Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z nadwagą kamperów
Autor Wiadomość
GOSIAARCADARKA 
weteran


Nazwa załogi: ARCADARKA
Dołączyła: 02 Lut 2009
Piwa: 39/21
Skąd: Pawłowo
Wysłany: 2013-11-10, 21:31   

Dokładnie Argos Time A650 rok 2012 silnik 2.0 wersja z alkową 6-cio osobowy stoi u nas na placu, dowód rejestracyjny w ręku. Wiem co piszę DMC 3500

Na prawdę nie mam zamiaru Ci udowadniać że nie masz racji

Dodatkowo w ręku mam katalog Burstnera i widzę jakie są samochody i ich opisy.

Szkoda mojego czasu
_________________
www.arcadarka.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-11-10, 21:33   

to znajdź czas i pojedź nim na wagę ..... potem pogadamy . Jak będzie miał 3200 MW to o tym prawiliśmy , jak nie to gadka szmatka była o dwóch różnych sprawach ... Tyle , że Ty "wpletłaś" jeszcze obrażanie :spoko

Ja tam twardą mam skórę , dam radę :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2013-11-10, 21:40   

Powiem więcej kampery na dmc do 3500kg wychodziły nie tylko na 6 osób ale nawet na 8 ,i to nie jest żaden przekręt .Przykład .kamper fiat Ducato firma Heku ,miałem takiego z lat 90dziesiatych i chodzi gdzies w okolicach Poznania.Nstpn. Ford Granduca na bliżniakach ,podkreślam jeszcze raz na bliżniakach bardzo znanego kolegi na forum dmc 3500kg .liczba osób 6 masa wlasna rzeczywista z wagi cos około 2800 kg.Tak że nie ma reguły ,i nie ma o co się spierać .Fakt faktem że w większość naszych kamperow posiada tzw małą ładowność ale to już inna sprawa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GOSIAARCADARKA 
weteran


Nazwa załogi: ARCADARKA
Dołączyła: 02 Lut 2009
Piwa: 39/21
Skąd: Pawłowo
Wysłany: 2013-11-10, 22:06   

Oli,

dokładnie o to chodzi o czym napisałeś, ale Adam stwierdził że takie kampery wychodzą z fabryk z DMC 4200 czemu ja zaprzeczyłam podając przykłady.

Z jednej strony to jest zaleta, bo może więcej osób kupić i prowadzić /prawko "B"/ co wiąże się z większą sprzedażą ale niestety dużą wadą jest to , że większość będzie miała sporą "nadwagę"

Mało albo dużo mniej jest chętnych na kamperki , którzy mają "C" i zamawiają i kupują z pełną świadomością kampery z DMC większym niż 3500kg. Wada np. większe opłaty, prawko musi być "C" ale ważenie im nie jest tak straszne jak tym "3500" z dużą "nadwagą.
_________________
www.arcadarka.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2013-11-10, 22:30   

http://suchen.mobile.de/w...Features=EXPORT

Wybór kamperka jest tak jak z kobitą .Każdy chciał by mieć ładną ,bogatą i do tego dziewicę .Ale niestety to tylko teoria .Te do dmc 3,5 jak i powyżej mają wady i zalety ,o których każdy dobrze wie .Każdy z nas musi jednak sam dostosować sobie kamperka do własnych potrzeb zdając sobie sprawę że ideału i tak nie znajdzie.,potwierdzam te słowa praktyką mając ich kilkanaście rożnych sztuk.Z doświadczenia jednak skłonny jestem bardziej do kamperkow do dmc 3500kg.Pozdrawiam wszystkich zakręconych ,i nie kłóćcie się więcej bo nie ma o co .
Ostatnio zmieniony przez oli 2013-11-10, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2013-11-10, 22:33   

oli napisał/a:
http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/heku-530-lilienthal/182873333.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=10500&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&negativeFeatures=EXPORT---ten jest na 8 osób

Wybór kamperka jest tak jak z kobitą .Każdy chciał by mieć ładną ,bogatą i do tego dziewicę .Ale niestety to tylko teoria .Te do dmc 3,5 jak i powyżej mają wady i zalety ,o których każdy dobrze wie .Każdy z nas musi jednak sam dostosować sobie kamperka do własnych potrzeb zdając sobie sprawę że ideału i tak nie znajdzie.,potwierdzam te słowa praktyką mając ich kilkanaście rożnych sztuk.Z doświadczenia jednak skłonny jestem bardziej do kamperkow do dmc 3500kg.Pozdrawiam wszystkich zakręconych ,i nie kłóćcie się więcej bo nie ma o co .


