Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Albania czerwiec 2014
Autor Wiadomość
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-08-23, 15:01   

zbyszekwoj

Piszesz "Bez obaw, najgorszy pierwszy raz potem już pójdzie".
Ja tak spróbowałem kiedyś z piwem. Faktycznie najgorszy był 1 raz. A teraz, to już pobieram bez problemu, a nawet z dużą przyjemnością. :lol:

A chemii także używam. Natomiast nie słyszałem o papierowych kapturkach. Pewnie nie podejmowałem tego, zacnego tematu, bo nie robiłem tak "poważnych spraw".

Zachodzę w głowę, jak mogą wyglądać owe wkładki sraczowe ? Może jakieś foto, tylko nie takich "po użyciu". Potem długo nie mógłbym jeść :roll:

Nie uwierzę, że jeszcze są tacy, którzy na zlotach nie piją ? Może tylko tak mówią, że N I E.
:?
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-08-23, 20:20   

Andrzej5707 napisał/a:
słyszałem o papierowych kapturkach


Fotki nie mam, ale są sprzedawane w niektórych sklepach kamperowych w rolkach jak papier toaletowy. Odwijasz z rolki oddzierasz jeden w kształcie kapturka ,rożki wsadzasz pod klapę i dajesz ognia. po sprawie podczas spuszczania wody wszystko razem wpada do kasety a miska czyściutka.Ja kupowałem rolki po 100 szt. Palce lizać... :yay:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-08-23, 21:25   

Salut,Donat,Gino,Andrzej5707,sami,weterani,stare wygi,zaawansowani,nagradzani,no i co :?: chwalicie się,krytykujecie kempingi/jak lubicie na nich bywac/,a relacji ZERO.Wystarczy podac trase,troche szczegolow,zdjec a inni koledzy wam poodziekuja no i będzie to im pomocne.Dawniej nie było zadnych kempingow w Albani,za to smieci więcej,ale to były najpiękniejsze wyjazdy.Bez kantowania,przy wymianie w każdym sklepie przeliczali euro i dawali 140 leka a teraz....to nie to samo.Nawet nie chce nam się tamtędy jechać.Moze przy powrocie,ale wtedy będzie zero turystow no i się zobaczy.Pozdrawiam wszystkich milosnikow Albanii i Grecji Barbara Muzyk.Czekam na krótkie relacje,kazdy widział co innego.Bede mieć lekturę do czytania na Krecie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-08-23, 21:40   

Andrzej5707 napisał/a:
gino, a jak było w Grecji ? Ja w 2013 r. byłem jedynie na Krecie i to dwukrotnie. Tylko tyle. Ale Grecji kontynentalnej nie znam, dlatego pytam.

Jeśli chodzi o Montenegro, to stanem kempingów byłem totalnie zawiedziony. Do kraju jako takiego nie można mieć uwag. Szkoda. :?
Byłem na Krecie dwukrotnie,kto o tym wie,a zresztą poradziliśmy sobie sami,a pobyt kamperem na Krecie to nie to samo co samolotem :? :sa relacje podroze nie kamperowe :?: ,jak pytałam to nikt nie doradzil,ale i tak ja pokochaliśmy ze spróbujemy jeszcze raz,moze uda się przezimować.Bede pisać z nudow Barbara muzyk,juz mam swoje miejsca internetowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
salut 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Cara Loft 700 MEH
Nazwa załogi: SALUCIKI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2010
Piwa: 108/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-23, 22:08   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Salut,Donat,Gino,Andrzej5707,sami,weterani,stare wygi,zaawansowani,nagradzani,no i co :?:


No i Basiu NIC !!!

Zbigniew Muzyk napisał/a:
chwalicie się,krytykujecie kempingi


Czym sie chwalimy? Co krytykujemy? Możesz troche jeśniej?

