Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dalej o powiazaniach CT-PTTCC
Autor Wiadomość
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-03, 23:00   

Kaziu nie rozumiem o co Ci chodzi. Przecież nikt nie zabrania Ci opodatkować użytkowników twojego forum czy czytelników twojej strony. Zrób wstęp płatny.
Ja wybrałem inną strategię. Nie widzę potrzeby brania pieniędzy od forumowiczów/klubowiczów. Niech koszty utrzymywania klubu poniosą ci którzy dzięki CamperTeamowi osiągają jakieś zyski.
Znane są w przyrodzie przypadki, że ogląda się za darmo telewizję, czyta darmowe gazety, chodzi na darmowe imprezy. Nawet czasami można pojeść za darmo jeśli jest jakaś akcja promocyjna.
Nie ma takiej potrzeby żebym żył na koszt forumowiczów. W CT nie o to chodzi.
Rozumiem, że możesz być niezadowolony bo psujemy rynek ale to już Twój problem.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kalinin 
weteran
mirek@kalinin.pl

Twój sprzęt: Laika Kreos 4012
Nazwa załogi: Kalinka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 398/477
Skąd: Jedlińsk k/Radomia
Wysłany: 2013-07-04, 07:24   

Zawsze konczy sie kiedyś okres wielkiej improwizacji. Prywatnie możesz zorganizowac spotkanie kilku kamperków, ale Zlot z zbieraniem pieniędzy od uczestnikóww to już co innego. Każdy kto nie organizował Zlotu tego nie rozumie. Jak nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze.
_________________
Rozum przychodzi z wiekiem, najczęściej jest to wieko trumny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2013-07-04, 08:28   

Wszystkim oponentom patronowania PTTCC nad oficjalnymi zlotami, gdzie wchodzą w rachubę składki pobierane przez osobę prywatną, nie mającą działalności gospodarczej, proponuje (dla udowodnienia swojej racji )zorganizowanie zlotu (zbiórki pieniędzy), a następnie zgłoszenie się do skarbówki z oświadczeniem co zrobił.
Więcej tłumaczyć nie będzie trzeba :haha:

To samo może czekać ludków sprzedających zastrzeżony znak,(np.szalonego campera CT) bez zgody autora chociaż jest zgoda na jego eksponowanie do woli.

z życia wzięte:
Osobiście w ciągu 24 h zdejmowałem reklamę w której wykorzystałem znak FIATa bez zgody FAP .
Nie otrzymałem jej do tej pory chociaż jestem jego klientem. :-P
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2013-07-04, 08:42   

Pytanie do Janusza.
Czy sklepy z akcesoriami kamperowymi i nie tylko,które przy okazji zlotów CT rozstawiają swoje stoiska,również będą się dzieliły zyskami ze sprzedaży?
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-07-04, 09:25   

Polecę trochę po przysłowiowej bandzie ...

Jeśli towarzystwo przy współudziale CT będzie przynosić jakiś dochód z racji udostępniania komercyjnego tak nazwy jak i znaku firmowego , to czy przewidziane są granty dla tych , którzy przywieszają do swoich ciuchów , samochodów itp. taki właśnie znak ?
W skrócie to czy za wywieszenie flagi na kempingu ( prywatnej swojej ale CT na komercyjnym kempingu / w lesie nie ma widowni / ) towarzystwo będzie nagradzać FINANSOWO ? :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kalinin 
weteran
mirek@kalinin.pl

Twój sprzęt: Laika Kreos 4012
Nazwa załogi: Kalinka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 398/477
Skąd: Jedlińsk k/Radomia
Wysłany: 2013-07-04, 09:40   

Przerabiam to teraz w związku z sponsoringiem Złotej Tarki. Adaś, zgadnij jaka kwotę żąda TVP2, za wystawienie logo Grypy wszystkodokawy.pl na scenie festiwalu? eMKa stawiam piwo za twój post. :pifko
_________________
Rozum przychodzi z wiekiem, najczęściej jest to wieko trumny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-04, 09:47   

