Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: gino
2015-01-19, 12:34
Zabudowa blaszaka Nissan Interstar
Autor Wiadomość
yogi-27 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Renault Trafic L2H1 1.9 dCi 2006r.
Nazwa załogi: Jamnikomaniacy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Piwa: 1/4
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-02-27, 23:15   

U nas chyba nie ma takiego przepisu. Ja mam nadal w papierach osobowy, a jak pytałem diagnosty to mówił że specjalny kempingowy żadnych korzyści nie daje. Mavv jak chcesz obejrzeć moje auto to w podpisie masz linka. Ja też miałem problem z obrotnicą - koszt 700 pln ale kupiłem obrotnicę za 100zł od peugeota 806 i przerobiłem mocowanie i jest super - wszystko pasuje jak z oryginału. Fotel podniósł się tylko o 4cm, co jest niewyczuwalne podczas jazdy. Jutro zrobię fotki na gotowo jak wygląda bo teraz są jedynie z przymiarek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2014-02-27, 23:26   

Mavv napisał/a:


Ja mam 191cm. .


Ja też :) i wysypiam się jak w domu, albo i lepiej :)
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2014-02-27, 23:38   

Cytat:
U nas chyba nie ma takiego przepisu. Ja mam nadal w papierach osobowy, a jak pytałem diagnosty to mówił że specjalny kempingowy żadnych korzyści nie daje.


Tutaj daje, i to dużo. Po pierwsze podatek drogowy jest rzędu 100e zamiast 333e. Po drugie nie mogę podróżować kamperem zarejestrowanym jako dostawczak, bo w razie draki ubezpieczyciel ma mnie gdzieś. Wszystkie szkody pokrywam sam.

yogi-27 napisał/a:
Mavv jak chcesz obejrzeć moje auto to w podpisie masz linka.


Dzięki, poogladam jutro, bo komp już wyłączony, a na telefonie to nie oglądanie.

Cytat:
Ja też i wysypiam się jak w domu, albo i lepiej


Jak Ty to robisz? :shock:
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2014-02-28, 13:34   

Mavv napisał/a:


Cytat:
Ja też i wysypiam się jak w domu, albo i lepiej


Jak Ty to robisz? :shock:


Kładę się i śpię :mrgreen: W ducato po 2006r można zrobić łóżko w poprzek o długości max ok. 194cm, a poza tym człowiek śpiąc raczej nie prostuje się jak struna :)
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2014-02-28, 13:39   

Bajaga napisał/a:
a poza tym człowiek śpiąc raczej nie prostuje się jak struna


No właśnie ja tak śpię :( Poza tym czuję się strasznie niekomfortowo, jak nie mam gdzie nóg wystawić. Nie jestem w stanie usnąć... Niestety TTTM :( Dlatego nawet w domu łóżko nie ma tylnej dechy ;)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yogi-27 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Renault Trafic L2H1 1.9 dCi 2006r.
Nazwa załogi: Jamnikomaniacy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Piwa: 1/4
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-02-28, 13:54   

Mavv napisał/a:

Dzięki, poogladam jutro, bo komp już wyłączony, a na telefonie to nie oglądanie.



Witaj fotki najnowsze wrzucone na moim poście. Miłego oglądania
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2014-03-02, 20:52   

Miałem dziś dosłownie wolnego troszkę czasu, więc spędziłem go przy Nissanie :)

Chciałem wyczyścić prowadnice drzwi przesuwnych. Syfu tam było co niemiara. Pytanko odnośnie szczelin, po których wózki się przesuwają (ślizgi???) Jest tam metalowa szyna, orginalnie była zapewne pokryta jakimś czarnym czymś (jakby farbą?). Wygląda to tak, że metalowa szyna jest odkryta, a to coś czarnego wygląda tak, jakby złuszczona farba. Czy można te szyny czymś przesmarować? Smar silikonowy w spraju? Chcę, żeby drzwi przesuwały się ciszej (już mi się wydaje, że jest ciszej po wyczyszczeniu) i lżej (również moje subiektywne odczucie jest takie, że po wyczyszczeniu jest lżej).

Drugie pytanie dotyczy zbudowania szafki nad siedzeniami w drugim rzędzie, nad oknem.
Z jednej strony konstrukcja będzie się opierała na poprzecznej belce przytwierdzonej do ścianki ze sklejki.
Z drugiej strony nie ma nic, co mogło by ją trzymać. Zastanawiam się, czy taka konstrukcja, jak na zdjęciu poniżej da radę:



Czyli ukośna deska zamocowana do profilu, dolna poprzeczka zamocowana do profilu. Dolną chcę zamocować tak, że włożę ją w otwór w profilu i przykręcę ją poprzez profil.

