Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Iveco Niessman Bischoff
Autor Wiadomość
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-04-12, 18:15   

Pieknie Ci to wyszlo,super.Mala rada dla Campomana-Darcyk mial blache gladka lakierowana jak auta,to mozna polerowac,Ty masz rybia luske i jesli jest lakierowana jak przyczepy to po dotknieciu polerka pojdzie do zywego aluminium.Sprobuj gdzies gdzie nie widac
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2015-04-12, 19:53   

Zosia ma zaklepany urlop od 13 lipca--3 tygodnie
Plany to wysokie Alpy,a gdzie pojedziemy to my nie wiemy hihi
W czwartek idę do szpitala. Stwierdzili ze za dużo mam wagi i będą coś tam mi wycinać.
Kawa nie ucieknie,a możne gdzieś na 1 maja pojedziemy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2015-04-12, 19:58   

tom-cio napisał/a:
Pieknie Ci to wyszlo,super.Mala rada dla Campomana-Darcyk mial blache gladka lakierowana jak auta,to mozna polerowac,Ty masz rybia luske i jesli jest lakierowana jak przyczepy to po dotknieciu polerka pojdzie do zywego aluminium.Sprobuj gdzies gdzie nie widac


Tez tak mysle, i balbym sie polerowac luskowata powloke dlatego ta zabudowa co mam mi sie podoba i teraz wyglada jak zlotko :spoko

andi at napisał/a:
Zosia ma zaklepany urlop od 13 lipca--3 tygodnie
Plany to wysokie Alpy,a gdzie pojedziemy to my nie wiemy hihi
W czwartek idę do szpitala. Stwierdzili ze za dużo mam wagi i będą coś tam mi wycinać.
Kawa nie ucieknie,a możne gdzieś na 1 maja pojedziemy


Wysokie Alpy powiadasz?? juz o tym myslalem, poniewaz Zlombol jest organizowany w Alpy w tym roku, niestety ja swoim wozem mimo ze lata ma, to jednak marka nie podchodzi pod rajd :ok
My osobiscie chyba pojedziemy dopiero koniec lipca nad polskie morze coby dzieciaki sie jodu nawdychaly bo troche nam przez zime chorowaly, potem 8 sierpnia mamy weselicho na mazurach kuzynki i po tym czasie udamy sie na urlop.
Jak idziesz do AKH to mam tam dobra znajoma, niestety na porodowce :lol: zdrowka zycze
Co do 1 Maja to ogolnie mielismy jechac do PL ale w firmie otwieramy nowa filie 4 maja i nie wiem czy sie wyrobimy, chyba ze termin zostanie przesuniety. Ale potem mamy w polowie maja znow swieto wiec piatek wolny i 4 dni na wyjazd morze byc :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2015-04-18, 21:58   

Prace wygluszeniowe komory silnika od strony wewnetrznej, ciag dalszy za tydzien
od storny maszynowni :spoko





a tak wyglada pierwsza warstwa wygluszenia

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2015-05-09, 22:13   

Tydzien sie przeciagnal do trzech tygodni :haha:
Ale w koncu sie udalo wygluszyc druga strone

A wiec dzis wyjalem bebechy z komory silnika i zajalem sie wygluszaniem sciany
grodziowej, wpierw nakleilem mate butylowa a na nia pianke trudnopalna 15mm,
w sumie zuzycie materialu to okolo 1,5m² jednego i drugiego,materialy zakupilem
w firmie Bitmat gdzie mi doradzili co wybrac
Pozostaly detal czyli chyba jeszcze raz maskaod wewnatrz oraz pozakladac uszczelki
ktorych brak pod maska, dodatkowo jeszcze delikatnie slychac przez nawiew wiec
trzeba go uszczelnic :spoko

Before


After mata butylowa



After pianka trudnopalna 15mm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
  Wysłany: 2016-02-20, 20:36   

