Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dalej o powiazaniach CT-PTTCC
Autor Wiadomość
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-04, 12:41   

Pierwsze podstawowe pytanie, czy kampera oklejonego nalepkami ktoś sprzedaje bo handluje samochodami, czy dla tego, że na przykład zmienia auto.
Jeżeli sprzedaje bo mu się znudził, zmienia go lub auto mu przeszkadza to przecież to nie jest handel z którego żyje. A za nalepki już ktoś zapłacił lub zrobił na swoje potrzeby.
Chyba prztyczek nie trafiony.
Jeśli ktoś handluje samochodami, poduszkami, materacami, jachtami i lokomotywami niech sobie to robi. Nikt nie będzie "opodatkowywał" tych samochodów. Jeżeli ktoś chce by informacja o tym widniała na forum CamperTeamu niech dołoży się do utrzymania tego forum. Jest ciepło i chyba trudno w takich warunkach rozumie się słowo pisane.
A generalnie to już pomieszaliście całkowicie dwie sprawy.
Jedna to produkcja dla nas gadżetów i zarabianie na tym. A druga to sprawa bezpłatnej reklamy.
Zaraz Adaś odpowie i tak nic z tego nie ma, że na forum napisane jest przy nicku "No name" "KAMPERY NA PODUSZKACH". Może rzeczywiście nic nie ma ale nie mi to sprawdzać. Jak to nic nie daje to po co to trzymać. Przecież proste jak konstrukcja cepa.
Nikt nie wymaga aby płacić haracz od każdej poduszki. Mogli byśmy wymagać tego gdyby poduszki kupował/sprzedawał CamperTeam lub PTTCC. To sprzedaje jakaś firma za pośrednictwem jakiejś firmy i nas proszę do tego nie mieszać.

Jeśli mam odpowiadać na pytania to proszę o jakieś rozsądne argumenty.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GregdeWal 
stary wyga


Twój sprzęt: ALIELIDOMEK IV - Globebus I2
Nazwa załogi: GA2E
Dołączył: 08 Kwi 2011
Piwa: 50/45
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2013-07-04, 13:15   

Jak mówiłem "Kończę dyskusję", więc drugi wątek mi nie potrzebny... Tylko proszę o miarodajną informację ile mam zapłacić na konto PTTCC kiedy do naklejek i ich "dystrybucji" na chwilę obecną dopłaciłem 26,6 zł (86,6 zł koszty produkcji i wysyłki; 60 zł przychody na moje konto.


Przepraszam... Nie doliczyłem 3 zł za piwo otrzymane na wiślańskim zlocie od kowali.

Oczywiście powinniście skasować również kamping Jonidło, gdyż dzięki naszemu zlotowi zarobił jakieś 600 zł - a to już kasa po którą warto wyszarpnąć pazury.

Pozdrawiam :spoko
_________________
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Historia ALIDOMKU I
Wypociny nałogowca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-04, 13:34   

GregdeWal,
Nie denerwuj się, prawo nie działa wstecz. Jak zostaną opracowane czytelne zasady zostaniecie o nich poinformowani.
Zacytuję sam siebie :haha:
Jeśli mam odpowiadać na pytania to proszę o jakieś rozsądne argumenty.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2013-07-04, 14:30   

janusz napisał/a:
Jak zostaną opracowane czytelne zasady

w kwestii formalnej, bo nie należę do PTTCC więc..nie znam szczegółów

przy opracowywaniu tych szczegółów, weźcie pod uwagę, że wiele rzeczy robi się dla ludzi,dla przyjaciół, dla....CamperTeamu
uzywając loga CT i...nie zarabiając na tym , na ogół dokładając


ja, organizując spotkania,osobiście nie pobieram opłat za wjazd..robi to właściciel kampingu..który się z tego rozlicza z fiskusem/bądź nie-to nie moja sprawa/
ja, tylko organizuje , daje pomysł, i wynajduję miejsce
a..jedyna kasa która obracam, to moja własna..którą wydaje na koszty organizacji
i nie doliczam jej do kosztów pobytu na zlocie

gość płaci tylko kwotę ustalona przez właściciela kampingu


co do samego pomysłu,uważam, że dzielenie się zyskiem z dochodów jakiejkolwiek działalności związanej bezpośrednio z CamperTeamem , jesli takie są/dochody/.....jest jak najbardziej uzasadnione :spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-04, 14:55   

Cytat:
ja, organizując spotkania,osobiście nie pobieram opłat za wjazd..robi to właściciel kampingu..który się z tego rozlicza z fiskusem/bądź nie-to nie moja sprawa/

