Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klima-ekstrahiperduperowo-hipsterska
Autor Wiadomość
Rawic 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Tramp CL 698
Nazwa załogi: Ewa,Karolina,Zbyszek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Piwa: 53/3
Skąd: Gorzkowice
Wysłany: 2014-07-07, 09:51   

HarryLey4x4 napisał/a:
Niestety poziom chłodu jest mało zadowalający.
a jakiej mocy jest Twój klimatyzator :ok
_________________
Stacja Kontroli Pojazdów przyjazna pojazdom specjalnym z przeznaczeniem kempingowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-07, 18:34   

Poziom mojego zdenerwowania doszedł do granic wytrzymałości i pojechałem do Leroya Merlina i zanabyłem drogą kupna klimatyzatoropisywany wcześniej. Wieczorem na dzień przed wyjazdem będę rzeźbił... jakbym nie miał co robić...
:gwm

O 22.30 wszystko poskładane na nowym klimatyzatorze. Działa !!!
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2014-07-07, 23:30   

HarryLey4x4 napisał/a:
 oraz ok 500 PLN dawno temu - ok. 7 lat temu wydane na klimatyzator z przeceny. Mam takie jeszcze 3 na części, zatem nie boję się o ewentualne awarie.


Jedno pytanko w temacie głośności. Piszecie, że jest cacy i cicho... Mam taki klimatyzator wolnostojacy, który czasem w domu odpalałem i było zdecydowanie głośno (przez to zakupiłem normalną klimę do domu z kompresorem na zewnątrz). W biurze też miałem kiedyś taki klimatyzator i to cholerstwo też chłodziło ale hałasowało mocno. Więc jak to jest? Po rozebraniu tego i wetknięciu do kampera jest już cicho?
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-08, 01:11   

Ja mam w garażu pod łóżkiem. Osobiście mam teraz ten z Leroya - napisane 65 dB. Nie słyszę go za bardzo. Raczej większy hałas robi szum "wydychanego" powietrza. Mruczenie kompresora działa na mnie w tym wypadku usypiająco. Gdybym nie miał garażu , to klimatyzator w pomieszczeniu razem ze mną by mnie denerwował.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rawic 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Tramp CL 698
Nazwa załogi: Ewa,Karolina,Zbyszek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Piwa: 53/3
Skąd: Gorzkowice
Wysłany: 2014-07-08, 06:34   

Bajaga napisał/a:
klimatyzator i to cholerstwo też chłodziło ale hałasowało mocno. Więc jak to jest? Po rozebraniu tego i wetknięciu do kampera jest już cicho?

u mnie najbardziej hałasuje wyrzut ciepłego powietrza, ale jest on poza kamperem. :ok
_________________
Stacja Kontroli Pojazdów przyjazna pojazdom specjalnym z przeznaczeniem kempingowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-07-08, 07:12   

W czepce stala pod stolem . I w 40 st halas był mniej istotny .
W garażu jest OK. szumy wlotu /wylotu słabe.

Zbyszku, masz wyloty jak rezonatory trąbek. I dlatego dźwięk sie roznosi . Spróbuj przylożyć wyrzutnie do dolu . Cos z kartonu na próbę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rawic 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Tramp CL 698
Nazwa załogi: Ewa,Karolina,Zbyszek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Piwa: 53/3
Skąd: Gorzkowice
Wysłany: 2014-07-08, 17:02   

Bronek napisał/a:
Spróbuj przylożyć wyrzutnie do dolu . Cos z kartonu na próbę.
robiłem różne eksperymenty, tak czy owak żaden z sąsiadów nie narzekał, a za sąsiadów miałem Niemców którzy zamykają się w swoich kamperach z klimą i nic nie słyszą. Trochę dalej w namiocie mieszkał Trabant z Drezna, temu wieczorem przeszkadzała głośna muzyka z baru, ciekawe jak będzie dawał radę z cykadami. :wyszczerzony:
_________________
Stacja Kontroli Pojazdów przyjazna pojazdom specjalnym z przeznaczeniem kempingowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-07-14, 11:13   

znalazlem coś takiego na 24V Ciekaw nie rozkminiałem tematu . Bo czasu nie mam , ale może lepiej podnieść napiecie do 24v niz do 230V gdyby ktoś sie upierałallegro klima


Ciekawe mozna by parownik na tylnej ścianie w ok bażnika rowerowego .
Drugie maja wzgl tanie agregaty HONDY.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rawic 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Tramp CL 698
Nazwa załogi: Ewa,Karolina,Zbyszek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Piwa: 53/3
Skąd: Gorzkowice
Wysłany: 2014-07-14, 21:02   

Bronek napisał/a:
ale może lepiej podnieść napiecie do 24v
napięcie to nie problem, tylko w tym przypadku cena (5000 tys) jest zbyt wysoka.
_________________
Stacja Kontroli Pojazdów przyjazna pojazdom specjalnym z przeznaczeniem kempingowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-07-14, 22:00   

Napiecie podnosiłem mam taką przetwornicę do siłownika łóżka, trochę szybciej chyba chodzi ?? ~

Ciekawe jaka sprawność pobór prądu.

