Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rumunia. Wakacje 2014.
Autor Wiadomość
Duduś 
stary wyga


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2008
Piwa: 29/6
Skąd: ze stawu
Wysłany: 2014-02-27, 20:44   

Witam
Ja jechałem 3 lata temu z dwójką zuchów
My wybraliśmy wariant taki: przejazd i postój w Haduboszormenach na termach, następnie przejazd do Timiszoary (kamping z basenem takim sobie ale po całym dniu jazdy dzieciom się podobało), przejazd Transforgalską miał być ale była burza w górch więc jechaliśmy równoległą, przez Bukareszt do Konstancy i morze, 10 dni ładowanie aku (życiowych) w Rumunii i na Kosmosie w Bułgarii, przejazd na deltę Dunaju ( po drodze muzeum delty w Tulczy), a potem powony powrót do domu przez Bukowinę i Maramuresz, na Wgrzech znowu Hajduboszormeny i do domu

20 dni powinno wystarczyć

Podrawiam
_________________
" ..jak zwykle słucham niemodnej muzyki
jak zwykle jest mi wszystko jedno
jak zwykle piszę beznadziejne teksty
jak zwykle trafiam w sedno..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lalamido 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Benimar Mileo
Nazwa załogi: Ziębolce
Dołączył: 11 Paź 2012
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2014-02-28, 21:33   

Dzięki Duduś. Termy tranzytem przez Węgry obowiązkowo, a Hajduszoboszomeny to chyba najlepsza opcja po drodze do Rumunii.
Planowanie wyprawy w toku. Wspomniałem o kilku przewodnikach i książkach zakupionych w związku z.... ( lubię wiedzieć gdzie jadę i w ogóle sporo lubię wiedzieć).
Oprócz kilku standardowych map i przewodników znalazła się też pozycja " Bukareszt - kurz i krew" popełniona przez Małgorzatę Rejmer. Myślałem ,że to coś na kształt standardowego przewodnika po stolicy Rumunii. Jest inaczej. Ponad 200 stron niebanalnego opisu głównie najnowszej historii, zwyczajów i specyfiki Rumunii z naciskiem na Bukareszt oczywiście.
Polecam każdemu , kto tak jak my, Wakacje 2014 planuje w Rumunii.
Książka napisana przystępnie , traktująca o stereotypach, przywarach i zaletach mieszkańców, nie pomijająca tematów trudnych i tragicznej przeszłości. Sprawiła ,że jeszcze bardziej jestem przekonany. Chcę tam być.
Spośród standardowych przewodników na uwagę zasługuje " Rumunia - explore! guide", wydawnictwa ExpressMap. W mojej opinii , przewodnik najbardziej dostosowany do potrzeb turystyki kamperowej.( Gdyby tak dodatkowo była mapa kempingów.)
Jeszce raz zamierzam przeanalizować Wasze relacje ( to naprawdę nieoceniona kopalnia wiedzy) Tym razem na spokojnie
Co jeszcze powinienem zrobić ,żeby lepiej się przygotować?
Napiszcie coś , to takie fajne kiedy widzi się komentarz po swoim poście.
Też tak macie , idę o zakład!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Duduś 
stary wyga


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2008
Piwa: 29/6
Skąd: ze stawu
Wysłany: 2014-03-01, 06:43   

Przewodniki se podaruj

Przeczytaj Michała Kruszona Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła :spoko
Polecam
_________________
" ..jak zwykle słucham niemodnej muzyki
jak zwykle jest mi wszystko jedno
jak zwykle piszę beznadziejne teksty
jak zwykle trafiam w sedno..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DreamsOnWheels 
zaawansowany


Twój sprzęt: RAPIDO M66
Nazwa załogi: DREAMSONWHEELS
Dołączył: 10 Sty 2012
Piwa: 34/1
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-04-22, 14:36   

Cytat:
Drogami się nie przejmuj bo jak po naszych dajesz rade to tam jak po dywaniku pojedziesz.


