Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołobrzeg - obsługa kampera
Autor Wiadomość
Załoga G 
stary wyga

Twój sprzęt: Trafic Grand Passenger
Nazwa załogi: Załoga"G"
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2010
Piwa: 20/3
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2016-02-22, 18:12   

Na pewno wiele osób uzna to za utopię ale tak mi się marzy czy nie dałoby się w Polsce czegoś ruszyć z tymi placami dla kamperów.
Jesteśmy ogromnym klubem a pewni do inicjatywy dołączyły by się jeszcze inne.
Gdyby przez ogolnopolskie stowarzysnie opracować plan budowy takich miejsc w Polsce, szczególnie w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach, opracowac odpowiednio kampanie i wykorzystując to, że jesteśmy z całej Polski w tym samym czasie uderzyć do Burmistrzów i Prezydentów Miast składając im ofertę w postaci gotowego projetku i kosztorysu budowy takiego
Stellplatzu (tylko nie może się nazywać po niemiecku :haha: ) Wierzę, że przez odpowiednią reklamę zjechali by do nas nasi zachodni i południowi sąsiedzi, przecież oni już wszędzie byli czas na Polskę. Byłem radnym w swoim miasteczku i tak mi się wydaje że koszt budowy takiego miejsca w dużym mieście to się mieści w funduszach na promocje. W małym miasteczku czasem wystarczy zaadaptować istniejące miejsce w wodę i zrzut i już. Gdyby to powstało w niemal tym samym czasie można by mieć wspólne logo takich miejsc, czy nawet kartę do otwierania bramek tak jak to jest we Francji. Wiem że wpływy z takiego miejsca nie byłyby czymś istotnym dla budżetu ale już z pozyskania turystów, którzy odwiedzą Polskę i opowiedzą innym to już na pewno są wymierne.

Tak jak napisałem pewnie połowa to wyśmieje i skrytykuje ale czasem od takich głupot się zaczyna a potem to już idzie.
Proponuje tak. Jeżeli kogoś z adminów albo innych długoletnich członków zainteresuje temat to proszę o założenie takiego tematu, gdzie można by zacząć dyskusje.

aż się boje tych reakcji zaraz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2016-02-22, 18:40   

Endiego trzeba przesiedlać, On załatwi.

U nas trochę pomieszkał i wychodził ......

Tylko przed wyborami jest jakaś szansa . Tak to najczęściej działa .

Najgorsze jest to , że taka turystyka kojarzy się z wolnością , fajnym stylem życia, forsą itp...a tego nikt nie lubi.

Gdyby się taki kamper spalił , o to by był pretekst aby zrobić przyłącze wody.

Zamiast zrzutu g.. i szarej...lepiej uczulić służby by miały na oku kampetowców . Mandacik wlepić.


Nie wiem dlaczego ktokolwiek miałby Cię wyśmiać.
Kropla drąży skałę.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2016-02-22, 19:14   

A ja zrobiłem coś dla turystów z całego świata- dodałem tą zrzutnię do map OpenStreetMap.



:mrgreen: :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2016-02-22, 20:31   

onionskin napisał/a:
A ja zrobiłem coś dla turystów z całego świata- dodałem tą zrzutnię do map OpenStreetMap.

:mrgreen: :spoko


Dzięki - onionskin miły gest :pifko

Ja uczyniłem podobnie i zamieściłem foto-info na stronie : meinwomo.net

:spoko

WoMo WC Grzybowo.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 98,74 KB

_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2016-02-23, 11:53   

Dzisiaj otrzymałem informację na temat budowania profesjonalnej stacji obsługi kamperowo-autobusowej.
W piątek zbiera się Zarząd Portu Kołobrzeg, na którym ma być rozpatrywany w/w temat.
Inwestycja planowana jest w Porcie Jachtowym w sąsiedztwie, niedawno zakończonej budowy II-go etapu.
Ciekawe czy decydenci, wykażą dobrą wolę i sprawa zakończy się zgodnie z obietnicą ?

Liczymy kochani, jak zwykle na Wasze - duchowe wsparcie :)

:spoko :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RVrider 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: COACHMEN MIRADA
Nazwa załogi: CAMPEROWA RODZINA z KOSZALINA
Dołączył: 26 Lut 2013
Piwa: 3/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-02-23, 18:29   

Endi może lepiej naskrob jakąś petycję, list intencyjny,czy coś tam,że to potrzebne ,że z całej Polski ,że promocja miasta,że Kołobrzeg pierwszy w kraju i takie tam. Zrób listę poparcia ,a my się wpiszemy (tak myślę :oops: )zawsze to jakiś atut.Co wy na to?
_________________
JESUS IS THE WAY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2017-03-30, 13:51   

TEMAT WRACA
w dniu 1.11.2014 roku napisałem, że ubiegający się o reelekcję Prezydent Miasta Kołobrzeg Pan Gromek nieprawnie pobiera opłatę uzdrowiskową od osób hospitalizowanych na uzdrowiskowych oddziałach szpitalnych tym samym naraża kasę miasta na ewentualne straty z tytułu zwrotów i innych kosztów w przyszłości.
Pozwoliłem sobie na wpis, gdyż uważałem i w dalszym ciągu uważam,że uruchomienie zrzutu camperowych nieczystości to tylko chwyt propagandowy w czasie wyborów samorządowych i bezsprzecznie jest temu podporządkowany.

