Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odebrałem Hymera T 614 CL
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-10-06, 20:35   

Przed wymianą.........byłem też milionerem :spoko


Ps

Są lepsi.....od wycieczek OT ....niż ja :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Halcamp-Rally 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Exsis-I 562
Nazwa załogi: Halcamp-Rally
Dołączył: 07 Lut 2012
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-06, 15:22   

Witam
Mam taki pomysł, aby przy okazji któregoś z naszych tegorocznych zlotów lub jednego etapu HALCAMP - RALLY zorganizować otwarte spotkanie posiadaczy pojazdów Marki Hymer .
Jeśli będą chętni na udział to oczekuję zgłoszeń na adres mailowy; halcamp-rally@wp.pl,
a wcześniej proponuję zajrzeć na stronę www.halcamp-rally.pl, aby nas poznać wizualnie oraz zobaczyć czym zajmujemy się.
Wstępna propozycja to 16. HALCAMP RALLY, który organizujemy w okresie 17 - 31.07 w Piszu na Mazurach i Gdańsku. Więcej informacji prześlemy po otrzymaniu indywidualnych zgłoszeń.
Pozdrawiam - użytkownik Hymera Exsis-I 562
Jurek Głowiński
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-12-06, 15:54   

pomysł super .Ale adres strony chyba zły , bo nie wchodzi.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poptek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Ixeo Time 726G
Nazwa załogi: POPTEK TEAM
Dołączył: 04 Lip 2014
Piwa: 5/28
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-12-06, 16:00   

MAWI, usuń przecinek na końcu i pójdzie :spoko

Szkoda, ze nie mam Hymera :( bo pomysł mi sie podoba. Pozdrawiam :spoko
_________________
Pozdrawiam
Tomek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Halcamp-Rally 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Exsis-I 562
Nazwa załogi: Halcamp-Rally
Dołączył: 07 Lut 2012
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-06, 22:14   

Cześć Mavi i Poptek
Nasze zloty od lat są otwarte dla wszystkich caravaningowców bez względu na posiadany sprzęt caravaningowy. Bywają u nas różne kluby, uczestnicy reprezentujący różne fora, organizacje i nacje. Na ostatnim zlocie 13. HALCAMP RALLY (24-29.09.2014) w Radkowie
u podnóża Gór Stołowych było 87 załóg z pięciu Krajów; 62 z Czech, 14 norweskich, 9 polskich i po jednej z Niemiec i Słowacji. Był to równocześnie 1. Polsko- Czeski zlot w Radkowie, w którym uczestniczyły również załogi z Forum Camperteam.
W przyszłym roku chcemy powtórzyć Radków podczas pierwszego etapu 15. HALCAMP RALLY, na który już teraz zapraszamy wszystkich chętnych - życzliwych i przyjaznych ludzi, ceniących sobie bliskie obcowanie z przyrodą, szanujących innych i regulaminy obowiązujące na campingach. Koszty pobytu i planowanych wycieczek prześlemy zainteresowanym z adresu
halcamp-rally@wp.pl. Więcej o nas - organizatorach zlotu na naszej stronie;
www.halcamp-rally.pl.
Pozdrówka Halinka i Jurek :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
leszek1234 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1991r. 2.5TD
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 2/24
Skąd: k/Rybnika
Wysłany: 2014-12-06, 23:13   

świetna inicjatywa! No to do zobaczenia w 2015r. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poptek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Ixeo Time 726G
Nazwa załogi: POPTEK TEAM
Dołączył: 04 Lip 2014
Piwa: 5/28
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-12-07, 08:35   

Jurek Głowiński, dzięki za zaproszenie, niestety w lipcu nie dam rady ponieważ w tym okresie mam już zaplanowany wyjazd. Ale i tak czekam na informacje bo zawsze coś może wyskoczyć i zmusić człowieka do zmiany zamiarów.
Pozdrawiam i do zobaczenia w przyszłym roku. :spoko
_________________
Pozdrawiam
Tomek.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-04-22, 11:28   

Kilka miesięcy temu znalazłem kabel do solarów, a dopiero teraz znalazłem oba końce kabla do kamery. W tym czasie zarówno dealer jak i kundendienst Hymer nie raczyli odpowiedzieć na emaile z pytaniami o lokalizację przewodów.
Ciągle zagadką pozostaje drugi koniec kabla satelitarnego - jeden jest w przedziale TV.