Moja obserwacja dotycząca dróg jest znacząco inna.
Jadąc po dziurach, wyrwach, zerwanym asfalcie lub siermiężnych łatach marzyłem o równej szosie... niezmiernie rzadko marzenia się spełniały.
O ile w zachodniej Rumunii jest jeszcze w miarę OK, o tyle w pozostałych miejscach dramat.

Spotkany Rumun kamperowiec twierdził, że właśnie stan dróg powoduje znikomą ilość kamperów z Niemiec.
_________________
http://dreamsonwheels.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hawwa 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat PILOTE Aventura 2.3 jtd 130 multijet
Nazwa załogi: rado - team
Dołączyła: 01 Cze 2013
Piwa: 22/2
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2014-05-09, 10:09   

Duduś napisał/a:
Przeczytaj Michała Kruszona Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła :spoko
Polecam


Ja właśnie czytam sobie tę pozycję, przygotowując się do wyprawy do Rumunii. Bardzo fajna lektura...

Jedziemy na 2 tygodnie w drugiej połowie lipca, na 2 kamperki. Jeszcze nie mam ustalonej dokładnie trasy, ale jak skrystalizują się nam plany, to na pewno się nimi podzielę.

Po drodze również wybraliśmy Hajduboszormeny, jako krótki przerywnik w podróży... więc to chyba jednak dobry wybór będzie :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lalamido 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Benimar Mileo
Nazwa załogi: Ziębolce
Dołączył: 11 Paź 2012
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2014-06-02, 21:07   

Odświeżam trochę temat, bo przecież wakacje tuż, tuż.
Nie wiem czy też tak macie? Są momenty ,że przez zimowy cały miesiąć zajmujesz się planowaniem, przygotowywaniem a potem zapominasz na pół wiosny. W którymś z postów bodaj Duduś napisał: "odpuść przewodniki i plany i po prostu pojedź" Kto wie czy taki właśnie spontan nie jest najlepszym rozwiązaniem. Z mojego skromnego doświadczenia jasno też wynika ,że w trakcie plany ulegają znacznej korekcie. Swoją drogą uwielbiam te momenty przy winku nad mapą na kempingu i dywagacje " dokąd i którędy jutro?"
Wciąż moją głowę zaprząta też myśl o dodatkowych atrakcjach dla smyków, bo o ile ja mogę przez cały dzień jechać i podziwiać widoki o tyle draństwo musi mieć czas na rozładowanie energii na wolnym powietrzu.( Chyba problem wszystkich kamperowych rodzin z dziećmi).
Kto z Was również planuje w tym roku Rumunię?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysieks 
weteran

Twój sprzęt: Globe Traveller - Voyager
Nazwa załogi: MOKS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2012
Piwa: 144/49
Skąd: Ostrowiec Św
Wysłany: 2014-06-02, 21:22   

Cześć. Powiedz w jakim okresie się wybieracie i na ile dni ? Pozdrawiam KrzysiekS. :spoko
_________________
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,czego nie zrobiłeś,niż tego co zrobiłeś.Więc odwiąż liny,opuść bezpieczną przystań.Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj,śnij,odkrywaj.
Mark Twain
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2014-06-02, 22:26   

To ja też podłączę się pod temat - planujemy wyjazd do Rumunii na dwa tygodnie od 9 lub 10 sierpnia. Jest możliwość że zahaczymy o Bułgarię - wszystko wyjdzie w praniu. Jeśli ktoś z Was wybiera się w podobnym terminie, możemy się spróbować dogadać :)
_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zibikruk 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 JTD - LAIKA Kreos 3009
Nazwa załogi: Kruczki
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 24 Cze 2010
Piwa: 93/116
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-06-03, 07:34   

Planuję wyjazd na trzy tygodnie od 14.07 do Rumuni i na Węgry. Chętnie przyjmę wszelkie sugestie co warto zwiedzić i jaka trasa jechać w strone Constancji. :spoko
_________________
Retirement is the time of your life ... to have the time of your life!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rado 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat PILOTE Aventura 2.3 jtd 130 multijet
Nazwa załogi: rado - team
Dołączył: 11 Maj 2013
Piwa: 24/31
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2014-06-03, 08:20   