Myślę, ze tak. Może nie procentowo od utargu, nie ma potrzeby kontrolować co komu za ile ale w postaci jakiejś ustalonej wpłaty za możliwość zorganizowania sklepu. Najczęściej tak się dzieje że kamper zlotowicza zajmuje 40-50 m2 a sklep zajmuje 2-3 razy tyle. Może od tego uzależnić , nie wiem. Dla mnie zasadą powinno być że kto dzięki CamperTeamowi zarabia jakieś pieniądze powinien brać udział w utrzymaniu klubu. I w druga stronę kto do życia klubu dokłada jakieś pieniądze powinien je mieć zrekompensowanie jeżeli zechce. Nie chodzi o to by organizator zlotu zarabiał, ale jeżeli musi kupić nie wiem na przykład paliwo by dojechać kilka razy na miejsce zlotu, załatwić nalepki, śmieci, toytoye czy wszystko inne powinien mieć zwrócone koszty. Osoba która na zlocie posiada funkcję ponadprzeciętną, najbliżej przychodzi mi na myśl na przykład dyskdżokej który jednocześnie jest uczestnikiem zlotu powinien być zwolniony z opłaty albo chociaż części opłaty. To wszystko powinno być oddane pod zarząd i decyzje organizatora ale organizator powinien mieć możliwość skorzystania z pomocy PTTCC.
Druga kwestia to "opodatkowanie" firm które tu na forum przedstawiają oferty. Przecież gdyby stali się członkami wspierającymi PTTCC tak jak niektórzy są bez reklamowania siebie tez byłoby OK. Jest dział o sprzedaży kamperów. Tam żeby umieścić ogłoszenie trzeba mieć staż na forum ale co jakiś czas zgłaszają się osoby chcące dać ogłoszenie a nie mają uprawnień. Trzeba wtedy odmawiać lub jakoś kombinować. Może lepiej byłoby dla tych co nie spełniają warunków umożliwić umieszczenie ogłoszenia za symbolicznym wsparciem PTTCC takim jak np składka członkowska.
Jest wiele miejsc gdzie nie ograniczając praw forumowicza i nie piętrząc mu kłopotów można spowodować, że klub będzie finansowany.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2013-07-04, 11:08   

A nie łatwiej, prościej i przyjemniej byłoby zamiast tworzyć stowarzyszeniowe kolosy zlecać ogranizacje zlotów wyspecjalizowanym w tej działalności firmom? Są przecież takie! (że nie wspomnę o Halince i Jurku). CamperTeam powstał dla zabawy, prawda?

PS. Janusz. CW nie jest i nigdy nie będzie żadnym klubem. Mam nadzieję, ze będzie kiedyś zarabiał na udostępnianiu miejsc reklamowych. Zyskami będzie się natomiast dzielił z piszącymi artykuły. Jak na razie jest to moje hobby. Przyszłość pokaże co z tego wyjdzie To tyle i tylko tyle.

Stowarzyszenie w niedługim czasie będzie z pewnością poszukiwało dobrego księgowego. Ja jestem dobry i tani.... :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2013-07-04, 11:21   

Janusz, a czy nie obawiasz się tego że skoro zrobimy się aż tak komercyjni to w krótkim czasie znikną dla nas wszelkiego typu zniżki na np. kempingach ?
Czy wejście w "płatną reklamę CT" nie przyniesie odwrotnego skutku, czyli odwrócenia się od Camper Teamu? Wszak jedno co mamy najcenniejsze to - tylko i AŻ znak- teraz znak towarowy...bo przecież nic nie produkujemy. Czy nie obawiasz się, że za jakiś czas będą na nas patrzeć z obojętnością czy też z niechęcią ?

Kilka miesięcy temu z grupą miłośników carawaningu próbowaliśmy pomóc jednemu choremu na mukowiscylozę mieszkańcowi mojego miasta o przezwisku HARRY. Powstała Akcja HARRYtatywna. Była duża aukcja, a że w grupie raźniej siedliśmy razem i licytowaliśmy co się dało ... z racji naszego zamiłowania okrzyknęliśmy się spontanicznie KAMPERTIM-em ;) . Licytacja była bardzo gorąca , wykupiliśmy większość rzeczy z długopisem Prezydenta RP włącznie, licytując się nawet pomiędzy sobą. Od tamtego czasu większość mieszkańców kojarzy nas już tylko jako "Kampertim". I teraz pytanie czy w przyszłości będziemy musieli zgłosić że wykorzystaliśmy nazwę w trakcie imprezy? Pytam bez złośliwości, po prostu przyszedł czas na poważną dyskusję.
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-04, 12:15   

kazbar napisał/a:
A nie łatwiej, prościej i przyjemniej byłoby zamiast tworzyć stowarzyszeniowe kolosy zlecać ogranizacje zlotów wyspecjalizowanym w tej działalności firmom?

