Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bardzo mini camperem do Czarnogóry, Chorwacji i BiH
Autor Wiadomość
Benior 
doświadczony pisarz

Dołączył: 05 Maj 2014
Piwa: 3/11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-07-09, 10:13   

Mam jeszcze jedno pytanie.
Jak wygląda płacenie kartą w Chorwacji, Czarnogórze i BiH za camping?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GregdeWal 
stary wyga


Twój sprzęt: ALIELIDOMEK IV - Globebus I2
Nazwa załogi: GA2E
Dołączył: 08 Kwi 2011
Piwa: 50/45
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-07-11, 19:53   

Zbyszku... Ja mam pytanko. Bo na zdjęciu widzę, że byliście z czworonogiem. Ja myślę o wyjeździe za tydzień na Czarnogórę przez Bośnię. Czy kojarzysz może jakieś z tym związane problemy? Paszport dla psa i czip wystarczy?
_________________
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Historia ALIDOMKU I
Wypociny nałogowca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Benior 
doświadczony pisarz

Dołączył: 05 Maj 2014
Piwa: 3/11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-07-14, 14:53   

Ponawiam pytanko
Jak jest z płaceniem kartą w Czarnogórze :roll: najbardziej interesują mnie campingi i stacje benzynowe
:help:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
staszek 
doświadczony pisarz
weteran


Twój sprzęt: Roller Team Granduca XLP
Dołączył: 09 Paź 2007
Piwa: 18/13
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 2014-07-14, 17:03   

Na kempingu Safari można płacić kartą, jak i na stacjach benzynowych w całej Czarngórze .Pozdrawiam
_________________
staszek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Benior 
doświadczony pisarz

Dołączył: 05 Maj 2014
Piwa: 3/11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-07-14, 22:36   

staszek, bardzo dobra wiadomość :kciukgora
gdzieś wyczytałem, że właśnie na stacjach jest problem :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-07-15, 09:32   

Benior napisał/a:
wyczytałem, że właśnie na stacjach jest problem


_________________
problem jest na stacjach w Macedoni poza autostrada.Gregory,:dla psa ma być paszport i oni się nie znaja gdzie to szukac,dlatego my mamy zaswiadczenie o szczepieniu.Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-09-04, 20:46   

17 sierpnia 2014 r. wróciłem z Czarnogóry. Nie piszcie lekko, że w tym kraju jest tanio ! Tanio, to już było, ale kiedyś. Taka jest prawda. :roll:
Ja też kierowałem się wiedzą internetową i zostałem mocno "naprostowany".
Bez problemu można płacić kartą na kempingu Safari Beach i na stacjach paliw oraz za płatne odcinki autostrad. Jeśli chodzi o dokumenty w czasie przekraczania granicy, to o zieloną kartę pytano jedynie w BiH i w Czarnogórze. Chorwat nawet nie chciał spojrzeć na dokumenty, tylko od razu pomachał ręką i kazał jechać dalej.
Podajecie jakieś przepisy dot. wwozu do danych krajów art. spożywczych. Ja miałem w kamperze wszystko i b.dużo. Na żadnej granicy, nikt czegokolwiek nie sprawdzał. Nikt nawet nie wyszedł z budki. Dokumenty podaje się przez okienko. Komu by się chciało wchodzić do jakiegoś kampera. Potwierdzali to i inni Polacy spotkani w Montenegro. To już nie te czasy. :lol:
Byłem z psem. Pies ma czipa i pilnuje swojego paszportu. Moja malutka pinczerka Zuzia zawsze siedzi na fotelu obok kierowcy. Wszędzie wzbudzała jedynie uśmiech. Nikt, nigdy nie prosił psa o pokazanie paszportu. A ten leżał zawsze obok psa. Po co wozić dodatkowe zaświadczenia o szczepieniach psa ? Przecież wszystko jest w paszporcie. Kropka. Z psem jeżdżę od wielu lat. Nigdy nikt nie spr. jakichkolwiek dokumentów psa. Raz tylko na Słowacji pani na kempingu zapytała, czy szczepiony. Odp., że oczywiście tak. I na tym koniec.
Nie wymyślajcie przeszkód, których nie ma.

