Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Navi z wejsciem AV?
Autor Wiadomość
adamer 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: T3 Westfalia Joker, Renault Possl Roadmaster
Dołączył: 14 Lis 2007
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-29, 21:07   Navi z wejsciem AV?

Witam. Przez kilka lat uzywalem Garmina Nuvi 750, jakims cudem udalo mi sie zainstalowac POI Archiego i bylo super. Niestety ostatnio w Sarajewie Navi zmienila wlasciciela :(
Od tego czasu uzywam taniej navi , ktora kupilem na motocykl Lark 35 z doinstalowana Automapa,. Za cholere nie moge ogarnac tej Automapy. Owszem prowadzi , ale znalezienie POI to juz poza moimi mozliwosciami, oczywiscie wgralem najnowsze, ale np. bedac w Rumunii ,pokazuje mi najbliszy we Francji. Chce kupic kolejnego Garmina najchetniej z wesciem AV aby mozna podlaczyc kamere cofania. Co prawda kamerki jeszcze nie mam, zreszta nie mam tez kampera na ktorej chce ja zastosowac. Do obecnego T3 nie ma potrzeby.
Mam nadzieje we Wrzesniu stac sie posiadaczem tego kamperka http://otomoto.pl/renault...a-T2255451.html i tam zechce zamontowac kamere cofnia.
I tu pytanie do Was. Czy zastosowanie nawigacji jako monitora do kamery cofania sie sprawdza? Chce uniknac obwieszania szyby kilkoma monitorami. Czy ma ktos cos takiego?
Jak z przelaczaniem na funkcje cofania?
Czy zna ktos model Garmina, ktory ma wejscia AV do kamery cofania?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aDaMoS 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwania zawieszone...
Dołączył: 26 Gru 2012
Piwa: 18/7
Skąd: Silesia
Wysłany: 2013-08-08, 16:31   

Jednym z nielicznych Garminów z wejściem Av do kamery jest taki:
http://allegro.pl/garmin-...3442034170.html
Niestety jest dosyć drogi. Alternatywą dla niego może być dowolna nawigacja z wejściem AV, ale pracująca na systemie WindowsCE do 5.0 (4.2 - 5.0) i wgraniu klonu Garmin XT (funkcjonalność taka jak w urządzeniach Nuvi)przykład:
http://allegro.pl/gocleve...3443131809.html
Inną propozycją jest zakup stacji 1 lub 2 DIN do samochodu (także działający na WinCE 4.2-5.0) i wgraniu oprogramowania jak wyżej.Jednak ciężko w tej chwili jest znaleźć taki sprzęt, bo nowe już działają na WinCE 6.0 (czyli WinCE 5.0 po modyfikacjach), a na nim nie zainstalujesz ani Garmin XT, ani TomTom.
Inną opcją jest kupić tablet na androidzie i poczekać aż wydają Garmina na ten system (jest jeszcze w fazie testów).
Powodzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adamer 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: T3 Westfalia Joker, Renault Possl Roadmaster
Dołączył: 14 Lis 2007
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-08-13, 23:05   

Dzieki za podpowiedz. Przemyslalem jednak sprawe i chyba jednak sie obwiesze monitorami ;-) Navi bedzie przenoszona z samochodu do samochodu, a monitor od kamery chce miec na stale. Zreszta wiekszosc kamer cofania jest sprzedawana razem z monitorkami...
Mysle nad zakupem Garmina model 2595 LMT, dozywotnia aktualizacja map brzmi zachecajaco, no i ma chyba wszystko to co trzeba bez zbednych gadzetow, powinien byc godnym nastepca Nuvi 750.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aDaMoS 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwania zawieszone...
Dołączył: 26 Gru 2012
Piwa: 18/7
Skąd: Silesia
Wysłany: 2013-11-28, 20:37   

W końcu znalazłem:
http://allegro.pl/radio-2...3717165864.html
Jest wszystko czego potrzebujesz, no może poza ceną..........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skuter 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Bavaria I70
Dołączył: 14 Cze 2013
Piwa: 6/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-11-29, 09:57   

Ja zakupiłem pod koniec sezonu i skonfigurowałem w swoim statku GMS 6401. Sprzęt został mi polecony przez znajomego który ciągle stratuje w jakiś zawodach AUDI-VIDEO w samochodzie ( .. i sporo wygrywa :) ) No i sprzęt za połowę ceny Kenwooda. Poczytaj opis i dane ale masz wszystko co potrzebujesz. Na karcie SD mam wgrane dwie navi - AutoMape i IGO a plus masz min.: camera cofania, skonfigurowany telefon, DVD - oglądasz w radiu albo w telewizorze, pilot, subwoofer i kupa wyjść.
Zacząłem tworzyć dokładny opis z zdjęciami ale jakoś brak czasu i nie mogę się przyłożyć aby skończyć - jak skończę to wstawię na CT.

