Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimą w ciepłe kraje
Autor Wiadomość
Robinson_44 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Błękitek Ducato 3,0 H3L3 177 KM
Nazwa załogi: RobinSony
Dołączył: 05 Sty 2013
Piwa: 1/2
  Wysłany: 2013-10-31, 23:53   Zimą w ciepłe kraje

Witam Szanownych Forumowiczów,

Tak się składa, że świąteczna przerwa dla dzieci i młodzieży trwa 17 dni. W związku z tym chciałbym zorientować się w opiniach forumowiczów, gdzie najlepiej pojechać w tym czasie, by było ciepło, ciekawie i przystępnie cenowo. Będę wdzięczny za konkretne propozycje, oparte wyłącznie na zdobytych już doświadczeniach własnych.
_________________
Robinson_44

Idąc przed siebie nie oglądaj się wstecz, patrz dokąd zmierzasz, zawsze pamiętaj skąd przychodzisz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-11-01, 07:12   

Ciepło , ciekawie i przystępnie cenowo to tylko Egipt :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-11-01, 07:35   

Podam Ci nazwy sprawdzonych hoteli :

Alf Leila Wa Leila

Iberotel Aquamarine

Jungle aqua park

Wybierając jeden z nich na pewno wrócisz zadowolony :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robinson_44 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Błękitek Ducato 3,0 H3L3 177 KM
Nazwa załogi: RobinSony
Dołączył: 05 Sty 2013
Piwa: 1/2
Wysłany: 2013-11-01, 10:08   

oskp napisał/a:
Podam Ci nazwy sprawdzonych hoteli :

Alf Leila Wa Leila

Iberotel Aquamarine

Jungle aqua park

Wybierając jeden z nich na pewno wrócisz zadowolony :spoko


Dziękuję, ale to nie moja bajka. Myślałem, że skoro temat poruszam na forum to oczywiste było, że chodzi o wyjazd kamperem. Jesteśmy z żonką świadomi, że o tej porze roku w Europie nie ma co oczekiwać upałów, ale temp. rzędu 15-20 st. z ładnym słońcem bardzo mile widziane.
_________________
Robinson_44

Idąc przed siebie nie oglądaj się wstecz, patrz dokąd zmierzasz, zawsze pamiętaj skąd przychodzisz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-01, 12:27   

Oskp!
Nie ma jak dokładna informacja! Ale nie podałes na jakiej ulicy sa te hotele :lol:
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robold 
zaawansowany


Twój sprzęt: Samodzielnie zbudowany Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Piwa: 17/17
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2013-11-01, 12:48   

Chyba będzie ciężko z tym wyjazdem, bo do "ciepełka" jest dosyć daleko i sądzę, że 17 dni to będzie zbyt mało czasu.
Na niemieckich stronach polecają na " przezimowanie" Maroko i Cypr.
W tej chwili na Krecie są nasi znajomi Basia i Zbyszek ale zapowiadają powrót ( ze względu na pogodę ) w grudniu. Proponuję jednak napisz do Basi ona coś Ci doradzi.
_________________
Na wschód i nie tylko... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jawor_ki 
doświadczony pisarz


Nazwa załogi: Asia , Adam , Julka i Igor
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Piwa: 4/2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-01, 18:01   

Ja w tym okresie planuje Sycylię lub Gibraltar. Chyba tam najcieplej. Może być jeszcze Peloponez ale tam byłem latem :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
fortero 
trochę już popisał


Twój sprzęt: FIAT DUCATO KNAUS SPORT TI 650 MG
Nazwa załogi: Joanna i Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-01, 18:28   

ja zimowłem tę zime w Hiszpani wróciłem 31stycznia byłem 6miesięcy w grudniu byłem na Giblartarze nic ciekawego mało słońca noce zimne święta spędzaliśmy w Xabia dużo słońca noce może być w zime najcieplej jest od Valencji do Benidormu za alicante noce zimne.Byliśmy 6 mieśięcy z tego 2 mięsiące intensywnie padał deszcz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jawor_ki 
doświadczony pisarz


Nazwa załogi: Asia , Adam , Julka i Igor
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Piwa: 4/2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-01, 18:46   

fortero napisał/a:
ja zimowłem tę zime w Hiszpani wróciłem 31stycznia byłem 6miesięcy w grudniu byłem na Giblartarze nic ciekawego mało słońca noce zimne święta spędzaliśmy w Xabia dużo słońca noce może być w zime najcieplej jest od Valencji do Benidormu za alicante noce zimne.Byliśmy 6 mieśięcy z tego 2 mięsiące intensywnie padał deszcz


Jak możesz to napisz coś więcej. Gdzie staliście , co warto zobaczyć, czy jest bezpiecznie?
W jakiej porze najcieplej było przed Alicante?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robinson_44 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Błękitek Ducato 3,0 H3L3 177 KM
Nazwa załogi: RobinSony
Dołączył: 05 Sty 2013
Piwa: 1/2
Wysłany: 2013-11-01, 20:04   