Dawno mnie tu nie bylo,stalo sie co sie stalo i juz sie nie odstanie.
Wlasnie sprzedalem kamperka, :( z przyczyn finansowych a raczej inwestycyjnych poniewaz w tym roku zabieramy sie za budowe domu wiec licza sie wszelkie pieniadze.
Na urlop wyberzemy sie w tym roku krotki z przyczepa z wypozyczalni, poki co nie wiem kiedy wrocimy do kamperka pewnie duzo wody jeszcze uplynie w Wisle, w kazdym badz razie chcialem wszystkim podziekowac za drogocenne rady bez ktorych bym sobie nie poradzil.
Wlozylem duzo pracy w remont kampera i mam nadzieje ze nowemu wlascicielowi bedzie jeszcze dlugo sluzyl.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smithpl 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato 1.9 TD 1994
Dołączył: 26 Wrz 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-28, 01:22   

Darcyk_2005 napisał/a:
Grudzien spełznął na przygotowaniach świątecznych tzn remoncie w domu :szeroki_usmiech ale styczen zapowiada sie owocnie :mrgreen: podłoga już wygłuszona, teraz tylko trzeba położyć wykładzinę,kupilem plyty wzgluszajace 3mm i na to pianka wygluszajaca 10mm wszystkoo kupilem zgodnie z zaleceniami sprzedawcy specjalisty od wygluszen, w dodatku na sciane grodziowa od strony silnika bedzie rowniez wygluszenie, w firmie mniej roboty tak że od wtorku po pare godzin dziennie pracuje przy Kamperze aby moze juz w marcu wyjechac gdzies na weekend.

[url=http://images61.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images64.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images62.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images62.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

Za niedlugo bede kupowal materialy na oswietlenie, oczywiscie LED, bede do nich kupowal listwy z mleczna pleksa, doradzicie jakie swiatlo kupic czy zimne biale czy cieple zolte?? I jeszcze jedno przedtem bylo pod szafka zamontowane gniazdo zapalniczki, czy powinienem go zostawic?? przydaje sie na cos??



Możesz owiedzieć jakie materiały użyłeś dokładnie w kabnie?
jakie płyty jaka pianka?
Użyłeś maty butylowej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
  Wysłany: 2021-11-06, 21:49   

smithpl napisał/a:
Darcyk_2005 napisał/a:
Grudzien spełznął na przygotowaniach świątecznych tzn remoncie w domu :szeroki_usmiech ale styczen zapowiada sie owocnie :mrgreen: podłoga już wygłuszona, teraz tylko trzeba położyć wykładzinę,kupilem plyty wzgluszajace 3mm i na to pianka wygluszajaca 10mm wszystkoo kupilem zgodnie z zaleceniami sprzedawcy specjalisty od wygluszen, w dodatku na sciane grodziowa od strony silnika bedzie rowniez wygluszenie, w firmie mniej roboty tak że od wtorku po pare godzin dziennie pracuje przy Kamperze aby moze juz w marcu wyjechac gdzies na weekend.

[url=http://images61.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images64.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images62.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images62.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

Za niedlugo bede kupowal materialy na oswietlenie, oczywiscie LED, bede do nich kupowal listwy z mleczna pleksa, doradzicie jakie swiatlo kupic czy zimne biale czy cieple zolte?? I jeszcze jedno przedtem bylo pod szafka zamontowane gniazdo zapalniczki, czy powinienem go zostawic?? przydaje sie na cos??



Możesz owiedzieć jakie materiały użyłeś dokładnie w kabnie?
jakie płyty jaka pianka?
Użyłeś maty butylowej?


Dopiero teraz zauwazylem wiadomosc :D niestety przebudowa kampera byla ponad 5 lat temu
i juz nie bardzo pamietam co tam bylo wkladane, maty butylowe byly na podlodze plus pianka
1cm z klejem o ile dobrze pamietam, na sciane grodziowa dawalem tez pianke 1cm a od
strony komory dawalem wygluszenie z mata aluminiowa lecz nie pamietam co to bylo.


Wtedy jak skonczylem remont staruszka powiedzialem sobie ze juz sie za to drugi raz nie
wezme i ... wczoraj kupilem Jumpera L4H3 wiec trzeba sie brac za konwersje :wyszczerzony: :wyszczerzony: :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***