Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pawcio
2013-10-14, 10:47
Camper GPS
Autor Wiadomość
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-03-03, 10:11   

http://www.garmin.com/en-...nloads/basecamp

http://www8.garmin.com/support/download.jsp
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr.sto 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2011
Piwa: 5/27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-04, 22:05   

Znalazłem kolejną nawigację z profilem dla kamperów - BECKER TRANSIT 70 LMU
Są ciekawe funkcje, np. profile wysokości, czy porównanie trasy wyznaczonej dla kampera z trasą, która byłaby wyznaczona dla samochodu osobowego. Jest też dożywotnia aktualizacja map. Cena znowu raczej z tych wyższych ;)
Tylko z jakich map korzysta Becker?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2014-03-05, 07:51   

piotr.sto napisał/a:
........................
Tylko z jakich map korzysta Becker?

Ma na pokładzie najlepszy program navi czyli iGO + mapy Navteq (własność Nokii, a ta to własność Microsoftu).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-03-05, 16:10   

piotr.sto napisał/a:
Znalazłem kolejną nawigację z profilem dla kamperów - BECKER TRANSIT 70 LMU

Za 100 zł mniej można kupić Garmina 760 LMT.
Ten sam rozmiar ekranu, obszar mapy, funkcje ciężarowych i kamperów. Tak samo bezpłatne aktualizacje. Dużo lepsza marka. Bardziej znany i lepiej przetestowany produkt. Bogactwo darmowych i dodatkowych map. Ja bym wybrał Garmina.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2014-03-06, 10:01   

Na telefonie mam iGO Primo, mogę sobie w nim poustawiać wszelkie ograniczenia typu masa, gabaryty i przyczepy.

Ciekaw jednak jestem jak by reagował na ograniczenie ruchu dla kamperów i przyczep kempingowych.
Jako że nie posiadam jeszcze żadnego i nie znam tras- mógłby ktoś dać namiar na miejsce z takim ograniczeniem?
Może się okaże że nie potrzeba wydawać półtora tysiąca :)









Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-03-06, 10:26   

Kiedy w moim nuvi przystosowanym do ciężarówek ustawiłem sobie parametry typu 7 ton i 3,3 m, to zaczęło mnie ostrzegać o zakazach wjazdu, wiaduktach itp. W ten sposób zauważyłem, że niedaleko mnie jest zakaz dla 2,5 tony. Normalnie nie zwróciłbym uwagi na ten znak. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-07-26, 10:34   

Obecny arsenał GPS offline to:
iPad Air i iPhone na których chodzą Navigon Europę oraz Sygic World,
Garmin dezl 760 LMT wersja niekamperowa czyli bogatsza.
Najlepiej używa się Garmina. Jako dedykowany będąc na stałe jest najwygodniejszy. Ma lepsze mapy, niż Sygic. Każda z tych nawigacji ma wady. Sygic jest lepszy od Navigona jak 5 do 1, bo tyle razy miał przewagę w różnych kwestiach jak obliczanie najlepszej trasy, czy wyszukiwanie adresu.
Garmin za to (bez płatnego abonamentu) ostrzega o korkach i proponuje objazd.
Mój ranking:
1. Dezl 760 LMT solidny, ostrzega o wiaduktach i zakazach dla ciężarowych, darmowe aktualizacje map i info o korkach
2. Sygic darmowe aktualizacje map, tani
3. Navigon
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-08-17, 14:59   

Po trasie do Chorwacji nowe wrażenia:
1. Dezl 760 LMT sprawdza się najlepiej, ale nie jest bez wad. Informacje o korkach w Austrii nie dochodziły. Nie proponuje niekiedy alternatywnych tras, które inne nawigacje podają jako opcje. W Chorwacji zdarzyło się mu poprowadzić przez zbyt wąskie i niemożliwe do przejechania dla szerokości 2,35 drogi.
2. Sygic ma bardzo słabe mapy w Bośni. Są tylko główne drogi. W Chorwacji jest porównywalny. Sporo błędnych informacji na temat dopuszczalnej prędkości.
3. Navigon w Bośni ma tak samo dokładne mapy, jak Garmin. Są na nich mniej ważne drogi.

Ergonomicznie najlepszy jest Garmin. iPad podczas używania maksymalnego podświetlenia i ustawienia poboru energii Sygica na maksymalną efektywność miał tak duże zużycie energii, że ładowarka nie nadążała ładować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rogero 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen Jumper 3.0 Livingstone 5 Roller Team
Dołączył: 01 Sie 2013
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-08-23, 00:38   

Panowie wróciłem właśnie z urlopu i małej objazdówki 6500 km używałem Navigona ,Garmina , sygic wszystkie navigacje czy to Garmin czy to w iphone ipad wariowały nawet garmin w kenwood . Zainstalowałem sobie darmową 7 dniową apke z sygic i okazala się jedna z lepszych do czasu gdy wykupiłem fresh map w Navigonie .apka sygic za 25€ jest całkiem wystarczająca navigon na iphone 90€ plus 19€ fresh i przez 2 lata mam pewnosc aktualnych map( ostatnio był za 45€) W Turcji navigon dzialal najlepiej mimo 4 urzadzeń w Kosowie i Albani nawet on line mapy google. Nie widziały autostrady dzieki uprzejmosci celnika kosowskiego dowiedzialem sie jak jechac najlepiej do Montenegro i co się okazało po chwili Navigon mial juz tą autostradę , co by nie mowic poraz kolejny sprawdził sie . Nie używam dla kamperow navi lecz normalnej mój kamper jest wielkosci Ducato L3H2 więc nie mam problemów z przejazdami chyba że ograniczenie 2,5t . Od jakiegoś czasu satelity wariują nie wiedzieć czemu czas pomysłeć nad urządzeniami które obsługują rosyjskie satelity Glonass . Iphone 5 5s ipad air już obsługują . Pozdrawiam wszystkich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rogero 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen Jumper 3.0 Livingstone 5 Roller Team
Dołączył: 01 Sie 2013
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-08-23, 00:47   

iPad podczas używania maksymalnego podświetlenia i ustawienia poboru energii Sygica na maksymalną efektywność miał tak duże zużycie energii, że ładowarka nie nadążała ładować.[/quote]
Zainwestuj w ładowarkę Belkin 2.1A 10wat używam takiej od ponad roku i mega szybka jest teraz cena na allegro to ok 49 zl ja dawalem 120 zl bo wszystkie te za 20 zl były nic nie warte .
Będąc w Turcji z ciekawości zakupiłem ładowarkę do iphone 5 z wejściem dodatkowym na usb iphone 5s i ipad air na tej ładowarce dawały radę nie mogę pomuc co do nazwy bo brak jakichkolwiek parametrów nazwy itp kosztowała 20 zł i jeszcze działa .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-11-13, 12:33   

W Navigon kwartalne aktualizacje map są płatne 30 EUR na 2 lata. Nie kupiłem tej opcji.
Jednak po roku otrzymałem darmową aktualizację. Jeśli ta sytuacja będzie się powtarzać co rok, to moim zdaniem warto te mapy kupić. Są znacznie lepsze np w BiH.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-11-13, 12:35   

rogero napisał/a:

Zainwestuj w ładowarkę Belkin 2.1A 10wat używam takiej od ponad roku i mega szybka jest teraz cena na allegro to ok 49 zl ja dawalem 120 zl bo wszystkie te za 20 zl były nic nie warte .
Będąc w Turcji z ciekawości zakupiłem ł

Mam trzy ładowarki 2,1A. Żadna nie nadążała. Kosztowały 20-40 zł. Którego masz iPada?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***