Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tanie linie lotnicze
Autor Wiadomość
Comsio 
weteran
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Piwa: 39/167

Wysłany: 2013-11-24, 10:06   

Bardzo dawno temu , jak kupiłem cepkę , koledzy z pracy mówili, Wiesiek z jednej budy do drugiej budy.
A w transporce jest tak że nie zawsze jest według planu.
Nap; ma wykupione wakacje ,samolot itd.
Wyskoczyło czekanie na załadunek lub odprawę celną.I już jest problem.
Niestety koledzy jechali non-stop nap z Stanbułu lub Aten do Wawy.Co by załapać się na samolot.
Na dzień dzisiejszy , paru kolegom pomogłem w kupnie cepki, są zadowoleni z wyjazdów, wakacji itd.

darek 61 
Kombatant

Twój sprzęt: J5 93 Burstner
Nazwa załogi: Violetta Darek
Piwa: 58/46
Wysłany: 2013-11-24, 13:04   

Nie mam zamiaru rezygnować z campera,ale są też inne sposoby na poznawanie innych krajów.Napisałem ten post na przykładzie mojego wyjazdu do Barcelony.Jednym najważniejszym powodem wybrania samolotu był ograniczony czas,mieliśmy tylko tydzień.Można było pojechać gdzieś w Polskę,ale nie do tak odległego miejsca.Powód drugi to finanse,do Barcelony jest 2100 w jedną stronę x2 to 4200x 10 litrów 420litrów paliwa i to x 6zł =2520 zł.O kosztach autostrady nie piszę bo nie wiem.I jeszcze czas przejazdu licząc średnią 70 na godzinę to jest 60 godzin samej jazdy.A cały koszt wyjazdu dla dwóch osób to był 3500zł.

Załoga G nie przeczytałeś o opisie mojego wyjazdu,to nie były wakacje zorganizowane przez firmę.To właśnie bez campera trzeba się zorganizować.Przed wyjazdem trzeba załatwić samolot, kwaterę,poznać rozkład jazdy autobusów z lotniska ,by nie być skazany na taxi.Co w zamian,życie przez tydzień wśród mieszkańców Barcelony.Rano widziałem jak ludzie organizują sobie dzień,jak dzieciaki idą do szkoły,wieczorem jak biesiadują w barach i na swoich mini podwórkach.Żyłem wśród nich i obserwowałem ich codzienne życie,tego na cempingu nie widać.
Na drugi rok zamierzam spędzić tydzień w Pradze,pewnie pojadę camperem(bo to nie jest daleko) i zwiedzać miasto będę za pomocą komunikacji miejskiej,ale fajnie by było pomieszkać w normalnym miejskim domu,poobserwować życie mieszkańców.
Namawiam innych spróbujcie. [/quote]

WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-24, 14:41   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-07-13, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  

Załoga G 
stary wyga

Twój sprzęt: CI Elliot 40s 2007
Nazwa załogi: Załoga"G"
Piwa: 20/3
Wysłany: 2013-11-24, 15:24   

No tak fajnie by było zabrać plecak i przed siebie ale czy ktoś z Was zrobił tak zabierając ze sobą
Żonę i 3 małych dzieci?
Postaw piwo autorowi tego posta

kazbar 
weteran

Piwa: 35/4
Wysłany: 2013-11-24, 15:38   

Moja córka z zięciem i trzyletnią Anią właśnie tak zrobili. Z dwoma plecakami dookoła świata.
Za nimi dwa miesiące a przed jeszcze dziesięć. W Indonezji np: spotkali rodzinę z Niemiec z trójką małych dzieci, którzy podobnie jak oni włóczą się tu i tam. :spoko

MariuszB 
zaawansowany

Piwa: 4/2
Wysłany: 2013-11-24, 17:50   

gino napisał/a:

gdy w promocji po 10-20pln są weekendowe wyloty i powroty do różnych stolic europy..
nasz forumowy kolega MariuszB z Moniczką z tego korzystają, i dzięki temu każdy woolny week spędzaja w innym miejscu świata..za dosłownie ''grosze'' :spoko

No może nie tak hop-siup z tą dyszką ;) ale jak trzeba moja druga połowa ma swoje tajemne patenty i potrafi wykukać ciekawe oferty. Np. Liverpool, 3 dni na miejscu, łączny koszt za dwie osoby w dwie strony: 130 pln.
Rekordem był Stokholm 1 dzień, koszt w dwie strony.... 1 pln :szeroki_usmiech
Boli, że ostatnio jedna z tanich linii wycofała się z Budapesztu :-/ i trochę drożej wychodzi konkurencyjnymi liniami szybki wypad na basen do Széchenyi Fürdő... ale i tak nie ma dramatu ;)

Co do kamperowania dalekodystansowego... Każdy ma swoje prefrencje, swoje pomysły na spędzanie urlopu. Dla mnie podróżowanie kamperem ma sens tylko po Polsce. Lubie się czasem zapuszczać w takie miejsca gdzie można zapomnieć o typowym noclegu. Do wyboru jest namiot, bus lub kamper.
Dalsze wypady w kamperze dla mnie oznaczałby ciągłe uwiązanie, myślenie, pilnowanie... mówiąc krótko- byłoby to dla mnie zbyt "obciążające".
Zdecydowanie bardziej preferujemy szybkie przybycie na miejsce a później komunikacja miejska w promieniu ~100 km od "jądra" :szeroki_usmiech .
Wszystkie nasze wyjazdy są organizowane przez nas od A do Z. Nie jesteśmy fanami all inclusive. Lubimy się przemieszczać jednak wtapiając się w lokalersów.