Wybieram się ok. 12 X br. drogą na południe przez Słowację, Węgry, Serbię, i Macedonię do Grecji. Jadę na tzw. zimowanie na Kretę. Kamper będę miał załadowany po dach. Nie interesują mnie żadne przepisy. Nikt tego nie spr. w kamperze. Zapewniam, że wszystko dojedzie do samej Krety.
Nie lękajcie się, tylko wyruszajcie w drogę. Ale pytać zawsze można, fakt.
To odpowiadam. :bigok
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-09-04, 21:03   Re: Bardzo mini camperem do Czarnogóry, Chorwacji i BiH

[quote="Benior"]
Piszesz: "4. Tjentiste (BiH) – Budva (Czarnogóra)
Po drodze największy kanion w Europie nad rzeką Tara"

Największy kanion w Europie znajduje się na Krecie i nazywa się SAMARIA. Byłem tam, na Krecie w 2013 r. 2 razy. I 2 razy przeszedłem ten kanion. Spr. to w internecie.
:oops:
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
salut 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Cara Loft 700 MEH
Nazwa załogi: SALUCIKI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2010
Piwa: 108/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-04, 22:20   Re: Bardzo mini camperem do Czarnogóry, Chorwacji i BiH

[quote="Andrzej5707"]
Benior napisał/a:

Piszesz: "4. Tjentiste (BiH) – Budva (Czarnogóra)
Po drodze największy kanion w Europie nad rzeką Tara"

Największy kanion w Europie znajduje się na Krecie i nazywa się SAMARIA. Byłem tam, na Krecie w 2013 r. 2 razy. I 2 razy przeszedłem ten kanion. Spr. to w internecie.
:oops:


Zanim kogoś odeślessz do wujka googla sam dokładnie poczytaj. :)
Wąwóz Tary jest pieciokrotnie dłuższy od wawozu Samarii. Ten grecki jest tylko najdłuższym z suchych.
:spoko :spoko
_________________
I don't need Google, my wife knows everything !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-09-05, 00:07   

salut, Od razu widać, że tam nie byłeś. Gdybyś był, to byś w Samarii zobaczył wodę, ale nie byłeś. Suchy kanion, zależy kiedy ? :-P Całkowicie suchy, to on nie jest nigdy !

Najdłuższym kanionem w Europie jest 21 km Kanion Verdon we Francji.

Za najgłębszy kanion w Europie uznawany jest ten na rzece Tarze.

Ale pisząc "największy" trzeba wziąć pod uwagę łącznie wszystkie parametry kanionu: szerokość, wysokość, długość. Ja w literaturze i na miejscu w Samarii spotkałem się z informacją, którą przytoczyłem. Mogę podać wiele cytatów, mówiących o ty, że Samaria jest powszechnie uznawana, za największy kanion Europy. :shock:

Długość Samarii to 16 km, ale w niektórej literaturze mówi się i o 18 km.

Sprawdź dokładnie. Tam naprawdę coś płynie ?

Widzę, że ty jesteś wyznawcą Google, twój wybór. Ja byłem osobiście i sam sprawdziłem.