Da radę tak zrobić?

Edit:
Jeszcze jedno pytanie odnośnie łóżka piętrowego - chcę je zrobić z trzech płyt. Na noc rozkładane będą łóżkiem dla dzieci, na dzień płyta na płytę (podobnie jak w Westfalce). Pytanie jest takie, jakiej płyty użyć? Czy sklejka 18mm będzie dobra czy raczej szukać grubszej? Nie chcę, żeby mi którejś nocy dzieci spadły na głowę :)
Łóżko będzie miało ok 140cm szerokości.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Ostatnio zmieniony przez Mavv 2017-11-30, 22:34, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dyha
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Piwa: 16/14
Wysłany: 2014-03-02, 22:35   

Mavv napisał/a:
Drugie pytanie dotyczy zbudowania szafki nad siedzeniami w drugim rzędzie, nad oknem

Nie wiem czy planujesz zabudować tą przestrzeń na przednią półką,idealne miejsce na szafkę i to dość sporą. gdyby było tak w istocie to przedłużając tą szafkę o której piszesz w stronę tej nad przednimi fotelami miałbyś miejsce mocowania szafki nad oknem
coś w ten deseń:

P1050081 (Large).JPG
Plik ściągnięto 159 raz(y) 77,78 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2014-03-02, 22:43   

dyha napisał/a:
Nie wiem czy planujesz zabudować tą przestrzeń na przednią półką,idealne miejsce na szafkę i to dość sporą. gdyby było tak w istocie to przedłużając tą szafkę o której piszesz w stronę tej nad przednimi fotelami miałbyś miejsce mocowania szafki nad oknem


Planuję tam zrobić szafkę. Próbowałem dziś zdjąć ten plastik, który siedzi na tapicerce, żeby dokładnie się rozeznać, co tam jest, jakie kable itp, ale przy próbie wyjęcia zatrzasku ten się ułamał. Muszę poczekać na ciepły dzień, gdy plastik nie będzie sztywny. Lub ewentualnie go podgrzać opalarką.

Odnośnie Twojego zdjęcia - jak to jest zrobione? W sensie ta biała szyna - jak ona jest zamocowana? U mnie przedłużając szafkę nad kabiną nie miałbym jej tak nisko, jak chcę. Echhh, dylematy :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2014-03-02, 23:44   

majsterek napisał/a:
Zwykla mocno napiera , ja stosowalem niskoprezne pianki i mam nadzieje ze wszedzie doszly


Byłem dziś w jednym sklepie w stylu Castorama, zwanym tu B&Q. Zrobiłem mały zwiad wśród chemii, której potrzebuję.
Ceny, o których piszecie są tu podobne, z tą różnicą, że to co w Polsce kosztuje 10 zł tu kosztuje 10e :)
Jutro ruszam do innego sklepu - lokalny skład budowlany.

Mam takie produkty, jak pianki montażowe - firmy Soudal, Diall i Tec7 (Tec7 - w kilku opisach budowy kamperów w UK i IE widziałem, że ludzie używają tych produktów).
Wszystkie maja podobną cenę - ok 10e za 500ml.
Marka Diall to chyba jakaś marka B&Q.
Pianka Pur7 - opis tutaj. Pisze tam, że pianka przestaje się rozprężać, gdy napotka opór.

Te pianki rozprężają się ok 30 - 40%. Lamerskie pytanie - to są pianki niskorozprężne czy zwykłe? Jeśli zwykłe, to o ile rozpręża się niskoprężna?

Kleje - Tec7 ( opis produktu na stronie producenta ) - klej i uszczelniacz, który nie jest silikonem. Cena 12.95 za tubę
Evo Stik Serious stuff - klej, który nie rozpuszcza polistyreny (styropian). Info o produkcie: Serious stuff

Czy ten klej/uszczelniacz Tec7 mógłby się nadać do uszczelnienia ramy okna?

Sorki za to, że opisy po angielsku.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dyha
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Piwa: 16/14
Wysłany: 2014-03-03, 21:39   

Mavv napisał/a:
Odnośnie Twojego zdjęcia - jak to jest zrobione? W sensie ta biała szyna - jak ona jest zamocowana?

