Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
3 osobowym w 4 osoby
Autor Wiadomość
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2014-08-07, 15:40   

tom-cio napisał/a:
IAAN
dzieki,nie bede sie oszukiwal,na taka odpowiedz liczylem,w aucie sa cztery fotele,wszystkie z pasami,bedzie 4 pasazerow,mam nadzieje ze zie uda.A nawet jak sie nie uda to co moze mi grozic? Najwyzej kaze zon8e jechac dalej a ja wsiade na rower i kawalek za kamperkiem :diabelski_usmiech .Specjalnie jade przez madziary,predkosci raczej na autostradach nie przekrocze,a na miejscumbede stosowal sie do ograniczen,zreszta chorwaccy biora w lape az milo,wiec tam sie dogadam,ryzykuje,jade

w ostatnią sobotę jechałem na chorwację ,po drodze policji nie widać ,jak w polsce cię nie zatrzymają to tym bardziej na autostradzie ,na granicy słoweńsko chorwackiej kontrola paszportów była ze strony słoweńców jednak od nas nie chcieli ,budynki na granicy chorwackiej pozamykane na 4 spusty ,
jednak na autostradzie pomiędzy słowenią a grazem zamknięta autostrada i wszystkie auta jechały bokiem przez kontrole policji w tamtym roku jak wracałem było to samo
nie wiem czy ważyli auta a jeśli tak to chyba jakąś wagą wbudowaną w drogę w tamtym roku przejechałem tylko wolno i nie zatrzymywali mnie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DreamsOnWheels 
zaawansowany


Twój sprzęt: RAPIDO M66
Nazwa załogi: DREAMSONWHEELS
Dołączył: 10 Sty 2012
Piwa: 34/1
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-08-08, 10:58   

Jest jeszcze takie powiedzonko: Jest dobrze jak jest dobrze....

Kontrola i jej ewentualne skutki to jedno. Może mandat. Pikuś.

W razie poważniejszych zdarzeń (wypadek, poszkodowani, ofiary) następstwa są już gorsze. Może więzienie. A to już temat do przemyślenia :)
_________________
http://dreamsonwheels.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-08-08, 16:49   

Marynos
Strasznie przytlaczajaca ta Twoja wypowiedz,wiezienia jakies,jeszcze mnie od wyjazdu odwiedziesz,przemysle na szybko jeszxze raz,w sumie moze sie wyrobie z przegladem i na czasowym pojade
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-08-08, 17:22   

A jakiej oczekiwałeś?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-08-08, 17:32   

Fux
Nie wiem jakiej oczekiwalem,w sumie bardziej mi chodzilo ,jak u nich jest w przepisach i czy ktos to sprawdza,tutaj tez jak pedze se ponad 200km/h(oczywiscie nie kamperem :szeroki_usmiech )i w kogos wladuje i stanie sie kwas,to wiezienie tez grozi,mi bardziej chodzilo,co mi grozi przy zwyklej policyjnej kontroli,pisalem,ze pojade w miare przepisowo,w miare sprawnym autem,tylko bez tego swistka,imto nie dlatego,ze auto jest tak zle zbudowane,tylko dlatego,ze w bytomiu przegladu nie dostane,bo tu tacy idagnosci,ze mawet na angielska przyczepe przegladu nie dostaniesz.Musze wiec pojechac zrobic ten przeglad daleko,a czasu malo,zapracowany jestem.Ale w sumie chyba mnie przekonaliscie,pedze w tygodniu zrobic przeglad i pojade na czasowym
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-08-08, 18:47   

tom-cio napisał/a:
Ale w sumie chyba mnie przekonaliscie,pedze w tygodniu zrobic przeglad i pojade na czasowym


:pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2014-08-08, 20:48   

tom-cio napisał/a:
Fux
Co mi grozi przy zwyklej policyjnej kontroli,pisalem,ze pojade w miare przepisowo,w miare sprawnym autem,tylko bez tego swistka,imto nie dlatego,ze auto jest tak zle zbudowane ...


Dostaniesz mandat w wysokości przewidzianej ich taryfikatorem (opcjonalnie jeśli będzie jakieś inne dodatkowe wykroczenie i wystąpi kumulacja to zapewne skończy się w sądzie np. grzywną + zakaz jazdy na ich terytorium - ale to już tylko gdybanie), a nadprogramowego pasażera będziesz musiał wysadzić.

