Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinie o "Polskim Caravaningu"
Autor Wiadomość
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-12, 15:50   Opinie o "Polskim Caravaningu"

Witam!
Wreszcie zebrałem sie do napisania o tym, co mnie dreczy od dłuższego czasu a dortyczy w/w periodyku. Otrzymałem własnie kolejny numer (maj-czerwiec) a w nim kolejne opisy podróży tak krajowych jak i zagranicznych. Powiecie, to dobrze, ze sa takie reportaże i poradniki. Tak, ale...
W pismie adresowanym do caravanigowców chciałbym pozyskac mozliwie najwiecej informacji związanych z tą formą turystyki, tzn. campingi, miejscówki za free, camperparki i to z dokładnymi danymi lokalizacyjnymi, cenami, zakresem świadczen itp.
Moim zdaniem takie opisy jakie serwuje nam redakcja każdy łatwo znajdzie w przewodnikach, folderach itp.
A chciało by sie dowiedzieć gdzie zatankować wodę, zrzucić scieki czyli wykonac toaletę kampera itp - moim zdaniem takie informacje sa bezcenne dla kamperowca.
Cóż, może to tylko moje zdanie - piozwolę sobie otworzyć dyskusję w tym temacie (o ile admini nie maja nic przeciwko)
Pozdrawiam wszystkich
Andrzej
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-05-12, 16:33   

Mam takie samo zdanie za 12,60 /tyle kosztuje/kupiłam sobie czasopismo podroze,za 9.90,bo była Kreta i inne, które mnie interesują.A w taniej książce kupiłam np.przewodnik;Hiszpania ilustrowana stron 430 wydawnictwa Berlitz za 13,50 pozdrawiam barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bigos 
stary wyga


Twój sprzęt: Ducato Fendt
Nazwa załogi: GRZEŚKI
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2013
Piwa: 37/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-12, 16:38   

ja mam trochę odmienne spojrzenie , bo po przekartkowaniu czasopisma , doszedłem do wniosku , że gazeta nie nadąża za internetem .

Zwłaszcza gazeta fachowa. Dlatego też za darmo, więcej treście znajdę choćby na tym forum.
_________________
Zapalony kajakarz
www.splywy.jimdo.com
Szef załogi Grześki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2014-05-12, 16:49   

Szczerze to lubię "Polski Carawaning" zabija mi czas w EMPIKu kiedy......czekam na żonę będącą na zakupach :-P Ale na ile mogę się wczytać w to czasopismo to muszę niestety potwiedzić to co piszecie :-/
:spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-05-12, 17:19   

Już "wieszaliśmy psy" jak zmienili warunki prenumeraty i spóźniali się z wysyłką .

Jeszcze nie dostałem , poprzedni był niezły .
Opisy wycieczek to zabijanie i nabijanie ...........
Mogą być ale w kontekście , kibla , wody , prądu , ceny , standardu.... a nie turystyki i zdjęć z kolejnej katedry czy wodospadu.
To nie te czasy ,że gazeta i Kronika Filmowa przed seansem, była oknem na świat....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2014-05-12, 23:18   

święte słowa w w/w komentarzach ale jakość papieru !!!!!!!!!
i stąd ta cena ludkowie
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysieks 
weteran

Twój sprzęt: Globe Traveller - Voyager
Nazwa załogi: MOKS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2012
Piwa: 144/49
Skąd: Ostrowiec Św
Wysłany: 2014-05-13, 07:14   

Na zlocie w Bałtowie będą przedstawiciele Polskiego Karavaningu. Będziecie mieli szansę wypowiedzieć się co Wam się podoba a co nie. Pozdrawiam Krzysiek. :spoko
_________________
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,czego nie zrobiłeś,niż tego co zrobiłeś.Więc odwiąż liny,opuść bezpieczną przystań.Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj,śnij,odkrywaj.
Mark Twain
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OldPiernik 
stary wyga


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Gru 2008
Piwa: 50/19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-13, 07:46   

Wolałbym trochu gorszą jakość papieru ale bardziej merytoryczne teksty - tak jak piszecie. Więcej danych odnośnie miejsc do spania, możliwości podłączenia do wody, prądu, warunki na miejscu, możliwość dojazdu kamperem itd. Powinno to w końcu być czasopismo fachowe, wręcz można powiedzieć branżowe a nie kolejny ogólny przewodnik.
_________________
Życie jest za krótkie na siedzenie w domu i zazdroszczenie innym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2014-05-13, 07:58   

kubryk1 napisał/a:
Cóż, może to tylko moje zdanie - piozwolę sobie otworzyć dyskusję w tym temacie (o ile admini nie maja nic przeciwko)


