Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa domka ze Złomka. Relacje z budów kamper +poradnik ABC
Autor Wiadomość
Rawic 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Tramp CL 698
Nazwa załogi: Ewa,Karolina,Zbyszek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Piwa: 53/3
Skąd: Gorzkowice
Wysłany: 2018-08-12, 11:55   

SlawekEwa napisał/a:
Zbyszek dwa posty w górę
tak bywa jak się czyta, pisze i jeszcze je śniadanie :ok
_________________
Stacja Kontroli Pojazdów przyjazna pojazdom specjalnym z przeznaczeniem kempingowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-08-12, 15:59   

Wszystko super, tylko Złomek to nie moje pierwsze w życiu autko i nie pierwszy raz używam GPS. W większości aut miałem rozbieżność rzędu max 3-6%, a sporadycznie niemal identyczną z GPS. W Złomku 1 jest 9%, a w bliźniaczym złomku 2, który stoi obok, mam 2% rozbieżności między licznikiem a GPS. :shock:
To teraz w którym kamperku licznik pokazuje prawdę? A który kłamie?

Jeszcze może bym uwierzył, że GPS nie potrafi policzyć prędkości i odległości i się myli, gdyby nie to, że ostatnimi laty minąłem setki tablic pokazujących prędkość aut. Niemal w każdym brytyjskim mieście są takie.
Prędkość z setek tablic jak od lat porównuję (tak od lat, bo mnie wkurza, że mam inną na liczniku niż tablicach) jest praktycznie zawsze zbieżna z tą jaką pokazuje GPS, a nie mój licznik w Złomku Pierwszym. Zabawne, że nie tylko prędkość jest błędna, ale i wskazania przebiegu.

Przykłady:
Złomek 1 przejeżdża 100 km wg licznika, a naprawdę po asfalcie przejechałem 91 km.
Jadę 100 km/h wg licznika, GPS pokazuje 91. Jadę 50km/h, GPS pokazuje np. 45, tablice pomiarowe 45.

Złomek 2 przejeżdża 100 km wg licznika (62,15 mil) i faktycznie pokonałem 98 km.
Prędkość Złomka 2 jest niemal podobna z tą z GPS i tablicami pokazującymi prędkość. No te 2% różnicy.

To teraz co mam zrobić? Kupić mniejsze opony do Z2 żeby licznik w Z2 pokazywał też 9% błędu, bo Z1 pokazuje dobrze? Czy lepiej założyć 225 do Z1 i wtedy oba złomki będą miałby praktycznie taką samą prędkość licznikową i niewiele odbiegającą od GPS?

Jeśli GPS się myli to o ile km na np. 1000?

Po zebraniu i zapisaniu tak wielu danych przez ostatnie lata, obstawiam, że większa szansa jest na to, że Złomek 1 pokazuje błędną prędkość niż Z2, GPS i setki tablic pomiarowych. :spoko
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Micha 
trochę już popisał

Twój sprzęt: w przyszłości...
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 5/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-08-12, 18:59   

A nie da się Lexią zmienić w ustawieniach zestawu wskaźników rozmiaru opon lub przelicznika "impulsy/km"?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2018-08-12, 23:03   

amples napisał/a:

0 ≤ V1 – V2 ≤ (V2/10) + 4 km/h
.


W zeszłym roku w wypożyczonym nowym oplu włączyłem tryb serwisowy i rzeczywiście komputer wie jak szybko jedzie, a wyświetla bzdury żeby się ustrzec przed ewentualnymi pozwami ze strony ukaranych za przekroczenia kierowców. Podobno dlatego. Natomiast skoro wie jak szybko jedzie, to prawdopodobnie przebieg w nowych autach nie kłamie.
Sorry za off top.
R
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-08-12, 23:13   

Micha napisał/a:
A nie da się Lexią zmienić w ustawieniach zestawu wskaźników rozmiaru opon lub przelicznika "impulsy/km"?