Czekam na ładną pogodę i zabieram się za montaż solarów wraz z regulatorem i połączeniem z oboma akumulatorami i lodówką, inwertera z różnicówką oraz kamery cofania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Halcamp-Rally 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Exsis-I 562
Nazwa załogi: Halcamp-Rally
Dołączył: 07 Lut 2012
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-04-22, 14:46   

Witajcie Hymerki
Przypominamy o propozycji spotkania we Wrocławiu w terminie 29.05 - 4.06.2015 lub 29-31.05.2015 na 1. Hymer Rally.
Ponieważ w tym terminie będziemy organizować 14. Halcamp Rally pomyśleliśmy, że może niektórzy przynajmniej posiadacze pojazdów (camperów, przyczep) wyprodukowanych w fabryce Hymera / Eriba zechcą spotkać się w w/w czasie i miejscu na Campingu nr 117 na Stadionie Olimpijskim. Kto nie ma tak dużo wolnego czasu - może przyjechać choć na weekend 29 - 31.05.
Dziś wyjeżdżamy na 2 zloty; najpierw do Holandii, później w stronę "przeciwpołożną" na Słowację i w polskie Pieniny, więc uchwytni będziemy krótko 28-29.05, a na dłużej ok. 8.05, aby odpowiedzieć na ewentualne zapytania, przesłać programy i formularze zgłoszeń (chyba, że na campingach będzie dostęp do internetu.
Pozdrawiamy i zapraszamy
Halina i Jurek www.halcamp-rally.pl, email; halcamp-rally@wp.pl :spoko :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-05-11, 09:59   

Zamontowałem przetwornicę Votronic 300 NVS
http://votronic.de/index....ion/smi-300-nvs
wraz z drugą różnicówką.
Podłączając się do zewnętrznego źródła 230V działa pierwsza różnicówka zamontowana fabrycznie oraz druga. Inwerter odłącza swoją elektronikę i puszcza napięcie na gniazdka. Nie trzeba o nim pamiętać przed podłączeniem przedłużacza, bo wszystko jest automatyczne.
Podczas działania inwertera przeciwporażeniowo zabezpiecza druga różnicówka.
Sam inwerter pracuje w trybie auto save czyli przechodzi na standby jeśli pobierana moc jest niższa niż 15W. Można to wyłączyć. Panel sterowania inwertera jest zamontowany osobno i sterowany z wnętrza.

Zainstalowałem solary elastyczne 316W z X-Disc.pl. Jeden niestety będzie reklamowany z powodu bąbli.

http://votronic.de/index....mpp-350-duo-dig
Do solarów regulator Votronic 350MMP. Sterowanie lodówki AES podczas słonecznej pogody jeśli akumulator jest pełny przełączy zasilanie lodówki na 12V oszczędzając gaz. Lodówka posiada wejście z regulatora solarnego S+, które działa podobnie jak D+ z alternatora. Czas histerezy zadany przez regulator wynosi ok pół godziny w obie strony. Czujnik temperatury akumulatora zabezpiecza przed przeładowaniem i przyspiesza ładowanie. Ładowany prądem 1A jest także akumulator startowy.
Ustawiłem ładowanie do napięcia 14,4 chociaż Varta informuje że maksymalne napięcie to 14,8V. Nie jestem jednak co do tego całkowicie pewien, bo instrukcja Varty jest lakoniczna.
Regulator jest przystosowany do kilku rodzajów akumulatorów litowo jonowych, więc następny akumulator będzie właśnie taki tym bardziej że już dziś koszt cyklu ładowania akumulatora AGM i Li-Ion jest taki sam. AGM 400*50%, Li-Ion 2000x100%

http://votronic.de/index....-solar-computer
Do regulatora dedykowany komputer solarny. W sumie to bajer, ale lubię gadżety.
Pokazuje napięcia, prądy oraz pobieraną z solarów moc.
Nie wiem jak ustawić pojemność akumulatora, bo wychodzi z trybu ustawień zanim coś zmienię.

