Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2013-03-31, 23:52
Internet w Grecji
Autor Wiadomość
GregSad 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Buerstner a625 na Ducato 2,8 jtd
Nazwa załogi: Pasjonaci
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2012
Piwa: 3/1
Skąd: Brwinów
  Wysłany: 2013-03-30, 09:22   Internet w Grecji

Witam,

Mam mały kłopot (a może duży :) ). W tym roku wybieram się z rodzinką na wakacje do Grecji na Peloponez :-P . Będę potrzebował internetu przez około 2 tygodnie. :evil:
I tu pojawia się kłopot. Ponieważ wiem (wyczytałem na forum) że z internetem w Grecji jest nie za specjalnie (tym darmowym) chciałbym coś zakupić w miarę niedrogiego (10 - 20 EUR) na kartę pre - paid (czy jak to tam się nazywa) lub jakąkolwiek inną formę internetu na wspomniane 2 tygodnie. :-/

Będę wdzięczny za podpowiedzi pomoc etc. :kwiatki:

PS
Proszę również doświadczonych w kwestiach informatycznych o podpowiedź jakie ustrojstwo kupić coby taką kartę włożyć i poprzez np WiFi połączyć się z moim kompem (czy to nie nazywa się ruter :-P )

W tych kwestiach niestety jestę ździebko zielony :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dzięki za pomoc
Grzegorz
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2013-03-30, 14:09   Re: Internet w Grecji

GregSad napisał/a:
Witam,

Mam mały kłopot (a może duży :) ). W tym roku wybieram się z rodzinką na wakacje do Grecji na Peloponez :-P . Będę potrzebował internetu przez około 2 tygodnie. :evil:
I tu pojawia się kłopot. Ponieważ wiem (wyczytałem na forum) że z internetem w Grecji jest nie za specjalnie (tym darmowym) chciałbym coś zakupić w miarę niedrogiego (10 - 20 EUR) na kartę pre - paid (czy jak to tam się nazywa) lub jakąkolwiek inną formę internetu na wspomniane 2 tygodnie. :-/

Będę wdzięczny za podpowiedzi pomoc etc. :kwiatki:

PS
Proszę również doświadczonych w kwestiach informatycznych o podpowiedź jakie ustrojstwo kupić coby taką kartę włożyć i poprzez np WiFi połączyć się z moim kompem (czy to nie nazywa się ruter :-P )

W tych kwestiach niestety jestę ździebko zielony :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dzięki za pomoc
Grzegorz
Nie przesadzał bym z tym dostępem do internetu w Grecji. Tak naprawde nie ma problemu z dostępem do niego .Byłem prawie dwa miesiące w Grecji w tamtym roku i jak chciałem to bez problemu znajdywałem dostęp. Należy sprawdzac autokamingi ,kawiarnie ,hotele ,punkty turystyczne , stacje benzynowe .itp,
Nawet na odludziu w Termopilach jest internet przy pomniku, jest przeważnie przy dużych muzeach na przykład w Olimpi czy Delfach. Często zdarzało sie tak że znajdywałem dostęp tam gdzie bym sie nawet tego nie spodziewał.Grecy częst nie zabezpieczają swojego internetu domowego i idzie sie podłaczyc .Czasami po prostu trzeba poprosic o klucz do dostępy .Większośc nie robi problemu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GregSad 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Buerstner a625 na Ducato 2,8 jtd
Nazwa załogi: Pasjonaci
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2012
Piwa: 3/1
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2013-04-06, 12:23   

Witam ponownie :bigok

Niestety nadal niewiele wiem o internecie w Grecji, ale spoko dowiem się - córka znajomego (studentka hellenistyki) leci w pierwszych dniach lipca ma dużo znajomych greków - da znać co i jak to ja też na forum to opiszę :lol:
A tak z innej beczki - mam pytanie może ktoś wybiera się w te wakacje na Peloponez? Mam 12 letnią córkę i fajnie byłoby jechać na więcej aut chętnie z jakimiś dziećmi :szeroki_usmiech
W zasadzie termin na razie obojętny. Plan - pobyt dwa tygodnie na Peloponezie - w Atenach na chwilę muszę być w sobotę - odebrać żonkę z samolotu dwa tygodnie leniuchowania :dewil :dewil :dewil potem na niedzielę na chwilę do Aten odwieźć żonę na samolot i potem powrót. Rozważam dwie opcje - dojazd na kołach i prom do Wenecji, a potem na kołach do Polski :-P

Może ktoś się dołączy chociaż na jakąś część :-P dzieci mile widziane :lol: :lol: :lol:
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wiktor 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Rimor
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lip 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2013-04-06, 18:34   

