Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zakup campera
Autor Wiadomość
kzak732 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Maj 2011
Wysłany: 2014-07-07, 16:10   zakup campera

Witam wszystkich
Moim obecnym kamperem jest Ducato 93 r w 2,5 td weinsberg meteor. Zjeździłem nim kawałek europy , ale teraz jako że wylądowałem na wózku inwalidzkim no i sprzęt trochę starawy przydałaby się wymiana . I tutaj zaczyna się mój dylemat co zrobić .
Mam oczywiscie w głowie obraz jak ma wyglądać mój camper abym mógł sobie z nim samodzielnie radzić ale wynika z tego wiele ograniczeń a głównie gotówka .
Głównie zależy mi na roczniku w miarę młodym aby można było jak najdłużej opłacać AC .
Wskazane auto ekonomiczne w automacie , min 4 miejsca do spania i podróży raczej pół integra z garażem na skuter a co najważniejsze drzwi 70 cm szerokosci . Spełnienie tych wszystkich życzeń wydaje się trudne ale może można byłoby zrobić coś na zamówienie na bazie zakupionego samochodu . Dodam że mój obecny ducato choć nie wygląda okazale jest calkiem przyzwoicie wyposażony więc mógłby posłużyć jako dawca organów . Zdaję sobie sprawę źe sprzedać takiego dziadka będzie trudno a jak wyczytałam na forum stary osprzęt wcale nie musi oznaczać że jest gorszy od nowych modeli .
Koledzy bardzo proszę podpowiedzcie co można wymyśleć i czy ktoś może polecić dobrego fachowca który mógłby stwożyć moj nowy dom w którym co roku będę spędzał ponad 4 misiące . Dodam że urzekły mnie amerykańce które byłyby idealne dla mnie - ale to spalanie to nawet na gazie jest nie do zniesienia .
Pozdrawiam
Krzysztof
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2014-07-07, 17:58   

Witam Trudny problem .
Ja uczę uczniów niepełnosprawnych -przyjeżdżają do szkoły busami z wysuwana automatycznie rampą -podnosi do góry i swobodny wjazd. Można było by wyposażyć dużego blaszaka w zabudowę kempingową - będzie oszczędny ale ciasny -raczej dla dwóch osób. Będzie młody i długo pojeździ na AC. Rampa podnoszona w drzwiach -nie problem.
Pozdrawiam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2014-07-07, 18:37   

Będąc ostatnio w Austrii spotkałem kampera który był wyposażony w dwoje drzwi - po prawej standardowe wąskie drzwi ze schodkiem, po lewej duże (szerokie) drzwi oraz elektryczna rampa dla wózka. Właściciel tego kampera jeździ nim z niepełnosprawną żoną więc wystrój wnętrza jest przygotowany w całości pod potrzeby osoby na wózku. Rampa jest ponoć gotowym modułem który można zakupić i zamontować pod podłogą (nie wiem w jaki sposób bo nie wnikałem w szczegóły techniczne).

Jeśli będziesz potrzebować, mogę odnaleźć kontakt do tych osób (małżeństwo z Holandii).

_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-07-07, 19:16   

Hymer ostatnio wypuścił linię dla niepełnosprawnych.
http://www.hymer.com/de/m...ml#.U7rV2nm_kRA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-07-07, 19:51   

Za zylion €...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2014-07-07, 20:02   

Myślę, że dobrym rozwiązaniem było by zakupienie kampera z uszkodzonym bokiem i zrobienie w miejscu uszkodzonej ściany dużych drzwi z rampą - samochód będzie tańszy bo uszkodzony a zaoszczędzone pieniądze pójdą do warsztatu dokonującego przeróbek. Ale to z mojej strony taki szalony pomysł :?: :?: :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-07-07, 20:10   

Duży bus ma szerokie drzwi boczne. Nowy, długi Fiat to około 120 kpln.
Pewnie w opcji są drzwi z lewej.
Może warto pójść tym tropem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2014-07-08, 00:12   

Fux napisał/a:
Duży bus ma szerokie drzwi boczne. Nowy, długi Fiat to około 120 kpln.
Pewnie w opcji są drzwi z lewej.
Może warto pójść tym tropem.