Spodobało mi się montowanie po za kabiną pionowo.

Kwestia wykorzystania akumulatora drugorzedna , ale ciekawe jaki pobnór z 230 poprzez przetwornice 24v.
O cenie na razie nie gadajmy , bo 5000 + przetwornica i wiadomo jest drogo .
Z tym ,że te kamperowe tez tyle kosztują.

jak znam życie dla TiR pewnie sa bardziej trwałe ?

Jeszce nie czytałem ale jak znajde czas PDF po polsku
Cytat:


Dane techniczne:

Sprężarka: Danfoss BD 350GH
Czynnik chłodzący: R 134a CFC
Wloty powietrza: 4 regulowane
Dmuchawa: 6 zakresów pracy możliwość szczelnego zamknięcia
Zabezpieczenie napięciowe: samoczynne automatyczne wyłączenie przy zbyt małym napięciu akumulatora
Zdalne sterowanie na podczerwień: obsługa wszystkich funkcji
Napięcie pracy: 24 V
Przeciętne zużycie energii:
-min - 7,5 Ah -max- 14,5 Ah
Wydajność chłodnicza:
-max-950 W -min- 650 W
Wymiary zespołu sprężarki model Back:
(WxSxG): 196x646x434 mm
Waga: 18 kg
Wymiary panelu nawiewowego:
(WxSxG): 260x625x108 mm
Waga: 5 kg

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rawic 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Tramp CL 698
Nazwa załogi: Ewa,Karolina,Zbyszek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Piwa: 53/3
Skąd: Gorzkowice
Wysłany: 2014-07-15, 06:42   

Bronek napisał/a:
ale ciekawe jaki pobnór z 230 poprzez przetwornice 24v.
Bronek napisał/a:
min - 7,5 Ah -max- 14,5 Ah
plus niewielkie straty na przetwornicy :ok
_________________
Stacja Kontroli Pojazdów przyjazna pojazdom specjalnym z przeznaczeniem kempingowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-07-15, 06:46   

Ok teraz też doczytałem. Fajny tylko sposób instalacji to mi się podoba. Wydajność słaba. Ale bym zaryzykował dla samej ciekawości. Gdyby cena ok 3000 / 3500
Oczywiście dla mnie też ważne by mniej jak 1000w przy starcie brała. (agregacik). Zacznę gadać z Tirowcami
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sznurek 
zaawansowany


Twój sprzęt: McLouis 49 Tandy Plus
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2011
Piwa: 42/9
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2014-07-20, 22:08   

Wczoraj wróciłem z Grecji. Przed wyjazdem zainstalowałem monoblocka, który stoi w garażu. Dorobiłem do niego dwa rozprowadzenia - jedno do sypialni, drugie nad kuchnią.
Całość jak za te pieniądze zupełnie nieźle zdaje egzamin ale wymaga dopracowania:
1. Izolacja przewodów: te które są dobrze izolowane są ok. Ale np na kolankach albo na elastycznej końcówce nad kuchnią kondensuje się wilgoć. W Grecji mniej, ale we Włoszech już bardzo. Intryguje mnie jak to wygląda w przypadku trumy czy dometica do których sprzedawane są takie przewody: RURA
Czy te przewody wymagają izolowania czy są jakieś takie magiczne, na których wilgoć się nie kondensuje ? Czy może się wypowiedzieć ktoś, kto ma zainstalowaną klimatyzację z tego typu przewodami ??

2. Wentylator kanałowy: Tak jak było napisane wcześniej, straty na długości są na tyle duże, że zainstalowanie małego wentylatora kanałowego powinno znacznie poprawić sprawność układu.

Generalnie klimatyzacja sprawdziła się dobrze, zważywszy jej cenę oraz fakt, że jak jej nie potrzebuję, to jej demontaż zajmuje 1 minutę ( a może i mniej) a ponowny montaż jakieś 3 uważam rozwiązanie za dobre. Wyrzut powietrza zrobiłem pod kampera więc nawet z zewnątrz praktycznie go nie słychać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-07-20, 22:33   

kanały giętkie z izlolacją- wełna plus osłona plastikowa są do kupienia 100mm i 120mm .

Zamontowałem nawet dwa wentylatory kanałowe ( roznych firm 100mm . Ich wydajność jest bardzo słaba. Niemal zero sprężania. Niestety dodatkowy szum... jeżeli już to zaraz za monoblokiem. 20% poprawa cieniutko.

U mnie problem z samymi monoblokami to już stareńkie mam je kilka lat . W trybie chłodzenia , potrafią się zalodzić. Nie mam podglądu na pilotach . jak zdechną to kupię współczesny.
lecz i tak zmontuję druga normalną . do kabiny . Ta jest idealna lecz tylko w strefie spania .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sznurek 
zaawansowany


Twój sprzęt: McLouis 49 Tandy Plus
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2011
Piwa: 42/9
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2014-07-20, 22:41   

Bronek napisał/a:
kanały giętkie z izlolacją- wełna plus osłona plastikowa są do kupienia 100mm i 120mm .


Mam takie w garażu. Ale intrygują mnie te przewody "oryginalne". Są bez izolacji. Jak sprawdzają się w praktyce ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***