Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SYCYLIJSKIE ŚCIEŻKI
Autor Wiadomość
rysiol 
stary wyga


Twój sprzęt: frankia mercedes MB100 1989 rok
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Piwa: 74/26
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2014-04-06, 17:21   

Korciło mnie już wcześniej, aby pogratulować wspaniałej wyprawy i podziękować (postawić piwo) za ciekawą relację, ale udało mi się doczekać z tym do zakończenia. Jak zawsze w Twoim wydaniu wspaniały tekst okraszony pięknymi zdjęciami. Dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2014-04-06, 18:47   

I ja rowniez doczekalem do konca opisu Waszej wakcyjnej przygody by pogratulowac wspanialego opisu i ciekawych zdjec. Jestem zawsze pelen podziwu dla ludzi, ktorzy potrafia prowdzic dziennik podrozy, a pozniej ze swada i humorem dzielic sie z innymi swoimi przezyciami. Mimo ze "zimowalem" dwa razy na Sycyli w Marina di Ragusa i zwiedzalem wyspe motocyklem, to z wielka przyjemnoscia
" zwiedzilem" ja raz jeszcze z Wami.Jestem rowniez pelen podziwu dla Waszego kampera, ktory wchlonal oprocz pasazerow,skuter, ponton z silnikiem plus paliwo i wyposazenie do onych juz nie mowiac o wegierskim "najezdzie".Gratulacje raz jeszcze - jeden z najlepszych wakacyjnych opisow na tym forum. Duuuze :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Santa 
weteran


Twój sprzęt: dreamliner
Nazwa załogi: ROMULUSI
Dołączyła: 05 Paź 2007
Piwa: 236/171
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2014-04-06, 21:10   

Agostini napisał/a:
...

Przez kilkanaście minut nie możemy się pozbierać nie mogąc uwierzyć w to co się stało. Mamy za sobą miesiąc we Włoszech, Sycylię, Kalabrię, Palermo i nawet nieprzyjemna uwaga od kogokolwiek nas tam nie spotkała... a tu? ...u bratanków? :?: ...na Węgrzech? :?: Przecież jesteśmy prawie jak u siebie...


Myślę, że po Twojej Andrzeju pogodnej i nostalgicznej narracji, stereotyp Sycylii został na tym forum na zawsze złamany. W Twoim wątku - jak zawsze odnalazłam sympatyczny nastrój i klimat, którego szukam dla odprężenia i naładowania pozytywną energią. Dziękując za tę wirtualną podróż - serdecznie pozdrawiam jej bohaterów - głównie Basię, której siła potrafi przemieścić kampera (Basiu na spotkaniu w Częstochowie - zdradzę Ci tajemnicę jak w krytycznych momentach zatrzymać w kamperze męża - żeby więcej nie nadstawiał karku :diabelski_usmiech :wyszczerzony:
Pozdrowienia również dla Waszych przyjaciół Krysi i Marka - z przyjaciółmi zawsze łatwiej łamie się stereotypy :szeroki_usmiech

Jest mi niezmiernie miło do podziękowania dołączyć wirtualny jubileuszowy setny browarek i życzyć Wam kolejnych wspaniałych podróży a nam takich pięknych relacji :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
RODOS 
zaawansowany

Twój sprzęt: Knaus Sport Traveller Renault 2,5 dCi 2007
Nazwa załogi: JASKÓŁKI
Dołączył: 16 Lut 2010
Piwa: 77/41
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 2014-04-06, 22:22   Sycylijskie .......

Stawiamy 101 kolejne piwko za ciekawą relację i dobry początek drugiej setki.
Pozdrawiamy Lila i Tadeusz :spoko :roza:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-04-06, 23:25   

Przyłączam się do podziękowań! Jak zwykle, Andrzeju, kolejną Waszą wyprawę opisałeś w sposób profesjonalny! :bigok :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Qcyk 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Elnagh Baron 73G
Nazwa załogi: Qcyki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2012
Piwa: 8/10
Skąd: Szydłowiec
Wysłany: 2014-04-07, 11:13   

Andrzej należy się Tobie wielka beczka zimnego piwka :mrgreen: . Szacunek za wytrwałość i cudowna fotorelację. Masz talent :ok
_________________
Pozdrawiamy Agatka i Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2014-04-07, 11:34   

W naszych młodzieńczych latach gawęde przy ognisku słuchało się z otwartymi ustami - to taka gawęda w dobie Internetu. Brakowało tylko odgłosu skwierczenia szczap w ognisku. Było nam bardzo przyjemnie. W realu stawiamy kawę.
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2014-04-07, 12:05   

Z Andrzejem jak zwykle...miło, sympatycznie i z dreszczykiem :spoko

Dziękuję :bukiet:
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-04-07, 18:16   