No to Zbyszek może się gdzieś trafimy, bo my wyjeżdżamy 18/19.07 :ok
_________________
Relacje:
HOLANDIA 2013
RUMUNIA 2014
ALBANIA 2015
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2014-06-03, 09:04   

Moje małe auteczko z woli dorosłego syna będzie gościło w pięknej Rumunii ok.dwa tygodnie.
Po przyjeździe syna ja z osobą towarzyszącą pojadę tam na ok.miesiąca.
Terminy zależne będą od postępów mojej rehabilitacji w sanatorium w Kołobrzegu,będę tam w drugiej połowie czerwca i być może do końca lipieca.
Mój wyjazd możliwym jest pod koniec lipca lub w pierwszych dniach sierpnia.
Tym razem startujemy z okolic Łodzi.
Syn podróżował będzie przez Bawarię i Węgry,ja potoczę się najkrótszą drogą przez Słowację Węgry.
Planuję trochę powałęsać się po zachodniej i centralnej Rumunii,później postój i zwiedzanie wybrzeża.
Zastanawiam się także nad krótkim (7 do 10 dni)pobycie na bułgarskim wybrzeżu M.Cz. w urokliwy i cichym naszym "tajnym"corocznym miejscu.

pozdrawiam
Stefan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
arek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: J5 pilote
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2007
Piwa: 4/9
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2014-06-03, 19:18   

Odnośnie odpoczynku w Rumunii mam pytanie, czy ktoś odwiedzał rumuńskie termale
podobno jest tam ok.70 miejsc z ciepłą wodą, znamy Węgry ale czy ktoś był w rumuńskich
termach? Są tam przede wszystkim wody o dużym zasoleniu i bogatych w siarkę.
Chcę ok.15.07 jechać w tamtym kierunku bo Węgry już objechałem i trzeba trochę odmiany.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2014-06-04, 01:06   

Byłem na takich termach 8 - lat wstecz jest to między Mechadio a Orsową .Jest lewo-skręt przez mostek do prawej i prosto było oznakowane.
Droga prowadziła wąwozem i pod zamkiem Jauszesku,od głównej drogi ok 3-4 km. :spoko
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wmaker 
stary wyga


Twój sprzęt: bezdomny :|
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Wrz 2007
Piwa: 5/20
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2014-06-27, 17:43   

Lalamido napisał/a:
Odświeżam trochę temat, bo przecież wakacje tuż, tuż.
Nie wiem czy też tak macie? Są momenty ,że przez zimowy cały miesiąć zajmujesz się planowaniem, przygotowywaniem a potem zapominasz na pół wiosny. W którymś z postów bodaj Duduś napisał: "odpuść przewodniki i plany i po prostu pojedź" Kto wie czy taki właśnie spontan nie jest najlepszym rozwiązaniem. Z mojego skromnego doświadczenia jasno też wynika ,że w trakcie plany ulegają znacznej korekcie. Swoją drogą uwielbiam te momenty przy winku nad mapą na kempingu i dywagacje " dokąd i którędy jutro?"
Wciąż moją głowę zaprząta też myśl o dodatkowych atrakcjach dla smyków, bo o ile ja mogę przez cały dzień jechać i podziwiać widoki o tyle draństwo musi mieć czas na rozładowanie energii na wolnym powietrzu.( Chyba problem wszystkich kamperowych rodzin z dziećmi).
Kto z Was również planuje w tym roku Rumunię?


Może do kopalni z atrakcjami w Turdzie? - nie byłem ale zamierzamy sprawdzić w lipcu :mrgreen:

http://podroze.onet.pl/ci...w-rumunii/lgmyq
_________________
Non omne licitum honestum
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uaz555 
doświadczony pisarz

Dołączył: 13 Wrz 2013
Piwa: 10/8
Skąd: Krosno ..podkarpacie
Wysłany: 2014-07-10, 06:24   

W sobote rano 12.07.2013 jade na tydzien taką traską jak by komus potrzebna byla pomoc tel:sześćset cztery 483692 mapka pogladowa
https://goo.gl/maps/Aos6u
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***