Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Do Czarnogóry przez B i H, jaki dojazd, gdzie stanąć ?
Autor Wiadomość
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-05-11, 16:48   Do Czarnogóry przez B i H, jaki dojazd, gdzie stanąć ?

W br. mam zamiar wspólnie z córcią (niespełna 12 lat) wyjechać tuż po zakończeniu roku szkolnego tj. 28 VI br. do Czarnogóry. Pobyt planujemy do 12 lipca br.
Zastanwiam się na najbardziej dogodną i najkrótszą trasą przejazdu do Czarnogóry. Wstępnie zaplanowałem taką trasę przejazdu:
1. Warszawa - Radom - Kielce - Kraków - Chyżne
2. Chyżne - Dolny Kubin - Bańska Bystrzyca - Zvolen - Sahy - Budapest
3. Budapest - Osijek - Doboj - Sarajewo - Herceg Novi.

http://goo.gl/maps/eZLZj

Mam prośbe, o pomoc, sugestie w zakresie dobrego wyboru drogi przejazdowej przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę i samą Czarnogórę.
Tam są góry. Czy są wysokie ? Czy z tymi górami poradzi sobie mój Fiat Talento 1,9 D 71 kM ?
Proszę o pomoc w tym zakresie ?
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2014-05-12, 11:51, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2014-05-11, 19:31   

Napisz więcej czego oczekujesz czy to ma być najkrótsza trasa czy może chciałbyś co pozwiedzać.

Co do wzniesień to spokojnie trasa bardzo ładna widokowo :lol:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-05-11, 20:21   

Ja mam obawy co do tamtejszych gór. Nigdy temtędy nie jeździłem. Owszem byłem w Chorwacji, ale jechałem zawsze nad samym Adriatykiem. Było to jeszcze autem z przyczepą. Trasa piękna, malownicza i bezproblemowa. Teraz kamperem chcę dostać się przez B i H do Czarnogóry jak najkrótszą i najszybsza drogą.
Moje obawy dotyczą tamtejszych gór tj. w B i H i Czarnogórze. Zakładam, że do Czarnogóry dotelopię się w 3 dzionki. Czy 1,9 D wolnossący da radę w tamtejszych górach ? Jechał ktoś ?
Do jakich polskich gór można porównać te w B i H i w Czarnogórze.
Ze wzgledu na ograniczony czas pobytu w Czarnogórze tylko 9 dni, chcę jak najszybciej dojechać nad morze i tam odpoczywać z córeczką. Zwiedzanie muszę sobie odpuścić (to po drodze).
"Bim", ja też słyszałem, że trasa cudna, ale czy moje "toczydełko" da radę ?

Ja doskonale pamiętam, że 1,9 D toczy się, a nie jedzie. Sorry, taki wózek. :lol:

A może ktoś poda jakieś namiary na względnie tanie "ustawki" nad Adriatykiem lub w jego pobliżu ? Zupełnie nie mam pojęcia o cenach miejsc postojowych w Czarnogórze.
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-05-11, 21:52   

W Czarnogorze jedż do Ulcinji plaza Utjecha/,informacje na PW Jarek49/zapłacisz kolo 15 euro.Nie ma problemu jechać z Wegier kawalek Chorwacji potem Bosnia, BaniaLuka i przełom rzeki Vrbas,piekna droga wracaliśmy w grudniu był już miejscami snieg.Wjedziesz do Metkovicza,i już niedaleko Cz.G.Polecamy ci również bez tlumow plaze przed Budwa o nazwie Jazz/pisze na drogowskazie/tam jest w sezonie kemping przed sezonem może będzie za friko.Pieknaa plaza piaszczysta,nie ma takiej drugiej.Przeczytaj strone 27,lub 26 relacji Kreta 2013 tam pisze o powrocie,przez BiH,z Albani i Cz.G.Pozdrawiam barbara Muzyk :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-05-11, 21:58   

Sprawdzilam Twoja trase,jedż przez Mostar i Metkovicz,na Trebnije waska droga górami.Tu korzystasz ewentualne zwiedzenie Dubrownika,orza unkatowej plazy Kupari piękny pich kiedyś dla dygnitarzy,teraz ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2014-05-11, 22:00   

Basiu oni maja tylko 9 dni daj im powrócic jeszcze raz w to miejsce na dłużej :lol: :-P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-05-12, 06:43   

Dzięki bardzo za wskazówki. Są b.cenne.
Poproszę jeszcze o opinie dot. gór w B i H i w Cz.G. Czy słaby motorek 1,9 D, wolnossący da radę ? Chodzi tylko o przejazd przez B i H i przez Cz.G. ?
:)
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-05-12, 08:18   

Nie ma podjazdow do góry,sa serpentyny,trzeba mieć wyczucie w nodze i rekach,tak chwala koledzy mojego męza za serpentyny na Krecie.Ponawiam: poczytaj relacje na forum,nasza Kreta,oraz temat z Balkanami i Albania w tle.Czarnogora tez serpentyny w Boce Kotorskiej,Jak zostaniesz w Jazzie to jest początek Cz.G.Jest to maly piękny kraj.Przeciez nie jedziesz w góry Durmitor,to dopiero była jazda.Zawsze mam stan przedzawałowy,ale żyje,po tych zakrętach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-05-12, 11:24   

"Zbigniew Muzyk" - cyt. "Sprawdzilam Twoją trasę, jedź przez Mostar i Metkovicz, na Trebnije wąska droga górami". A czy m. Matkowic nie leży już na terenie Chorwacji ?