Szyna zaczyna się pod szafką wiszącą i do niej jest przykręcona(zamaskowana tą brązową listwą) nad drzwiami kierowcy wisi sobie w powietrzu, przed przednią szybą skręca o 90 stopni i dalej do końca szyby przykręcona jest do górnej półki.Od strony pasażera podobnie ale bez zakrętu.
Mavv napisał/a:
U mnie przedłużając szafkę nad kabiną nie miałbym jej tak nisko, jak chcę. Echhh, dylematy

To może dłuższe zasłony :szeroki_usmiech

Co do sklejki i tych piętrowych łóżek trochę nie ogarniam :niewiem: może jakiś schemat.
A wytrzymałość sklejki wypróbuj w jakimś irlandzkim Obi;z działu obok weź dwie cegły podłuż pod tą sklejkę wpakuj na to dzieciaki i niech skaczą :idea :diabelski_usmiech
Ja mam moje lóżko piętrowe wsparte na profilach stalowych
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-03-04, 14:24   

dyha napisał/a:

Szyna zaczyna się pod szafką wiszącą i do niej jest przykręcona(zamaskowana tą brązową listwą) nad drzwiami kierowcy wisi sobie w powietrzu, przed przednią szybą skręca o 90 stopni i dalej do końca szyby przykręcona jest do górnej półki.Od strony pasażera podobnie ale bez zakrętu.


To jeszcze zapodaj proszę gdzie do zanabycia taka szyna się znajduje :lol: :?:
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2014-03-04, 17:37   

dyha napisał/a:
Co do sklejki i tych piętrowych łóżek trochę nie ogarniam może jakiś schemat.


Mniej więcej tak bym to widział:


[quote="dyha"]A wytrzymałość sklejki wypróbuj w jakimś irlandzkim Obi;z działu obok weź dwie cegły podłuż pod tą sklejkę wpakuj na to dzieciaki i niech skaczą /quote]

Haha, miny pracowników - bezcenne :D

Cytat:
Ja mam moje lóżko piętrowe wsparte na profilach stalowych


I tu mi podsunąłeś pomysł :) Mam na wiosce obok firmę, która zajmuje się konstrukcjami aluminiowymi. Mają w ofercie profile 40x20mm. Ciekawy, ile sobie za takie policzą :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Ostatnio zmieniony przez Mavv 2017-11-29, 23:13, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2014-03-04, 17:56   

A teraz mala aktualizacja :)

Wczoraj miałem i pogodę i trochę czasu. Postanowiłem wykreślić położenie okna. Zajęło mi to trochę czasu - najpierw przymiarki, mierzenie, przymiarki, mierzenie... Potem przenoszenie wymiarów na zewnątrz, znowu przymiarki, poprawki, mierzenie. :mrgreen:
Ale udało się - mam już wyrysowane na zewnętrznej stronie, w którym dokładnie miejscu mam wyciąć otwór.
Już widzę, że będę miał niezłą rzeźbę ramki drewnianej. Na dole struganie pod profil, no i do tego deski muszą mieć kształt wytłoczenia. Jakieś narzędzia stolarskie muszę kupić :-P

A tutaj jedno zdjęcie z pierwszych przymiarek:


Podczas zabawy z oknem nadjechał kurier - przyjechał do mnie z Polski fotel kierowcy z Mastera :bajer
Po wyrysowaniu pozycji okna wziąłem się więc za wymianę podwójnego siedzenia na pojedyńcze. Najpierw musiałem je odkurzyć. Potem tylko wywalić stare.

Stare już poza autem, wystawione na sprzedaż:


No to mierzymy nowe - zaznaczanie miejsca, gdzie jest gwint pod prawą przednią nogę:



Przy okazji sprawdziłem dodatkowe aq, czy wejdzie pod siedzenie pasażera. Wejdzie, owszem, ale dostęp jest lichy. Żeby wyjąć aq, to musiałbym zdjąć siedzenie.

Przy okazji syn znalazł wszędobylskie znaczki Renault i napis Master na dywanikach :lol:

Podstawa przykręcona, teraz zakładamy górę:


I gotowe:


Widok z tyłu:

:puchar

Fajnie się teraz przechodzi na tył - komfortowo jak diabli.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Ostatnio zmieniony przez Mavv 2017-11-29, 23:20, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yogi-27 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Renault Trafic L2H1 1.9 dCi 2006r.
Nazwa załogi: Jamnikomaniacy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Piwa: 1/4
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-03-04, 20:12   

Mavv napisał/a:

Fajnie się teraz przechodzi na tył - komfortowo jak diabli.

No, no pięknie to wygląda - teraz możesz tańczyć między fotelami :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***