Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Namiot na kamperka
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-10-31, 16:01   

Miałem podobny namiot wytrzymal z 2 lata potem ondulina . Dlatego konstrukcja musi być taka by potem dało sie modyfikować . ścianki dach itd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2014-10-31, 16:05   

Joko bardzo ładny ten twój daszek.

Boczne ściany i dach są w jednym kawałku, wjazd jak się domyślasz jest osobno a przeciwległa ściana szczytowa jest odpinana.

Jeśli chodzi o dachy to masz rację, że wiatr potrafi podnieść nawet ciężki dach. Parcie wiatru nie wyrządza takich szkód tylko ssanie podnosi połać do góry.
Namiot stoi niedaleko od wysokiego na 14m masywnego budynku gospodarczego, skutecznie osłania z przeważającego u nas kierunku wiatru, od zachodu. Jest zacisznie jak w grajdołku na plaży. ;)
takie plandeki montowane są na tirach i regularnie przez tysiące godzin przy bezwietrznej pogodzie hula po nich pęd wiatru min 90km/godz. i wytrzymują latami.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-10-31, 16:25   

Wg. Pana inż mgr od konstrukcji stalowych hal itd......
To bryła zamknięta jest bardziej dzielna 'wiatrowo od nawet najsolidniejszych wiat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2014-10-31, 16:33   

Bronek napisał/a:
Wg. Pana inż mgr od konstrukcji stalowych hal itd......
To bryła zamknięta jest bardziej dzielna 'wiatrowo od nawet najsolidniejszych wiat.

Świeta racja ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-11-01, 07:08   

joko napisał/a:

Co bardzo istotne to metraż liczony jest po zewnętrznym obrysie słupków (tzw. wirtualny obrys
...
Johny nie stawiaj takiego straszaka z profili i papy , tylko zrób to z drewna i daj choćby blachodachówkę

Możesz wskazać podstawę prawną sposobu liczenia powierzchni zabudowy wg. Twojej wersji?

Papa jest dobra, bo dach jest płaski i łatwiej można na nim zamontować panele fotowoltaiczne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-11-01, 08:57   

Sam szukalem i to kilka razy ..Generalnie mozna tak jak Joko pisze.

http://ogrodosfera.pl/blo...-sa-zezwolenia/



Niestety ...tu stosujemy .zdrowy rozsadek i prawo "miłości bliźniego" u urzednika . i itp.

Interpretacje bywaja róne u mnie to po zew obrysie slupów stykajacych sie z ziemią

Powierzchnia zabudowy jest wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnię terenu.

Do powierzchni zabudowy nie wlicza się:
- powierzchni obiektów budowlanych ani ich części nie wystających ponad powierzchnię terenu;
- powierzchni elementów drugorzędnych, np. schodów zewnętrznych, ramp zewnętrznych, daszków, markiz, występów dachowych, oświetlenia zewnętrznego;
- powierzchni zajmowanej przez wydzielone obiekty pomocnicze (np. szklarnie, altany, szopy).

[...]
Bibliografia:
POLSKA NORMA PN-ISO 9836
Właściwości użytkowe w budownictwie – Określanie i obliczanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych"

cytat pochodzi stąd: http://www.garwolin-staro...kuly.php?id=166


Dużo pytań !!!!!! Dużo niemiłych nam odpowiedzi .


Ps Przez róg mojej działki jakieś 2 m przebiegał kabel telefoniczny , z dawnych czasów położony niedbale...

Chciałem jak "prawy obywatel " robiąc ogrodzenie go na własny koszt właściwie przestawić o jakieś 30 -50 cm..
Poszedłem do Urzędu.................I gdyby nie pewien starszy miły Urzędnik , pewnie bym miał wstrzymana budowę domu , masę uzgodnień itd..
Ten miły Pan , wziął mnie do łokieć , odprowadził na stronę i.... szepnął . w/w Tekst " Dużo pytań , dużo odpowiedzi"- Weź pan przesuń kabel, zasyp i wszyscy będziemy zadowoleni ... Do widzenia. Rozmowy nie było.