Podobne zdarzenie my tez mielismy w Mohacz ,było swieto i młodzi stukali i kołysali kampera,potem uciekli. Dziekuje Barbara :kawka: :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek Sowa 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: HYMER ML-t 580
Nazwa załogi: Krysia i Marek
Dołączył: 11 Paź 2010
Piwa: 1/1
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2014-04-09, 00:16   

Basieńko i Andrzejku od samego początku tej wyprawy podziwialiśmy Was za wspaniałe przygotowanie i program. Mapki oraz fotki ważnych miejsc z dokładnymi namiarami na postoje i wypady, opisy wydarzeń historycznych i atrakcji turystycznych co pokazałeś również w tej relacji. To wszystko znakomicie przydało się w podróży. Dziękowaliśmy Wam już za to osobiście ale z wielką przyjemnością uczynimy to jeszcze raz oficjalnie na forum od nas cała skrzynka :pifko i WIELKIE DZIĘKI !!! do następnego :brawo:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-04-09, 23:10   

Aulos
Aulos napisał/a:
Andrzejku, wielkie dzięki za wyprawę. Sycylia wciąż jeszcze przed nami, ale po Twojej ostatniej relacji z Pragi, my także odwiedziliśmy czeską stolicę, zatem wszystko jest możliwe :wyszczerzony:
Za piękną relację forumowe dowody uznania :pifko

Przed Wami Sycylia, Aulosiki, być może tak samo jak przed nami jest Portugalia. I u nas wyprawa musi poczekać na sprzyjający czas.
W jednym i drugim przypadku nie mam wątpliwości, że one się odbędą.

A Praga jest naprawdę ładna, myślę, że Wam też się podobała.

Dzięki za dowody uznania. ;) :papa





rysiol
rysiol napisał/a:
Korciło mnie już wcześniej, aby pogratulować wspaniałej wyprawy i podziękować (postawić piwo) za ciekawą relację, ale udało mi się doczekać z tym do zakończenia...

Oj Rysiu, no widzisz?! ...przez to Twoje przyzwyczajenie znowu myślałem, :-/ że Ty, to na pewno nawet tu nie zaglądasz. :)
Dziękuję Ci za Twój głos i piwko. ;) :papa





Den-tal
Den-tal napisał/a:
...Jestem zawsze pelen podziwu dla ludzi, ktorzy potrafia prowdzic dziennik podrozy, a pozniej ze swada i humorem dzielic sie z innymi swoimi przezyciami....

Nie prowadzę dziennika podróży, choć przyznam się, że pakując się na greckie wakacje (2012) przygotowałem sobie w tym celu kajet. Wiem, że wielu tak robi więc i ja pomyślałem sobie, że po powrocie korzystając z zapisków, ewentualna relacja będzie niemalże „gotowcem”.
I co? ...nie zrobiłem nawet jednej notatki. :(
Nie było na to czasu, nie było przekonania o takiej potrzebie ani ochoty na wyznaczanie sobie jakichkolwiek obowiązków. W końcu byłem na wakacjach. 8-)
Tak jest i obecnie. Nawet wiele zamieszczanych namiarów odnajduję na mapach dopiero w trakcie pisania relacji.
Przywożę za to dużo zdjęć, nawet tych nieudanych, a później przeglądając je przypominam sobie o wszystkich przeżyciach.
Widzę w tym jeszcze jedną zaletę. Z perspektywy kilku miesięcy, na wiele wydarzeń patrzymy inaczej. Za tymi miłymi jeszcze bardziej tęsknimy a te przykre oceniamy łagodniej.
Den-tal napisał/a:
Jestem rowniez pelen podziwu dla Waszego kampera, ktory wchlonal oprocz pasazerow,skuter, ponton z silnikiem plus paliwo i wyposazenie do onych...

I jakbyś wszedł do środka to byś się zdziwił bo mógłbyś tych rzeczy nawet nie zauważyć. :)




Santa
Santa napisał/a:
Myślę, że po Twojej Andrzeju pogodnej i nostalgicznej narracji, stereotyp Sycylii został na tym forum na zawsze złamany...

Złodziejstwo czy nieprzyjemne sytuacje zdarzyć się mogą wszędzie, wiadomo... choćby ostatni, zupełnie przypadkowy przykład. :(

Wybierając się na Sycylię, także, jak większość, nie byliśmy wolni od kojarzenia jej jedynie z mafią, „Ojcem chrzestnym” i podróżą podwyższonego ryzyka. Ale z każdym dniem mit złodziejskiej Sycylii ustępował miejsca Sycylii kolorowej, różnorodnej, życzliwych ludzi, pięknego morza, słońca i pradawnej historii.
Życzę wszystkim poznawania na własne oczy właśnie takiej Sycylii. ;)

Santa napisał/a:
Jest mi niezmiernie miło do podziękowania dołączyć wirtualny jubileuszowy setny browarek i życzyć Wam kolejnych wspaniałych podróży a nam takich pięknych relacji :szeroki_usmiech

