Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: gino
2015-01-19, 15:05
kamper na ducato w wersji budżet
Autor Wiadomość
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-15, 19:10   

toscaner napisał/a:
Ja np. pod przetwornicę mam 36mm2 i będą miały pół metra długości :)


Toscaner to na kablach 36mm2 możesz łódź podwodna odpalac :haha: ,pozdrowionka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2014-03-15, 19:12   

Fi 8 to chyba będzie mało. Ja muszę zamówić też komplety, bo stojaczki gotowe, a tu najtwardsze znalazłem 4.6

Kolejne zamówienie z Polski - będzie taniej i szybciej. I zawsze to wspieram polskich handlowców :mrgreen:

Planuję dać M12x1,25, twardość min. 8.8 ale ponad 10 też nie pogardzę. :lol:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-15, 19:20   

Ja dałem ósemki ,bo takie akurat miałem,ale wymienie na 10 napewno,po prostu musze kupic,bo w garazu było wszystko ,ale 10 nie bylo.za to ósemki mam wzmocnione,łby na imbus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2014-03-15, 19:40   

Faaajny musisz mieć ten garaż :mrgreen:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-16, 14:19   

Toscaner,nie zaluj,bo ja polowe rzeczy bede mial drutem,gwozdziem i tym co w garazu lezy(a leza dwie rozebrane beemki,silnik z alfy,kupa taili z jakis ogrzewan,plyt gipsowych,osb ,i wogole wszystkiego co sie da u budowlanca znalezc,tylko auta sie wstawic nie da bo miejsca braklo :wyszczerzony: ),a Twoj projekt pieknie przemyslany,dopracowany i kupione to co potrzebne,a ja musze improwizowac
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-23, 20:21   

No i nastał weekend,żonka poszła dzisiaj do pracy,więc wpadłem na pomysł ,że podziałam z kamperkiem.Wpadłem do casto,przekonałem Pana na stolarni,że pomimo niedzieli chce mu się pociąć jedną płytę na formatki :diabelski_usmiech ,Dokupiłem troszkę wkrętów,ze trzech sąsiadów się na mnie obraziło,że niedziela,że jak ja mogę ciąc itp,to im odburknąłem,że to pasja a nie praca i efekty takie:

zabudowa 1.JPG
Plik ściągnięto 7875 raz(y) 133,82 KB

zabudowa 2.JPG
Plik ściągnięto 7875 raz(y) 137,94 KB

zabudowa 3.JPG
Plik ściągnięto 7875 raz(y) 133,78 KB

zabudowa 4.JPG
Plik ściągnięto 7875 raz(y) 133,34 KB

zabudowa 5.JPG
Plik ściągnięto 7875 raz(y) 146,54 KB

zabudowa 6.JPG
Plik ściągnięto 7875 raz(y) 123,18 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-23, 20:29   

Co do kosztów - płyta cała calvados w casto to 167 zeta,jakieś listwy maskujące ,wkręty ,konfirmaty itp dodatkowe 50zł.Do zakończenia zabudowy potrzeba mi jeszcze z pół płyty,drzwiczki chyba zamówię u kumpla z mdf-u,drzwi do kibla bedą z płyty wiórowej 10 mm.Zabudowa nie skrzypi ,nie piszczy,cała waga jednej płyty to 70 kg,czyli dołoże jeszcze ze 40 kilo.Tylko musze dokupić jeszcze alufoxa ,bo mi zabrakło,jakieś 7m2,a to w niedzielę jest nawet dla budowlańca nie do zdobycia :mrgreen: I jeszcze tak delikatnie złośliwie :lol: wszyscy tu na forum piszą ,że na zbudowanie kampera trzeba miesięcy,ja robię trzecią dniówkę ,jeszcze ze trzy pełne dniówki i wypad na przyrody łono :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2014-03-23, 21:06   

Bo polskie chlopaki to szybki rynki sum :-) :-) :-)

Ja robie dopiero drugi rok i wydalem na to ledwie drugie tyle co za busa wiec spoko :-)