PS

ciekawe jak Taki Arcadarka swoją drzewną konstrukcje obliczył ????
. Pień drzewa , czy stolik pod zadaszeniem . Jak liczyć wiatę a la parasol .
Konstrukcyjnie można jak pylon mostu . grzybka zrobić . prawo wszystkiego nie reguluje , i dobrze bo wystarczy już to co jest . Dla bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku 25 m2 po obrysie slupów , z dachem wystającym ile się da by nie wyglądało groteskowo i odl od ogrodzenia tak by 3 m min. i jeszcze by cienia nie robiła sąsiadowi . Bo chciaż nic nie powie, ale szlag go może wieczorami trafiać jak pomyśli o dobrobycie właściciela wiaty .. :-P
OFFF..
Do tej pory opłacalna była budowa garażu wewnątrz budynku mieszkalnego jednak Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji szykuje ujednolicenie podatków, które dotknie ich właścicieli. Podatki za taki garaż mogą wzrosnąć dziesięciokrotnie.

Będziemy wstawiać okna tarasowe podnoszone . Kto mi zabroni mieć" salon samochodowy" i narzędzia na kredensie , telewizor w garażu już mam .JEDEN Z WIELU ALE WARTO POCZYTAĆ
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-11-01, 09:47   

Cytat:
Możesz wskazać podstawę prawną sposobu liczenia powierzchni zabudowy wg. Twojej wersji?


Bronek napisał już wcześniej co nieco i myślę wystarczająco jasno.
Ja jestem bardziej praktyczny niż teoretyczny i w takiej sytuacji zamiast studiować kodeks udałem się w odpowiednie miejsce z pytaniem o interpretację tych którzy będą to zgłoszenie przyjmować i taką a nie inną dostałem.
Zgłoszenie wypełniłem, szkic sytuacyjny pokazujący rozmieszczenie wiaty na działce i jej rysunek z wymiarami załączyłem i zanim złożyłem na podawczym zaniosłem do odpowiedniego pokoju w celu weryfikacji poprawności.
Po miesiącu postawiłem wiatę i wszystko jest git. Ponieważ jest to zgłoszenie a nie pozwolenie więc nabiera mocy urzędowej automatycznie po miesiącu bez dodatkowych pism.
Jeżeli urzędnicy mają do tego uwagi to mają na to właśnie ten miesiąc aby je wytknąć .
Jeżeli nic nie zgłaszają to po miesiącu legalne jest to co zawiera zgłoszenie i nawet jak ktoś by tam wpisał obiekt o większej niż 25m2 powierzchni albo w lokalizacji bliżej granicy niż wolno to jak urzędnik tego nie wychwyci to jest to ważne (trzeba oczywiście mieć potwierdzoną kopię zgłoszenia)


Bronku co do liczenia powierzchni budowli typu parasol lub wiata na dwóch słupach (takie też są ) to tam z tego co wiem liczy się inaczej i gorzej bo właśnie po dachu.
Aby wiata była liczona po zewnętrznym obrysie słupów musi ich mieć przynajmniej trzy (lub cztery tu nie jestem pewien)

To że wiaty liczy się po zewnętrznym obrysie słupów jest oczywiste, przecież kubaturę i powierzchnię budynków też liczy się po ścianach a nie dachu.
Jedna tylko uwaga, mianowicie wymagane odległości od granicy działki i innych zabudowań liczy się już względem obrysu dachu. Też jest to logiczne bo czasami dach mógłby wystawać do sąsiada :szeroki_usmiech
Ta odległość od granicy i innych zabudowań też jest bardzo ważna i urzędnicy zwracają na nią uwagę nie mniej niż na powierzchnię, a może nawet bardziej.
Limit do granicy to chyba 3m z tego co pamiętam, więc stawianie przy samym płocie nie wchodzi w grę , i to nawet jak sąsiednia działka tez jest nasza ale funkcjonuje pod osobnym numerem
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kocurek 
doświadczony pisarz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lip 2009
Piwa: 19/3
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-11-01, 10:30   

