Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hiszpania-Portugalia 2015
Autor Wiadomość
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-01-29, 10:42   Hiszpania-Portugalia 2015

Witam.
W najbliższe wakacje planujemy objazd Płw. Iberyjskiego. Termin 17-18 lipca - 14-15 sierpnia.
Przewidywana trasa na załączonej fotce (może ulec zmianie :) ).
Celem jest głównie wypoczynek połączony ze zwiedzaniem ciekawych miejsc.
Barcelona i jej okolice nie są nam obce (byliśmy tam kilka lat temu) i jest to powrót do miejsc które kiedyś nas zauroczyły, ale resztę półwyspu zamierzamy dopiero odkrywać. W drodze powrotnej planujemy zawitać do Paryża, bo też już kilka lat minęło kiedy byliśmy tam ostatni raz...
Jest jeszcze trochę czasu do wyjazdu więc może znajdzie się jakaś ekipa na wspólny wypad ?
Co do trasy można się dogadać. Jeśli chodzi o termin to raczej jest sztywny (taka nasza nauczycielska przypadłość :( )

Wakacje 2015 - trasa.jpg
Proponowana trasa.
Plik ściągnięto 258 raz(y) 127,87 KB

_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Ostatnio zmieniony przez Roberto 2015-02-12, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poptek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Ixeo Time 726G
Nazwa załogi: POPTEK TEAM
Dołączył: 04 Lip 2014
Piwa: 5/28
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2015-01-29, 12:12   

Witam,
My też się wybieramy w tamtą stronę. Wyjazd to 5 lub 6 lipiec. Powrót początkiem sierpnia. Co do terminu to żona też ma taką nauczycielską przypadłość. Mamy bardzo podobną trasę. Może uda się spotkać gdzieś po drodze. Napiszę na priva co zamierzamy i może uda się coś ustalić. :spoko
_________________
Pozdrawiam
Tomek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2015-02-01, 15:17   Re: Hiszpania-Portugalia 2015

Roberto napisał/a:

Celem jest głównie wypoczynek


Ta trasa to dobrze ponad 9 000 km. Przejechałem ją w 2014 w trzy tygodnie. Ty masz cztery to może i wypoczynek będzie.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-02-01, 15:43   

To jeszcze kwestia co dla kogo jest wypoczynkiem. Dla jednego będzie to leżakowanie plackiem na plaży a dla innego wypoczynkiem może być na przykład spacer po magicznych Ogrodach Gaudiego w Barcelonie. :)
My w ostatnie wakacje przejechaliśmy 6500 km po Bałkanach (i nie tylko) w trzy tygodnie (relacja tu http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=17837 ) i uwierz - znaleźliśmy czas zarówno na zwiedzanie jak i na wypoczynek :)
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2015-02-01, 16:03   

Ja lubię gonić do przodu. Po całorocznym siedzeniu za biurkiem to nawet jazda jest dla mnie wypoczynkiem, szczególnie jak są piękne widoki. Ja nie krytykuję tylko zazdroszczę tych czterech tygodni.
A z Gaudim się nie udało - totalny brak parkingu.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2015-02-01, 17:42   

Mam w 90% trasę w planach (szczególnie dla Hiszpanii i Portugalii). Postaram się wyrwać dzieci z objęć szkoły jeszcze w połowie czerwca (ostatnie 2 tygodnie to i tak zbijanie bąków). Szacowany czas: 3 tygodnie. Wiem, że ciasno, ale nie poradzę.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-02-01, 20:27   

krzlac napisał/a:
Ja lubię gonić do przodu. Po całorocznym siedzeniu za biurkiem to nawet jazda jest dla mnie wypoczynkiem, szczególnie jak są piękne widoki.


No to mamy podobnie :) aczkolwiek przyznam szczerze, że po czterdziestce mimo wszystko ja też już potrzebuję choć kilka dni "leżakowania" :haha:


krzlac napisał/a:
A z Gaudim się nie udało - totalny brak parkingu.