Nie mają, normalnych dyskusji wręcz pożądają :ok

Hmm... na pewno wszystkie sugestie są istotne dla wydawców pisma.
Najbardziej skuteczne będą, jeśli oprócz forumowej wymiany spstrzeżeń przekażecie je bezpośrednio do ludzi tworzących PC, prosto do redakcji.
Poza tym nic tak dobrze nie robi dla konsumenta jak zdrowa konkurencja, a że tendencja rynku karawaningowego jest wciąż rozwojowa więc może zacząć wydawać pismo? :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-13, 08:09   

Pawcio napisał/a:

Najbardziej skuteczne będą, jeśli oprócz forumowej wymiany spstrzeżeń przekażecie je bezpośrednio do ludzi tworzących PC, prosto do redakcji.


Chyba nie sądzisz że redakcja nie zagląda na nasze forum i nie czyta opinii na jej temat.Jeżeli to jest prawda, to to pismo lekceważy swoich czytelników.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2014-05-13, 08:56   

darek 61 napisał/a:
Chyba nie sądzisz że redakcja nie zagląda na nasze forum i nie czyta opinii na jej temat.Jeżeli to jest prawda, to to pismo lekceważy swoich czytelników.


Nie lekceważy czytelników i na nasze forum często zagląda. Nasze uwagi biorą sobie do serca.

Mają jednak problemy rozliczne i na spotkaniu w Bałtowie będziecie mogli o nich porozmawiać.

Może nawet wyjdziemy z konkretnymi propozycjami? :) :spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DAKOTA 
stary wyga

Twój sprzęt: CARTHAGO chic T 4.9 nastepny tez T 4.9
Nazwa załogi: DAGOCIK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Piwa: 12/20
Skąd: Wieden, Tarifa
Wysłany: 2014-05-13, 09:01   Re: Opinie o "Polskim Caravaningu"

kubryk1 napisał/a:
Witam!

A chciało by sie dowiedzieć gdzie zatankować wodę, zrzucić scieki czyli wykonac toaletę kampera itp - moim zdaniem takie informacje sa bezcenne dla kamperowca.

Pozdrawiam wszystkich
Andrzej


Hi
kolego odpowiedzi na Twoje pytania nie szukaj w gazecie , ja Ci odpowiem bez prenumeraty.

Sraczyk, pobor wody, nawet umycie campera , to na campingu, stellplatzu,( sa tez miejsca postojowe na autostradach, stacjach benzynowych) to jest legalne i o tym moga pisac takie gazety/ zeitungi, zamieszczajac reklamy jakiegos tam campingu.(naturalnie odplatnie z tego zyja)

Dlaczego napisalem zeitungi , bo w kazdy kraju takowa zeitungowo-gazetowa propaganda wyglada tak samo.Polski Caravanig nie zostal wymyslony w polsce (no moze nazwa)reszta to wierna kopia takowych czasopism z zachodu.(ktore wychodza juz od kilkunastu lat)

Prad hmmm tez camping , lub stelplatz, no mozna i latarnie miejska do tego uzyc .

To co oni tam opisuja , to jest dla poczatkujacyvh ewentualnie dla CK( carawaningowy krawaciarz).
Nie wymagaj ,aby drukowali Ci (co 2 miesiace -nie wiem z jaka czestotliwoscia wychodzi to pismo) tabelki z namiarami na campingi i stelplatze.

Ok napiszesz , mnie interesuja miejsca gdzie mozana to inaczej zalatwic , tak tylko ze tego w takowym czasopismie nie mozna napisac , to jest namawianie do czegos zlego.(czytaj temat SAPERKA)

A kolego namiary z gulikami gdzie wszyscy dlugodystansowcy wylewaja gowienka , gdzie pobieraja wode , na wedrowce, zmieniaja sie tak czesto , ze nikt nie jest w stanie tego opanowac,napisac i ciagle aktualizowac.
Tym bardziej jakis tam redaktorek co jak opowiadasz takowemu relacje z wedrowki to geby z zachwytu nie jest w stanie zamkac i jest swiecie przekonany ze caravaning to wolosci.

A kolego prawdziwy caravaning to jest partyzantka , ciagla walka i zmaganie sie z tymi problemami o ktore pytales.No poza pradem , bo jak masz dobre solary to i kilka miesiecy bez 220 postoisz.