Z kanionami jest tak, jak z położeniem Gruzji ? Jedni mówią, że leży ona w Europie. Inni, że w Azji. To zależy, kto to klasyfikował (jaka organizacja) ? Dlatego jednej, ostatecznej odpowiedzi nie ma.
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Benior 
doświadczony pisarz

Dołączył: 05 Maj 2014
Piwa: 3/11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-05, 14:56   

Informacje jakie miałem na temat kanionu i ogólnie wycieczki pochodziły tylko z internetu więc nie ma co się spierać tylko jechać i podziwiać. Na mnie kanion Tara zrobił ogromne wrażenie bo jest ogromny i fantastyczny. Dla mnie ten był największy w jakim byłem :spoko

Co do przekraczania granic to jedynie na powrocie na granicy Serbia-Węgry to właśnie nasi ci od szabli i szklanki zaglądali do bagażników i do srodka samochodów. Na tej granicy był mega korek spowodowany przez celową powolną pracę celników z Węgier a stałem tam ponad 6godz. Na żadnej innej granicy nie było żadnych problemów. Bośniacy i Czarnogórcy chcieli tylko zieloną kartę. Kolejna zweryfikowana rzecz to "podatek drogowy 10euro" w Czarnogórze - spytaliśmy kilka osób na stacjach benzynowych i nic na ten temat nie wiedzieli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-09-05, 16:26   

Masz rację, najważniejsze to wyruszyć w drogę i podróżować. Już wielokrotnie przekonałem się, iż rzeczywistość w realu jest zupełnie inna, niż ta pochodząca od Google.
A jeśli chodzi o kanion Tara, to rzeczywiście jest na co popatrzeć i co podziwiać. :lol:

Ja nie przekraczałem granicy z Serbią.

Na innych granicach był błogi spokój i leniwa cisza.

Tak było: jedynie Bośniacy i Czarnogórcy prosili o okazanie Zielonej Karty.

:roll:
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Benior 
doświadczony pisarz

Dołączył: 05 Maj 2014
Piwa: 3/11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-05, 18:16   

Czas coś napisać o wyjeździe a był fantastyczny i ludzie jakich spotkaliśmy również.
Po przyjeździe niestety sami wiecie trzeba ogarnąć to i owo a w między czasie wypadł rajd w Chochołowie i tu się pochwalę .... zajęliśmy II miejsce do 150KM :yay:


Przygotowując się do wyjazdu i licząc skrupulatnie km wyszło mi 3200 no ale wiadomo, że gdzieś się zboczy zabłądzi, podjedzie... no to liczyłem 3500km a zrobiłem 4500km :shock: ale warto było :mrgreen:

Kierunek obraliśmy na BiH - Banja Luka.
Pierwszy nocleg gdzieś po drodze na stacji benzynowej przy autostradzie u madziarów.
Przekroczyliśmy granicę Chorwacką w Barcs i już musiałem rozglądać się za LPG a mapkę takowych sobie zrobiłem wcześniej więc jadę dalej do Virotivica.
Tu do 40L prawie pustego baku (bez pływaka) weszło 43L :gwm i tak miałem jeszcze dwa razy na Chorwacji i tylko tam.

Kolejna granica CH - BiH w Gradiska.
Tu kolejka ok. 1,5godz.
W Banja Luka tylko tankowanie i dalej szukać noclegu.
Spaliśmy na campingu przy rzece 10E
Camping dopiero od tego roku i jeszcze słabiutko ale mają stawiać toalety i prąd rozprowadzić po polu.



Ostatnio zmieniony przez Benior 2015-01-13, 15:45, w całości zmieniany 5 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-09-06, 08:31   

Benior, całkiem ciekawie się zaczyna. Klep, klep w klawiaturę, jestem ciekaw, co było dalej ? :-P

A z fotek wynika, że ten kemping przy rzece jest skromny, ale przynajmniej czysty. No i cena 10 E, całkiem przyzwoita.
Nad morzem za 10 E nic nie znajdziesz. ;)
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kniaziul 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW T3 Reimo
Dołączył: 20 Lip 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2014-09-06, 11:46   

Jeżeli chodzi o Chorwację to znalazłem malutki Camping nad samiutkim morzem za Senji po lewej stronie jadąc w stronę Rijeki Puli. i za trzy osoby plus Busik zapłaciłem 10 Eurosów :) także są takie miejsca warunki ok prąd cieplutkie prysznice czyste toalety .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***