Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mierzenie kamperów na promach
Autor Wiadomość
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-16, 09:00   Mierzenie kamperów na promach

Witajcie.
Szukam informacji na temat tego , czy zdarzyło się komuś , aby jego kampera mierzono przed wjazdem na jakikolwiek prom. Jeśli tak to u jakich armatorów, albo na jakich konkretnie liniach.
Pytam nie dlatego ,że chcę coś chachmęcić tylko u jednego sprzedawcy potrafi być inna cena niż u drugiego - gdzie sprzedają bilet na ten sam rejs, tylko ten droższy ma przedział do 3,8 wysokości, a ten tańszy tylko do 3 m. Mój kamper ma 3,15 i zastanawiam się , czy jest sens zwracać na to uwagę. Dotychczas nigdy ja osobiście nie widziałem ,żeby kilkanaście centymetrów mogło być problemem, ale może gdzieś tak jest. Będę wdzięczny za informacje w tej kwestii.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aroo59 
zaawansowany
602517332


Twój sprzęt: Peugeot J5 Eura Mobil
Nazwa załogi: aroo & doris
Dołączył: 13 Kwi 2009
Piwa: 2/4
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 2014-02-16, 09:11   

Czasami te kilka cm jest problemem przy wjeździe na parking podziemny :wyszczerzony: i tak to trzeba rozumieć. :spoko
_________________
Pozdrawiam Arkadiusz.
www.ardox.pl
-------------------------------------------------------
Życie jest jak płatek śniegu ... piękne ale krótko trwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-02-16, 09:18   

Do 6 m długości - taniej. Ciekawe decydują papiery czy rzeczywisty pomiar.
Np z rowerami ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-16, 09:43   

jeśli pomiar to na pewno z rowerami. Wiem,że na odcinku z Danii do Islandii zdarzały się pomiary,ale tam głównie jeżdżą auta wyprawowe i często szpej odstaje od samochodów i to były próby pacyfikacji prób "oszukiwania". Nie wiem jak to jest przy trasach bardziej "wycieczkowych".Inna sprawa ,że przewoźnik może chcieć maksymalnie chcieć skroić turystów na kasę. W końcu czasy trudne. W tym przypadku o który pytam to: dwóch sprzedawców sprzedaje ten sam rejs, tego samego przewoźnika, na tę samą godzinę, więc nie ma mowy ,żeby to były dwa inne promy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2014-02-16, 09:47   

Jest różna wysokość poziomów na promie. Tak jak kolega wcześniej napisał o podziemnych parkingach.
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-02-16, 09:48   

Z tego co wiem kazda linia ( czasem i pośrednik) ma swoje taryfy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2014-02-16, 09:59   

Wcześniej miałem campera 6.40 i podawałem ten wymiar+ bagażnik na rower
W Norwegi to mieli pomalowane pasy na asfalcie i na oko określali długość campera
Teraz mam camperka 5,99 i nic z tylu nie montuje,a rowery mam w środku(składaki)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-02-16, 10:44   

Przed promem na Sardynię wpuszczający miał taśmę w ręku ponieważ miałem w bilecie prawidłowo spojrzał tylko na bilet i campera.
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2014-02-16, 11:55   

HarryLey4x4 napisał/a:
Pytam nie dlatego ,że chcę coś chachmęcić tylko u jednego sprzedawcy potrafi być inna cena niż u drugiego - gdzie sprzedają bilet na ten sam rejs, tylko ten droższy ma przedział do 3,8 wysokości, a ten tańszy tylko do 3 m.


Dowiedz się jak się nazywa ten prom, znajdź jego plan i będziesz wiedział czy można zachachmęcić.
Płynąłem kiedyś do UK promem, który miał 2 pokłady, jeden do 3 m, a drugi wyższy i delikwent, który chciał zachachmęcić te drobne 15 cm zamiast oszczędzić te parę groszy stracił koszt całego biletu, bo do 3 m się nie zmieścił, a powyżej 3 m nie było już miejsca.
Natomiast na promie Tallin-Helsinki wszyscy stali na jednym pokładzie, a wysokości nikt nie mierzył, także niepotrzebnie odkręcałem kufer z dachu, aby się załapać na tańszy bilet.
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2014-02-16, 12:14   

Nie tylko długość jest ważna dla przewoźnika.W drodze powrotnej z Norwegii w Kristiansand kiedy kupowałem bilet na prom panienka w kasie zapytała mnie o wymiary kamperka .Też o wysokość .Podałem wymiary samochodu osobowego /było taniej :oops: :-P / Na szczęście przed wjazdem na prom był jeszcze jeden posterunek .Zorientowali się ,że coś jest nie tak i kazali / po dopłacie :oops: / wjechać na inny poziom .I całe szczęście ...........bo pokład wykupiony pierwotnie po załadowaniu samochodów podniósł się do góry i...........nad dachami samochodów zostało może max20 cm . :shock:
Ładnie bym wyglądał .............po zjeździe z promu .Miałbym wersję kampera kabrio :-P

:spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2014-02-16, 14:11   

wniosek prosty
masz na konia............
................................ miej na bat
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-16, 14:55   

na ten moment wykupiłem mój najdroższy fracht ze wszystkich planowanych na te wakacje i na szczęście była opcja do 3,20 wysokości. Nie wiem jak będzie przy kolejnych zakupach.
Zaznaczam ,że nie chodzi mi o to żeby nie płacić tylko o to ,że w jakiejś tam opcji było tylko do 3 m wysokości. Nie było wyższej opcji. Za to na ten sam rejs było u innego przewoźnika, ale cena o 30 % drożej.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gfizyk 
zaawansowany


Twój sprzęt: LMC 6400 Lord Liberty/Ducato
Nazwa załogi: Fizyki
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 3/15
Skąd: Z Okolicy Dabrowicy
Wysłany: 2014-02-16, 22:26   

Jakie są przykładowe różnice do 6,0 m i więcej?
_________________
pozdrawiam!
Grzesiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-16, 22:38   

Jak rozumiem pytasz o różnice w cenach.
Powiem tak , ostatnio pomagałem koledze, który nie mógł zakupić biletu po podawał namiętnie ,że ma długość 7,5 m. Jak posprawdzałem jego trasę, to okazało się ,że po wpisaniu 7 m nie było problemu z zakupem biletu. Przypomniałem sobie o tym , jak wczoraj i dziś wstukiwałem rezerwacje dla siebie . Mój kamper ma 6,5 m. Postanowiłem jednak sprawdzić jaka byłaby cena gdybym podał 7,5 , na wypadek gdybym zechciał zabrać bagażnik z rowerami. Okazało się ,że cena dla 7 i 7,5 metra była w większości taka sama jak dla 6,5 m . Powstał jedynie taki problem,że po zaakceptowaniu wszystkiego program przewoźnika zatrzymywał się tuż przed płatnością podając informację ,że nie może zrealizować zamówienia.Skończyło się zatem na tym,że kupiłem za tę samą kwotę bilety na kampera 7 m , więc mam jakiś zapas na dowieszkę z tyłu, a czy to mnie zmusi do wsadzenia rowerów przed promem np. do kabiny auta, to się okaże na miejscu. W każdym razie rowery nie są dla mnie produktem pierwszej potrzeby na tym wyjeździe i możliwe ,że ich w ogóle nie zabiorę, ale cenę i tak zapłaciłem taką samą jak za 6,5 m. Poza tym , Ceny do 6 m podobno są niższe , a raczej na pewno, ale o ile tego nie umiem powiedzieć, bo nigdy mnie nie interesowały. Tylko terenówki mam krótsze, ale i niższe :bigok
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***