Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CUDZE CHWALICIE , SWEGO NIE ZNACIE UZDROWISKO SOLEC ZDRÓJ
Autor Wiadomość
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2019-08-05, 17:19   

chyba nie o dyskusję i "przyznawanie" racji (bez znaczenia komu) chodzi a to co napisałeś... :spoko
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysieks 
weteran

Twój sprzęt: Globe Traveller - Voyager
Nazwa załogi: MOKS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2012
Piwa: 144/49
Skąd: Ostrowiec Św
Wysłany: 2019-08-05, 18:22   

Zeus czy masz do napisania coś sensownego odnośnie basenow mineralnych w Solcu Zdroju?
Jeżeli nie to będę wdzięczny byś nie zaśmiecał tego wątku.
Z gory dziękuję.
_________________
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,czego nie zrobiłeś,niż tego co zrobiłeś.Więc odwiąż liny,opuść bezpieczną przystań.Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj,śnij,odkrywaj.
Mark Twain
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-08-05, 18:54   

krzysieks napisał/a:
Koko mylisz się....
Woda siarkowa wymieniana jest codziennie.
A swoj kolor zawdzięcza kolorowi płytek jakumi wyłożony jest basen :lol: :spoko


Byłem 3 razy po 2 tyg w malinowych zdrojach i codziennie korzystałem z basenów w różnych porach(nawet w nocy )rozmawiałem na temat wymiany wody z obsługą i od nich dowiedziałem się o częstotliwości wymiany wody i nie o kolor tu chodzi ja się nie mylę i nie kłamie .
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysieks 
weteran

Twój sprzęt: Globe Traveller - Voyager
Nazwa załogi: MOKS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2012
Piwa: 144/49
Skąd: Ostrowiec Św
Wysłany: 2019-08-05, 20:30   

Jeszcze raz po raz ostatni.
Solec Zdroj posiada swoje zrodło o unikalnym składzie siarki.
W celu zmniejszenia jej zawartości ( bo była by za mocna) woda jest specjalnie uzdatniana. Siarka w bezposrednim kontakcie z powietrzem ulatnia się,stąd naturalna potrzeba dopuszczania świerzej wody oraz częstej jej wymiany.
Bywam też Solcu , miałem przyjemnosc widzieć jak wygląda proces dostosowania wody siarkowej dla potrzeb basenu.
Nie mam zamiaru polemizować z nikim ani przebijac się kto częściej był lub bywa w Solcu.
Tak jak wczesniej wspomniałem po powrocie z urlopu postaram się uruchomic swoje kontakty by znow w Solcu byla mozliwośc postoju camperem wraz z podłączeniem do prądu i możliwością dolania wody.
Pozdrawiam...
Ps. temat na tą chwilę uważam za zamknięty :spoko :spoko
_________________
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,czego nie zrobiłeś,niż tego co zrobiłeś.Więc odwiąż liny,opuść bezpieczną przystań.Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj,śnij,odkrywaj.
Mark Twain
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2019-08-05, 20:37   

krzysieks...

jeżeli moją reakcję na taki wpis:
adej napisał/a:
Byłem nie raz i nie dwa, woda w basenach siarczkowo solankwych przelewa się na bieżąco, czy ktoś może sobie wyobrazić sobie taką wodę po tygodniu nasiadówek, przypuszczam, że nie mniej niż tysiąca osób? Wystarczy posłuchać jak się nieustannie przelewa przez kratki na poziomie wody.


dot. sposobu wymiany wody w basenach traktujesz jako zaśmiecanie tematu to uszanuję Twoją prośbę (jako Autora tematu) i zamilknę...
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysieks 
weteran

Twój sprzęt: Globe Traveller - Voyager
Nazwa załogi: MOKS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2012
Piwa: 144/49
Skąd: Ostrowiec Św
Wysłany: 2019-08-06, 09:17   

Dziękuję Zeus😄
_________________
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,czego nie zrobiłeś,niż tego co zrobiłeś.Więc odwiąż liny,opuść bezpieczną przystań.Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj,śnij,odkrywaj.
Mark Twain
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2019-08-06, 14:40   

krzysieks napisał/a:
Po powrocie z urlopu postaram się zająć tą sprawą...


Potwierdzam wszystko to, co opisał adej.

