Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zakup oldschool'owego kampera
Autor Wiadomość
Maciej TFT 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Wrz 2014
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-03, 19:02   zakup oldschool'owego kampera

Witam wszystkich.
Przymierzam się do zakupu pierwszego kampera, marzy mi się oldschool'owy pojazd z duszą :) Rozpocząłem poszukiwania i te oto dwa cuda wpadły mi w oko:

1 http://otomoto.pl/peugeot-camper-T4477450.html
2 http://otomoto.pl/hymer-e...c-T3746921.html

Jestem na etapie pozyskiwania informacji od sprzedających, ale chciałbym już poznać opinie fachowców/zapaleńców.
Zdaję sobie sprawę, że podane przebiegi raczej nie są prawdziwe, pozostaje kwestia ustalenia ile razy licznik się przekręcił.
Co o nich sądzicie?
Będę wdzięczny za opinie i wskazówki na co zwracać uwagę i o co pytać.
Pozdrawiam
Maciek
Ostatnio zmieniony przez gino 2014-09-03, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-09-03, 19:08   

Oby dwa będą duży wyzwaniem jeżeli chodzi o częsci . O ile pamiętam peugeot miał nawet zwolnice w kołach. Bezpieczniejsze było by coś na fordzie lub mercedesie.
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysztofCz 
weteran

Twój sprzęt: Frankia 460A Fiat Talento 1,9D 1992
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2009
Piwa: 47/52
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2014-09-03, 19:57   Re: zakup oldschool'owego kampera

Maciej TFT napisał/a:
Zdaję sobie sprawę, że podane przebiegi raczej nie są prawdziwe, pozostaje kwestia ustalenia ile razy licznik się przekręcił.

Naprawdę mało wiesz o kamperach :lol:
Liczniki prawdopodobnie mówią prawdę... ale nie to jest problemem w kamperach. Jest wiele tutaj napisane na co zwrócić uwagę przy zakupie. Przeszukaj forum. :spoko
_________________
I NIE ŻAL NIC...
I ŻAL TAK WIELE...
/NIEMEN/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jerzyk 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hymermobil z gwiazdą
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Paź 2010
Piwa: 130/5
Skąd: Józefów
Wysłany: 2014-09-03, 20:10   

... że chcesz "starocia".. to Ci się chwali...
...to, ze poszukać na Forum Ci się nie chce...- to już mniej...
...bez względu na wszystko - wydrukuj sobie radę Makdrajwera i od niej nie odstępuj...
... na wszystkie pytania o kampera zwłaszcza na podwoziu mercedesa 207 i pochodnych na pewno chętni Ci odpowiemy...
powodzenia - Jerzyk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-09-03, 21:01   

Przy tym burdelu na forum, dotyczy to zwłaszcza opisania tematów i wyszukiwarki, niewiele sensownego znajdziesz.
„Wygi" odsyłają w kosmos, bo im się nie chce odpisywać po raz kolejny, gdyż już kiedyś w prehistorii pisali o swoich złomkach. :mrgreen:


Dla mnie, prehistoryczne to mogą być zabytki i ew. wino, jeżeli nie zamieniło się w ocet, który „koneserzy" określą jako epicki.

35 lat i 74kkm to jakaś kpina w 99%
Nie uprawiana w sporcie, nie paląca gosposia księdza z pierwszej ręki do kościoła nakręci więcej.


Takie moje zdanie.

Moje pytanie brzmi:
-tak Tobie się te stare auta podobają,
-poszukujesz złomka do remontu, aby wyremontować dla zysku,
-Twój budżet jest „ograniczony".

Sensu innych opcji nie rozumiem.


I nie drwię z ludzi, którzy pragną/maja złomki.

Mnie to nie rajcuje.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maciej TFT 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Wrz 2014
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-03, 21:35   

Przyznaję się, że dzisiaj dopiero zacząłem przeglądać forum i zamierzam dalej szukać, ale nie wiele o tych modelach na razie znalazłem, szczególnie opinii o nich. To co najbardziej było mi pomocne i pozytywnie nastawiło mnie do Tabberta to ten post:

http://www.camperteam.pl/...ghlight=tabbert

Fakt, mało wiem o kamperach. Wiem tyle, że ich główną bolączką jest przegnicie i nieszczelność. Jeśli chodzi o przebiegi to spotkałem się z podzielonymi opiniami. (co zresztą pojawiło się już w tym temacie :) )
Jeśli chodzi o powody, dla których chcę oldtimera, to: wygląd/klimat i oczywiście budżet. Poza tym lubię wyjątkowe pojazdy, nie takie jakich dużo jeździ po drogach.
Jeśli to możliwe na razie prosiłbym o opinie na temat tych dwóch pojazdów, gdyż mocno wpadły mi w oko :)
Dziękuję również wszystkim za włączenie się w temat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Valec
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot J5 2,5D 1990 Burstner A570
Dołączył: 01 Sie 2014
Piwa: 2/4
Skąd: Morąg
Wysłany: 2014-09-03, 21:57   

Tego akurat Hymera sobie daruj, byłem, oglądałem, obraz nędzy i rozpaczy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-03, 22:06   