Lexia nie komunikuje się z licznikiem w modelach do 2006. Dopiero w 3-ce można z licznikiem "gadać" po ODBII, czyli nowym modelu. No chyba, że czegoś nie wiem. :roll:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-08-13, 10:51   

To był pracowity weekend, ale kamperek wygląda już jak kamperek a nie biała stodoła :)

Co zrobiłem w ostatnich dniach? Przygotowałem ramki pod okna i klapę serwisową, przemalowałem okna i klapę serwisową Thetford na kolor czarny ze strukturą.

Złomek van Dakar – przygotowania do montażu okien i klapy serwisowej Thetford w kamperze

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-08-13, 10:55   

Następnie w kolejności wycinałem otwory pod klapę i okna w salonie, kuchni oraz sypialni. Okno salonowe tym razem poleciało do przodu i bezlitośnie wyciąłem pionową belkę. Skoro nawet w firmowych kamperach jest wycinana, to w sumie nie ma strachu. Poza tym rama okna też daje wzmocnienie. Czyli kamperek dostał nowe okna i ramy. Teraz na parkingu faktycznie wygląda już jak kamperek. Gdy zamontuję bagażnik rowerowy, to można już na parkingu pomylić złomki ze sobą :szeroki_usmiech

Złomek van Dakar – montaż okien i klapy serwisowej w kamperze





zlomek-van-dakar-006000027.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 308,24 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-08-13, 16:53   

ROB,to pasuje sie znow do temtu przylaczyc.Ja na dniach bede chyba robil podobna zabudowe do Twojej kumplowi,ktorego kamperowaniem zarazilem.Zdradz skad masz okno w drzwi przesuwne- normalna cena czy jakis ekstras?
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-08-13, 17:41   

O Tomek, to dawaj jakąś relację. :ok
Okna niestety Seitz/Dometic, więc bez czarów. Tanie nie były. Tym razem kupiłem profilowane do karoserii, czyli nie mają ram tych pionowych prostych tylko w łuku. Łatwiej było zamontować, no i nie naciągają niepotrzebnie karoserii do linii prostej.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-08-13, 17:52   

U mnie w nowym kamperku na podłodze jest już wykładzina. Wczoraj wstępnie dociąłem, a dziś już finalnie docinam zakamarki i przyklejam. Nie spodziewałem się, że tyle z tym zejdzie, ale musiałem zdemontować szafkę kuchenną oraz ramy łóżka. Jedynie łazienka została ominięta i bo tam wykładziny na podłodze nie będzie.

więcej: Złomek van Dakar – wykładzina na podłogę kampera pod kolor blatu, czy blat pod kolor wykładziny?

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-08-15, 09:39   

przyszedł czas na Złomka Domka

Jak mniej więcej co rok, gdy wszyscy mają wakacje, ja robię sobie wakacje od wakacji. Wtedy też robię wszystkie potrzebne naprawy w kamperku, po sezonie zimowym oraz serwis, taki eksploatacyjny, czyli filtry powietrza, paliwa, olej, paski itp.
Tym razem doszły jeszcze opony, których wymieniłem aż 5 szt. łącznie z kołem zapasowym.
Można powiedzieć, że Złomek Domek jest już gotowy do drogi, gdybym tylko chciał dziś wyjechać. Ale nie chcę, bo buduję Złomka van Dakar. Mam nadzieję, że przed jesienią i ten będzie w 100% gotowy do wyjazdu. Bo kto wie, którym pojedziemy na zimowanie i gdzie.
Mam nadzieję, że w tym roku Złomkiem van Dakar do Afryki, a nie Złomkiem Domkiem na Bałkany.

Co naprawiłem w Złomku Domku?

przyszedł czas na Złomka Domka

tym razem wszystkie naprawy u dobrego mechanika w Szkocji



dwa pudła części plus 5 opon to spory bagaż na takiej małej przestrzeni



stare i nowe opony na przymiarkę



no i nowe, większe po założeniu

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-08-15, 23:29   

Złomek Domek już w 100% uleczony, więc wróciłem do budowy Złomka van Dakar. Dziś postęp prac nieznaczny, ale zawsze do przodu. A żeby było bardziej do przodu, to zająłem się właśnie przodem, a konkretnie podniesieniem podłogi dla foteli w przednim salonie.
Pod drugim rzędem foteli będzie 75 litrów wody, a pomiędzy rzędami stolik. Kolejne zbiorniki na wodę będą pod autem. Przetestowałem ten paten w ostatnim roku w Złomku Domku i przyznam, że rewelacja. Takie dodatkowe zbiorniki z ekstra wodą to naprawdę ogromna wygoda.

