Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gruzja przez Rosje-wyprawa 2013
Autor Wiadomość
Krzysiek 56 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV LT 31 KARMAN
Nazwa załogi: strzelcy
Dołączył: 24 Maj 2010
Piwa: 54/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-24, 09:54   Gruzja przez Rosje-wyprawa 2013

Po trzech latach od podróży na Krym (relacja Srzelców wyprawa na Krym) ponownie ciągnie nas na wschód , ale teraz trochę dalej. naszym celem jest Gruzja może trochę Azerbejdżan lub Armenia. Poczytaliśmy już trochę i wybieramy trasę przez Ukrainę i FR.
(Rosję) wzdłóż północnego brzegu morza Azowskiego a powrót być może przez Krym (cieśnina Keczeńska) i Mołdawię. A może odwrotnie ?
Na innych forach jest wiele relacji z Gruzji ale większość dostała się tam samolotem lub przez Turcję. Dlatego poszukujemy wszelkich infirmacji np: wizy,ubezpieczenia,przejścia ,drogi,policja,przepisy,ciekawe miejsca itp.
Czy jadąc przez Mołdawię można przejechać przez Naddniestrze?
Za wszystkie informacje będziemy wdzięczni i z góry dziękujemy.
A może ktoś jeszcze się wybiera w tym kierunku?
Panowany czas to koniec maja i czerwiec,cztery,pięć tygodni.
Przewidywana długość trasy około 8000 km.
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek 56 2013-09-03, 15:26, w całości zmieniany 4 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wagabunda 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: BOXER BUROW MOBIL
Nazwa załogi: Janki
Dołączył: 22 Lis 2009
Piwa: 2/16
Wysłany: 2013-02-24, 15:32   

Czy jadąc przez Mołdawię można przejechać przez Naddniestrze?

Teoretycznie można ale odradzam jako bardzo nieprzewidywalne i ryzykowne(brak regół)
przwz właściwą Mołdowę łatwiej-bardzo ciekawe piwnice winne przed Kiszyniowem :spoko
_________________
Henryk Ibsen;W wolności nie ma nic pewnego,
dlatego jest taka piękna!;
Farby przemysłowe 789 388 621
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
and123 
zaawansowany


Twój sprzęt: RTnFD
Dołączył: 25 Paź 2007
Piwa: 61/22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-24, 22:51   

Witam,

daleki jestem od namawiania Was do zmiany kapitalnego wyjazdu. Już zazdroszczę.
Ale czy wszystko masz "przebadane" ?
"Za moich czasów" przejazd przez Abchazję kamperem był niemożliwy. Podobnie jak uzyskanie wiz do tego kraju.
Jak Azerowie, to nie Armenia. Te kraje są chyba ciągle w stanie wojny ze sobą (Górny Karabach).

Z Zadniestranami mamy tylko dobre wspomnienia. Samochodem. Choć większość straszy.

Ale moje wiadomości pochodzą z przed dwóch lat i wiele mogło się zmienić.
Wtedy jedynym logicznym planem trasy objazdowej była trasa przez Władykaukaz (Gruzińska Droga Wojenna). Ba, nawet przez Czeczenie się dało, choć wszyscy pisali głupstwa o tym rejonie.

Nie mniej trzymam kciuki za realizację.
_________________
Pozdrawiam
and123
https://kamperemprzezswiat.wixsite.com/wizytowka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Krzysiek 56 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV LT 31 KARMAN
Nazwa załogi: strzelcy
Dołączył: 24 Maj 2010
Piwa: 54/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-25, 07:24   

jedynym logicznym planem trasy objazdowej była trasa przez Władykaukaz (Gruzińska Droga Wojenna.

Właśnie tą drogą zamierzamy jechać.
PS.
Czytałem twoją relację z Gruzji i wtedy nabrałem ochoty na wyjazd w tym kierunku.
Relacja była super ,a i Campertimek był zasłużony.
Treaz śledzę twoją relację z Afryki ale proszą obszeniej .
Dziękuję i pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2013-02-25, 08:50   

Życzę powodzenia
Gruzja jest w planie, przewidywałem dojazd przez Turcję północną a powrót przez (prom) Rosji dalej Ukrainę
:spoko
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
darek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Dehler
Dołączył: 03 Wrz 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-25, 23:20   

Też chodzi mi po głowie Gruzja i Armenia, ale przwdopodobnie za rok, w tym roku chce musnąć zachodnia Turcję i Grecję

Podróż do Gruzji przez Kaukaz ponoć jest lekko ryzykowna, ale tez przyznam że moje oststnie informacje na ten temat pochodza z okresu niedawnej wojny Rosyjsko Gruzińskiej ( wówczas ta trasa ponoc była nieprzejezdna z powodu grasujących tam zbrojnych band ) podróżujemy rodzinnie ,więc z dziecmi, przydało by się nie narażać ich na niebezpieczeństwa.

Sam myslałem o trasie przez Rosję tez z powodów ekonomicznych, jednak różnica w cenie paliwa w WNP i Turcji jest duża, no i to kusi.

