Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kradzież kampera w Warszawie
Autor Wiadomość
deforesteryzator
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Gru 2012
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2014-05-20, 00:44   Kradzież kampera w Warszawie

Hej,

Piszę sam nie wiem, czy ku przestrodze, czy bardziej "jakby ktoś coś zauważył"...

Mam kawiarnię przy warszawskim zoo (Cafe 8 Stóp) i w niedzielę wpadł do mnie po prośbie Włoch, chciał, żeby mu pomóc wypożyczyć rower. Pomogłem, opowiedział, że przyjechał wypożyczonym kamperem z okolic Mediolanu na chwilę do Warszawy i zaraz wraca. Pogadaliśmy, bo po półrocznej podróży z przyczepą po USA został mi ogromny sentyment do kamperowców.

Gość wziął rower, pojechał na Stare Miasto, wraca po prawie pięciu godzinach ze strachem w oczach i mówi: nie ma mojego kampera. Zadzwoniliśmy na Straż Miejską spytać, czy oni nie zgarnęli - nie zgarnęli, więc na 997 sprawdzić, czy coś wiedzą - nie wiedzieli, więc po załogę, żeby zgłosić kradzież.

Sprawa o tyle dziwna, że podobno w Warszawie kamperów nie kradną. Ja zguby nie widziałem (zaparkował kawałek od kawiarni), ale według Włocha (miał tylko świstek z wypożyczalni, dokumenty miały zostać w kamperze) to był nowiutki Fiat Ducato Laika Kreos (wersja bez łóżka nad kabiną), bez GPS ani żadnego pozycjonowania. Ile takich jest w PL...? Po co to komu?

W każdym razie, jakby komuś się rzuciły nowe części/wyposażenie do takiego samochodu w podejrzanie niskiej cenie, niech da znać. Dodatkowo, jakby się ktoś kiedyś zastanawiał, czy w Warszawie giną kampery, to jest już jeden zarejestrowany przypadek (na pólnocno-praskiej komendzie nie byli sobie w stanie przypomnieć żadnego).

Oczywiście można wysnuwać jakieś teorie spiskowe, nawet odnośnie bardzo przejętego i nieszczęśliwego Włocha, ale tak czy inaczej w policyjnych statystykach warszawskich pojawił się kamper na włoskich numerach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MOPAR 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Matrix
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 4/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-20, 08:44   

Laiką na chwile do Wawy, póżniej mu ukradli... :mrgreen: biedactwo.
_________________
OFF ROAD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-05-20, 09:19   

I jeszcze brak zabezpieczeń, a z tego co wiem są wymagane w większości TU przy takiej wartości.
Psipadek?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2014-05-20, 09:46   

deforesteryzator, jeśli masz kontakt z tym Włochem poproś o zdjęcia kampera. Na pewno w czasie wycieczki na którymś ze zdjęć się zawieruszył. Zamieścimy je na forum i na Facebook'u.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2014-05-20, 11:45   

prawdziwy rzymianin nawet z kamienia wyciśnie złoto ale po co tak się męczyć
mm
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2014-05-20, 20:08   

Typowa "ubezpieczeniowa" zagrywka.
Ponoć Polacy kradną na amen auta w Niemczech. Tymczasem sami Niemcy "pozbywają" się samochodów "...Na Polaka złodzieja" by wyłudzić korzystne ubezpieczenie.
Włosi też jak widać nie są głupi. Kamper z upadającej wypożyczalni??? Aż prosi się, by ukradł go Polak :haha:
I tak się to kręci :bigok

Być może, jak zwykle się mylę :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2014-05-20, 20:53   

Pawcio napisał/a:

...
jeśli masz kontakt z tym Włochem poproś o zdjęcia kampera.
...