Koledzy słusznie prawią, że wszystko dobrze ... póki dobrze. Jakiekolwiek zdarzenie drogowe z osobą poszkodowaną (czego oczywiście nikt nie życzy), może skończyć się bardzo przykrymi konsekwencjami. Ja bym nie ryzykował.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DreamsOnWheels 
zaawansowany


Twój sprzęt: RAPIDO M66
Nazwa załogi: DREAMSONWHEELS
Dołączył: 10 Sty 2012
Piwa: 34/1
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-08-11, 12:37   

tom-cio napisał/a:
Marynos
Strasznie przytlaczajaca ta Twoja wypowiedz,wiezienia jakies,jeszcze mnie od wyjazdu odwiedziesz,przemysle na szybko jeszxze raz,w sumie moze sie wyrobie z przegladem i na czasowym pojade



A widzisz, "przytłaczająca" wypowiedź skutkuje :)


Generalnie chodzi mi o to żeby nie słuchać idiotów, którzy poradzą Ci: "spoko, jedź, nic się nie stanie". Co Ci przyjdzie z takiej rady gdy jednak coś pójdzie nie po Twojej myśli?


A już w ogóle nie rozumiem lęku przed jakimś lichym mandatem wobec możliwych dużo gorszych sankcji spowodowanych tym samym powodem: nielegalnym przewozem pasażera.

Życzę bezstresowej podróży z uśmiechem na ustach!! :)
_________________
http://dreamsonwheels.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mikojaj 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Burnster Privilege 728
Nazwa załogi: Mikołaj Opole
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Cze 2014
Piwa: 5/1
Skąd: Opole - Domecko
Wysłany: 2014-08-11, 13:02   

Johny_Walker napisał/a:
makdrajwer napisał/a:

"Miękki" dowód nie uprawnia do wyjazdu za granice.
mylisz się. Jechałem i w WK zapewniano mnie, że można. Kontrola policyjna w RFN nie miała zastrzeżeń.


Właśnie wróciłem z objazdówki (8 krajów) na miękkim dowodzie.
Przekroczyłem 10 granic i tylko na jednej granicy Ukraina-Moldawia od strony Odessy pan celnik zakwestionował dowód rejestr. czasowy. Poprosił mnie na zaplecze do kanciapki i pokazał na ichniej stronie w necie wewnętrznej rodzaje dowodów z Polski. I uwierzcie że były tam wszystkie rodzaje dowodów, począwszy od ręcznie wypisywanych, poprzez wklepywanych na maszynie do pisania aż po najnowsze obowiązujące. Niestety pozwolenia czasowego tam nie było. Nie pomogły tłumaczenia że to już 5 granica i było ok. Kosztowało mnie to 50$. Jak wjechałem do Unii to dopiero odetchnąłem z ulgą.
_________________
Czysta dusza, silna ręka.
Pamiętaj żelazo nie klęka...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-08-11, 17:42   

Trudno,jak zdaze,to sie zalatwi i na czasowym pojade,a jak nie zdaze,to...... :bigok
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mikojaj 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Burnster Privilege 728
Nazwa załogi: Mikołaj Opole
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Cze 2014
Piwa: 5/1
Skąd: Opole - Domecko
Wysłany: 2014-08-11, 19:05   

Byłem dzisiaj po twardy dowód i miła pani z Wydz. Kom. powiedziała że można na miękkim dowodzie wyjeżdżać za granicę. Ale bądź tu mądry i tłumacz barankowi 1400 km od Polski i to w języku migowy/rosyjski/polski :mrgreen:
_________________
Czysta dusza, silna ręka.
Pamiętaj żelazo nie klęka...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2014-08-12, 07:04   

Wiem ze jak masz na pokladzie 1 osobe nadplanowo to zaplacisz mandat i mozesz jechac dalej ale bez nadwagi. Czytaj ktos zostanie na ulicy bo nie mozna zaplacic i jechac dalej wbrew przepisom. :spoko
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-08-15, 13:22   

Ok,Andreas o takie wlasnie praktyczne odpowiedzi mi w sumie chodzilo,najwyzej tak jak pisalem,zona prowadzi dalej a ja na rower,poczeka na mnie za 2 km ,przeciez za mna nie pojada,ale te wszystkie info juz raczej nieaktualne,mam nadzieje,ze zdaze zrobic 5 osobowy(na przeglad jade z fabryczna lawka fiata)
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2014-08-15, 14:16   

:powodzenia :powodzenia :powodzenia
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2014-08-15, 15:48   

to co teraz się porobiło z liczbą osób i pasami to jakaś tragedia, kiedyś można było wozić ile wejdzie o pasach nikt nie słyszał, a policja (wtedy milicja) przy pasażerach stosowała przelicznik 2 dzieci = 1 dorosły i na tylnej kanapie w syrence mogło jechać 6 dzieciaków
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***