Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasza Albania 2014
Autor Wiadomość
Giant 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: V-Class V280 a w planach...blaszanka...
Dołączył: 31 Sty 2014
Piwa: 1/5
Skąd: Londyn/Starachowice
Wysłany: 2015-01-03, 19:34   

Dzieki Donat, Bardzo fajna relacja i super fotki. Milo sie czytalo w sobotnie popoludnie.
Piwko leci :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-01-03, 19:40   

Donat, dziękujemy za kawał dobrej roboty.

Za fajną relację i zdjęcia stawiam piwko. :pifko

:spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Frowyz 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter L A 531
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2009
Piwa: 78/43
Skąd: Podbeskidzie ;)
Wysłany: 2015-01-05, 10:19   

Super relacja. Piwko poleciało. Byliśmy niecały tydzień po Was :)

Kilka uwag mi się nasunęło. Napisałeś, że mułła zaprosił Twoją żonę do meczetu w Skopje. Aż mi dech zaparło jak to czytałem. Nas raczej spotykała niechęć ze strony muzułmanów (możesz zerknąć do mojej relacji jak było w Tetovie).

Uwaga druga. Nie wiem jaki Ci się udało zrobić zdjęcia we wnętrzu muzeum w Butrinti. Ja nawet nie zdążyłem wyciągnąć aparatu i już Pan z ochrony trzymał mnie za ramię i pokazywał znak zakazu fotografowania...

Uwaga trzecia. Aż nie mogę uwierzyć, że nie widzieliście bunkrów w Albanii :mrgreen: Jechaliśmy trochę inną trasą, ale bunkrów to ci był dostatek. Swoją drogą żałujcie, że nie pojechaliście wybrzeżem Albanii...

I na koniec - fajnie, że chciało Ci się napisać tą relację :spoko
_________________
Poczochrani pod beretem
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2015-01-05, 15:46   

Frowyz napisał/a:
Aż nie mogę uwierzyć, że nie widzieliście bunkrów w Albanii :mrgreen: Jechaliśmy trochę inną trasą, ale bunkrów to ci był dostatek.

też się zdziwiłem czytają relację (bardzo fajną :wyszczerzony: )

wg różnych źródeł było ich wybudowanych ok. 500 - 600 tysięcy i są nieodłącznym krajobrazem Albanii, nawet na plaży Płw. Kepi i Rodonit, na samym końcowym cypelku, kilkanaście metrów od linii brzegowej są ... no a jakże 3 bunkry :szeroki_usmiech ...

- mam jednak pytanie: czy jesteś pewien, że to co opisałeś w poście:
Donat napisał/a:
W końcu nadchodzi koniec naszych wakacji w Ksamil. Ruszamy w "górę" Albanii w kierunku jeziora Shkoder. Po drodze mamy obowiązkowe do zobaczeni Blue Eye- jaskinia z której wypływa całkiem wartki strumień. Patrząc z góry rzeczywiście sprawia wrażenie, że patrzymy w wielkie błękitne oko (niestety ciężko to ująć aparatem). Woda idealnie czysta i można się w niej kąpać. Jeszcze parę lat temu widok ten zarezerwowany był tylko dla "wierchuszki" ludzi władzy Albanii.

to na pewno Niebieskie Oko? może dysponujesz współrzędnymi GPS tego miejsca?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-01-05, 19:14   

Frowyz napisał/a:
Super relacja. Piwko poleciało. Byliśmy niecały tydzień po Was :)

Kilka uwag mi się nasunęło. Napisałeś, że mułła zaprosił Twoją żonę do meczetu w Skopje. Aż mi dech zaparło jak to czytałem. Nas raczej spotykała niechęć ze strony muzułmanów (możesz zerknąć do mojej relacji jak było w Tetovie).

Uwaga druga. Nie wiem jaki Ci się udało zrobić zdjęcia we wnętrzu muzeum w Butrinti. Ja nawet nie zdążyłem wyciągnąć aparatu i już Pan z ochrony trzymał mnie za ramię i pokazywał znak zakazu fotografowania...

Uwaga trzecia. Aż nie mogę uwierzyć, że nie widzieliście bunkrów w Albanii :mrgreen: Jechaliśmy trochę inną trasą, ale bunkrów to ci był dostatek. Swoją drogą żałujcie, że nie pojechaliście wybrzeżem Albanii...



Więc po kolei:
Uwaga nr 1.
Podczas całej naszej podróży nie spotkała nas nawet najmniejsza nieprzyjemność ze strony ludzi napotkanych podczas naszej wyprawy, wręcz przeciwnie, mieliśmy wiele przykładów bezinteresownej pomocy ze strony "autochtonów". Wszędzie gdzie się zatrzymywaliśmy spotykaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem nawet ze strony policji i to zarówno w Albanii jak i krajach które mijaliśmy po drodze. (raz, jeden z naszych samochodzików, został zatrzymany w Macedonii za przejechanie na późnym żółtym lub jak kto woli na wczesnym czerwonym :-) Został zatrzymany przez policjanta na motorze i dzięki krótkotrwałej dyskusji mandat został zmniejszony względem tego z taryfikatora do 1/4 wartości i nie była to łapówka tylko wypisany bloczek) Może dlatego, że jako dość duża grupa śmiesznych i pozytywnie nastawionych do świata ludzi, wyzwalaliśmy w naszym otoczeniu takie miłe zachowania - kto wie? Historii takich mieliśmy całkiem sporo i można by na ten temat książkę napisać.