Cześć,
Przetestowałem temat podczas naszych ostatnich wyjazdów do Grecji. Jeżeli posiadasz modem to w salonach (ja kupowałem w Vodafone bo ma niezły zasięg) możesz nabyć kartę z limitem transferu (różne wersje, koszt akceptowalny-szczerze to nie pamiętam ale drożej niż u nas). Wada... słaba prędkość przesyłu, dostęp sieci 3G jest co najmniej iluzoryczny :-/
Pamiętaj o zablokowaniu automatycznych aktualizacji bo inaczej mogiła z surfowania :gwm
Podpisujesz umowę, a raczej spisują Twoje dane (nie jest to umowa na abonament) - taki wymóg Państwa greckiego. Pamiętaj o tym aby odpalić internet w salonie ponieważ logowanie odbywa się na greckiej stronie operatora....która oczywiście jest tylko i wyłącznie po grecku...taki folklor :wyszczerzony:
W miejscach bardziej turystycznych bezproblemowo znajdziesz kawiarnie z darmowym WiFi-są dobrze oznakowane.
Pozdv
v
_________________
Grzegorz+Beata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-04-06, 18:58   

Grzegorz ,post Kolegi Wiktora potwierdza to co Tobie mówiłem.
Dodam jeszcze , że trzeba pamiętać aby mieć odblokowany modem aby móc zainstalować obcą kartę.
W poniższym linku masz możliwość wyszukania odpowiedniego salonu na Waszej trasie.
http://www.vodafone.gr/po...on?pageId=11184
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GregSad 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Buerstner a625 na Ducato 2,8 jtd
Nazwa załogi: Pasjonaci
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2012
Piwa: 3/1
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2013-04-06, 19:06   

Oki
Dzięki za podpowiedzi, zastosuję się :)

Jak tam Andrzej nie wybierasz się w kierunku stolicy ?
Moje zaproszenie cały czas aktualne :bigok
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-04-06, 19:56   Re: Internet w Grecji

artanek napisał/a:
GregSad napisał/a:
Witam,

Mam mały kłopot (a może duży :) ). W tym roku wybieram się z rodzinką na wakacje do Grecji na Peloponez :-P . Będę potrzebował internetu przez około 2 tygodnie. :evil:
I tu pojawia się kłopot. Ponieważ wiem (wyczytałem na forum) że z internetem w Grecji jest nie za specjalnie (tym darmowym) chciałbym coś zakupić w miarę niedrogiego (10 - 20 EUR) na kartę pre - paid (czy jak to tam się nazywa) lub jakąkolwiek inną formę internetu na wspomniane 2 tygodnie. :-/

Będę wdzięczny za podpowiedzi pomoc etc. :kwiatki:

PS
Proszę również doświadczonych w kwestiach informatycznych o podpowiedź jakie ustrojstwo kupić coby taką kartę włożyć i poprzez np WiFi połączyć się z moim kompem (czy to nie nazywa się ruter :-P )

W tych kwestiach niestety jestę ździebko zielony :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dzięki za pomoc
Grzegorz
Nie przesadzał bym z tym dostępem do internetu w Grecji. Tak naprawde nie ma problemu z dostępem do niego .Byłem prawie dwa miesiące w Grecji w tamtym roku i jak chciałem to bez problemu znajdywałem dostęp. Należy sprawdzac autokamingi ,kawiarnie ,hotele ,punkty turystyczne , stacje benzynowe .itp,
Nawet na odludziu w Termopilach jest internet przy pomniku, jest przeważnie przy dużych muzeach na przykład w Olimpi czy Delfach. Często zdarzało sie tak że znajdywałem dostęp tam gdzie bym sie nawet tego nie spodziewał.Grecy częst nie zabezpieczają swojego internetu domowego i idzie sie podłaczyc .Czasami po prostu trzeba poprosic o klucz do dostępy .Większośc nie robi problemu.

Greg Nie czytasz tego co ci pisza koledzy.Karta kosztuje 50 euro na 2 tygodnie promacja była przedluzenie o 2 tyg.To placil lotysz ,majacy firme,wysylal faktury itp.Natomiast dla swojej potrzeby,w maleńkich miejscach typu koniec plw.Mani Porto kagio nie było internetu,reszta tak jak pisze Artanek.
Dziwie się bo byles we Wloszech,tam NIE MA INTERNETU,NAWET W MAC DONALDS,pisze iest wifi a wola paswort.Mysle ze i tym razem ,my już jedziemy uda się może 1 raz :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-04-06, 23:49   

GregSad napisał/a:
Jak tam Andrzej nie wybierasz się w kierunku stolicy ?