I tego nie chcę dotykać ani zmieniać.
Już zrobiły się trzy kwestie, działy czy jak to nazwać.
Pierwsza to organizacja zlotów. Niektóre zloty bez udziału PTTCC w organizacji ich byłyby trudniejsze do ogarnięcia choć nie mówię że niemożliwe. Bywa, że do zorganizowania zlotu potrzeba podpisać umowę albo chociaż zapłacić zaliczkę. Ze stowarzyszeniem nie ma z tym większego problemu. Bywa tak, że nie da się pójść na żywioł i będzie tyle załóg ile przyjedzie. Często trzeba zamówić miejsca i potem nie ma pogody, przyjeżdża polowa załóg. Były takie zloty i organizator dokłada. Jeżeli można się w sposób zgodny z prawem zabezpieczyć to czemu nie?

Druga to reklamy na forum. Teraz jest tak że kto ma ochotę pisze o swojej firmie i jest ok. Przecież przedstawiając tu swoją ofertę przychodzi na gotowe i korzysta z waszej pracy. Niech korzysta tylko w zamian niech coś zaoferuje.

Trzecia to te nieszczęsne gadżety. Producent czy sprzedawca parzcież sprzedaje naszą własność. Czemu on ma na tym zarabiać a my nie?

Jeśli ktoś nie zgadza się z tymi trzema tezami to niech napisze dla czego nie mam racji.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-07-04, 15:13   

Janusz :

Adam żeby była jasność, nie ktoś zapłacił za kubki tylko zostały kupione za pieniądze jakie zostały w stowarzyszeniu po innych zlotach. Kubki i statuetki zostały kupione zanim wiadomo było kto je dostanie a wiec nie konkretnie dla Ciebie.

Janusz ale kiedy indziej , wcześniej …:

Czemu członkowie stowarzyszenia maja dokładać do twojej rozrywki
Kubki za nominacje które masz do odebrania w Pajęcznie to wyczarowaliśmy?


Janusz :

„Oczywiście masz prawo nie przyjąć nagrody „

Brzydka sugestia :(

Nigdy i nigdzie nie powiedziałem , że nie chcę – dokładasz rogi sprawie takimi tekstami – wcześniej na PW prosiłem o ewentualną przesyłkę do mnie jeśli kasy wystarczy z mojej wpłaty , jeśli nie to na aukcję WOŚP albo potrzebującym … Ty zadecydowałeś , że mi ich NIE PRZYŚLESZ / poczytaj swoje PW do mnie /

Janusz :

W ten sposób poniżasz ludzi którzy Ci ją przyznali, nominowali ludzie z całego CT. Logicznie patrząc to całe CT masz gdzieś.

Kolejna BRZYDKA SUGESTIA .Znów wydumane zdanie , które jest rozwinięciem poprzedniego , nieprawdziwego . Janusz , to jest żenujące . Ale jedno to mogę potwierdzić , że strasznie się mylisz w swoich osądach bo jak ja coś olewam to mnie tam zwyczajnie nie ma , nie udzielam się , nie daję relacji , nie uczestniczę w życiu … co więcej , nie jestem zauważalnym a TU masz , nominacja do timków …fajnie nie powiem , dziękuję inicjatorom :kwiatki: . Warto coś zdziałać na kanwie CT .

Ja to Ciebie nie mogę zrozumieć … najpierw obawiasz się by choć jedna moja złotówka nie znalazła się na koncie towarzystwa bo podobno mam się chlubić do końca swych dni sponsoringiem :haha: a potem sam nadajesz wszystkim temat wpłaty 30 zł , która to suma jest wynikiem Twoich przemyśleń na CT . :bajer
To jak to miało być :?: Mieliśmy tajemnicę czy jej nie mieliśmy :?: Przecież zobowiązałem się , że światu nie pisnę by Ciebie nie stawiać w „dziwnej sytuacji „ :haha: …nie pisnąłem a Ty odwrotnie …. Po co ? nie wiem … jakieś to takie dziwne ;) .

Całą dyskusję o 30 zł wpłaty za kubki / na początku sądziłem , że chodzi o jeden kubek ponieważ żadnej informacji na CT o tym nie ma , że więcej niż jeden / , by nie być ciężarem uważam za żenującą … chyba za mało wpłaciłem i to ma być jakaś forma kary :haha: … jak będę miał trochę luźnej kasy to wpłacę więcej ... wypatruj :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-07-04, 15:38   

janusz napisał/a:

Zaraz Adaś odpowie i tak nic z tego nie ma, że na forum napisane jest przy nicku "No name" "KAMPERY NA PODUSZKACH". Może rzeczywiście nic nie ma ale nie mi to sprawdzać. Jak to nic nie daje to po co to trzymać. Przecież proste jak konstrukcja cepa.