Przecież tak się dzieje, są zloty organizowane przez kogoś dla nas. Warka, Zielenin, Kaputy, Bałtów, teraz Iława, Targi krakowskie, kieleckie, poznańskie.
Jeżeli ludzie z CamperTeamu mają chęć zrobić coś dla kolegów i zorganizować zlot i jeszcze mają do tego warunki i lokalną pomoc to zabronić im? Wynająć firmę? Po co kiedy sami to ogarniają na przykład Złota Dolina. Niektóre zloty robią się same. Przykład Mazury z Czechami. Czemu to psuć? To rodzi więź między nami. Na zlot w Złotą Dolinę jechaliśmy do Adeja, Do Koszelówki do StasiaiJoli. Do Stargardu do Festa. W tym jest siła forum i klubu. Przecież zloty organizują PZM, PFCC i wielu innych, tylko to są inne zloty. To nie są spotkania klubowe na które jedzie się dla tego że będą koledzy.
Może nie rozumiesz tego bo nie żyjesz życiem klubu, nie myślisz jak uatrakcyjnić klubowy zlot. Ciebie to nie interesuje. Tak jak Ty podchodzisz do caravaningu też jest dobrze i są miliony ludzi którzy robią tak jak Ty. My trochę inaczej, nie znaczy lepiej czy gorzej. Robimy tak jak to nam odpowiada.
matro napisał/a:
czy nie obawiasz się tego że skoro zrobimy się aż tak komercyjni to w krótkim czasie znikną dla nas wszelkiego typu zniżki na np. kempingach ?

Myślę że nie a raczej myślę, że więcej ich będzie. Wspomaganie PTTCC i CT nie musi polegać na płaceniu haraczu, może polegać na ulgach dla nas ale konkretnie rozliczonych. Jeżeli ktoś oferuje ulgi i jest to sprawdzalne to i tak będzie oferował a jeżeli ktoś mówi, że oferuje to będziemy mieli powód żeby to sprawdzić.
matro napisał/a:
Od tamtego czasu większość mieszkańców kojarzy nas już tylko jako "Kampertim"

No i bardzo dobrze, i o to chodzi żebyśmy byli dobrze odbierani przez innych.
Jeszcze raz powtarzam, chodzi o to żeby ludzie którzy w jakimś stopniu żyją z tego, że istnieje CamperTeam pomagali w utrzymaniu jego.
Czy to jest coś nienormalnego?
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-07-04, 12:22   

janusz napisał/a:
. Dla mnie zasadą powinno być że kto dzięki CamperTeamowi zarabia jakieś pieniądze powinien brać udział w utrzymaniu klubu. .


powstanie kolejne podziemie np. usługowe .... a jeśli nie to będzie , że TY zarobiłeś więcej to wpłać więcej bo ten mniej a wpłacił tyle samo ...kilka kwasów i nikt się nie przyzna do czegokolwiek związanego z CT .

Kiedyś , dawno...jak ludzie pytali się gdzieś co to za flaga na kamperze , gdzie to i co to to ładnie tłumaczyłem , pytali czy to coś kosztuje ? Byli dowartościowani, że ich wolność kamperowa nie wiąże się z ufiskalizowaniem ich zasobów , często niewielkich.... dziś argument bezinteresowności jest wytrącony tylko komu .... tym , którzy by chcieli coś dla CT robić , uatrakcyjnić , powiązać swoją pracę , hobby , zainteresowania bo przecież trudno serwisantowi czy sprzedawcy czegoś związanego z karawaningiem wyłączyć się zawodowo na zlocie czy spotkaniu .
Dziś część piwa jakie dostanę za cokolwiek powinienem oddać bo piwo to też dochód za usługę , przysługę czy jak to zwał ...
Jak na zlocie CT ktoś z mojego bagażnika kupi zestaw poduszek zawieszenia , za który ja wystawiam fakturę i płacę podatek do US to mam się podzielić z towarzystwem bo komuś się przyśniło , że tak ma być ...
Panowie , nie idźcie ta drogą ... kamperowca na siłę to można tylko rozzłościć szufladkując go do obowiązkowych dawców bo tak i koniec kropka ...
Zauważcie coś ...kilka lat temu na małych spotkaniach kilku kamperów powiewały flagi CT , od jakiegoś czasu nie powiewają ... to o czymś świadczy . :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-04, 12:45   

