Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Traffic 2009 usterka
Autor Wiadomość
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
  Wysłany: 2013-11-07, 19:32   Traffic 2009 usterka

...przeniesione z budowy Iveco Piotrka ...


Temat raczej informacyjny dla posiadaczy takiego modelu ...nie twierdzę , że wszystkie tak reagują na "czas" ale ten , który do mnie dziś trafił jest z 2009 roku , kupiony w PL , użytkowany delikatnie przez pierwszego właściciela a narobił nim aż 102 tyś km ...

Kilka tygodni temu zmieniłem mu tarcze hamulcowe z tyłu , które rozsypywały się w rękach , wyglądały tragicznie , tanie nie są bo razem z piastą i pierścieniem ABS. Dziś padło sprzęgło , siłownik się rozszczelnił ... Sprzęgło kpl to minimum 1400 zł sam materiał .

Pomijając obrzydliwość :-P samego wyciągania skrzyni , dostępu do pewnych śrub ( wszystko od dołu bo od góry nie ma człowieka z takimi łapami na wysięgnikach ) to urwana masa ( zgniła) i skorodowana miska olejowa( na fotce słabo widać ale to jest grzybnia odstająca od oryginału o 2-3 mm ) , której nawet nie dotknę nim nowej nie zobaczę w kartonie , jest już przesadą .......

Macie taki model , to posprawdzajcie przed sezonem jak te elementy wyglądają pod osłonami ...szkoda wypadu weekendowego by takie pierdółki miały psuć humor ...

Ja wpisuję ten model na swojej liście do zakazanych

1.jpg
Plik ściągnięto 94 raz(y) 53,86 KB

1a.jpg
Plik ściągnięto 105 raz(y) 71,51 KB

1b.jpg
Plik ściągnięto 98 raz(y) 73,39 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mikesz 
zaawansowany


Twój sprzęt: KNAUS BoxStar 600
Nazwa załogi: a Mi i Go.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lip 2012
Piwa: 13/54
Skąd: Warszawa Praga.poł
Wysłany: 2013-11-07, 22:50   

Widać korozję i rozpad materiału na końcach taśmy ponieważ są żle dobrane materiały, miedż i cybant cynowany albo inne cholerstwo, powstaje ogniwo elektryczne, gdzie przy dużej wilgotności występuje elektroliza i rozpad miedzi. Najlepiej by było gdyby całe połączenie było z miedzi, może dobrać z innych samochodów ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***