Ta strona nie otwiera się :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2013-11-10, 22:42   

Już się stronka otwiera kamperek zarejestrownay na 8 osób ,taki jaki miałem i to nie żaden przekręt ---notabene bardzo fajny kamperk do integracji
Ostatnio zmieniony przez oli 2013-11-10, 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2013-11-10, 22:50   

oli napisał/a:
Już się stronka otwiera kamperek zarejestrownay na 8 osób ,taki jaki miałem i to nie żaden przekręt ---notabene bardzo fajny kamperke do integracji


Miałem podobnego kampera ale był rejestrowany na 6 osób :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2013-11-10, 23:17   

Mam również kamperka zarejestrowanego na 6 osób i ostatnio miałem przyjemność jechać nim na urodziny do przyjaciela zabierając na pokład 8 osob razem ze mną .Było to 60 km ,trochę przegięcie no bo 2 osoby za dużo .Ale jaka atmosfera ?.Bylo to miesiąc temu a oni do tej pory wspominają ,no bo były to 4 imrezy w 1 dzień .Pierwsza w drodze na urodziny ,urodziny.Powrót z urodzin no i 4 w domu u kolegi na miejscu z powrotem .Morał z tego taki że nstpn. .imprezy wszyscy chcą jechać kamperem --dlaczego bo w kamperze jest atmosfera .a tak na marginesie dużo ludzi jeszcze nie wie co to jest Kamper?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-11-11, 10:44   

GOSIAARCADARKA napisał/a:
Bzdurą nazwałam Twoje zdanie , że kampery które ważą 3200 i są 6-cio osobowe wychodzą z fabryki z DMC 4200

czy to w końcu do Ciebie dotarło ?


No to dałem sobie troszkę czasu by pokazać Ci , że się mylisz .

kamper : http://suchen.mobile.de/w...RE_THAN_3500_KG

Carthago c-Tourer T 148 heavy

MW - 3266 kg
6-cio osobowy
DMC - 4250 kg

auto fabrycznie nowe więc wyszło z fabryki z DMC jak wyżej . Nie znałaś tego modelu .


czyli jednak nie BZDURA Gosiu :spoko :spoko :spoko szukać dalej czy ten jeden przykład Ciebie przekonuje ?

$T2eC16ZHJH0FG1lm)UI+BScJm5yNOg~~48_27.jpg
Plik ściągnięto 5923 raz(y) 40,6 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-11-11, 11:03   

Prawda leży trochę po środku tak jak zawsze nie wnikam w kombinacje na polskim rynku ale jak szukałem 3 lata temu swojego kamperka to ciężko znaleźć wersję 6-7 osobową z hom. do jazdy i z taką ilością do spania w 3,5T. Zauważyłem pewną prawidłowość że kampery włoskie generalnie prawie wszystkie są do 3,5T ( u nich nie ważą kamperów) nawet nie mają homologacji pow.3,5T np.Rimor Superbidge auto na fordzie na bliźniakach miało 5 osób do jazdy (w polsce dodatkowy przegląd i 6 osób było do zrobienia)dł.7,2 co do masy własnej ciężko było się dowiedzieć co w niej jest - rzekomo miała być 3100 ale chyba bez kierowcy paliwa , gazu , akumulatora zabudowy, koła zapasowego , wody i markizy :spoko
Aby kamper był 6-7 osobowy do jazdy masa własna musi być do ok.3T taką prawidłowość zauważyłem jest to związane pewnie z homologacją a przy masach wł.3,2T to 3-4 osoby do jazdy :gwm
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2013-11-11, 11:08   

Nikt nie podniósł, chyba, jednej kwestii.

Producent pisząc „osoba", nie wnika, czy ktoś waży 12kg czy 120kg.
Jeden i drugi przypadek JEST OSOBĄ. Także dziecko.

Stąd są miejsca do jazdy z pasami dla OSOBY, bez względu na masę ciała.

Uzyskana informacja w salonie Iveco, iż zapis w papierach >3,5 czy <3.5 jest czysto fiskalno-administracyjny.
Auto wyjeżdżające z fabryki różni się zapisem w dokumentach.

Ale może się mylę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-11-11, 11:10   

Fux napisał/a:
Uzyskana informacja w salonie Iveco, iż zapis w papierach >3,5 czy <3.5 jest czysto fiskalno-administracyjny.
Auto wyjeżdżające z fabryki różni się zapisem w dokumentach.

Ale może się mylę.
podobno są inne ramy :spoko na przykład miałem iveco 49.10 które miało masę własną 2,5T i ładowność 2,5T te 35.10 są lżejsze, a co do przeładowywania to było miękkie musiałem założyć poduchy od stara aby 3T przewieść bo tarło nadkolami , dużo lepiej się sprawował star 742 może trochę wolniej te 100-110km/h ale koszty eksploatacji dużo mniejsze palił z 2-3 litry więcej ale zawieszenie nie kosztowało 5 tys. jak w iveco oraz klocki do ręcznego z tyłu tarczo bębny kilka stówek, dobry dostęp do skrzyni bo co 20-40 tys. rozsypywała się tarcza sprzęgła po jeździe w terenie i asfalcie silnik 2,8 był za mocny i też potrafił spalić 17-18L
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2013-11-11, 11:20   

Nie dopisałem, że rozmawialiśmy o tej samej długości blaszaka.
Fura na poduchach i bliźniakach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GOSIAARCADARKA 
weteran


Nazwa załogi: ARCADARKA
Dołączyła: 02 Lut 2009
Piwa: 39/21
Skąd: Pawłowo
Wysłany: 2013-11-11, 11:26   

Adam, jesteś upier.... na maxa.

Oczywiście, że takie kampery też wychodzą z fabryk, każdy o tym wie.

Ale nie wszystkie jak to sugerowałeś, większość to jednak DMC 3500.

Bardziej dostępne ze względu na prawko "B"
_________________
www.arcadarka.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***