Nie mam wprawdzie prywatnych kontaktów z władzami gminy, jakie (mam nadzieję) posiada Krzysiek, tym niemniej podczas ostatniego kilkudniowego pobytu, wybrałem się do gminy w celu wyjaśnienia wątpliwości. Nie zastałem niestety wójta (nota bene podobno tego samego, który cztery lata temu tyle nam naobiecywał), ale rozmawiałem z sekretarzem gminy. Był bardzo miły i zapewniał mnie o przychylnym podejściu do przyjeżdżających tam kamperowców. Stwierdził jednak, że od niedawna obowiązuje ustawa zgodnie z którą tereny przyległe do sanatoriów i szpitali w uzdrowiskach podzielone są na trzy strefy. Najbliższe tych obiektów to strefa pierwsza, w której zabrania się biwakowania, kampereowania, a nawet ogranicza się ilość miejsc parkingowych.
Na tę ustawę powołuje się podobno jeden z radnych, prawdopodobnie zainteresowany bezpośrednio, aby nie parkować na placu poza boiskiem. Potwierdzili to zresztą mieszkańcy z którymi rozmawiałem, mówiąc, że ten radny to straszny pieniacz.
Sekretarz zapewnił mnie, że szykowane jest miejsce dla kamperowców w okolicy oczyszczalni ścieków, po drugiej stronie asfaltowej jezdni, która jest już w strefie drugiej. Nie bardzo nas, jako kamperowców to usytuowanie miejsca postojowego satysfakcjonuje, bo poza zatrzymaniem chcielibyśmy mieć możliwość rozłożenia markizy i posiedzenia na zewnątrz, co w tym miejscu wydaje się niemożliwe. Ale może znajdą się chętni na przyjazd jednodniowy np. przejazdem przez Solec.

P.s. Pomimo kilkukrotnej wizyty policjantów, nie opuściliśmy miejsca poza boiskiem, a podczas naszego kilkudniowego pobytu było tam po dwa, trzy, a nawet cztery kampery.
Nieoficjalnie dowiedziałem się też, że nasze ulubione miejsce stanie się w niedługim czasie miejscem budowy. :evil:
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysieks 
weteran

Twój sprzęt: Globe Traveller - Voyager
Nazwa załogi: MOKS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2012
Piwa: 144/49
Skąd: Ostrowiec Św
Wysłany: 2019-08-07, 08:58   

Anrzejku....nie jestem cudotworcą , ale po powrocie z urlopu postaram się zająć sprawą. Jak nie Wójt to może szef marketingu basenow mineralnych cos w tej sprawie pomoże..
Zobaczymy co się da ugrać :spoko :spoko
_________________
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,czego nie zrobiłeś,niż tego co zrobiłeś.Więc odwiąż liny,opuść bezpieczną przystań.Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj,śnij,odkrywaj.
Mark Twain
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adej 
stary wyga


Twój sprzęt: fiat ducato
Nazwa załogi: martantek
Dołączył: 18 Maj 2011
Piwa: 22/8
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2019-10-21, 12:07   

Witam.
Czy ktoś ostatnio był w Solcu Zdroju na Termach, czy coś się w tej materii zmieniło.
Mamy zamiar wybrać się jutro na Termy.
Dziękuję za ewentualną podpowiedź.
Pozdrawiam, do zobaczenia. :spoko
_________________
Spotykajmy się tak, abyśmy czekali na każde następne z radością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SZEJK 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Dukato 2,8 JTD BAVARIA
Nazwa załogi: Grab Klan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Piwa: 202/260
Skąd: Dębica
Wysłany: 2019-10-21, 21:46   

Byłem 16 października 2019r. na parkingu stało 2 kampery krzesła na zewnątrz bez rozłożonej markizy.
W tygodniu w miarę mało ludzi za to w weekendy jest na full.