.


racja SZEFIE ... prawo nie działa wstecz /Twoje słowa/ :haha: ...nie doliczysz już się a podpis już znika ... szkoda podpaść taką informacją na CT :spoko

w podpisie zostawiam info o mapkach imprez ... nie przynoszą żadnego dochodu , naprawdę 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-04, 15:50   

No name napisał/a:
Janusz ale kiedy indziej , wcześniej …:

Tak, wcześniej. Kupowanie składało się z dwóch etapów. Zamówienie potrzebnej ilości zgodnej z przewidywaną ilością nominacji. Później realne wykupienia wykonanych dla nas gadżetów. Chyba nawet na wykonanie zapłacona była zaliczka. Aż tak głęboko w to nie ingerowałem, dostałem fakturę.
No właśnie to drugie zdanie na czerwono.
Pierwsze CamperTimki zapłacił z własnej kieszeni Elek. Drugie i trzecie zapłaciło stowarzyszenie. PTTCC może coś sfinansować z dwóch źródeł, jedna to składki członkowskie, drugie to inne pieniądze które zostają na przykład z niektórych zlotów. Z Bałtowa zostało 160 zł które przecież w czymś wrócą do was, może w następnych CamperTeamkach. Przecież gdyby nie te zlotowe nadwyżki które teraz chcemy żeby były normalnie nazwane to CamperTeamki byłyby sfinansowane ze składek członków stowarzyszenia które tak nienawidzisz. W zeszłym roku tak było. Stąd było to zdanie "Czemu członkowie stowarzyszenia maja dokładać do twojej rozrywki ". Przecież obruszyłeś się na odpis na działalność PTTCC. Czy się mylę?
No name napisał/a:
Nigdy i nigdzie nie powiedziałem , że nie chcę

Ale powiedziałeś, że za nie zapłacisz co było równoznaczne z olaniem członków CT i kapituły konkursu. Należy to czytać "Nie róbcie mi łaski, stać mnie na to żeby kupić sobie kubki"
Odpisałem Ci, ze to wersja limitowana i nie do kupienia.
Z kolejną brzydka sugestią to tak właśnie jest. Ty jesteś jedynym sprawiedliwym na tym forum. Ty masz monopol na rację. Ty masz ciągle wątpliwości do administracji, do mnie i do wielu innych osób. Co ja mogę na to poradzić, tak już jest.
No name napisał/a:
Ja to Ciebie nie mogę zrozumieć … najpierw obawiasz się by choć jedna moja złotówka nie znalazła się na koncie towarzystwa bo podobno mam się chlubić do końca swych dni sponsoringiem :haha: a potem sam nadajesz wszystkim temat wpłaty 30 zł , która to suma jest wynikiem Twoich przemyśleń na CT . :bajer

Adam znowu mam ochotę zapytać Cie, już wiesz o co. Przecież to Ty napisałeś, że nie dasz grosza na działalność statutowa PTTCC. Nic Ci nie obiecywałem, że nie napiszę o twojej wpłacie. Finanse PTTCC są dla członków do wglądu w każdej chwili. Co to miała by być za tajemnica.
Przyjedź do Iławy to sobie odbierzesz dyplom i kubki. :spoko
30 złotych to Ty wymyśliłeś przecież.
A co do podpisu. Przecież każdy sam stanowi o tym czy chce go mieć czy nie.
Dosyć często podpis stanowi formę protestu, i na tym forum już tak było, że nie było podpisów. Właściciel podpisu często uważa że jak coś tam napisze to mi dokuczy. Przejrzyj podpisy ludzi to znajdziesz. Także ten manewr który zastosowałeś nie bardzo mnie wzrusza. To mało istotny protest. :spoko

PS sprawdziłem z Bałtowa zostało 135 zł przy budżecie zlotu 17 280 zł.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-07-04, 16:08   

Mam już inne plany .... :lol:
Kończę przepychankę na argumenty prawdziwe i słuszne....

Janusz :
Przecież obruszyłeś się na odpis na działalność PTTCC. Czy się mylę?
jasne , że się mylisz ...

Obruszyłem się na zdanie , że jeśli nie mam ochoty wspierać towarzystwa z przymusu to mogę nie przyjeżdżać na zlot ....
a dokładniej :

No name napisał/a:
Czy jako nie członek PTTCC też muszę wspierać działalność statutową tego stowarzyszenia obowiązkowo czy wg uznania przy wpłacie ?