A mnie się Tabbert podoba.Najmądrzejsze uwagi mają ci co sami kampera nie mają. Co do przebiegu jak jest taka rubryka ogłoszeniowa, to sprzedawcy nie oszukując, wpisują stan licznika, a ile razy się obrócił to nikt pewności nie ma. Każdego kampera można ocenić. Jak się opłaci to przyjemnie takim sobie jeżdzić np. na zloty. Bedzie wzbudzał większe zainteresowanie niż najnowszy "prosto z fabryki".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jerzyk 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hymermobil z gwiazdą
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Paź 2010
Piwa: 130/5
Skąd: Józefów
Wysłany: 2014-09-03, 22:08   

...Kolego Fux - piszesz o Naszym Forum, więc ściągnij nieco lejce...
Macieju - Forum jest kopalnią wiedzy i gdy kupiłem swojego kamperka - czytanie fajnych opisów technicznych i wyprawowych zajęło mi kilka miesięcy, a i teraz uwielbiam je czytać.
Nie zrażaj się - znajdziesz tu kolegów, którzy piszą merytorycznie...
Kierunek rady Makdrajwera na mercedesa jest oparty o niebywałą dostępność części, serwisu oraz - co bardzo ważne - stare integry miały unikalny, metalowy stelaż zabudowy.
Moje autko ma dopiero 34 lata i myślę, że jego stan nawet Kolegę Fuxa by zadowolił...
jak je kupiłem miało 30 lat i autentyczny przebieg 55000 km, więc szukaj, a znajdziesz.
W sprawie staroci masz w nas wsparcie - Makdrajwer ma niebywałe doświadczenie i wiedzę, a ja starocie uwielbiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hubek 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ford Transit Westfalia '86
Dołączył: 02 Mar 2014
Piwa: 5/1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-09-03, 22:20   

Zależy też jak masz zamiar go użytkować. Długie trasy, może jeszcze górskie wymagałyby iście anielskiego usposobienia. Poza tym, nawet zakładając, że te 35 lat oba kamperki przeżyły bez wstrząsów na idealnie równych drogach Szwajcarii czy Niemiec, cudów nie ma, drewienko już gdzieś mniej lub (raczej) więcej gnije. Taka trochę tykająca bomba zegarowa. Sam niedawno reaktywowałem blaszaka Westfalię. Blaszak jak blaszak, nieporównanie prostszy i tańszy w remoncie a i tak pochłonął równowartość jednego z obserwowanych przez ciebie pojazdów. Myślę, że z wiekowym integralem byłoby duuużo gorzej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jerzyk 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hymermobil z gwiazdą
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Paź 2010
Piwa: 130/5
Skąd: Józefów
Wysłany: 2014-09-03, 22:37   

.. kolega Hubek ma rację.. trzeba na to uważać...
chociaż bywa i tak, jak w moim przypadku, że przejechałem ponad 50000 km , solidne górki w Norwegii, Francji, Czarnogórze, czy Albanii.. bywało, że na 2 lub nawet 1 biegu...ale dało radę...
remonty też były... 1. zmiana wężyka paliwowego - koszt około 10 zł,
2. uszczelnienie pompy wody - koszt 75 zł, oraz 3. naprawa klapy bagażnika - koszt 25 zł.
Wniosek - dłużej szukaj , a mniej remontuj...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2014-09-03, 22:42   

Masz pięknego Tabberta. Ostatnio podobne cacko tylko chyba 670 z 89r.widziałem gdy spotkaliśmy się w Jarosławcu z "Flinstonami" z Olkusza. Po oględzinach doszedłem do wniosku, że mimo wieku campera mógłbym takim jeździć. Masz nietuzinkowego campera .Gratulacje
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jerzyk 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hymermobil z gwiazdą
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Paź 2010
Piwa: 130/5
Skąd: Józefów
Wysłany: 2014-09-03, 22:51   

... jeśli to o moim, to bardzo dziękuję :) ...tylko mu na chrzcie dali "Hymer" :)
pozdrawiam -Jerzyk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maciej TFT 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Wrz 2014
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-03, 22:58   

Dzięki Valec za informację, w takim razie sobie go odpuszczę.

prof-os napisał/a:
Masz pięknego Tabberta. Ostatnio podobne cacko tylko chyba 670 z 89r.widziałem gdy spotkaliśmy się w Jarosławcu z "Flinstonami" z Olkusza. Po oględzinach doszedłem do wniosku, że mimo wieku campera mógłbym takim jeździć. Masz nietuzinkowego campera .Gratulacje


No niestety jeszcze nie mam :( ale czekam na odpowiedź sprzedawcy na moje pytania. Przyznaję, że bardzo mi się podoba :) Wierzę, że można znaleźć 30 letni zadbany egzemplarz, który przy odpowiednim potraktowaniu może pojeździć jeszcze kolejne 10. No cóż, naiwny jestem... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysztofCz 
weteran

Twój sprzęt: Frankia 460A Fiat Talento 1,9D 1992
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2009
Piwa: 47/52
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2014-09-04, 04:55   

Maciej TFT napisał/a:
No cóż, naiwny jestem... :)

Może i nie :lol:
Spotkasz się z wieloma wypowiedziami, że poniżej 20 000 nie kupisz kampera do jazdy, Wierz mi, że można. Trzeba szukać. Jeżeli masz jeszcze zdolności do napraw to można naprawdę wiele. Jeżeli coś Ci się spodoba w granicach możliwości finansowych to bierz, rób i jeździj. :spoko
_________________
I NIE ŻAL NIC...
I ŻAL TAK WIELE...
/NIEMEN/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***