Moje ostatnia podóż do Rosji miała miejsce w 1993 roku, pojechałem sobie do Moskwy.... ale to były zupełnie inne czasy i inne stosunki między PL a WNP,( zreszta to temat na długie opowieści, udało nam się obronic sie przed napadem nocnym na drodze w okilicy granicy białorusko rosyjskiej )

Kibicuje Wam , po powrocie z chęcia pochłonę wszystkie wasze uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzysiek 56 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV LT 31 KARMAN
Nazwa załogi: strzelcy
Dołączył: 24 Maj 2010
Piwa: 54/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-28, 15:07   

Z dotychczas zdobytych informacji wynika że plan naszej podróży jest nieralny z powodu niemożności otrzymania dwukrotnej wizy rosyjskiej.
W biurach pośrednictwa wizowego mówią że od ubiegłego roku ambasada takich nie wydaje. W Rosyjskim Centrum Wizowym otrzymałem dziś informację że oni nie mogą przyjmować wniosków na takie wizy.Pani powiedziała że istnieje wiza tranzytowa dwukrotna ale jeżeli chcę jechać do Gruzji to oni również takich wniosków nie przyjmują.
Jutro będę dzwonił do konsulatu.
A może ktoś zna jakiś sposób na przejazd i powrót przez teren Rosji samochodem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2013-02-28, 16:08   

Krzysiek 56 napisał/a:
A może ktoś zna jakiś sposób na przejazd i powrót przez teren Rosji samochodem.

na dzień dziejscy chyba się nie da, dlatego w planach pozostał prom Poti – Iljiczewsk lub Batumi – Kerch. Podobno są jeszcze inne linie ale nie sprawdzałem.
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Krzysiek 56 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV LT 31 KARMAN
Nazwa załogi: strzelcy
Dołączył: 24 Maj 2010
Piwa: 54/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-28, 17:06   

Wizę w jedną stronę można dostać . Powrótu promem raczej nie biorę pod uwagę ponieważ kursują nie regularnie i jest drogi.Prom do Iliczewska potrafi się spóżnić nawet kilka dni a ten do Kerczu jest promem towarowym i zabiera samochody tylko wtedy gdy ma wolne miejsca,czyli nie wiadomo czy uda się nim zabrać.
W ostateczności pozostaje powrót przez Turcję ale to o około 1000 km dalej i sporo drożej.
Ma to sens jeżeli jest czas na zwiedzanie tego kraju.

"(średnio 30h rejsu). Informacje na temat rezerwacji biletów na trasie Kercz - Poti/Batumi (ceny, bilety, rezerwacje):
http://ukrferry.com/rus/shipping/tariff ... -kerch.php
ЛИНИИ КЕРЧЬ - ПОТИ ПРОШУ ВАС СВЯЗАТЬСЯ С АГЕНТОМ В КЕРЧИ,АЛЬБИНА
ДРОСОВА,E-MAIL: globaltransparom@ukr.net, MOB.TEL.: + 38-050-614-62-45 / 00-38-050-614-62-45 / +38 06561247
cena: ~3000 zł (300$ SUV z kierowcą + 140$ x 3os) Za camper odpowiednio drozej a wiadomo ze paliwo w rosji za 2 zł."

Skopiowałem z forum Kaukaz pl.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzysiek 56 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV LT 31 KARMAN
Nazwa załogi: strzelcy
Dołączył: 24 Maj 2010
Piwa: 54/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-28, 19:13   

HURA !
Mam podstawy sądzić że planowana wyprawa do Gruzji się uda.
Dotychczas wszelkie informacje dotyczące otrzymania rosyjskiej wizy dwukrotnej tranzytowej były niepomyślne lub niewiarygodne.Tylko jedno biuro spośród wielu w których się dowiadywaliśmy,było skłonne podjąć się załatwienia ale bez gwarancji powodzenia.
Postanowiliśmy spróbować sami.Dziś złożyliśmy wnioski w konsulacie w Warszawie.
Zostały przyjęte .Niestety na wizy tranzytowe w kierunku Gruzji trzeba czekać aż dwa tygodnie .Dlatego wyjazd się trochę odwlecze.Ale jest obietnica że je otrzymamy.

Jeżeli ktoś zna ciekawe miejsca lub ma jakieś wskazówki co do trasy opisanej wyżej to będziemy wdzięczni za wszelkie informacje.Dotyczy to głównie Mołdawii,wybrzeża morza Czarnego i Azowskiego a także przejazdu przez tereny Federacji Rosyjskiej.
Ja równierz służę swoją wiedzą i chętnie pomogę .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camp77 
zaawansowany


Twój sprzęt: PILOTE Fiat Ducato 1,9 TD, 2000r.
Dołączył: 31 Paź 2010
Piwa: 6/1
Skąd: Warszawa i Białystok
Wysłany: 2013-06-16, 22:20   

Popieram!!!

