobne plany, potwierdzę ok 10.03.2013
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Filipuszek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-12, 11:56   odp

To czekamy na potwierdzenie
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-03-12, 13:31   Re: odp

Filipuszek napisał/a:
To czekamy na potwierdzenie

Przeczytaj relacje na forum,Camper Diem,i jeszcze jedna oni byli w Legolandzie w Niemczech.My bylismy pod legolandem,zrobic wnukom zdjecia,ale rodzice ich nie proponuja jazdy.Jest to ladne miasteczko przy Romattishe Strase,mozna zwiedzic ladne miasteczka,no i blizej,mozna wracac prze Prage,ladne muzeum techniki,krizikowa Fontanna.Do was nalezy wybor. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Filipuszek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-13, 19:12   re

Niestety od moich dzieci nic innego teraz nie slysze wiec juz nie mamy wyboru jedziemy do legolandu w Dani 27 kwietnia a bawic sie tam bedziemy 29 i 30 kwietnia
Decyzja zapadla . Wiec jak ktos jedzie to czekamy na pewne info
Pozdrawiamy
 
 
roboxy 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: obserwowany, uwaznie - choc jeszcze nie moj
Dołączył: 21 Mar 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-05-01, 19:32   

Witam , z duzym zainteresowaniem czekam na relacje z wyjazdu.
Wybieram sie z dwoma chlopakami na przelomie czerwca i lipca , bedę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
miciurin 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato S.E.A A640
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Piwa: 17/83
Skąd: ja to wiem?
Wysłany: 2013-05-12, 20:59   

Pozwolę się odezwać w tym wątku. W ten weekend majowy byłem w Legolandzie ale w Niemczech. Spotkałem się tam z kolegą sznurek z naszego forum, który właśnie był po raz trzeci w Legolandzie z czego raz był w Danii. Z tego co mówił to tam jest o wiele drożej i park jest też jakby bardziej zniszczony, a co do atrakcji to podobne tu i tam.
Co do niemieckiego Legolandu to byłem pierwszy raz i bardzo nam się podobało. Uważam, że jeden dzień to za mało a dwa dni w sam raz :mrgreen:
Bilety wraz z pobytem na campingu warto kupić wcześniej przez internet bo jest sporo taniej. My przyjechaliśmy o północy i chcieliśmy spać pod parkiem ale koszt wynosił 32E więc pojechaliśmy do miasta i tam na stelplacu przenocowaliśmy.
Stołowaliśmy się w aucie oprócz jakiś przyjemności jak lody i takie tam :-P
Jak chcesz coś więcej to pytaj :spoko
_________________
Fiat Ducato 1,9 TD, 1989r, zabudowa Fendt 560 SK - był
Fiat Ducato 2,2 MultiJet, 2007r, zabudowa S.E.A A640 - był
Na pewno będzie kolejny kamper :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wamkz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: euramobil
Dołączył: 25 Cze 2007
Skąd: czeladź
Wysłany: 2014-02-16, 13:59   

Witam.
Wybieramy się z żoną i córą ok. tego terminu ale nie wiem dokładnie w który dzień. Syn mieszka w Aarhus i do niego jedziemy na majówkę a jedną z atrakcji mam być Legoland. Może się spotkamy pod. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dirllo
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Kwi 2014
Wysłany: 2014-04-17, 14:17   

Kiedy można się spodziewać relacji z wyprawy? Bardzo niecierpliwie czekam, gdyż mam zamiar sam się wybrać na taką trasę ;D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***