Odpowiedź na uwagę nr 2 :-) Nie mam pojęcia jak mi się udało zrobić zdjęcia w Butrincie :-) Może dlatego, że nie wiedzieliśmy, iż nie można robić tam zdjęć :-) Mamy nagrany nawet film jak mój kolega śpiewa w amfiteatrze "o sole mijo" (czy jak tam to się piszę)
Miał całkiem spora widownię i dostał nawet gromkie brawa od innych zwiedzających. :-)

Uwaga nr 3. Poważnie, poza wzgórzem zaraz po przekroczeniu granicy (przejście pomiędzy Strugą w Macedonii a Perrenjas w Albanii) nie widzieliśmy nigdzie z bliska bunkrów, gdzieś w oddali tak, ale żeby sobie pstryknąć sweet focie to nigdzie nie mieliśmy okazji. Natomiast miejsc po bunkrach (charakterystyczne szare gruzowiska w formie okręgu) to nawet na "naszej plaży" były trzy.

Jeśli chodzi o trasę powrotną wzdłuż wybrzeża Albanii to szczerze bardzo żałujemy że pojechaliśmy autostradą, ale cóż nie byliśmy sami, czas już zaczynał nas powoli poganiać, a i temperatury mocno zniechęcały nas do zwiedzania. Żałujemy również że przejechaliśmy jak przecinaki przez miasto Envera Hodży - Gjirokastër. I jeszcze co najmniej tysiąc innych miejsc nie zobaczyliśmy. Ale to wszystko da się jeszcze naprawić - w tym roku planujemy Albanię i Grecję kamperkiem więc może jeszcze coś zobaczymy.
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Ostatnio zmieniony przez Donat 2015-01-05, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-01-05, 19:32   

ZEUS napisał/a:
Frowyz napisał/a:
Aż nie mogę uwierzyć, że nie widzieliście bunkrów w Albanii :mrgreen: Jechaliśmy trochę inną trasą, ale bunkrów to ci był dostatek.



- mam jednak pytanie: czy jesteś pewien, że to co opisałeś w poście:

to na pewno Niebieskie Oko? może dysponujesz współrzędnymi GPS tego miejsca?


Tak to na pewno było Niebieskie Oko czyli Blue EYE. My z Ksamil do Szkoder jechaliśmy autostradą, a nie wzdłuż wybrzeża (czego strasznie żałujemy) Więc Blue Eye jest po drodze jadąc z Sarande do Gjirokastër . Nie mam koordynatów, ale jak zapytasz kogokolwiek, będąc w okolicy, gdzie jest Syri Kalter lub Blue Eye to z pewnością zostaniesz skierowany we właściwe miejsce. Warto zabrać kąpielówki :-)
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-01-05, 20:41   

poszukałem na google map i znalazłem koordynaty źródła Blue Eye.
Leży przy drodze SH99 pomiedzy Bistrice a Jorgucat
39.924112, 20.196846
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2015-01-05, 21:37   

Namiary dokładnie nad okiem
39*55min25,4s Pln --20*11min 33,1s Wsch
Jest tam bardzo ładnie
Relacja bardzo fajna
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2015-01-13, 23:25   

Fajna relacja! Piwko się należy za te upały! :pifko

Oglądając zdjęcia z wycieczki sam bym odwiedził kilka miejsc, które uwieczniłeś :) No i nie mogę doczekać się na filmy, które czekają na obrobienie :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mirekl61 
stary wyga


Twój sprzęt: Pilote
Nazwa załogi: 3M
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Gru 2014
Piwa: 53/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2015-01-18, 13:46   

Jadąc w stronę Sarandy do oka trzeba skręcić w prawo tutaj.

Bez tytułu (2).png
Plik ściągnięto 12997 raz(y) 255,35 KB

Bez tytułu.png
Plik ściągnięto 12997 raz(y) 94,8 KB

_________________
https://www.youtube.com/c...xihGpxH8adyX-RQ
https://www.facebook.com/...100009089293943
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KrzySówka 
weteran

Twój sprzęt: Fiat Ducato Autostar
Nazwa załogi: Krzysztof i Iwonka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2015
Piwa: 16/25
Skąd: Mysłowice/Zawiercie
Wysłany: 2015-01-19, 09:11   

Bardzo fajna relacja i zdjęcia. Pozdrawiamy :spoko
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alekug 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Renaułt Traffic
Dołączył: 20 Gru 2014
Piwa: 14/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-04-26, 09:55   

Bardzo fajna relacja bardzo dziękujemy że tak fajnie ją przygotowałeś . Wybieramy się tam wiosną 2016 . Pozdrawiam Aleksander z Rzeszowa :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-04-26, 21:13   

alekug napisał/a:
Bardzo fajna relacja bardzo dziękujemy że tak fajnie ją przygotowałeś . Wybieramy się tam wiosną 2016 . Pozdrawiam Aleksander z Rzeszowa :lol:

Bardzo się cieszę że komuś ta moja pisanina może się przydać, sam korzystałem z opisów innych z tego forum podczas planowania tego wyjazdu, więc tym bardziej mi miło że ktoś z mojego pisania korzysta.Albania spodobała mi się bardzo, więc w tym roku również wybieramy się w tym kierunku.
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2015-04-26, 22:01   

Donat - gratulacje. Nie tylko budowa kampera OK. Relacja z wojaży super - zdjęcia jeszcze bardziej super ( szczególnie te wieczorową porą) Leci piwo :pifko :spoko
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2015-04-27, 09:17   

Nadszedł czas planowania wyjazdu na wakacje i Albania mnie ciągnie - właśnie dzięki takim pozytywnym relacjom. Świetna robota. Stawiam zasłużone :pifko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***