W najbliższym czasie raczej nie przewiduję tego kierunku , ale będę miał nasze spotkanie na uwadze. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GregSad 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Buerstner a625 na Ducato 2,8 jtd
Nazwa załogi: Pasjonaci
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2012
Piwa: 3/1
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2013-04-07, 01:20   

We Włoszech nie miałem takiego ciśnienia na internet, jak będę miał w Grecji. :gwm

W tym roku (początek marca) jak byłem na rejsie na Pogorii to kolega miał internet za 20EUR/mies. i korzystałem. W knajpkach mialem bez problemów internet kodowany od obsługi - korzystałem smartfonem :)

Nie bardzo zrozumiałem
Zbigniew Muzyk napisał/a:
Mysle ze i tym razem ,my już jedziemy uda się może 1 raz

Wybieracie się do Grecji czy juz tam jedziecie :)


Andrzej 73 napisał/a:
ale będę miał nasze spotkanie na uwadze.

czuj się zaproszony :bigok
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2013-04-07, 09:28   

GregSad, weź sobie do serca co Wiktor napisał. kartę można kupić, ale może być kłopot z jej wykorzystaniem.
wiem z innych źródeł, że w zacisznych miejscach będzie kłopot z zasięgiem, zaś na kempingach najczęściej jest wifi, niekoniecznie na całym kempingu, ale np. przy barze.
najpierw się zastanów gdzie i jak będziesz biwakował, a potem kupuj. nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie wkurzające kupić coś, a potem tego nie wykorzystać ;)
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MrTommy 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fendt Diamant 650
Nazwa załogi: Tommy's Family
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 3/1
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2013-04-07, 17:16   

Witaj GregSad
W zasadzie witaj mój ziomalu :wyszczerzony:
Pół życia mieszkałem w Brwinowie, potem w Wawce, teraz w Pruszkowie. Ale nadal w Brwinowie mieszka moja Mama.
Zasugerowany twym Nazwiskiem zapytam, czy Twoja Mama ma na imię Wanda? :-/
A teraz z innej beczki, jeśli masz parcie na Internet, kup sobie COŚ TAKIEGO , ja to mam na moim Camperku, i powiem Ci, że zawsze i wszędzie znajdzie się jakiś niezabezpieczony dostęp do routera wifi, z którego można skorzystać
_________________
Come fly with me.................
Zamieniłem Kampera na przyczepę, cieszyć sie czy płakać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-04-07, 17:57   

My mamy antene do wifi,w Grecji trochę pomaga,natomiast we wloszech nie pomaga nic,wszystko zabezpieczone :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marmur 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI w budowie
Nazwa załogi: marmur
Dołączył: 04 Mar 2011
Piwa: 3/7
Skąd: Katowice / Zawiercie
Wysłany: 2013-04-07, 21:59   

Dwukrotnie dość długo byłem w Grecji i internet zawsze traktowałem priorytetowo.
Córka mieszka w Grecji i używa prepaidowego internetu z ichniejszego GSM. Moje spostrzeżenia to : drogo, niestabilnie, słaby zasięg i wyłącznie imiennie.
Ja posługiwałem się zewnętrzną katrą Wi-Fi na USB (koszt ok 40 zł) i anteną panelową 12 dB (koszt ok 60 zł) .
Na większości postojówk miałem dostęp do internetu, choć nie zawsze. W Grecji spotkasz wiele darmowych i niezabezpieczonych sieci WiFi przy kafejkach, hotelach etc.
W tą okrągłą antenkę 6km to za bardzo nie wierz. Lepiej zainwestować w kierunkową anteną Yagi z zyskiem rzędu 18 dB a wtedy i zasięg rzędu 6 km stanie się bardziej realny.
To takie moje prywatne dywagacje w temacie.
_________________
Pozdrawiam

Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
GregSad 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Buerstner a625 na Ducato 2,8 jtd
Nazwa załogi: Pasjonaci
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2012
Piwa: 3/1
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2013-04-07, 22:26   

Dzięki wszystkim za materiał do przemyśleń :bukiet: :bukiet: :bukiet:

Już widzę że antenę będę musiał zakupić :-P

Teraz mam nowy kłopot - jaką :lol: Rany jakie te przygotowania do wypoczynku są męczące :haha: :haha: :haha:

Zbigniew Muzyk napisał/a:
My mamy antene do wifi,w Grecji trochę pomaga,natomiast we wloszech nie pomaga nic,wszystko zabezpieczone

Nie rozumiem Zbigniew - jak masz antene to idziesz do najbliższej kawiarenki kupujesz esspresso dostajesz kod i masz dostęp do momentu dopóki będziesz w okolicy :-P :haha: :haha: :haha:

Pytanie z innej beczki do doświadczonych w greckim wypoczynku kolegów: Czy ma ktoś doświadczenie z promem z Wenecji do Patras?
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marmur 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI w budowie
Nazwa załogi: marmur
Dołączył: 04 Mar 2011
Piwa: 3/7
Skąd: Katowice / Zawiercie
Wysłany: 2013-04-07, 22:39   

GregSad napisał/a:
Nie rozumiem Zbigniew - jak masz antene to idziesz do najbliższej kawiarenki kupujesz esspresso dostajesz kod i masz dostęp do momentu dopóki będziesz w okolicy :-P :haha: :haha: :haha:


W tym też jest metoda.
_________________
Pozdrawiam

Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***