A na powaznie to kazdy ma inne wymagania i priorytety, i np, dla mnie calkowitym zaskoczeniem byla rodzinka ktora poznalem nad morzem. Bogaci jak diabli na cieplych posadkach a z dziecmi pod namiotem :shock:
Inna sprawa ze namiot pewnie za pare tysi , ale ich wybor,.
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2014-03-23, 21:17   

tom-cio napisał/a:
No i nastał weekend,żonka poszła dzisiaj do pracy,więc wpadłem na pomysł ,że podziałam z kamperkiem.Wpadłem do casto,przekonałem Pana na stolarni,że pomimo niedzieli chce mu się pociąć jedną płytę na formatki :diabelski_usmiech ,Dokupiłem troszkę wkrętów,ze trzech sąsiadów się na mnie obraziło,że niedziela,że jak ja mogę ciąc itp,to im odburknąłem,że to pasja a nie praca i efekty takie:


Zasuwasz, że hoho! :ok

Moi sąsiedzi wiedzą, że buduje kampera i na szczęście mi kibicują :) Nawet w niedzielę :) Zawsze któryś podejdzie, zagada, pozagląda :) Jeden się pyta, czy będzie się mógł ze mną przejechać, jak skończę :)

Zaczyna wyglądać ciekawie :) Powiedz mi - jak mocowałeś płyty pionowej zabudowy? Chodzi mi o mocowanie do podłogi, ściany i sufitu. Masz jakieś zdjęcie?
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-23, 21:23   

Majsterek, dzięki za zainteresowanie tematem,wiem,czytałem twój post i ty mega wypas robisz,jakieś slajdy itp,mi się po prostu przyczepa rozleciała,więc musze szybko przełożyć i w drogę :wyszczerzony: A na poważnie miałbym pytanie do Ciebie - wiem ,że kombinowałeś z tym,lpg do diesla,butle bede miał zewnętrzną pod podwoziem,reduktory jakieś od pierwszej generacji leżą,poradziłbyś jak "tanio" dołożyć taką dawkę lpg ? pompe mam zwykłą na linkę,silnik bez turbo ,myślałem dołożyć tylko krańcówki,które by włączały elektrozawór,jak wolne obroty przekroczy.Zresztą masz tu filmik,oglądnij i dordź ,jak możesz:

https://www.youtube.com/w...3pUpDnY9y8gYn2Q

(jakby trzeba było ,to sterownik staga 300 -4 też leży ,jakieś kehiny,białe medy i całą kupa valteków też się znajdzie,może można by coś na to napisać,tylko że kompletnie nie ma czym tego wysterować,ale to tylko tak luźno,ja gazownik nie jestem,tylko do swoich wozów sam zakładam ,a wiem ,że u Ciebie wiedzy kupa :diabelski_usmiech )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-23, 21:41   

Mavv,dzięki za zainteresowanie tematem,Twój też czytuję :) Co do mocowania - wycinam dziury na profile porzeczne w płycie,cofam ją w stronę sciany (zobacz zdjęcie zabudowa 1),do profili poprzecznych kręcę kątowniki stalowe na specjalnych samonawiercających wkrętach,i do płyty już na normalne wkręty do płyt.Ale całość trzyma listwa wzdłużna,zakręcona do wręg dachu,i całość jest przymocowana do przedniej ścianki.Chodziło mi o to,żeby w razie jakiejś niedadaj boże stłuczki meble nie mogły pojechać do przodu.całość jest na wcisk między podłogą a sufitem,podłoga jest na wkręty fi 5 do blachy montowana,więc ścianki na kątownikach kręcę również do podłogi,jutro zrobię trochę zdjęć,to może lepiej to będzie zrozumieć.A tempo takie,bo wiem z doświadczenia,że zimą w nim spać nie będę,no chyba że mnie żona z domu wyrzuci :szeroki_usmiech ,więc na lato folia alufoxa mi wystarczy,na prawde dobrze izoluje,co do wykonania mebli ,to dla mnie żadna nowość,kuchnie kiedyś na wymiar montowałem,szafy comandora też,piła ,wkrętarka,szlifierka kątowa to dla mnie rzeczy tak naturalne jak telefon czy szczoteczka do zębów.Elektryki jak widzicie niby też jeszce nie mam,ale nie będę przesadzał,włącznik swiatła przy wejściu,jedno gniazdko,dwa na sciance koło foteli,tam też dwa 12v,listwy ledowe pójdą ,5metrów leży,od klienta zostało :ok .Woda pod fotelami 2-go rzędu to też jeszcze jeden dzień roboty,Wy po prostu robicie wszystko bardzo dokładnie,wielu rzeczy się uczycie w trakcie,a dla mnie to chleb powszedni,w Waszych dziedzinach też pewnie to co wam zajmuje 15 minut mi zajęło by 2 dni :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2014-03-23, 23:13   

