Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
QLandkarte: sprawdź czy dasz radę na trasie
Autor Wiadomość
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2015-06-25, 08:51   

Przy podglądzie dużych obszarów ustawianie zbyt dużej ilości szczegółów nie jest dobrym pomysłem ponieważ podgląd jest nieczytelny.
Ustawienie piątki ma sens przy obszarach kilkudziesięciu kilometrów- no ale to można wyczaić.

Co do reszty: tak- wszystko o co pytasz można w QL zrobić, jak w Erze :mrgreen:
Co prawda nie wiem jak na Mac`ku z routingiem offline- ale online działa.
Więcej wieczorem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-06-25, 11:39   

Mac się nie nadaje do nietypowych rzeczy. Da się, ale to męczarnia. Mam od paru lat i już przestałem usiłować robić na nim wszystko. Do wszystkiego jest Windows, albo Parallels/BootCamp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-06-25, 13:19   

Johny_Walker napisał/a:
Mac się nie nadaje do nietypowych rzeczy. Da się, ale to męczarnia. Mam od paru lat i już przestałem usiłować robić na nim wszystko. Do wszystkiego jest Windows, albo Parallels/BootCamp.


Johny nie Ty pierwszy używasz Mac od lat. Miałem to, jak jeszcze nie było na "japko" mody w Polsce. A nawet ze sklepami była bida i nie było jeszcze "ajfonów".

Nie wiedziałem, że włączenie Landkarte na Mac będzie nietypową rzeczą. :shock:
Sugerujesz, że lepiej na macu używać windę, aby skorzystać z map offline ?
Znasz jakieś super programy i mapy Europy offline na Windowsa? Bijące na głowę polecanego przez onionskin'a Landkarte, który jak sprawdziłem lata na macos?

Czemu nie założysz tematu jak onionskin? Ja jestem chętny na alternatywy. Mam macosx, windows XP, win7, linuxa Ubuntu. Jednak najczęściej używam macos i dzięki onionskin właśnie testuję, to czego szukałem na ten system.
Wymóg: Cała Europa, ma pracować i liczyć co mi potrzebne w offline i być za darmo. :bigok
Coś jak z kamperowaniem, po co płacić, jak z boku jest za darmo też legalnie. :bigok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-06-25, 13:30   

Z offline mam tylko City Navigator Garmina, UMP i darmowe pod Garmina. Używam na Windzie, ale na Mac pewnie też do możliwe. Nie próbowałem. Do takich rzeczy wolę iPada, bo lubię szczypać i soft szybciej działa.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-06-25, 13:43   

No właśnie, ja się pozbyłem ipada i innych płytek łazienkowych. Lubię fizyczne klawisze, tak mi zostało od czasów DOS. Nawet telefony mam z "guzikami" qwerty, a tylko jednego dotykowca i jedną nawigację z AM na winCE. Nawigacja pewnego dnia wyleci przez okno. Wyrok już zapadł, najpewniej na jakiejś górskiej serpentynie, gdy znowu zawiśnie i żeby nie kusiło iść po nią. :haha:

Targety są dwa:
- Program jak w poprzednich postach na macox - bo duży ekran i dużo widać. Ma potrafić w off'ie policzyć mi odległości po Europie, dać podgląd na miejsca, których nie mam na papierowych mapach. Dobrze jakby dało się wbić tam współrzędne parkingów, źródełek i to co sam tam dorzucę.

- (ten trochę offtop) Urządzenie do nawigacji od 5-8 cali, które wbuduję w deskę rozdzielczą. Tyle mam miejsca. Prawdopodobnie będzie to na 50% jakiś android + polecany przez wielu Sygic z dożywotnim czymś tam, ewentualnie darmowe open, lub z witaminami. :mrgreen:
Na 40% Tomtom, albo inne propozycje, czyli nawigacja z programem kupione jako całość.
10% inny program niż AM na WM6.5.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2015-06-25, 20:33   

No to po kolei :)
Co do POI- free Italia od Ciebie mam dodane :) , tak że można je sobie kolekcjonować i eksportować do formatu GPX jak i importować w kilku popularnych formatach (np. POI z Archies Camping) .
Jeśli w zdjęciu zapisane są koordynaty GPS to i z niego można tworzyć punkty.


Co do obsługi zewnętrznego GPS to tak- jest jego obsługa.
Piszę co prawda o wersji linuksowej, ale widzę że na Mac`ka jest ten sam program z którego ja korzystałem czyli GPSD
Jak wejdziesz w Setup to sprawdzisz jakie inne protokoły są obsługiwane.
Ja co prawda nie korzystam z GPS ale bawiłem się, na smartfonie programik do przesyłu pozycji po BT a na laptopie odbiór za pomocą GPSD.

Nie wiem czy ładowanie całej Europy to dobry pomysł, sam jeszcze nie próbowałem.
Można inaczej przy wyznaczaniu trasy: ładujesz jeden kraj , tworzysz punkty, ładujesz następny kraj i następne punkty itp/itd. i wtedy dopiero tworzysz z nich trasę.

Routing online na pewno zadziała- trasy po kilka tyś km tworzy w kilka sekund, z offline jest problem gdyż nie widzę najnowszej wersji QL na Mac`ka a która to wersja obsługuje offline.
Trzeba poczekać aż skompilują ją na ten system?

Reszta jutro w tym poście- sorry ale się nie wyrabiam z czasem.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-06-26, 12:32   

Spoko, super. Mi się i tak nie śpieszy, my innym tempem żyjemy. Pościąganie wszystkiego na tym necie też zajmie jakiś czas. :mrgreen:
Al e czekam na więcej. :mrgreen:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2015-06-26, 21:52   

Trochę czas goni ale i szukałem po necie czegoś- co zapewniło by routing offline na tym twoim maku a na którym ci tak zależy.
Na Linuksie i Windowsie działa to może i na Mac zadziała :confused
Ale nie będziemy konsolowymi skryptami tematu rozpraszać- napiszę na PW.
Filmik jak wyznaczyć trasę na kilku mapach:
http://marusmk.spunkwood.eu/Pliki/QL_D_Map.mp4

Adresy do map Topo/Ortho i inne online (nieraz trzeba poczekać na wczytanie, nie wszystkie działają, piękne mapy Topo Norwegii):
http://sourceforge.net/pr...les/WMS%20Maps/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***