Organizatorem zlotu jest PTTCC. Można nie wspierać jego działalności na rzecz naszego środowiska nie przyjeżdżając na zlot.

wcześniej zapisywałem się na zlot NIE PTTCC tylko CT ... to ważne w kontekście całości :idea


kończmy :spoko
Ostatnio zmieniony przez CORONAVIRUS 2013-07-04, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-04, 16:18   

A czy w tej odpowiedzi widzisz coś nielogicznego?
No kurcze jeśli nie masz ochoty wspierać Polskiego Monopolu Spirytusowego i płacić akcyzy dołączonej do gorzałki to pijesz bimber, co można przyjąć jako realizowanie innych planów. Lub nie pijesz wcale. A przecież i tak przyjazd na zlot PTTCC-CT to ostatnie coś co byś zrobił. Więc nie męcz się. :spoko
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darol 
weteran
KMW TEAM


Twój sprzęt: Knaus Sunliner
Nazwa załogi: darole - gorole ;-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Paź 2010
Piwa: 61/24
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-07-04, 16:36   

jak Wam się chce w taki gorąc :shock:
Radwańska właśnie gra o finał to sobie luknijcie dla odstresowania
_________________
Arek (nie Darek) :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-07-04, 17:08   

ja ciągle w pracy...na CT z doskoku ... :haha: nie mam tam /jeszcze/ TV :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-04, 17:26   

darol napisał/a:
luknijcie dla odstresowania

Do jakiego odstresowania, ale co tam i tak Polka wygrała :-P
Byłem zrobić wiochę w kamperze i nie oglądałem, może i lepiej :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2013-07-05, 00:00   

A Świstak siedzi i zawija w te sreberka... :shock:

Mi, wyobraźcie sobie, jest szczerze wszystko jedno czy ktoś na zlocie zarabia czy nie. Jeżeli mam ochotę to płacę wyznaczoną kwotę a jak nie to zostaję w domciu.

Oczywistym jest dla mnie natomiast, że jeżeli wyświadczę koledze przysługę, np. związaną z moją pracą, to nie oczekuję za to wynagrodzenia. Jeżeli natomiast ktoś oczekuje, że wykonam jakąś usługę za darmo a on będzie czerpał z tego korzyści materialne to wydaje mi się to nie w porządku.

Kluczowym dla przemyśleń Janusza jest chyba skala działalności. CT doszło chyba do takiego punktu, że robienie wszystkiego "nieoficjalnie" staje się niemożliwe. Czym innym jest, jeżeli kolega mechanik pomoże uruchomić zepsuty podczas zlotu samochód a tym, że na każdą imprezę przyciągnie przenośny warsztat i hurtowo będzie wymieniał olej w kamperach. Nawet jeżeli nie weźmie kasy to będzie musiał zapłacić od tego podatek. Tak stanowią przepisy :evil:

No chyba, że się mylę :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-05, 09:18   

Ela i Andrzej napisał/a:
A co się stało z naklejkami (50 sztuk) podarowanych w Poznaniu na targach przez Andrzeja Wielowakiego z Polic mojego kolegi pozdrawiam kolarz i żona kolarza :bukiet:

Nie wiem czy do mnie to pytanie ale to też sprawa łącząca się z tematem.
Jest mnóstwo takich sytuacji kiedy dobrze wygląda lub wręcz konieczne jest przygotowanie, kupienie czy w inny sposób zdobycie jakichś rzeczy nadających się na prezent, pamiątkę. Dosyć często i chyba są na to świadkowie nowe załogi na zlocie, takie które na przykład jeszcze nie są w CamperTimie a przyjechały dostają naklejkę, kiedyś mieliśmy smyczki, często piny z kamperkiem. Są ludzie którzy to fundują i tu na przykład pokłony Jackowi (Prezesuu), kiedyś były Papamilowe torby czy Czestmirowi za plakietki. Myślę ze jako organizacja powinniśmy mieć takie rzeczy. Często koleżanki i koledzy przylepiają nasze naklejki na kempingach na których byli. Przecież nie reprezentują tym siebie tylko nas. Myślę, że fajnym zwyczajem byłoby na podstawie zdjęcia z ceremonii naklejenia naklejki czy ofiarowania naszej pamiątki rekompensować darczyńcy to. Ludzie często oddają na ten cel swoją dla siebie kupioną naklejkę.
Nie można bazować w takim temacie na ofiarodawcach i dobrej woli. Myślę że trzeba byłoby mieć na to fundusz.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***