Do starucha bez turbo mozesz zalozyc zwykly reduktor np , lovato , dac mu ciepla wode a na dolot wstawic mikser ale z jak najwieksza dziura/przelot ,. Nic wtedy nie musisz odcinac na wolnych bo jak wkrecisz srubke wolnych w reduktorze do srodka to podcisnienie/przeplyw w dolocie bedzie takie slabe ze nic nie wzbogaci dawki. Dopiero na wyzszych obrotach rozkrecajac dawke na wezu mozna regulowac na wyczucie ile mocy przybylo i czy silnik chce juz wyskoczyc z ramy i pokazac korbowod czy nie :haha:

W prostych silnikach bez turbo zadziala ale musisz miec pobor fazy cieklej dla reduktora a zakladam ze rorke w wielozaworze zagniesz w gore. Zawsze mozesz wspawac drugie gniazdo wielozaworu :oops:
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-24, 07:49   

Dzięki Majsterek,o taką właśnie odpowiedż mi chodziło :wyszczerzony: ,bałem się zaryzykować sam,tylko faktycznie trzeba by pokombinować z fazą ciekła - lotną.Coś wymyślę,na razie pobawie się z silnikiem,więc nic nie będę ciął,butle mam okrągłą zewnętrzną z zaworem po boku.Ą wspawanie drugiego wylotu fazy lotnej to się robi jako dodatkowe przejście przez wielozawór?I za pomoc Piwko leci
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
eMWu 
stary wyga


Twój sprzęt: 2 x Knaus traveller 595 + 625
Nazwa załogi: Campertrip.pl
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2010
Piwa: 11/23
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-03-24, 08:46   

tom-cio napisał/a:
Ą wspawanie drugiego wylotu fazy lotnej to się robi jako dodatkowe przejście przez wielozawór?I za pomoc Piwko leci


tez sie podpinam pod pytanie. Ogolnie stawiam piwo za podejscie i tempo pracy!
_________________
www.campertrip.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2014-03-24, 11:14   

Tempo prac masz jak widzę niesamowite :mrgreen:
Ja ledwo wykładzinę na podłogę dociąłem, a tu już ścianki widzę. U mnie do ścianek jeszcze chwila, ale też z nimi zejdzie. Wymyśliłem sobie puste w środku (sklejka 4mm - listewki - sklejka 4mm). Więc na własne życzenie oczywiście ta zabawa.

tom-cio napisał/a:
toscaner napisał/a:
Ja np. pod przetwornicę mam 36mm2 i będą miały pół metra długości :)


Toscaner to na kablach 36mm2 możesz łódź podwodna odpalac :haha: ,pozdrowionka


36mm2 to takie powiedzmy bezpieczne 300A prądu. Moja przetwornica potrafi pociągnąć i 150-200A, więc lekki zapas nie zaszkodzi. A przy tych chwilowych 3kW to pewnie wyjdzie i 250-280A. Fakt, niejeden rozrusznik w benzyniakach pewnie mniej chwilowo połknie :bigok
Dlatego daję w zabudowie 3 równoległe aku, żeby ten prąd na 3 się rozłożył. Przynajmniej mi blach nie powygina :lol:

Nadal obserwuję Twoje postępy i może dzięki temu wykombinuję jak przyśpieszyć prace u mnie :bigok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***