Dziękujemy, Lucynko, za pozdrowienia, dziękuję za jubileuszowy (a także inne) browarek i do miłego zobaczenia. :bukiet:

Santa napisał/a:
...Basiu na spotkaniu w Częstochowie - zdradzę Ci tajemnicę jak w krytycznych momentach zatrzymać w kamperze męża - żeby więcej nie nadstawiał karku :diabelski_usmiech :wyszczerzony:

Ach te wasze sztuczki... i ta broń kobieca :dewil :oops:




Schabowy i zimne piwo? :chytry
:szeroki_usmiech





RODOS
RODOS napisał/a:
Stawiamy 101 kolejne piwko za ciekawą relację i dobry początek drugiej setki.
Pozdrawiamy Lila i Tadeusz :spoko :roza:

Dziękuję Lilu i Tadeuszu, sympatyczni Gdynianie. ;) :papa





@ndrzej
@ndrzej napisał/a:
Przyłączam się do podziękowań! Jak zwykle, Andrzeju, kolejną Waszą wyprawę opisałeś w sposób profesjonalny! :bigok :spoko

Dziękuję za podziękowanie i piwko. Trochę mnie, Andrzeju, przeceniasz... ale to miłe. ;)
Pozdrawiam. :papa





Qcyk
Qcyk napisał/a:
Andrzej należy się Tobie wielka beczka zimnego piwka :mrgreen: ...

To, że my jeszcze nie jedną beczkę piwa razem wypijemy, to ja Marcinku wiedziałem już wcześniej.
Teraz wiem kto postawi pierwszą. :)

Pozdrawiam całą Twoją rodzinkę. ;)

:papa





prof-os
prof-os napisał/a:
W naszych młodzieńczych latach gawęde przy ognisku słuchało się z otwartymi ustami - to taka gawęda w dobie Internetu. Brakowało tylko odgłosu skwierczenia szczap w ognisku. Było nam bardzo przyjemnie. W realu stawiamy kawę.

I mnie jest przyjemnie, że tak tę naszą wakacyjną historię odbierałeś.

A wypić kawkę będziemy mieli okazję zdaje mi się już za kilka dni. ;)

:papa





Endi
Cytat:
Z Andrzejem jak zwykle...miło, sympatycznie i z dreszczykiem :spoko ...
:szeroki_usmiech

Dziękuję Endi. Bo z Tobą, Andrzejku, też jest jak zwykle... miło, serdecznie i po przyjacielsku. ;)
Pozdrawiam Cię. :papa





Zbigniew Muzyk
Zbigniew Muzyk napisał/a:
Podobne zdarzenie my tez mielismy w Mohacz ,było swieto i młodzi stukali i kołysali kampera,potem uciekli...

Dodrze, że chociaż później uciekają. Ale i tak nie jest to przyjemne. :(
Kiedyś w Bośni obstąpiła nas na czerwonym świetle chmara dzieciaków i też zaczęła pukać w kampera i żądać drobnych. :?





Marek Sowa
Marek Sowa napisał/a:
...Dziękowaliśmy Wam już za to osobiście ale z wielką przyjemnością uczynimy to jeszcze raz oficjalnie na forum od nas cała skrzynka :pifko i WIELKIE DZIĘKI !!! do następnego :brawo:

Takich towarzyszy podróży, przygód i wypoczynku jak Wy, Sówki, życzę każdemu.
Krysieńka to dusza człowiek, a Marek to kumpel na każdą sytuację.

Nie mielibyśmy takiej frajdy z tego wyjazdu gdyby nie Wy. To nie kurtuazja, to prawda.
Dziękujemy Wam... i do następnego. ;)
:papa
_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2014-04-12, 23:15   

No, to ja moge tylko pogratulowac pamieci :bukiet: Ja sam bym po pol roku po wyprawie nie pamietal wielu szczegolow bez zapisywania( co i gdzie mi sie wydarzylo ani co jakie zdjecie przedstawia) tym bardziej ze nasze trasy powstaja spontanicznie i nieplanowo( i w tym cala przyjemnosc kamperowania). Na szczescie moja druga polowa jest bardziej dokladna i robi notatki jak i zdjecia zgrane z koordynatami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-15, 18:29   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-07-18, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-04-25, 22:56   

Dziękuję za Wasze głosy i przychylne opinie dla tej mojej wypociny. :kciukgora ;)

Stasiu, dużo zdrówka Ci życzę. :bukiet:
_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mkpablo
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roler Team Pegaso
Dołączył: 12 Kwi 2014
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2014-05-02, 23:13   Trasa-ważniejsze , większe miasta i miasteczka

Witam serdecznie.
Bardzo zaciekawiła mnie ta wycieczka na Sycylje.
Czy jest możliwość podanie w kolejności nazw (od początku trasy) większych miast, miasteczek waszej wspaniałej podróży ?

Dziękuję i pozdrawiam

Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***