Mój wpis skomentował,
(niezbyt wiernie cytując gdyż nie napisałem "A ten kibel kamperowy to se wsadź,bo mnie interesuje tylko sanatorium, lub darmowe obiady)
kamperowy Kolega:

Bronek napisał/a:


"A ten kibel kamperowy to se wsadź , bo mnie interesuje tylko sanatorium , lub darmowe obiady

Co do opłat sanatoryjno-szpitalnych jeśli nieprawne to zgoda. nie sądze by Prezydent byl aż tak samodzielnie uparty , ktoś mu to doradza . Trudno jak nie ma Urząd racj,i to zabulimy my odszkodowania .

Ale POCZYTAJ WYROK Nie bronie nie oskarzam sam nie jestem przekonany lecz p[oczytaj >>> http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9ED4D9F18F




I pewnie przed wyborami MASZ racje . ALE j GROMEK PRZYJACIELEM KAMPEROWCÓW JEST ALE BEZ ZMIAN ZWYRODNIENIOWYCH I ZDROWYCH JAK BYK.


Pan Gromek minimalną przewagą wybory wygrał.
I dobrze........

Teraz nadszedł czas aby Pan Prezydent, jego urzędnicy oraz doradcy naprawiali to co popsuli w poprzedniej kadencji.
Urząd Miasta Kołobrzeg

NIEZGODNIE
z obowiązującym prawem pobierał opłatę uzdrowiskową
tak w dniu 26 października 2016 roku orzekł NSA

(Bronku przeczytaj proszę wyrok NSA II FSK 2780/14 kończący spór prawny)

POBRANE PIENIĄDZE NALEŻY ZWRÓCIĆ

Wg informacji podanych przez wydział podatków U.M.K.(info z września 2015r) z tytułu opłaty uzdrowiskowej do kasy wpływa rocznie ok.10,5 miliona zł.
Rejestru opłat niezgodnych z prawem urząd nie prowadzi ale biorąc pod uwagę ilość rehabilitantów i pobieranie jej przez kilka lat jest to:

SPORA SUMA PIENIĘDZY

do tego trzeba doliczyć pieniądze wydane przez władze miasta na "ekspertów", "doradców"
oraz na koszty procesowe i oczywiście karne i nie tylko karne odsetki.

A można było posłuchać ludzi którzy potrafią czytać i interpretować obowiązujące prawo a nie tylko wykorzystując pozycję "łupić " schorowanych biednych emerytów i rencistów.

Teraz urzędnicy i doradcy kombinują jak utrudnić i skomplikować formalności zwrotu nienależnego podatku.

Postanowiłem powrócić do tematu nie dlatego aby pokazać bezduszność władz tego ładnego miasta lub aby "przypieprzyć " Bronkowi.

( Bronek SORY,
rzeczą ludzką jest błądzić i lepiej stawiać na sprawdzonego konia) :spoko

Robię to dlatego gdyż na forum CT są osoby korzystające z leczenia sanatoryjnego, i pragnę poinformować szersze grono osób o fakcie zwrotu bezprawnie pobranej opłaty.
Ten bezprawnym pobór opłaty uzdrowiskowej praktykowany był w wielu uzdrowiskach. Traktowano go jako mocne zasilenie budżetu miasta.
Ludzie starsi,schorowani cieszący się z faktu szybszego korzystania z możliwości leczenia się w uzdrowisku nie będą się sprzeciwiać opłacie, nie mają sił oraz czasu domagać się przestrzegania obowiązującego prawa.

W 2014 roku będąc w Kołobrzegu doświadczyłem widoku starszej schorowanej osoby (mieszkanki Jeleniej Góry), która zmuszona została do uiszczenia nienależnej opłaty uzdrowiskowej pod groźbą nie przyjęcia na turnus rehabilitacyjny.
Nie pomogły interwencje w urzędzie.
Postanowiłem doprowadzić sprawę nienależnych opłat do pozytywnego dla kuracjuszy finału.
Trochę to trwało,jak to w naszym kraju bywa ale skończyło się jak przewidywałem.
Teraz trzeba należne kuracjuszom pieniądze odzyskać z kasy miasta uzdrowiskowego.
Jako,że urząd nie informuje zainteresowanego o zwrocie, poinformujcie rodzinę, przyjaciół, znajomych o możliwości wystąpienia o zwrot wpłaconych opłat.

