Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką spawarkę kupić
Autor Wiadomość
Gregorio 
zaawansowany
Don Gregorio


Twój sprzęt: na jakiś czas bezdomny :(
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Maj 2011
Piwa: 14/9
Skąd: EPI
Wysłany: 2013-11-11, 18:38   

W firmie posiadamy od kilku lat Castoramową Dedra 200. Ileż ona roboty zrobiła bezawaryjnie. Stosujemy elektrody rutylowe z dodatkiem celulozy oferowane chyba przez firmę Koelner. Żużel sam wstaje przy stygnięciu spoiny i nawet za wiele nie trzeba opukiwać.
_________________
Pozdrawiamy
Ewa i Grzesiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2013-11-11, 20:07   

Przeglądam właśnie ceny spawarek Kemppi. :( Cenowo za wysoka półka. Na tą chwilę nastawiony jestem już na 70% na inwerterową taką w cenie zakupu w PLN 500, max 600zł, lub tutaj wezmę tego Boscha za Euro 139,99. I tak muszę dokupić maskę elektordy, jakieś rękawice. W sumie cena kusząca, a do pospawania jakiejś ramy łóżka w kamperze ewentualnie zrobienie jakiegoś szkieletu do foteli obrotowych powinna wystarczyć. Jeśli nie to zrobię awanturę w sklepie, że mi shit sprzedali i zażądam wymiany na coś lepszego :D - chociaż w takim przypadku można wykorzystać uroki mieszkania na "zachodzie".

Ale przyznam, że kusi mnie też kupienie na alle... takiego wynalazku: http://allegro.pl/spawark...3686699588.html

Wychodzi mi to za niecałe 100 Euro. Niedługo znajomi z Polski planują nas odwiedzić to trochę gratów by zabrali przy okazji takich kupionych za PLN'y - wolę wspierać polski handel niż tutejszy jeśli jest taniej :D:D

Czy nadawała by się taka zabawka do pospawania paru rzeczy w jednym kamperze, tak na raz? Czy lepiej w ogóle zapomnieć o takiej chińszczyźnie? Jeśli jest to totalny shit to zapomne o niej na zawsze i oczy kieruję na wyższe cyfry. :roll:
Musiałbym tylko bardzo pilnować się z prądem i nie dawać więcej niż 80-90A coby nie biegać do bezpieczników na liczniku co chwilę. No chyba, że prąd startowy zdyskwalifikowałby ją, no i problem z gwarancją = odsyłanie do Polski (koszty).
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2013-11-15, 18:47   

Nie zamykam jeszcze tematu, bo nie kupiłem spawarki, ale zdecydowany jestem na tą inwerterową Stanley 80A i mocy2,3kVA.
Wstrzymuję się ponieważ, może jeszcze coś innego się trafi. Gdyby trafił się wyjazd do Niemiec po auto, to możliwe, że tam kupię podobny lub lepszy sprzęt taniej.
Gdy kupię napiszę co i jak się tym spawa. :)
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***