Zbigniew Muzyk napisał/a:
a relacji ZERO.Wystarczy podac trase,troche szczegolow,zdjec a inni koledzy wam poodziekuja no i będzie to im pomocne


Basiu miej troche litości. Kamper jescze nie rozpakowany a Ty już chcesz relacji. Zainteresowanym zaproponowałem by pytali. Sa tacy co z tego skorzystali.



Zbigniew Muzyk napisał/a:
.Dawniej nie było zadnych kempingow w Albani,za to smieci więcej,ale to były najpiękniejsze wyjazdy.Bez kantowania,przy wymianie w każdym sklepie przeliczali euro i dawali 140 leka a teraz....to nie to samo.Nawet nie chce nam się tamtędy jechać.Moze przy powrocie,ale wtedy będzie zero turystow


Teraz też nie ma prawdziwych kempingów. A te które sa mozna policzyć na palcach u jednej ręki. Teraz tez nikt nie kantuje. Kurs jest wszędzie taki sam. 4 leki to żadna różnica.

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Nawet nie chce nam się tamtędy jechać.


Skąd Basiu taki pesymizm. Jedź i porównaj co było a co jest.

:spoko :spoko
_________________
I don't need Google, my wife knows everything !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2014-08-23, 23:32   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Salut,Donat,Gino,Andrzej5707,sami,weterani,stare wygi,zaawansowani,nagradzani,no i co :?: chwalicie się,krytykujecie kempingi/a relacji ZERO

Basiu, nie wiem dlaczego znalazłem się w tym szanownym gronie..
ani nie krytykuje campingów, a i relacje już wczoraj zacząłem pisać ,czyli 4 dni po powrocie :spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-08-24, 00:10   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Salut,Donat,Gino,Andrzej5707,sami,weterani,stare wygi,zaawansowani,nagradzani,no i co :?: chwalicie się,krytykujecie kempingi/jak lubicie na nich bywac/,a relacji ZERO.



Zaraz zaraz moja relacja własnie się rozkręca wprawdzie jeszcze w niej nie dojechałem do Albanii ale już jestem blisko więc proszę mnie tu nie mówić że relacji zero :-) Gino tez cały czas coś skrobie więc bardzo proszę o wykreślenie nas z tej listy :-P , a tu macie link:
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=19522
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-08-24, 05:27   

zbyszekwoj napisał/a:
Andrzej5707 napisał/a:
słyszałem o papierowych kapturkach


Palce lizać... :yay:


dobrze, że nie kapturki lizać ? :lol:
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2014-08-24, 05:34, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-08-24, 05:31   

zbyszekwoj, dzięki za info. Ale obecnie nie jestem jeszcze taki odważny, ale może w przyszłości ?
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-08-24, 05:38   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Salut,Donat,Gino,Andrzej5707,sami,weterani,stare wygi,zaawansowani,nagradzani,no i co :?: chwalicie się,krytykujecie kempingi/jak lubicie na nich bywać/,a relacji ZERO.


Basiu, przecież 2 ludzi (Donat i Gino) już klepie swoje relacje - sprawdź. Ja faktycznie jeszcze nie rozpocząłem. Jestem teraz mocno zajęty oraz codziennie chodzę na rehabilitację. Podróże wyczerpują, trzeba sie trochę podleczyć. :lol: Ale już wkrótce przystąpię do pisania zaległych relacji:
- z podróży z córeczką po Bieszczadach, Pieninach oraz po Słowacji;
- z podróży do Czarnogóry.
Trochę cierpliwości.

A jeśli chodzi o krytykę kempingów, to nie wiedziałem, ze wprowadziłaś taki zakaz. Uważam, że trzeba pisać prawdę. Niech takie, prawdziwe opisy, będą przestrogą dla innych podróżników. Wspomniałem tylko, że byłem mocno zawiedziony stanem kempingów w Montenegro. Wszystko opiszę w relacji, będą też fotki.
Wychwalanie wszystkiego raczej nie pomaga.

