Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Baza pod campervana,
Autor Wiadomość
buczo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Dobre pytanie, jakiego?
Dołączył: 15 Wrz 2015
Skąd: Myślibórz - Vejle
Wysłany: 2015-09-15, 19:10   Baza pod campervana,

Witam wszystkich
Jest to mój pierwszy post i nie ukrywam że w temacie kompletnym laikiem jestem, więc proszę o wyrozumiałość ;) ale do rzeczy.

Od jakiegoś czasu planuje wejść w posiadanie kampera, nie dawno pozbylem się jednego auta, co wspomoglo budżet i zwolnili miejsce na podjeździe, więc zaczolem realnie nad tematem rozmyslac i ze względu na zabujcze ceny gotowych kamperow postanowiłem ze sam stwoze własny, jednak pierw trzeba zdobyć odpowiednią bazę. No właśnie i to pytanie do was forumowicze, jaka ona według was powinna być?

Kontener?
Plusy to: szerokość, a co za tym idzie duża płaska powierzchnia podłogi. Możliwość wyrzucenia sporej części gratow od podłogę. Pianka izolujaca w scianach
Minusy: maksymalnie 3 miejsca i surowy wygląd z zewnątrz, nie wiem czy dało by się coś z tym zrobić, nie wiem też czy zamontowanie okien nie upodobni go bardziej do wozu cyrkowego

Blaszka?
Tu jest znacznie więcej pytań, bo wiadomo że najwyższy, ale jaka długość? Czy Iveco Daily lub nowszy Vw lt największe nie było by przesada? a jeśli tak no na czym innym skupić swoją uwagę?
Inna sprawa to czy brać osobowy czy towarowy z Grodzką?
Mam nadzieję że coś razem wskuramy z waszą pomocą ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-09-16, 06:13   

Na to pytanie musisz sobie odpowiedziec sam.Na forum masz mnostwo tematow o blaszankach,jak ja zaczynalem budowac to bylo ich z 5.Ja odpowiem tak--i bedzie to tylko moje zdanie.Blaszanka o wiele lepsza,gdy chcesz duzo jezdzic a malo stac w jednym miejscu.Jak chcesz turystyke stacjonarna prowadzic,to moze byc za mala,dla dwoch osob jeszcze ujdzie,ale wieksza ilosc to tlok..
A najlepiej to napisac skad jestes w profilu,moze ktorys z nas ,co,zbudowali,pokaze Ci jak na blaszce to wyglada.

Ja nie ukrywam,ze zima idzie i po 2 latach posiadania swojego zaczynam przemysliwac o jakims 4x4 i kontener na to....Kontwner ma niezaprzeczalna zalete-jest szerszy a blaszance to szerokosci brakuje najbardziej :spoko
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inhalt 
zaawansowany


Twój sprzęt: znowu tylko namiot
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2012
Piwa: 9/3
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2015-09-16, 11:33   

Nie da się z sensem odpowiedzieć na pytania "jaka baza" jeśli nie wiadomo do czego ma służyć. Ile osób ma jechać i spać, na jak długo, czy odległości są duże czy małe, gdzie noclegi (mały Transporter albo Vito stanie na noc w środku Rzymu na parkingu dla osobówek, a Iveco z kontenerem już nie.

Przykład. Jeśli ktoś mieszka w Sączu i lubi jeździć na węgierskie baseny i tam stacjonować to niech kupi szeroki kontener. Prędkość przelotowa jest i tak ograniczona drogami, a nie osiągami auta, a na miejscu wygoda mieszkania w szerokiej budzie jest cenna.
Ale jeśli ktoś mieszka na pomorzu (jak ja) i lubi spędzać wakacje nad ciepłym morzem, to musi za każdym razem przejechać kilka tys. km w jedną stronę. I dlatego ja szukam szybkiej blaszanki jako bazy. Godzę się na ciasnotę w środku, bo dla mnie łatwość i tempo jazdy oraz szybkość zmiany miejscówki mają kluczowe znaczenie.

No i kwestia budżetu. Bo pytasz o Sprintera, ale taki z 1999 roku ma inne wymiary max. niż nowy.
Jeszcze mnie niepokoi wstęp do pierwszego posta. Piszesz, że ceny kamperów są zabójcze więc budujesz sam. Obawiam się, że jeśli zbudujesz sam wyposażając na podobnym poziomie jak firmówka to nie wyjdzie wiele taniej. Weź pod uwagę, że 1000 roboczogodzin może nie starczyć, a czas to pieniądz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
buczo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Dobre pytanie, jakiego?
Dołączył: 15 Wrz 2015
Skąd: Myślibórz - Vejle
Wysłany: 2015-09-18, 17:07   

