Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Ducato 1,9 TD 82 KM Czy warto ?
Autor Wiadomość
Piter Mobil 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w poszukiwaniu
Dołączył: 04 Cze 2013
Wysłany: 2013-06-15, 12:45   Zakup Ducato 1,9 TD 82 KM Czy warto ?

Witam ,jestem nowy na tym forum ,noszę sie z zamiarem kupna czegoś do podróżowania i chciałem się poradzić czy warto kupić Ducato 1.9 td 82KM,z lat 1995- 1999 ,zabudowa około 5500cm (tak sobie wymysliłem że wystarczy ),samochód ma służyć dla dwóch dorosłych osób a tylko sporadycznie dla czterech .zastanawiam się (nie tylko nad tym :-/ )czy taki silnik daję radę ?Jaki są jego wady a jakie zalety?
Planuję wyjazdy na bałkany Grecja ,Albania ,jeżeli możecie to prosze o poradę ,wszystkie za i przeciw .
Co bezwzględnie powinien posiadać a co jest mniej potrzebne ,czym się kierować przy wyborze zabudowy?

Teraz tak tylko wtrącę;
Byłem ostatnio oglądać Ducato 1996 w okolicach Krakowa :stop:
na zdjęciach prawie super ;
długa zabudowa; pozagniatane panele z zewnątrz poprawki po przewrotce ,zawilgnięta dach jak z tektury szafki poniszczone po przewrotce, zapach feeee...
kabina też po dzwonie!cała malowana ; feee...
atut ;silnik 2,5 tdi 115KM podobno nowy po małym przebiegu :)
ale sam silnik to nie wszystko .
zrezygnowałem i szukam daleJ (i też dalej chyba od Polski )

z góry dzieki za sugestie :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piter Mobil 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w poszukiwaniu
Dołączył: 04 Cze 2013
Wysłany: 2013-06-15, 13:44   

Łoooooo booooże zapomniałem :shock:
pies jeszcze :idea :idea

i tu rodzi się kolejne pytanie ;
Jak wygląda podróżowanie z psem po Bałkanach??
Czy są jakieś utrudnienia czy ktoś z Was podróżuje z psem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2013-06-15, 21:54   

Piter Mobil napisał/a:
Jak wygląda podróżowanie z psem po Bałkanach??
Czy są jakieś utrudnienia czy ktoś z Was podróżuje z psem?
Co do psa oczywiście musi być szczepiony przeciwko wściekliźnie,mieć swój paszport,posiadać tatuaż identyfikujący Go,lub wszczepiony chip. my przemierzyliśmy z naszym Morrisem,Grecję z dojazdem i powrotem bez jakichkolwiek sensacji . Pies tylko musiał się przyzwyczaić do jazdy. Strasznie na początku był speszony gdy wysiadał na siusiu najczęsciej na stacji benzynowej. Pamiętał poprzednią i wysiadając z kampera nie wiedział co sie stało,że zmienił się krajobraz i poznaczone krzaczki były bez zapachu. Ale już się przyzwyczaił do zmian i jest wszystko OK. :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Piter Mobil 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w poszukiwaniu
Dołączył: 04 Cze 2013
Wysłany: 2013-06-15, 22:54   

Winniczku dzięki za info ,nasza Goldenka ma paszport i jest (zaczipowana) więc powinno być OK , samochodem lubi jeździć sama się ładuje jak gdzieś jedziemy ale tylko na krótkim dystansie ciekawe jak zniesie dłuższą podróż ( o ile uda nam się coś kupić w tym sezonie)tylko jakoś nie mogę sobie wyobrazić integracji z greckimi kotami :szeroki_usmiech
A co do mojego pierwszego pytania nic nie podpowiesz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2013-06-15, 23:19   

Piter Mobil, Mam do sprzedania Ducato 2,5 D wolnossący zabudowa Burstner o dł 630 cm. tylko,że z 90 roku.Suchy,sprawny,jak bys był zainteresowany daj znać na PW. Jedynie co teraz powiem to ze silnik o pojemności 2,5 litra mimo ,że ma mniej koników ma lepszy moment obrotowy i większość uważa,że przyjemniej sie nim jeżdzi. Ja używałem go przez 5 lat, podróżowałem w dwie osoby plus pies (grzywacz Chiński ). Zarejestrowany jest na 5 osób.Jak by Cię interesował chętnie udzielę odpowiedzi na PW. :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2013-06-15, 23:27   