Generalnie każdy bus ma szerokie boczne drzwi. Zamiast garażu na skuter może być rampa i jest git.
Kiedyś spotkałem załogę z niepełnosprawnym kierownikiem, mieli normalną alkowę i widziałem że to wsiadanie przez standartowe drzwi było dla niego nie wygodne...
ps. A może pfron coś refunduje sensownie? Wtedy można by zrobić dedykowaną zabudowę także z dobrze rozwiazaną łazienką itd..
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kzak732 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Maj 2011
Wysłany: 2014-07-08, 17:57   

Dziękuję za szybki odzew .
Na początku muszę dodać że mimo paraliżu od pasa w dół i prawie 50 tki na karku to poruszanie na wózku aż tak bardzo mnie nie ogranicza .
Już trzeci rok podróżuję swoim ducato i wsiadanie do kampera nie stanowi dla mnie problemu .
Po małej modernizacji sprzęgła i pedałów , prowadzę również sam . Tak więc rampa załadowcza i takie tam usprawnienia dla wózkowiczów są dla mnie zbędne .Niemniej muszę stwierdzić że pierwszy raz widzę tego Hymera przystosowanego dla niepełnosprawnych i w swoim zamyśle co do architektury wnętrza bardzo pokrywa się z tym co sam na podstawie własnych doświadczeń wymyśliłem . Główny problem polega na znalezieniu kampera do przeróbki bądź zbudowaniu własnego w oparciu o organy starego , no i przede wszystkim fachowca który wykona takie dzieło . W ubiegłym roku widziałem na allegro takie dość fajne kampery własnej produkcjii na autach z 2008 -10 ale niestety nie mam namiaru . Jeśli dobrze pamiętam to oferujący mieszka w okolicy Kętrzyna .
Uważam , że kto pyta nie błądzi więc wstawiłem ten temat licząc na jakieś namiary na fachowców a przede wszystkim czy warto zawracać sobie głowę czymś co w oryginale i tak pewno zawsze będzie lepsze . No i pozostaje jeszcze sprawa dziadka - co z nim zrobić ?
Sprzedać stare auto nie jest łatwo co obserwuję w ogłoszeniach - niektóre wiszą po 2 lata .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kzak732 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Maj 2011
Wysłany: 2014-07-12, 09:32   

Czyżby naprawdę nikt nie wiedział co mi podpowiedzieć .
Bardzo proszę o jakieś sugestie a najlepiej o namiar na fachowca z którym na żywo mógłbym przedyskutować różne opcje .
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-07-12, 09:36   

http://www.camperspol.pl/offer.html
Popytaj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mkawaler 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato 2014
Nazwa załogi: kawalerki
Dołączył: 18 Kwi 2014
Skąd: Andrychów
Wysłany: 2014-07-12, 13:28   

polecam firmę ebacam, przystosowują :lol: swoje pojazdy do twoich potrzeb :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kzak732 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Maj 2011
Wysłany: 2014-07-13, 17:48   

Dzięki za podpowiedzi ale takie firmy już widziałem wcześniej w necie .
Nikt nie wspomina o podobnych które prowadziłyby zabudowy kampera a nie zwykłego blaszaka przystosowanego do celów turystycznych - w moim przypadku to odpada .
Proszę o pomoc w namierzeniu takich warsztatów które są w stanie na ramie samochodu stworzyć kampera typu pół integra według mojego pomysłu .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michał263 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Adria!
Dołączył: 05 Lut 2013
Piwa: 1/2
Skąd: poznań
Wysłany: 2014-07-13, 18:15   

Cytat:
Proszę o pomoc w namierzeniu takich warsztatów które są w stanie na ramie samochodu stworzyć kampera typu pół integra według mojego pomysłu .

Wspomniana firma camperspol robi normalne zabudowy z laminatu w technologii "sandwich".
Proponuje podjechać i porozmawiać, właściciel bardzo pomocny i dobrze zna się na rzeczy..
Powodzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Argo 
weteran

Twój sprzęt: Ford Chausson WELCOME 23
Nazwa załogi: Argonauta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Piwa: 31/1
Skąd: Nowa Wola
Wysłany: 2014-07-13, 18:41   

kzak732 napisał/a:
Dzięki za podpowiedzi ale takie firmy już widziałem wcześniej w necie .
Nikt nie wspomina o podobnych które prowadziłyby zabudowy kampera a nie zwykłego blaszaka przystosowanego do celów turystycznych - w moim przypadku to odpada .
Proszę o pomoc w namierzeniu takich warsztatów które są w stanie na ramie samochodu stworzyć kampera typu pół integra według mojego pomysłu .

Nikt Ci nie zbuduje kampera według twojego pomysłu-projektu. Mogą tylko do nowej typowej zabudowy wstawić wyposażenie według twojego projektu. W Europie ą trzy firmy wycinające z płyty warstwowej gotowe boki, dachy podłogi itp. W Pomiechówku była firma produkująca zabudowy na bazie Mercedesa. Produkcja była pod zamówienie firmy z zachodu i stąd moje wiadomości. Minimalne zamówienie to trzy sztuki danego projektu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***