W grę wchodzi wyjazd do ok. 20 dni. Rozważamy Maroko, koszty promu z Gibraltaru do Tangeru niewygórowane (1200 zł w obie strony), albo Portugalia. Może jest chętna jakaś fajna rodzinka na wspólną eskapadę i święta inaczej niż dotychczas? nasza rodzinka to 2+2 (dwie dziewczyny 13 i 17 lat).
_________________
Robinson_44

Idąc przed siebie nie oglądaj się wstecz, patrz dokąd zmierzasz, zawsze pamiętaj skąd przychodzisz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jawor_ki 
doświadczony pisarz


Nazwa załogi: Asia , Adam , Julka i Igor
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Piwa: 4/2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-01, 20:53   

Nasz kierunek jest podobny. Termin również . Jedziemy w kilka kamperów (około 4) rodzinami z dziećmi od 4 do 15 lat. Nie wiem czy damy radę odwiedzić Maroko (mamy maksymalnie 17 dni) ale myślimy o Gibraltarze. Wstępnie planujemy dojazd do Monako w tempie dość ekspresowym i dalej jazdę wzdłuż wybrzeża. Z racji terminu wyjazdu tylko szkicujemy plan, żeby weryfikować realizację zależnie od pogody i naszego ''widzimisie" :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
fortero 
trochę już popisał


Twój sprzęt: FIAT DUCATO KNAUS SPORT TI 650 MG
Nazwa załogi: Joanna i Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-01, 21:41   

co do bezpieczeństwa to w waszym przypadku to to będzie dobrze na parę camperów mi niedaleko Barcelony wyłamali boczną szybe w zabudowie w biały dzień rozleciała się i nic nie ukradli od Barcelony do Valencji moim zdaniem są nieciekawe tereny ładnie zaczyna się od Denia Xabia Calp i piękna droga nadmorska w strone Benidormu warto odwiedzić Cartagena ogólnie jest bezpiecznie ale należy unikać w hiszpani stania z camperami z Włoch i okolice MALAGI WSZĘDZIE JEST DUŻO CAMPERÓW NA POŁUDNIU ALE WIĘKSZOŚĆ PRZENIOSŁA SIĘ DO MAROCA BO W HISZPANI SPORO ZROBIŁO SIĘ ZAKAZÓW DLA CAMPERÓW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jawor_ki 
doświadczony pisarz


Nazwa załogi: Asia , Adam , Julka i Igor
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Piwa: 4/2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-01, 21:47   

Dlaczego należy unikać stania z Włochami?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
fortero 
trochę już popisał


Twój sprzęt: FIAT DUCATO KNAUS SPORT TI 650 MG
Nazwa załogi: Joanna i Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-01, 23:52   

a to dlatego że jeżdżą bandy które napadają camperowców gazują ja taki napad już przeżyłem pare lat temu w Hiszpani często widać włochów i zagraniczniaki się ich boją włoscycyganie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
and123 
zaawansowany


Twój sprzęt: RTnFD
Dołączył: 25 Paź 2007
Piwa: 61/22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-12, 22:29   Re: Zimą w ciepłe kraje

Robinson_44 napisał/a:
Witam Szanownych Forumowiczów,

Tak się składa, że świąteczna przerwa dla dzieci i młodzieży trwa 17 dni. W związku z tym chciałbym zorientować się w opiniach forumowiczów, gdzie najlepiej pojechać w tym czasie, by było ciepło, ciekawie i przystępnie cenowo. Będę wdzięczny za konkretne propozycje, oparte wyłącznie na zdobytych już doświadczeniach własnych.


Cześć.

Ameryki nie odkryjemy w tym temacie. W dużej mierze, wszystko zależy od pogody. Miejsca do zimowania, to głównie południe Portugalii (prowincja Algarve). Tu zimuje ta część europejskich karawaningowców, którzy obawiają się Maroka. Choć w ubiegłym roku to "niezadziałało" - Portugalia była deszczowa, choć w grudniu były tam setki kamperów.
Pewniak to Maroko, ale na 100% pogodę można liczyć dopiero od Agadiru w dół. To jednak już spora odległość od Polski.
Kreta ? Cypr ? To też pogodowa loteria.
Kilka lat temu kąpaliśmy i nurkowaliśmy tam jeszcze w grudniu. W tym roku Barbara Z. ucieka z tego rejonu. Choć nie wiem dlaczego? Irapetra, to statystycznie najcieplejsze miasto w Europie!

Inne propozycje, to wróżenie z fusów.
Szczęścia w wyborze życzę ;)
_________________
Pozdrawiam
and123
https://kamperemprzezswiat.wixsite.com/wizytowka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***