Piter Mobil napisał/a:
jakoś nie mogę sobie wyobrazić integracji z greckimi kotami :szeroki_usmiech
Dzikie,bezdomne psy i koty w Grecji są troche utrapieniem, ale to mądre zwierzęta,doskonale wiedzą ,że tylko mogą coś dostać jak nie będą agresywne w stosunku do człowieka, a nawet do jego pupila (psa). Zawsze jak Morris dostawał michę,a uwielbiał podczas upałów leżeć pod kamperem, spokojnie mógł sie najeść. W nocy co zostawił w misce znikało wszystko. W dzień jak tyko warknął na podchodzące psy ,od razu towarzystwo sie wynosiło i zmieniało punkt zainteresowania. Nigdy nic się nie stało ,spokojnie możecie jechać do Grecji z pieskiem. :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2013-06-16, 06:05   

oj , panowie , sobotnia noc was zmeczyla :-P :haha:

trzeba bylo sie wkliknac do pijalni :pifko :-P :lol:


kloego , najlepiej jedz do kogos -moze z forum - i sie przejedz takim scigaczem. szalu nie bedzie . tak czy siak jesli nie chcesz butowac samochodzika to bedziesz najwolniejszy na drodze.
normalnie jezdza te nowsze konstrukcje.
nie jest to jednak dramat , skup sie na stanie technicznym
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piter Mobil 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w poszukiwaniu
Dołączył: 04 Cze 2013
Wysłany: 2013-06-16, 07:48   

Wiem że jazda była by najlepszym sprawdzianem co do możliwości ,ale krótka jazda czyimś domkiem nie wiele wniesie ,żeby można coś było się dowiedzieć tak naprawdę jak to jest, to musiał bym się zapakować z kimś na dłuższą wycieczkę jako kierowca :wyszczerzony:
wyobrażam sobie też że to rakieta nie będzie, 8-)
Mam też świadomość że przy kamperze trzeba się przestawić na tryb jazdy turystycznej.
Zadając to pytanie chciałem usłyszeć wszystkie za i przeciw .

Jak przeglądam to forum i czytam Wasze opisy pod Nickami odnośnie sprzętu,to widzę że dużo ludzi jeździ takimi starszymi dizelkami o podobnych mocach i przejechali już trochę .
Chciałbym szczerych opinii od użytkowników, liczę że ktoś kto ma albo miał i taki silnik wrzuci coś od siebie .
Tylko z powodów opłat akcyzowych ,no i ogólnie kasy na zakup ,rozważam silnik 1.9

Tak jak napisałem na początku ,oglądałem już 2.5tdi 115 KM w Polsce ale niestety poza silnikiem wszystko było do kitu.
Wiadomym jest że w Polsce trudno o dobry sprzęt .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Irel 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1,9TD 1994r CI Riviera 1000
Nazwa załogi: Ela i Irek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Gru 2011
Piwa: 54/7
Skąd: Jura Pólnocna
Wysłany: 2013-06-16, 14:15   

Ja jeżdżę ducato 1,9TDI z 1994r w zabudowie CI (alkowa, długość 5,5 m). Jeżeli chodzi o szybkość to szału nie ma, ale jak można jechać szybko czymś co ma aerodynamikę cegły. Na trasie utrzymanie stałej (rzeczywistej, a nie licznikowej) szybkości 80 km/h nie stanowi problemu. Spalanie 9,0-10 l /100 km. Jeżdżę z żoną i taka wielkość kampera w zupełności nam wystarcza. Zaletą krótkiego kampera jest możliwość parkowania nim na stanowiskach dla samochodów osobowych. Tym kamperem jeździłem w Karpatach Ukraińskich ( wjechałem nawet pod samą Howerlę) i po górskich drogach Krymu. Jak już wcześniej pisałem, szału nie ma ale wszędzie dało się wjechać. Ponieważ jeżdżę na wypoczynek, a nie na wyścigi, mnie ten mały silnik wystarcza.Ale jest to rzecz gustu i nikt nie ma obowiązku ze mną się zgadzać. Jeżeli masz jeszcze jakieś problemy, możesz pytać ma PW.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaroW 
stary wyga
JaroW


Twój sprzęt: FIAT Ducato CI Riviera 500
Nazwa załogi: JaroW+BaWa
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sie 2008
Piwa: 22/17
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2013-06-16, 14:22   

Teurgus napisał/a:
Ja jeżdżę ducato 1,9TDI z 1994r w zabudowie CI (alkowa, długość 5,5 m).