Mam pytanie do kolegów. Czy po uzyskaniu pisemnej zgody sąsiada na postawienie wiaty lub jakiejś innej konstrukcji powiedzmy 50 cm od granicy działki złatatwia temat owych 3 metrów? Ta odległość jest nieprzekraczalna w/g prawa czy mozna to w opisany powyżej sposób obejść?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2014-11-01, 10:38   

Kocurek napisał/a:
Ta odległość jest nieprzekraczalna w/g prawa czy mozna to w opisany powyżej sposób obejść?


joko napisał/a:
Limit do granicy to chyba 3m z tego co pamiętam, więc stawianie przy samym płocie nie wchodzi w grę , i to nawet jak sąsiednia działka tez jest nasza ale funkcjonuje pod osobnym numerem


Sąsiad nie ma tu nic do powiedzenia
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-11-01, 10:39   

Moim zdaniem też NIE
Tak mi powiedziano w też Urzedzie.




Po to wprowadzono "sztywne przepisy" By potem spadkobierca , nowy wlasciciel itd ... Nie miał pretensji .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 216/484
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2014-11-01, 10:44   

kimtop napisał/a:
Sąsiad nie ma tu nic do powiedzenia

1,5m – gdy sąsiad na swojej działce również zbudował konstrukcję w takiej odległości od granicy;
Powyższe kwestie reguluje Ustawa ROD, Prawo Budowlane dnia 7 lipca 1994 r. (Dz.U. z 2000 r. nr 106, poz. 1126 z późn. zm.) oraz Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. z 2002 r. Nr 9, poz. 84, z późn. zm.5).
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-11-01, 10:52   

Kocurek napisał/a:
Mam pytanie do kolegów. Czy po uzyskaniu pisemnej zgody sąsiada na postawienie wiaty lub jakiejś innej konstrukcji powiedzmy 50 cm od granicy działki złatatwia temat owych 3 metrów? Ta odległość jest nieprzekraczalna w/g prawa czy mozna to w opisany powyżej sposób obejść?

Masz trzy opcje.
Budowa w granicy, 3m bez otworów, 4m z otworami.
Reszta to odstępstwa na które musisz uzyskać zgodę jakiegoś ministerstwa. Nie wiem po kolejnej zmianie nazwy, którego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-11-01, 11:19   

Czasami zdarza się tak że teren który jest ogrodzony i użytkowany jako całość jednego właściciela jest faktycznie rozgraniczony i podzielony na osobne działki (np. ktoś kupuje kilka sąsiadujących działek aby mieć większy teren i grodzi to jako całość)
W takim przypadku też stawiając cokolwiek trzeba brać pod uwagę te granice, również wewnętrzne. Gdyby więc zgoda właściciela cokolwiek zmieniała to przecież każdy by ją sobie dał :ok
Niektóre przepisy są nie życiowe i bez sensu ..... ale takie są i co zrobić.
Podobnie ma się sprawa do choćby wycinki drzew które sami sobie kiedyś posadziliśmy na własnym terenie , a jak chcemy się ich pozbyć bo nam w czymś przeszkadzają to musimy pytać o zgodę jakiegoś urzędasa :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2014-11-01, 11:43   

Namioty 3x6m i większe są nagminnie stawiane na targowiskach - imprezach , stoją cały dzień niekiedy kilka dni. Z punktu widzenia prawa budowlanego jest obojętne ile czasu stoją i jaka jest ich powierzchnia do określonej wielkości, potrzeba zgłoszenia, odczekania ustawowego terminu i można stawiać. I co z tego? tysiące ludzi codziennie łamie prawo budowlane? I nawet im do głowy nie przychodzi by próbować robić to legalnie bo to się nie da zrobić. Nikt nikogo nie karze i wszystko dobrze funkcjonuje. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PiotrES 
trochę już popisał


Nazwa załogi: Jeszcze nie wymyślona
Dołączył: 02 Wrz 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2014-11-01, 11:48   

czytam i czytam i nie mogę się nadziwić /
Zamiast kombinować nie lepiej załatwić formalności i zrobić to na legalu ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***