Miłego pobytu :szeroki_usmiech
_________________
Pozdrawiam SZEJK

Ten co zna swoją wartość, nigdy nie będzie niszczył innych, by budować siebie.
Dr. Mateusz Grzesiak

Moje poprzednie i aktualna karawana:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adej 
stary wyga


Twój sprzęt: fiat ducato
Nazwa załogi: martantek
Dołączył: 18 Maj 2011
Piwa: 22/8
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2019-10-22, 04:42   

Serdeczne dzięki, pakowanko i wyjeżdżamy.
Pozdrowionka. Hej. :spoko
_________________
Spotykajmy się tak, abyśmy czekali na każde następne z radością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adej 
stary wyga


Twój sprzęt: fiat ducato
Nazwa załogi: martantek
Dołączył: 18 Maj 2011
Piwa: 22/8
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2019-10-29, 12:20   

No i byliśmy, omalże tydzień, chwyciliśmy ostatnie piękne słoneczne i ciepłe dni.
Staliśmy w jednym miejscu co widać na fotce, policjanty jeździły, ale nas nie zaczepiali, może dlatego, że nie mieliśmy rozwiniętej markizy, zresztą nie było takiej potrzeby, cieszyliśmy się każdym promykiem Słońca, nie prażyło a przyjemnie ogrzewało, szkoda było się od Niego osłaniać.
Co zaś do "biwakowania" widać, że temat jest nadal aktualny, a może i bardziej jak na wiosnę, bo zmieniono tabliczkę na TABLICĘ znacznie większą. Tylko nadal nie wiadomo kto ją tam ustawił, ani na jakiej podstawie prawnej, wydaje mi się, iż taka informacja powinna być zawarta na dole tablicy, a może jakiś Misiek ustawił ot tak sobie bo nie cierpi próżniaków pod kamperami.
Pozdrawiamy serdecznie, do zobaczyska. Hej! :spoko

październik pod termami.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 212,44 KB

termy lipic.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 216,52 KB

termy październik.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 201,42 KB

_________________
Spotykajmy się tak, abyśmy czekali na każde następne z radością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-10-29, 13:55   

My byliśmy w sierpniu i staliśmy za tramwajem zero zakazów lepsze dojście do term oraz bez stresu stolik i markiza. :spoko

IMG_20190808_181128 (Large).jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 200,85 KB

_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 41 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2019-10-29, 19:59   

No to miałeś super pogodę i szczęście że policja dała spokój tzn. radny nie dzwonił. Ja byłem na siarce trzy razy. W kwietniu i maju spokój. W czerwcu jak się pojawił zakaz stałem za boiskiem. Po drugim dniu, wieczorem pojawiła się policja. Musieli przyjechać bo mieli telefon. Sami nie wiedzieli co mają robić.? Nie wiedzieli jak interpretować zakaz. Nie wiedzieli czy teren za boiskiem jest prywatny czy gminny. Więc nas zostawili w spokoju a sąsiadom z przyczepą i namiotem kazali się przenieść na parking za tramwajem. Zostali jednak. Problem nadal nie rozwiązany. Można stać i czekać na rozwój sytuacji. Ale do mało przyjemnych należy mimo wszystko wizyta policji , bo niestety w Polsce nadal jesteśmy traktowani jako potencjalni przestępcy . Zwyczajowo jak gdzieś stoję na dziko to jeżeli tylko jest możliwość pytam miejscowych o „ zgodę”. Nigdy się nie zdarzyło, aby ktoś powiedział że jest jakiś problem. Tylko kogo w Solcu pytać ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysieks 
weteran

Twój sprzęt: Globe Traveller - Voyager
Nazwa załogi: MOKS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2012
Piwa: 144/49
Skąd: Ostrowiec Św
Wysłany: 2019-10-29, 21:52   

Po Waszych interwencjach rozmawiałem z dyrektorem basenow mineralnych. Zapewnił , że jestesmy mile widzianymi goścmi.
Zna problem zakazu biwakowania camperami , lecz jak oswiadczył , teren za boiskiem nie należy do niego.
Niestety w najblizszym czasie baseny nie planują inwestycji pod camping , pole biwakowe etc.
Rozmawiałem rownież z właścielem pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego Jagoda. Oświadczył , że przemyśli temat.
Pozostaje więc postoj na dostępnych parkingach.
W miarę posiadanego czasu porozmawiam jeszcze z Wójtem i ROT Kielce. Może uda się coś sensownego wymyśleć.
Pozdrawiam serdecznie. KrzysiekS
_________________
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,czego nie zrobiłeś,niż tego co zrobiłeś.Więc odwiąż liny,opuść bezpieczną przystań.Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj,śnij,odkrywaj.
Mark Twain
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***