A zresztą, kto jest ciekawy, więcej szczegółów na blogu:
Złomek van Dakar – przedni stopień dla drugiego rzędu i zbiorniki wody

zlomek-domek-007000020.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 257,01 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2018-08-17, 17:45   

Pisz toscaner i na blogu i tu :) czytam, zbieram pomysły i obserwuję :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-08-19, 13:36   

Nie ma czasu na pisanie, ani na budowanie, bo testujemy nowe oponki Złomka Domka. Do tego wymienione wszystko co było uszkodzone w zawieszeniu, plus przegub, filtry powietrza, paliwa, olej, paski. Jak co roku przed moim sezonem. :mrgreen:
Teraz jazda to czysta przyjemność. Auto jest o jeszcze ok 3 cm wyżej w stosunku ze starymi, zużytymi 195-tkami. Na nowiutkich 225/70 nawet jazda autostradą jest przyjemniejsza, a co dopiero po dziurawych szkockich drogach. Praktycznie jadąc po tych samych, nie odczuwa się aż tak dziur jak przedtem, a jeździłem nimi dziesiątki, jak nie setki razy.
Dzięki większej średnicy, licznik pokazuje prawidłową prędkość, niemal zgodną z GPS i praktycznie z każdą mijaną tablicą, która wyświetla prędkości jadących pojazdów. Teraz przy 70 mil (max legalna prędkość w UK na autostradzie) mam na obrotomierzu 2500 obr. Wcześniej pod 3 tys.

Ciekawe, czy teraz będzie palił mniej czy więcej, bo szersze opony. Teoretycznie powinien więcej. Ale nawet gdyby to mam to gdzieś. Chociaż na prędkościach przelotowych silnik będzie teraz pracował z niższymi obrotami. A momentu mu przy niższych nie brakuje. Zobaczymy. Na pewno napiszę. Aktualnie średnie spalanie z jakiś ostatnich 10 tys przejechanych km mam 11,3l/100km :-P
Tak już jest, jak rzadko się po prostym asfalcie na 5-tym biegu jeździ :haha:

Wyższe auto, lepiej poza asfaltem i do tego nareszcie zgodna prędkość z wszystkim co naokoło pokazuje prędkość. :ok
Same korzyści :szeroki_usmiech

A tak wygląda teraz Złomek Domek na nowych kółeczkach. Oczywiście nic nie obciera, nic nie zawadza. Do nadkoli daleko. A w Złomku van Dakar i tak są jeszcze większe :ok

nowe-oponki-zlomka-domka.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 437,82 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-08-23, 18:28   

Fajnie jest budować kamperka. Tym bardziej jeśli to nie pierwszy raz. Nie tracę wiele czasu na niektóre rzeczy, bo o myślałem się za pierwszym razem. Teraz po prostu niektóre rzeczy po prostu biorę i montuję. :mrgreen:
Tak było z bagażnikiem. Tym rzem leżał nie 3 miesiące, a z kilka dni. Czekałem tylko na pogodę. Ostatnio czyli od jakiegoś tygodnia niemal codziennie pada. Ale wczoraj nie padało od południa, więc zamontowałem sobie bagażnik. O jednego klamota mniej w kamperku. Znaczy w drugim kamperku. Ale i tak zawsze o jednego mniej. Bagażnik kupiłem niemal ten sam model, jedynie na 2 a nie 3 rowery. Reszta to chwila moment.
W każdym razie już jest.

Kolejny krok to... :ok

Złomek van Dakar – montaż bagażnika rowerowego w kamperze

:wyszczerzony:

zlomek-van-dakar-bagaznik-na-rowery.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 73,53 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***