Witaj
Fiat Ducato z tego rocznika nie posiada TDI w 1.9.Przecież to zwykły turbo diesel z lat 80-90 z moca 82KM wiec nie dokladaj magicznych liter.
9-10 l to chyba na postoju.
11-12.5 L to się zgodze. Nie ma nic za darmo wysokość + szerokość + masa robią swoje. Przecież to silniczek z osobowego auta i jak może palić 9 l. Przy mocy teoretycznej 82KM jadąc szybciej niż TIRY ten samochód musi palić powyżej 11L.



:spoko
_________________
Nowy CamperoManiak -> to ja.

Nie piszę poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Irel 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1,9TD 1994r CI Riviera 1000
Nazwa załogi: Ela i Irek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Gru 2011
Piwa: 54/7
Skąd: Jura Pólnocna
Wysłany: 2013-06-16, 16:47   

JaroW napisał/a:
9-10 l to chyba na postoju

Przepraszam że Cię uraziłem. Widzę ,że wiesz lepiej ode mnie ile paliwa w czasie jazdy i na postoju zużywa mój samochód. Ponieważ nie mam zamiaru kopać się z koniem, nie będę polemizował l w tym wątku. Pozdrawiam cieplusio.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krysienka1 
początkujący forumowicz

Dołączył: 27 Lip 2008
Postawił 4 piw(a)
Wysłany: 2013-06-16, 17:10   

Przecież to silniczek z osobowego auta i jak może palić 9 l. Przy mocy teoretycznej 82KM

Witam, troche sie znam na samochodach, ale w jakim osobowym samochodzie jest taki silnik to ja nie wiem i nie slyszalem zeby fabryka podawala moc teoretyczną ha ha ha
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaroW 
stary wyga
JaroW


Twój sprzęt: FIAT Ducato CI Riviera 500
Nazwa załogi: JaroW+BaWa
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sie 2008
Piwa: 22/17
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2013-06-16, 17:36   

Witaj
z tą mocą to chodziło mi o to że po paru latach silnik nie ma tych 82 KM.
druga sprawa to np Fiat Tipo ma ten silnik FIAT TIPO SILNIK 1.9TD 82KM

FIAT TIPO WIKIPEDIA

i jeszcze przed Tipo chyba LANCIA albo ALFA miała ten silniczek 1.9 TD 1929 ccm
NO I POTEM ZAWĘDROWAŁ TEŻ DO NASZYCH DUKACIAKÓW.
_________________
Nowy CamperoManiak -> to ja.

Nie piszę poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
JaroW 
stary wyga
JaroW


Twój sprzęt: FIAT Ducato CI Riviera 500
Nazwa załogi: JaroW+BaWa
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sie 2008
Piwa: 22/17
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2013-06-16, 18:05   

Teurgus napisał/a:
Przepraszam że Cię uraziłem. Widzę ,że wiesz lepiej ode mnie ile paliwa w czasie jazdy i na postoju zużywa mój samochód

Nie ma za co .
Ja ten silnik przetestowałem w każdych warunkach przez blisko 5 lat. I przy masie auta w granicach 3 Ton nie ma szans na niskie spalanie. Bierz pod uwagę drogę, wiatr i wagę auta.
A nie jednorazowy wynik.
poczytaj wątek ile pali kamper na naszym forum.
:spoko
_________________
Nowy CamperoManiak -> to ja.

Nie piszę poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
grzesk 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Elliot
Nazwa załogi: Grzesk
Dołączył: 25 Wrz 2008
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-06-16, 18:25   

A jak się wymieni silnik na większej mocy, to mniej pali?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***