http://www.gms.pl/pl/_sp/115/

.. a jest z kieszenią - można przekładać do innego auta o ile przygotujesz drugi zestaw montażowy :)

137001788862.jpg
Plik ściągnięto 82 raz(y) 169,72 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aDaMoS 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwania zawieszone...
Dołączył: 26 Gru 2012
Piwa: 18/7
Skąd: Silesia
Wysłany: 2013-11-29, 17:27   

Też bardzo ciekawa propozycja, godna rozpatrzenia. Aaaaa nie zauważyłem że kolega potrzebuje to do Mastera, a tam jest wnęka na 1DIN (model z wysuwanym ekranem odpada, bo jest daszek nad radiem!). Ale jeśli ktoś inny ma miejsce montażowe (np. Transit po '06, Daily po '06 lub trojaczki z Sevel po '06) to zdecydowanie polecam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-11-30, 10:27   

Ja przerabiałem z wysuwanym wyświetlaczem i powiem tylko tyle że nigdy więcej , kamera jest potrzebna do manewrowania niezależnie od nawigacji i radia, a przełączanie jest po prostu upierdliwe i tyle :spoko po kilku pierwszych wyjazdach kupiłem oddzielny monitor 4 całe za mały,a później 7 i było ok. :mrgreen:
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adamer 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: T3 Westfalia Joker, Renault Possl Roadmaster
Dołączył: 14 Lis 2007
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-11, 20:40   

Kolega aDaMoS ma racje, u mnie jest miejsce na 1DIN , no i ten daszek...;-( Jest jeszcze opcja wycinania scianek tak aby weszlo 2DIN ze stalym ekranem, tyle ze to juz moze nie wyjsc estetycznie no i bedzie nieodwracalne.
Z kamera na razie sie wstrzymuje ( poszukam jeszcze czegos odpowiedniego, choc widze ze bez dodatkowego monitora sie nie obedzie), mam czujniki cofania, a co do navi to bedzie pewnienie znowu Garmin tym razem model 2597LMT. W ostatniej gazetce ADAC-a jest po atrakcyjnej cenie.
Przysylaja mi co miesiac magazyny, niestety po niemiecku a to dla mnie jezyk nieznany.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2013-12-11, 22:18   

Cytat:
Przysylaja mi co miesiac magazyny, niestety po niemiecku a to dla mnie jezyk nieznany



Na naukę nigdy nie jest za póżno.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adamer 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: T3 Westfalia Joker, Renault Possl Roadmaster
Dołączył: 14 Lis 2007
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-11, 22:23   

Niby racja, ale akurat ten jezyk mnie nie pociaga...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2013-12-12, 01:21   

adamer napisał/a:
pewnienie znowu Garmin tym razem model 2597LMT. W ostatniej gazetce ADAC-a jest po

Co myślisz o Garmin 760LMT do którego można podłączyć kamerę na blutetooth lub kablu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adamer 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: T3 Westfalia Joker, Renault Possl Roadmaster
Dołączył: 14 Lis 2007
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-12, 11:05   

Fajny no i wiekszy ekran, jednak monitor do kamery zechce miec oddzielne wiec nie chce wydawac prawie jeszcze raz tyle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2013-12-12, 12:20   

Chcesz żeby cały czas widzieć obraz nawet podczas jazdy?
Co polecasz? WAECO "trochę" za drogie jest.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-12, 13:01   

Widzę kolegów znających temat.Proszę o wypowiedzenie się na temat kamer, przewodowe czy bezprzewodowe.Chciałoby się uniknąć ciągania przewodów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adamer 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: T3 Westfalia Joker, Renault Possl Roadmaster
Dołączył: 14 Lis 2007
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-12, 13:07   

Waeco ma chore ceny, myslalem o z nizszej ale nie najnizszej polki np.

http://allegro.pl/nvox-ka...3753699864.html

Ta akurat jest CCD sa jeszcze tansze CMOS. Nie bardzo wiem jaka roznica w obrazie, ale zakladam ze skoro CCD jest drozsza to bedzie lepsza ;-) Do tego mozna dokupic monitory z funkcja rozdzialu ekranu 5 lub 7calowe.
Zastanawiam sie tylko nad miejscem montazu. Naturalne wydaje sie zamontowanie nad tylnymi drzwiami, tyle ze w Masterze te drzwi sa dosc grube i obawiam sie czy nie bede zaslaniac tylnego zderzaka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***