Adaś w CamperTeamie jesteś Ty czy twoja firma?
Poproś jakąkolwiek gazetę, telewizje, portal internetowy, żeby trzymali reklamę twojej firmy za darmo i obchodzili się z tobą jak z jajkiem.
A co do flag na zlocikach, pewnie Ty tak działasz na zlotowiczów, ze boja się wywiesić jak jesteś.
Po jakiego diabła ludzie kupują nasze flagi, robią ścierki do podłogi?
Na pewnym zlocie i nie będę zdradzał szczegółów bo nie o to chodzi wykonano mi pewną usługę. Nie wzięto za to pieniędzy. W konsekwencji i tak wróciły one na konto PTTCC ale nie wprost. Wolałbym żeby zamiast tego wpłacona było na konto PTTCC wartość tej usługi a wszyscy potraktowani byli jednakowo. Między innymi o to chodzi. Była kiedyś sytuacja która zbulwersowała opinie publiczną. Trzeba było zebrać po 5 złotych więcej bo na zlot zapisali się a nie przyjechali. Dzięki temu, że uporządkowaliśmy to nie ma takich problemów.
Jeśli jesteś aż tak przeciwny unormowaniu spraw finansowych na forum to czemu wpłaciłeś darowiznę na PTTCC? Są firmy które są członkami wspierającymi PTTCC co rok płaca składkę i nie robią z tego tragedii.
A co do pytania że jak z bagażnika na zlocie sprzedaż komplet poduszek. To przecież w jakimś stopniu sprzedaż go dzięki CamperTeamowi - prawda?
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-07-04, 13:00   

..."to czemu wpłaciłeś darowiznę na PTTCC?"...

bo mi wyrzygałeś na forum , że ktoś opłacił moje kubki za nominację w timkach... oddałem 30 zł za kubki a że odsyłałeś wpłatę za kubki to w tytule wpisałem tak byś już nie odsyłał ...proste . Kubki sobie i tak zostawiłeś bo tak zadecydowałeś , ponownie proszę byś je przekazał potrzebującym lub dał na aukcje WOŚP w zimie .
Krótką masz pamięć a wystarczy przeczytać PW z przed kilku dni .... show must go on prawda ? Wiedziałem , że i to wyrzygasz choć sam nie chciałeś przyjąć zwrotu za kubki bym się nie obnosił :shock: :shock: :shock: , że jestem sponsorem towarzystwa , obiecałem , że nie pisnę słowem ale Ty musiałeś , więc masz kawę na ławę .... kiepska zabawa. Za każdym razem kiedy wyrzygasz , że ktoś lub coś wydało na mnie kasę , zostanie ona zwrócona .

"To przecież w jakimś stopniu sprzedaż go dzięki CamperTeamowi - prawda? " a całe zło w PL jest przez Tuska :haha: :haha: :haha: argument z krypty ... CT przy takiej transakcji jest pominięty ze względu na nijaką zależność ... Ja decyduję gdzie i kiedy wydaję swoją kasę ...mam nadzieję utrzymywać taką zasadę jak długo się da .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-04, 13:14   

Adam żeby była jasność, nie ktoś zapłacił za kubki tylko zostały kupione za pieniądze jakie zostały w stowarzyszeniu po innych zlotach. Kubki i statuetki zostały kupione zanim wiadomo było kto je dostanie a wiec nie konkretnie dla Ciebie.
Kto dostał kubki i statuetki zadecydowało społeczeństwo ze swoimi przedstawicielami w Akademii.
Nie ma tu pola manewru na to, że ty chcesz czy nie chcesz. To nie była ani moja ani Twoja wola. Oczywiście masz prawo nie przyjąć nagrody ale nie masz prawa zapłacić za nią. W ten sposób poniżasz ludzi którzy Ci ją przyznali, nominowali ludzie z całego CT. Logicznie patrząc to całe CT masz gdzieś.
Przecież można nie stosować do zasad i obyczajów panujących na forum. Nie ma obowiązku być normalnym CamperTeamowcem. :spoko
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DAKOTA 
stary wyga

Twój sprzęt: CARTHAGO chic T 4.9 nastepny tez T 4.9
Nazwa załogi: DAGOCIK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Piwa: 12/20
Skąd: Wieden, Tarifa
Wysłany: 2013-07-04, 13:24   

Janusz napisal:

kto dzięki CamperTeamowi zarabia jakieś pieniądze powinien brać udział w utrzymaniu klubu.


i tak powinno byc,

rozumiem ze kazdy kto od teraz sprzeda kampera oklejonego naklejkami CT to powinien wyskoczyc z 10 % na rzecz klubu i to tez tak powinno byc, bo taki kamper jest wiecej warty przy pomocy reklamy CT i ewentualnego ogloszenia w odpowiednim dziale forum CT

czytajac posty doszedlem do tego , jak np ktos pisze " to kamper z klubu" a wiec sprawdzony wlasciciel i kamperek z gwarancja CT no bo jak zes przeca koledzy z klubu nie sprzedaja i nie wciskaja zgnilego badziewia .A wiec panowie o 10 % do gory wartosc sprzedazy kamperow, bo jalmuzna trza zaplacic





DAKOTA
_________________
http//kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

Zaden Penis nie jest tak twardy jak zycie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***