W pełni podzielam tutaj zdanie darka61. Mamy ten sam profil osobowościowy :bigok

No i jeszcze w kwestii kosztów. Często ludzie w Polsce wybierając kampera cieszą się, że ich urlopy staną się wreszcie budżetowe i za przysłowiową "czapkę jabłek" zwiedzą pół świata... nic bardziej mylnego :bajer
Ostatnio zmieniony przez MariuszB 2013-11-24, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  

OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: LMC -- FORD
Piwa: 39/38

Wysłany: 2013-11-24, 17:57   

Kiedy będzie jakaś relacja na Twoim forum a może i na tym forum z włóczęgi tych młodych ludzi po świecie ???? :spoko

Temat jest interesujący.

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387

kazbar 
weteran

Piwa: 35/4
Wysłany: 2013-11-24, 18:46   

OMEGA napisał/a:
Kiedy będzie jakaś relacja na Twoim forum a może i na tym forum z włóczęgi tych młodych ludzi po świecie ???? :spoko

Temat jest interesujący.

Relacji niestety nie będzie ani tu ani tam. Nie są "forumowi". Komunikujemy się za pomocą skype, czasem podeślą coś na maila.
Po powrocie wydadzą pewnie książkę-przewodnik więc publikowanie w internecie swoich przygód mijałoby się z celem.
Mnie okropnie świerzbi ręka by coś więcej napisać na forum ale prosili bym tego nie robił.
Musimy poczekać :spoko

Całą podróż zaplanowali w oparciu o tanie linie lotnicze, hotele czy hostele. Wszystko organizują sobie "na własną rękę". Nie korzystają z pośrednictwa żadnych biur podróży.
O jakichkolwiek akcentach caravaningowych nawet nie chcą słyszeć. Za drogo :gwm
Jeśli już jakieś cztery kółka, to tylko wypożyczona osobówka.

janusz 
Kombatant
Szeryf

Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Piwa: 365/136
Wysłany: 2013-11-24, 22:21   

Załoga G napisał/a:
czy ktoś z Was zrobił tak zabierając ze sobą
Żonę i 3 małych dzieci

Nie przejmuj sie doczekasz czasu kiedy już dzieciaki nie będą chciały z wami jechać. Cierpliwości :spoko

Dorota i Robert 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: 9lat James Cook teraz HYMER
Piwa: 5/1
Wysłany: 2013-11-24, 22:49   

http://thefamilywithoutbo...nne-2013-09-05/ -interesujacy temat:) bardzo polecam

Wyświetl szczegóły
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa

Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Piwa: 915/1181
Wysłany: 2013-11-24, 22:59   

Dorota i Robert napisał/a:
-interesujacy temat:) bardzo polecam

Rzeczywiście, temat bardzo interesujący i powiedziałbym - pouczający.

Dziękuję. :roza:

W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.

Johny_Walker 
Kombatant

Twój sprzęt: Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Piwa: 35/19
Wysłany: 2013-11-25, 00:05   

Kiedyś tak podróżowałem z plecakiem po Indiach, Tajlandii, Indonezji i kilku innych krajach. Bardzo przyjemna sprawa i tańsza niż się to może wydawać.
A teraz bym chciał spróbować wygód. :)

koko 
Kombatant

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Piwa: 54/31
Wysłany: 2013-11-25, 18:48   

Johny_Walker napisał/a:
Kiedyś tak podróżowałem z plecakiem po Indiach, Tajlandii, Indonezji i kilku innych krajach. Bardzo przyjemna sprawa i tańsza niż się to może wydawać.
A teraz bym chciał spróbować wygód. :)

Jak pisze Kalinin rozum przychodzi z wiekiem zapotrzebowanie na wygody tez (pojedyńcze łóżka

WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-25, 20:28   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-07-18, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  

Witold Cherubin 
weteran

Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Piwa: 81/48
Wysłany: 2013-11-26, 19:02   

Tadeusz napisał/a:
Dorota i Robert napisał/a:
-interesujacy temat:) bardzo polecam

Rzeczywiście, temat bardzo interesujący i powiedziałbym - pouczający.
.....

Podróżowanie z małymi dziećmi jest moim zdaniem bardzo kształcące zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Spotkałem rodzinę takich wędrowników, którzy nie mieli własnego środka lokomocji, korzystali z różnych rodzajów transportu, nie wyłączając "okazji" (ciężarówek itp).
Miałem też okazję spotkać kilka rodzin pływających "non stop" po świecie jachtem z małymi dziećmi, a nawet jedną rodzinę z dziećmi w wieku szkolnym (rodzice "przerabiali" z dziećmi program szkolny).
To jest naprawdę fajne i pouczające, pod warunkiem, że ma się odpowiednie środki do dyspozycji.
Jedna z tych rodzin miała sponsora i pisała reportaże oraz kręciła filmy, ale pozostałe rodziny to byli raczej zamożni ludzie, którzy lubili zwiedzać świat na własnym jachcie.
Pozdrawiam :spoko

Odpowiedz do tematu