Pragnę przypomnieć :
POBYT NA TURNUSIE REHABILITACYJNYM W ODDZIALE SZPITALNYM
W UZDROWISKU
nie podlega opłacie uzdrowiskowej
/podstawa prawna Dz.U.119 nr 9 poz.31/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-03-30, 14:11   

A tak po za tym...? Ok?
:mrgreen:



Mnie to wali.
No ale zdanie odrębne oczywiście mam, bo za rzeką ono miasto widać z okna mego


Kuracjusz schorowany to zło konieczne
Precz ze zdechlakami z miasta.
Niech żyje młodość i uroda.

Nie dość, że taki na ogół nie pije, nie pali, nie korzysta z atrakcji miasta, to może jeszcze bardziej zaniemóc, lub co gorsza odwalić kitę.

Sknera i bidok bo na NFZ
I to kłopot dla miasta jest, jak trzeba zgon stwierdzić, lub co gorsza hospitalizować

Dlatego w przyszłych wyborach gdybym mógł, głosował bym na Prezydenta, który obieca wprowadzić eutanazję :!:

A gówna kamperowe i ich zrzut, są wprost proporcjonalne do opłaty klimatycznej. Jak klimat do klimatyzacji.


Co Ty się do mnie... Jak ja ze wsi pod Kołobrzegiem jestem i na Sołysa głosowałem a nie Prezydenta :mikolaj
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2017-03-31, 09:31   

[quote="Bronek"]A tak po za tym...? Ok?
:mrgreen:

/quote]

Jak widać u mnie tu w Grzybowie k/ K. wszystko Ok! :diabelski_usmiech


Kontroluję się i panuje nad emocjami dlatego też........................
powyższy wpis ( z godz.14.11 ) w dalszej jego części pozostawiam bez komentarza :stop: :stop: :stop:
Jednocześnie zdrówka na stare lata życząc :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Milki 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Esterel 31 LD
Nazwa załogi: M&M
Dołączył: 08 Wrz 2019
Piwa: 2/4
Skąd: Pomorze Środkowe
Wysłany: 2019-10-31, 18:37   

Czasu już trochę minęło od ostatniego posta.
Z ciekawości podpytuję jak to wygląda na chwilę obecną?
Jest gdzie kota wyprowadzić i ogarnąć te sprawy czy tylko w tym Korzyścienku lub na płatnym campingu?
_________________
Jak chcem to mogem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-10-31, 20:24   

Milki napisał/a:
Czasu już trochę minęło od ostatniego posta.
Z ciekawości podpytuję jak to wygląda na chwilę obecną?
Jest gdzie kota wyprowadzić i ogarnąć te sprawy czy tylko w tym Korzyścienku lub na płatnym campingu?


ODE mnie też opłate wzięli :gwm

Kota będę wywalał na deptaku. :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Milki 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Esterel 31 LD
Nazwa załogi: M&M
Dołączył: 08 Wrz 2019
Piwa: 2/4
Skąd: Pomorze Środkowe
Wysłany: 2019-10-31, 20:53   

zbyszekwoj napisał/a:

ODE mnie też opłate wzięli :gwm

Przepraszam nowy tu jestem i może niewłaściwie rozumiem: a czemuż to mieliby OD CIEBIE nie wziąć? Jakiś wyjątkowy jesteś kolego?
W tym mieście nie dość że za wszystko się płaci to do tego słono...
Przy okazji: wiesz że opłata za śmieci jest tym większa im więcej wody zużywasz?

Cytat:
Kota będę wywalał na deptaku. :diabelski_usmiech

Mój pies ma tendencje do wynajdywania kotów wszelkiego gatunku a tego szczególnie :gwm
Gdy był młodszy to nieraz delektował się tym w bardzo różnych miejscach gdy naród wywalił :diabelski_usmiech
W związku z tym deptak byłby jak dla mnie bardzo ok. Nie trudno byłoby ominąć a i bywam tam niezbyt często bo mi duszno w takich miejscach.
Ale obawiam się że mogłoby to mieć zły wpływ na kolejny raz wymieniane przez światłą ekipę u korytka granity :?
No i uważaj bo lubią się zapadać 8-)
_________________
Jak chcem to mogem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-11-01, 09:04   

W centrum Kołobrzega jest kibel. Zanim przeczytałem instrukcję to o mało się nie zes... :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-11-01, 09:42   

zbyszekwoj napisał/a:
W centrum Kołobrzega jest kibel. Zanim przeczytałem instrukcję to o mało się nie zes... :-P


My korzystamy z takich urządzeń na codzień, to robimy to odruchowo.
:mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-11-01, 12:32   

Bronek napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
W centrum Kołobrzega jest kibel. Zanim przeczytałem instrukcję to o mało się nie zes... :-P


My korzystamy z takich urządzeń na codzień, to robimy to odruchowo.
:mrgreen:



Taka to różnica między Polską A i B. U nas w 400tys mieście nie ma takiej techniki. :diabelski_usmiech
Osobiście podszkoliłem sie trochę we francuskich przybytkach. Wiadomo Francja -elegancja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***