inwer.jpg
inwerter
Plik ściągnięto 34 raz(y) 116,32 KB

ster.jpg
sterowniki
Plik ściągnięto 48 raz(y) 105,73 KB

regul.jpg
regulator
Plik ściągnięto 61 raz(y) 161,42 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-06-04, 10:19   

Kamera Garmina, regulator i przetwornica Votronica oraz solary Xdisc zostały gruntownie przetestowane w trasie.

Przetwornicę można spokojnie zostawić włączoną na całą noc np. w celu ładowania telefonów i zużycie energii jest niezauważalne, a solary szybko rano uzupełniają brak.

Solary i regulator spełniły swoją rolę z jednym zastrzeżeniem. Kiedy na postoju lodówka pracowała na AES, to stojąc cały dzień na słońcu solar dostarczył tylko 0,5kWh energii. Przełączenie rano lodówki na akumulator i wieczorem spowrotem na gaz spowodowało że solar oddał ok. 1,5 kWh, a napięcie akumulatora nie spadło poniżej 12,5V. Sterowanie AES w regulatorze jest zdecydowanie zbyt zachowawcze. Trochę gazu oszczędza, ale mogłoby to być więcej.
Średnio uzyskałem ok 0,7kWh lub 50Ah energii dziennie. 1/3 czasu przełączałem lodówkę na solar ręcznie, a pozostały czas chodziła na AES lub gazie. Energia głównie szła na lodówkę, oświetlenie i przetwornicę używaną do zasilania ładowarek gadżetów i komputera.

Kamera Garmina sprawdziła się i uważam że jak za 500 zł, to mi wystarczy i nie ma sensu wydawać więcej.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2015-06-04, 11:26   

JW. Mam zamiar zaistalować identyczny regulator. Jak ustawiłeś te "weisser hebel". Ja mam na pokładzie akumutator kwasowy-Pb. Instrukcj (DE) jest dla mnie nie jasna, szczególnie pierwszy obrazek. Pokazuje pierwszy biały hebel na dole, a co z posostałymi? Lodówki na gas nie mam - tylko 12V, więc AES nie jest waźne. Podłączyłeś doładowywanie baterii startowej?
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-06-04, 13:47   

Ustawiłem na AGM1, ale nie wiem czy nie powinienem na AGM2, bo napięcia mojej Varty lepiej pasują.

Pierwszego białego od lewej nie dotykaj!
Przełączasz go w górę tylko jeśli masz akumulator Li-Ion.
Dla wszelkich ołowiowych ustawienie dolne. Dla zwykłych ołowiowych kwasowych (płynnych) od lewej: dół, dół, góra, dół.

Podłączyłem także baterię startową. Kabel 1,5-2,5 mm2 do zacisku plusowego w elektrobloku. Działa poprawnie i świetnie uzupełnia zużycie spowodowane radiem.

Fajnie widać zliczanie energii oraz napięcie akumulatora na ekranie komputera LCD, ale nie jest on potrzebny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2015-06-04, 13:53   

Dzięki. Mam komplet z wyświetlaczem tylko wszystko marki Buettner-Elektronik GmbH. Będę montował w przyszłym tygodniu. Czy do wyswietlacza trzeba prowadzić osobne zasilanie 12V?
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-06-04, 14:04   

Wyświetlacz bierze zasilanie kablem telefonicznym, którym jest wpięty do regulatora.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***