Ja sporo podróżuję i gdybym miał pisać relacje ze wszystkich wyjazdów, to bym nic innego nie robił, tylko klepał. Przyjdzie zima, to się nadrobi zaległości - może. :(
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2014-08-24, 06:30, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-08-24, 06:00   

Zbigniew Muzyk, owszem byłem na Krecie w 2013 r. dwukrotnie. Były to podróże lotnicze. Relacji z nich nie składałem. Przecież nie byłem kamperem ? Wprawdzie na forum widziałem gdzieś zakładkę "Kamperowców podróże nie kamperowe", ale czy o wszystkich wypadach trzeba pisać ?
Ludzie podróżują na różne sposoby, ja także. Czasami podroż lotnicza jest szybsza i tańsza. To kwestia zupełnie indywidualna. Na wspomnianej Krecie byłem 2 krotnie, właściwie tylko po to, aby zwiedzić tamtejsze kaniony, z Samarią na czele. To najdłuższy kanion Europy, pewnie i najwyższy ? Lubię chodzić po górach, w październiku zapraszam w Bieszczady. :spoko

Zapewne i Wy macie jeszcze inne zainteresowania, niż nieustanne kamperowanie ?

Mnie mocno interesuje także: motoryzacja, piesze wędrówki, nie tylko po górach (ale jednak góry przeważają), jazda na rowerze (jadąc kamperkiem, zawsze zabieram rower, to obowiązek), pływanie. :lol:
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-08-24, 12:19   

Bardzo wszystkim dziekuje,ze zabrali się lub zabiorą do pracy/pisanie relacj/,będę mieć co czytac na wyjeździe ,teraz pakowanie :!: :!: Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-08-24, 12:21   

Andrzej5707 napisał/a:
z Samarią na czele
,sprawdze czy nie ladniejszy jest I(mbros.Na razie byliśmy w Cha.Kawalek a potem już sprzet specjalistyczny.Gor jest tam dostatek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-08-24, 12:42   

Zbigniew Muzyk, Wielkie dzięki Basiu za "pogonienie do roboty". Twoje słowa mocno wziąłem sobie do serca i z kopyta ruszyłem do pisania relacji. Rano rozpocząłem skrobanie relacji z wyjazdu do Czarnogóry. Pewnie będzie to szło ślamazarnie, ale będę robił wszystko, co w mojej mocy. Ty i Zbyszek bądźcie wyrozumiali. :wyszczerzony:

Dostęp do relacji macie na :
Zagraniczne - Jugosławia* - Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina - Moja Czarnogóra 29.07 - 17.08.2014 r.

:spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-08-24, 13:08   

Zbigniew Muzyk, Imbros, to malutki kanion i niezbyt ciekawy. Ciekawa i najdłuższa w Europie jest SAMARIA. Imbros z córką w sierpniu 2013 r. zaliczyliśmy w niecałe 2 godziny. A potem trzeba było wiele godzin czekać na autobus do Chanii.

Natomiast SAMARIA, to jest to. Sam kanion liczy sobie 16 km długości. Jest gdzie połazić, jest. Ale nie wiem czy nie lepiej będzie dojechać do wejścia do kanionu autobusem. Dla kampera, to wielki wysiłek. Wiesz, jakie tam są góry ? To nie Bieszczady, czy Beskidy ?

A co zrobisz po przejściu kanionu, jak wrócisz do kampera ? A gdybyś planował powrót tą samą droga, to będziesz miał w nogach 32 km. Dasz radę ? Przecież nie jest to marsz po prostej, płaskiej drodze. Tam trzeba się prze kilka godzin sporo naskakać po głazach i kamieniach. Tylko początek jest łatwy.

:shock:

Kreta VIII 2013 r.jpg
Kanion Samaria pokonałem w VIII 14 r. w tenisówkach. I to był niewybaczalny błąd.
Plik ściągnięto 47 raz(y) 68,9 KB

Kreta VIII 2013 r.jpg
W tenisówkach łatwo nie było. Ale dałem radę.
Plik ściągnięto 47 raz(y) 91,12 KB

_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***