Zdjęcia były w aparacie a ten pojechał kamperem w świat...
;)
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2014-05-20, 20:59   

:haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Załoga G 
stary wyga

Twój sprzęt: Trafic Grand Passenger
Nazwa załogi: Załoga"G"
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2010
Piwa: 20/3
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2014-05-20, 21:27   

Nie wiem, czy to wyłudzenie czy prawdziwa kradzież bo nie mam dowodów, ale mam pytanie czy ten Pan Włoch przyjechał sam tym kamperem do Polski? bo kolega nic nie wspomina o innych turystach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2014-05-20, 21:33   

Chyba pierwszy przypadek,że nie we Włoszech tylko Włochowi
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
deforesteryzator
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Gru 2012
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2014-05-21, 15:17   

Sam przyjechał. Ja mam dużo wiary w ludzi, tylu nam pomogło jak jeździliśmy z przyczepą, że najpierw pomagam (o ile to nie jest zwykłe naciąganie), a potem dopiero nachodzą mnie różne przemyślenia. Nadal mu współczuję, choć historia jednak trochę się nie trzyma kupy...

Włoch był sam, zdjęć oczywiście nie ma, bo aparat został w kamperze.

@Kazbar, jeśli to była typowa ubezpieczeniowa zagrywka, to czyja? Wypożyczalni czy wypożyczającego? To znaczy sądzisz, że dostał zamówienie na kampera, ściągnął go i wystawił czy też wypożyczalnia (mała, żadna duża sieć - comocaravan) postanowiła się go pozbyć w Polsce? I jak go wystawił, to raczej pójdzie na części, czy w całości?

Dla własnego dobrego samopoczucia nie będę się już wkręcał, że sam go wystawił, na pomaganie mu poświęciłem z sześć godzin:) Ale przynajmniej mój prawie pięcioletni syn miał okazję zobaczyć komendę od środka z aresztem:)

Swoją drogą nawet się go spytałem dlaczego zjechał w okolice zoo, powiedział, że tak po prostu sobie jeździł i się tu zatrzymał. Tymczasem parking (szczególnie na tyłach zoo) jest strasznie popularny wśród Włochów. W sezonie parkuje tam regularnie po 3-4 wozy, więc sądziłem, że się przyzna, że znalazł miejscówkę na jakimś włoskim forum...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2014-05-21, 15:55   

deforesteryzator napisał/a:
Dla własnego dobrego samopoczucia nie będę się już wkręcał, że sam go wystawił, na pomaganie mu poświęciłem z sześć godzin:)


Trudno rozsądzić jak to było, szczególnie zza klawiatury 300 km od miejsca zdarzenia.
Ty przynajmniej sumienie będziesz miał spokojne. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2014-05-21, 18:20   

deforesteryzator napisał/a:


@Kazbar, jeśli to była typowa ubezpieczeniowa zagrywka, to czyja? Wypożyczalni czy wypożyczającego? To znaczy sądzisz, że dostał zamówienie na kampera, ściągnął go i wystawił czy też wypożyczalnia (mała, żadna duża sieć - comocaravan) postanowiła się go pozbyć w Polsce? I jak go wystawił, to raczej pójdzie na części, czy w całości?


A po co tłuc tutaj kampera? Wystarczy papierek z wypożyczalni. Przyjechać można pociągiem z papierkiem w kieszeni. Policja zgłoszenie przyjąć musi nawet na "gębę". Oczywiste jest to, że go nie znajdą i sprawa zostanie umorzona. Papier z policji jest podstawą do wystąpienia o ubezpieczenie z tytułu kradzieży... :haha:

deforesteryzator napisał/a:
@Kazbar, jeśli to była typowa ubezpieczeniowa zagrywka, to czyja? Wypożyczalni czy wypożyczającego?

Moim zdaniem upadającej wypożyczalni ale mogę się mylić :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adamcuk 
trochę już popisał
FIAT DUKATO ll HYMER C 544


Twój sprzęt: FIAT DUKATO ll HYMER C 544
Nazwa załogi: ADAM & RENIA
Dołączył: 02 Cze 2013
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-05-21, 18:39   

ja ja ja w 21 wieku na każdym skrzyżowaniu jest tyle kamer , gdyby nawet przyjechał na desko-rolce to i tak by było widać jaka ta deska jest ,aco tu mówić taki sprzęt :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2014-05-21, 19:14   

Adamcuk napisał/a:
ja ja ja w 21 wieku na każdym skrzyżowaniu jest tyle kamer , gdyby nawet przyjechał na desko-rolce to i tak by było widać jaka ta deska jest ,aco tu mówić taki sprzęt :wyszczerzony:


Tylko czy ktoś patrzył ? Doświadczenie pokazuje, że nie bardzo widać.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***