No tak, z sensem gadacie i piwo wam za to się należy :pifko i naszła mnie inną myśl, ponieważ planujemy w czwórkę podruzowac to myślę nad dubel kabina i do Togo kontener 4m długości i jaskółka nad kabiną, pytanie czy takie cudo będzie później można zarejestrowac, i czy ktoś już robił sypialnie nad dachem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inhalt 
zaawansowany


Twój sprzęt: znowu tylko namiot
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2012
Piwa: 9/3
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2015-09-18, 18:31   

Pomysł wałkowany przez wielu - teoretycznie. Bo w praktyce to widziałem dwa takie kampery zrobione. Jeden z nich zobacz sobie tutaj:
http://www.camperteam.pl/...er=asc&start=75

Problemem jest masa, a dokładniej ograniczenie masy do 3,5 tony. Jeśli nie przeszkadza ci auto o DMC większym to po co pchać się w dostawczaka (zobacz wątek Milka 2 kol. Świstaka). A z kolei jeśli ci zależy na utrzymaniu się w DMC=3,5 tony to nie możesz robić budy na podwoziu doka. Wyjdzie ci po prostu zerowa ładowność i ani zabrać rodziny ani zapasów na drogę. Oczywiście możesz przeładowywać i płacić mandaty jeśli cię zważą. Może nie zważą i nie zapłacisz - taka ruletka. Tylko czy to jest dobry sposób spędzania wakacji - stres w drodze czy cię policja odłowi i każe dalej jechać samemu, bez wody, bez bagażu, ale za to kamperem?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
buczo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Dobre pytanie, jakiego?
Dołączył: 15 Wrz 2015
Skąd: Myślibórz - Vejle
Wysłany: 2015-09-20, 08:39   

Chłopaki plany mi niszczyciel :-P Nie no żart hehe a ile może mniej więcej zabudowa takiego kampera ważyć, to znaczy bez wagi samego kontenera, on tak + - 650 kg waży, i ewentualnie czego innego szukać dla 4 osob, bo niestety na chwilę obecną muszę się zmieścić 3,5 tony
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 196/432
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-20, 09:41   

buczo napisał/a:
Chłopaki plany mi niszczyciel :-P Nie no żart hehe a ile może mniej więcej zabudowa takiego kampera ważyć, to znaczy bez wagi samego kontenera, on tak + - 650 kg waży, i ewentualnie czego innego szukać dla 4 osob, bo niestety na chwilę obecną muszę się zmieścić 3,5 tony

za wszelką cene chcesz budować może coś gotowego alkowa na 4osoby jest dobra .
:-P
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inhalt 
zaawansowany


Twój sprzęt: znowu tylko namiot
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2012
Piwa: 9/3
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2015-09-20, 10:38   

buczo napisał/a:
ile może mniej więcej zabudowa takiego kampera ważyć, to znaczy bez wagi samego kontenera

Ja to szacowałem dla siebie nieco inaczej. Nie brałem samej zabudowy wnętrza tylko liczyłem ile chcę do wnętrza wsadzić (zabudowa + inne rzeczy). Wyszło mi szacunkowo tak:

ludzie (u mnie to tylko 200 kg na całą rodzinę 2+2, choć dzieci rosną)
woda pitna
toaleta z wodą w spłuczce
jedzenie
ubrania
rowery + bagażnik
gaz
lodówka
ogrzewanie
ocieplenie + okładziny (tu jest wyłożenie wnętrza jakimś materiałem)
solar + akumulator
łóżka i szafki
markiza
fotele

Suma 1160 kg.

No i odpowiedź jest prosta. Jeśli nie chcesz rezygnować z któregoś z wymienionych elementów to samochód musi mieć ładowność nie mniejszą niż 1100-1200 kg. Może gdzieś da się urwać trochę z masy, ale nie ma cudów - nie urwiesz 650 kg aby dołożyć kontener.
To teraz sobie poczytaj w danych fabrycznych samochodów ile ładowności ma doka. Zwykle właśnie około 1200 kg. Nie ma znaczenia +/- 100 kg, bo brakuje 650!

Pomyśl o firmówce zamiast budować przeładowane cuda.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2015-09-29, 20:04   

Doszedłem do podobnych wniosków - fabryczna alkowa to bardzo lekka konstrukcja prawie niemożliwa do poprawnego wykonania za pierwszym razem w amatorskich warunkach. Blaszanka to bardzo fajne rozwiązanie dla dwójki lub dwójki z podrośniętymi dzieciakami które natychmiast po zaciągnięciu ręcznego znikają z auta na cały pobyt, a kontener to luksus fantazji zabudowy i sprzętów, ale okupiony wagą. Poszukaj może gotowego kontenera do 3,5t - karetki, kurirki czy samochodu z piekarni, są dość przemyślane. Ale rozważ też cięższą wagę i większy kontener powiedzmy między 5 a 6 metrów.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***