Nie zapytales jeszcze o miejsca gdzie ewentualnie mozna wyprac rzeczy, ok , na urlopie 2,3 lub 4 tygodniowym ,nawet recznie dasz rade , ale raz na jakis czas trzeba zrobic dobre pranie w maszynie .

To tez mozna zalatwic , na stacjach benzynowych ,na parkingach dla Tirowcow.Dobrze maja ten problem rozwiazani Francuzi, i Hiszpanie, podjezdzasz pod sklep , /centrum Handlowe/ wlaczas pralke idziesz na zakupy , wracasz i wsio wyprane , wsadzasz do troknera, idziesz na maly spacer i wsio suche i pachnace .

Lub zostaje Ci faktycznie tylko camping ,gdzie wypierzesz i mozesz rozwiesic rzeczy ,no w dzikszym kraju jakim jest Grecja mozna linke rozciagnac miedzy dwoma drzewkami oliwkowymi i tez wyschnie .W innym kraju to tylko lut szczescia , zobacza policaje rozwieszóne rzeczy przy plazy , i pakowanko.

Tak wiec odpowiedzi, na pytania TWE dostales darmowo, bez prenumeraty , no chyba ze jeszcze jakis "Stary Wyga"posiadajacy campa od roku cos doda ze swojego doswiadczenia. :haha:

A polski caravaning zostanie jakim jest , no faktycznie mogli by zmienic papier , bo w razie czego (mysle o problemach zoladkowych) , campingujac , caravaningujac , stajac na dziko, skonczyl sie papier toaletowy ,pojdziesz w krzaczki z ta gazeta to nawet dupy nie utrzesz bo nawet do tego sie nie nadaje.


:bigok

:bigok

pozdrawiam
DAKOTA

ps.i po co sie tu jeszcze dalej rozpisywac ,moim zdaniem wszystko zostalo ujete :diabelski_usmiech

kurde lubie tego diablika
_________________
http//kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

Zaden Penis nie jest tak twardy jak zycie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-05-13, 09:13   

Czyli nie ma co czytać i drukować .

Dakota załatwił pismo na amen. :spoko

Tez uważam ,że Kindle do książek , tablet do informacji .

Książki i gazety do d....
Pod warunkiem zmiany papieru na gorszy.

Zresztą

. Prawdziwy carawaningowiec , czyta poezję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2014-05-13, 09:44   

Bronek napisał/a:
Czyli

. Prawdziwy carawaningowiec , czyta poezję.


:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DAKOTA 
stary wyga

Twój sprzęt: CARTHAGO chic T 4.9 nastepny tez T 4.9
Nazwa załogi: DAGOCIK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Piwa: 12/20
Skąd: Wieden, Tarifa
Wysłany: 2014-05-13, 11:56   

DI STEFANO napisał/a:
Bronek napisał/a:
Czyli

. Prawdziwy carawaningowiec , czyta poezję.


:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:




poradzi sobie w kazdej sytuacji ,nie narzeka na ADAC, nie rozpacza ze w Grecji skonczyl sie gas,nie pyta gdzie i jak znalesc neta tylko sam szuka, nie zajezdza na camping o 23 w nocy zeby przenocowac (placac 45 euro na 8 godzin bo ma stracha spac pod campingiem ) i mieszka w kamperze ,przez conajmniej 300 dni w roku (powoluje sie na Medarda) , a reszta to tylko turysci caravaningowi,ale i oni maja moj szacunek bo wala w nieznane i szukaja nowych wyzwan.(naturalnie jak sie nie zgrywaja i nie mysla ze majac kampera" zlapali pana Boga za nogi")

A co do Polskiego Caravaningu , nie rozwalam pisma ,niech sobie drukuja i pisza co chca , raz tylko ogladalem ten papier kredowy(bo z czytaniem tu u mnie nie tak, jak stwierdzil jeden weekendowy turysta) jak Krzysio 238 chwalil sie wywiadem w" najmniejszym kamperze"

wyrazilem tylko moje prywatne zdanie na ten temac , bo informacji potrzebnych w prawdziwym caravaningu to tam 0 (zero).

pozdrawiam
DAKOTA



http://www.campingnews.info/campingnews-zeitung/

http://www.caravaning.de/

http://www.presseshop.at/...tschriften-Abos

http://www.campingclub.at...sion/index.html

http://www.polskicaravaning.pl/

i wszedzie papier kredowy , same pie rdo lety i reklama, a wszystkie to samo pisza tylko w roznych terminach.
_________________
http//kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

Zaden Penis nie jest tak twardy jak zycie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***