Ok, to rozumiem i tak będę się turlał. Mam nadzieje, że na tym odcinku nie będzie już dużych przewyższeń.

Relację z "Krety 2013 r." przeczytałem. Jest b.ciekawa. Ale chyba nie będę się wpychał na drogę opisaną na str. 26 (otarty kamper ...).
Ten fragment Twojego opisu przekonał mnie, aby tam się nie wpychać: "Crnojevica, przełom rzeki, kosztował nas dużo trudu i nerwów, równoczenie widoki niesamowite. Jechaliśmy od jez. Szkodra, a nie od Cetinje. Pólka skalna na 2 m szer. dla mnie koszmar, czasami na brzegu były kamienie, a miejscami niezabezpieczona przepaść w dół. Już się robiło ciemno nim dojechaliśmy, pytany chłop mówi 24 km, ale że lepiej nie kamperem tego mu się nie rzekło. Potem stara droga z Cetinje do Kotoru wprawdzie 5 m, ale z jednym autem nie dało się minać, otarty kamper. W dole droga ma kształt litery M, jak Milena, żona projektanta drogi. Ktoś pisał skrót promem 5 euro, kamper 10 euro. Schytrzylismy, ale za to pierwszy raz objechaliśmy od Tivatu cala Boke do Igalo"

Wy jechaliście od strony Albanii, tj. od południa. Ja natomiast chcę przyjechać do Cz.G. od strony północnej tj. od strony Węgier, poprzez kawałek Chorwacji i dalej przez B i H.

Potrzebuję jeszcze pomocy: która trasą przejechać odcinek:
- granica Chorwacko - B i H w m. Samac,
- przejazd przez B i H do m. Mostar.
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-05-12, 16:48   

Ok.Metkovic jest na granocy BiH z Chorwacja.Musisz wstapic do Mostaru na turecki most i wypic kawke.Cud natury szukaj na mapie za Mostaerm, Kravica Slap,czyli wodospady Kravica,jak mala Niagara.Sa zdjęcia na forum,Balkany 2011 i Jana Olejnika.Bosnia jest wspaniala,nie mowiac Sarajewo. :chytry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ryszard.S 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Hymer
Dołączył: 11 Lut 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-25, 14:03   

Ale co z powodzią .
Czy jednak nie trzeba objechać gorą przez Serbię ?
_________________
Bez przyjaciół życie byłoby smutne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Benior 
doświadczony pisarz

Dołączył: 05 Maj 2014
Piwa: 3/11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-05-25, 14:27   

W innym wątku kolega wrzucił taką mapkę



Niestety nie wygląda to dobrze

ja sobie pojadę aż przez Rumunie i niestety BiH w tym roku odpadnie no może Mostar pojadę zobaczyć :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/114
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-07-05, 21:47   

Andrzej5707 napisał/a:
Potrzebuję jeszcze pomocy: która trasą przejechać odcinek:
- granica Chorwacko - B i H w m. Samac,
- przejazd przez B i H do m. Mostar.

W Samac, przejście graniczne jest prawdopodobnie obecnie nieczynne.
Trzeba jechać na Slavoński Brod.

Ryszard.S napisał/a:
Ale co z powodzią .

No właśnie... może już ktoś przetarł szlak i podpowie jak wygląda przejazd przez Bośnię?
_________________
Basia i Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sol-Wagon 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: kombi=teraz / kamper=marzenie)
Dołączył: 10 Cze 2012
Piwa: 2/1
Skąd: RBR...
Wysłany: 2014-07-06, 09:15   

informacje z forum cro.pl - śledzę tam "kilka" tematów...

przejezdne:
"...Samac Doboj Zenica Sarajevo FOca i na Podgorice..."
"...remonty zwężki czasami po pół godziny..."

kilka osób już tak jechało;
trasa od granicy BiH do Sarajeva przy przystankach na "ruch wahadłowy" zajmuje aktualnie ok. 5 godzin;
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/114
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-07-07, 22:27   

Sol-Wagon napisał/a:
...trasa od granicy BiH do Sarajeva przy przystankach na "ruch wahadłowy" zajmuje aktualnie ok. 5 godzin;
To jakieś 2-3 godziny więcej niż powinna zająć. To nie tak strasznie... najważniejsze, że trasa przejezdna.

Dzięki Sol-Wagon. :spoko
_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***