W Gruzji i w Abchazji byłem w pierwszy raz w 1988r Polonezem.
Trasa: Polska Przemysl - Lwów - Kijów - Rostow nad Donem - Suchumi - Tibilisi. :dewil
_________________
Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci. (Paulo Coelho)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzysiek 56 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV LT 31 KARMAN
Nazwa załogi: strzelcy
Dołączył: 24 Maj 2010
Piwa: 54/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-21, 00:10   

Wyjazd się opóźnił i plan trasy również troszeczkę się zmienił .Ponieważ na wizę trzeba było czekać dwa tygodnie to teraz jedziemy najpierw pośpiesznie do Gruzji.
Po drodze do granicy odwiedziliśmy Lublin (Skansen ,stare miasto i zamek)
W Chemie stwierdziliśmy że nastąpiła awaria nowo zamontowanych poduszek pneumatycznych .była sobota wieczór i nic nie można było zrobić. W niedzielę ruszyliśmy na granicę. Przejście poszło gładko tylko 45 min a gdyby nie skuter przez nas wieziony byłoby jeszcze szybciej .Droga z Dorohuska prosta . nawierzchnia dobra i bez niespodzianek.
Pierwszy postój miejscowość Sarny na parkingu strzeżonym .Opłata 15hr (1hr=0,45zl)
tj.6,75zł dostępna toaleta ,prysznic 20 hr. W restauracji jemy smaczną solankę (gęsta zupa z warzyw, mięsa z cytryną i oliwką. Kiedyś jedliśmy w Chocimiu ale była to raczej wodzianka.

P6090552A.jpg
Ceny na granicy-dalej drożej
Plik ściągnięto 17177 raz(y) 34,11 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Krzysiek 56 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV LT 31 KARMAN
Nazwa załogi: strzelcy
Dołączył: 24 Maj 2010
Piwa: 54/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-07-02, 20:12   

Do Kijowa droga prosta i gładka. Przejeżdżamy Kijów i nocujemy na stacji za Krasnochradem.
Rano dalej w kierunku Doniecka. Na trasie między Pietropawłowskiem a Donieckiem około 60 km drogi mocno połatanej ale dużych dziur nie ma. Prędkość nie większa niż 45 km/h. Wokół Doniecka dużo olbrzymich hałd. Jedziemy w kierunku Mariampola. Widać olbrzymie kombinaty hutnicze. Jedziemy szukać noclegu nad morzem Azowskim

3 Ukraina (5).jpg
Droga do Kijowa
Plik ściągnięto 16974 raz(y) 25,46 KB

3 Ukraina (6)a.jpg
Droga do Kijowa
Plik ściągnięto 16974 raz(y) 24,53 KB

4 KIJÓW (13)a.jpg
Plik ściągnięto 16974 raz(y) 40,03 KB

5 Donieck (4).jpg
Hałdy w zagłębiu Donieckim
Plik ściągnięto 16974 raz(y) 32,97 KB

5 Donieck (10)a.jpg
Plik ściągnięto 16974 raz(y) 29,72 KB

5 Donieck (15)a.jpg
Plik ściągnięto 16974 raz(y) 34,05 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzysiek 56 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV LT 31 KARMAN
Nazwa załogi: strzelcy
Dołączył: 24 Maj 2010
Piwa: 54/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-07-02, 20:28   

Wjeżdżamy do wsi położonej nad morzem i rozglądamy się za miejscem na postój. Podjeżdża do nas łada faceci w niej mówią żebyśmy pojechali za nimi a pokarzą nam gdzie możemy się zatrzymać .Droga okropna po łąkach i mokradłach. Wpewnym miejscu krótki ale stromy podjazd. Nie daję rady. Cofnąć nie można bo platforma od skutera wbija się w ziemią. Gaz do dechy i na przód. Udaje się ale sprzęgło przypalone, śmierdzi okropnie. Ukraińcy mówią żeby jechać dalej bo droga haroszaja. Przed nami duża kałuża . Głębokość nieznana . Ztatrzymujemy się. Ukraińcy pokazują gdzie mamy pojechać i odjeżdżają. Idę w tym kierunku . Przejazd tędy jest niemożliwy nawet dla aut 4*4 .
Natomiast do miejsca ,które nam wskazali jest dojazd z innej strony drogą asfaltową . Podejrzewamy nieczyste intencje i dlatego oddalamy się z tego miejsca. Kilka kilometrów dalej wjeżdżamy na tyły ośrodka wypoczynkowego i parkujemy przy samej plaży. Wieczór spędzamy przy piwie z dwoma górnikami z Doniecka.

PS. Dziś jesteśmy już kilkadziesiąt kilometrów przed granicą Armeńską ale ponieważ udało się złapać wifi to wklejam wcześniesze zapiski robione na gorąco.

6 M Azowskie (2)a.jpg
Plik ściągnięto 16978 raz(y) 31,25 KB

6 M Azowskie (9).jpg
Plik ściągnięto 16978 raz(y) 33,17 KB

6 M Azowskie (6)a.jpg
Plik ściągnięto 16978 raz(y) 29,26 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2013-07-02, 21:17   

Zapowiada się ciekawie :spoko
_________________
Darek

Relacje z naszych skandynawskich podróży
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=8431. Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11145 Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11150 Skandynawia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***