My już tam byliśmy kilka lat temu. Żonka na tyle była zauroczona tym miejscem, że w tym roku obowiązkowo też tam zajedziemy :)
A jeśli chodzi o parkowanie w Barcelonie to niestety muszę potwierdzić - masakra. Dlatego na tegoroczną wyprawę zabieram mocny skuter. Pozwoli nam to na sprawniejsze poruszanie po dużych miastach, bez zaprzątania sobie głowy problemami parkingowymi :)
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2015-02-01, 22:29   

Roberto napisał/a:
Dlatego na tegoroczną wyprawę zabieram mocny skuter. Pozwoli nam to na sprawniejsze poruszanie po dużych miastach, bez zaprzątania sobie głowy problemami parkingowymi


Mocny skuter to jaki
Ja myślę o Hondzie 125cm i do tego kask na rower albo na narty (co o tym myślicie,bo takie już mam)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-02-01, 23:24   

Ja myślałem o Piaggio Liberty 125. Jeździłem trochę takim. Ma duże koła, wystarczającą moc dla 2 osób. Dodatkowo jest odrobinę mniejszy od jemu podobnych i znacznie lżejszy - tylko 100 kg (ma to znaczenie przy przewożeniu kamperem). Jednocześnie jest na tyle duży aby dwie dorosłe osoby mogły się wygodnie na nim przemieszczać. Dodatkowo po delikatnym zeszlifowaniu rolek w przekładni skuterek będzie odrobinę mocniejszy.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to nie uznaję kompromisów dlatego kaski mam profesjonalne - motocyklowe. Kiedyś kupiłem je dzieciom do ich skuterów. Dzieciaki wyrosły, zmieniły skutery na samochody a kaski zostały :) Może i duże, ale za to bezpieczniejsze niż np. rowerowe :)
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-02-02, 08:08   

Na ostatnim wyjeżdzie do Włoch przez Grecję obserwowaliśmy na czym jeżdżą tubylcy. Włosi głównie skuterami a Grecy motocyklami. Ta druga wersja bardziej mi odpowiada. Wybrałem nawet idealną dla siebie markę, Honda Innova 125.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Damian 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato LMC 561G
Nazwa załogi: Jędrzeje
Dołączył: 29 Gru 2009
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2015-02-03, 15:20   

Witam.

Jeśli chodzi o parking w Barcelonie to można skorzystać z CamperParkuPark & Ride Besós przystanek tramwajowy 50 m od wjazdu.
Polecam "El Caminito del Rey" w El Chorro- "chodniki zawieszone" w kanionie - obejrzyj na YouTube -niesamowite wrażenie. Niestety w zeszłym roku były jeszcze niedostępne ale restauracja już się kończy. Droga dojazdowa trochę górzysta ale da radę dojechać.
W Gibraltarze (latem) polecam zwiedzanie - wynajętym busem (Koszt za rodzinę 2+2 łącznie ze opłatą za wejście do parku narodowego - cała skała to park: 514 zł - bilety można kupić w punkcie informacji turystycznej zaraz po przejściu granicy (ja kampera zostawiłem po stronie hiszpańskiej).
Po za tym corridę, flamenco i Plac Hiszpański w Sewilli (moim zdaniem najładniejsze miejskie miejsce w Hiszpanii).
Moja trasa 2014: Kielce - Legnickie Pole - Baume-les-Dames - Barcelona -> Tarragona -> Alicante - Granada - Marbella - Gibraltar - Sewilla - Cordoba - Toledo - Madryt - Burgos -Bilbao - Biscarosse - Baume-les-Dames - Legnickie Pole - Kielce.
Postoje głównie CamperParki (namiary tutaj)
W razie pytań - jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam
Damian
Ostatnio zmieniony przez Damian 2015-02-05, 14:46, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2015-02-03, 22:49   

Roberto ładna trasa.U mnie mały być Alpy,ale możne byśmy zabrali się z tobą
Jeszcze te skuterki jak chcecie je wieszać z tylu .Ja myślałem o mojej piwnicy, ale paliwo będzie śmierdzieć. Co o tym moim pomyśle myślicie.One są na wtrysku (bez gaźnika)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-02-05, 09:09   

andi at proponowana trasa to oczywiście tylko zarys. W praktyce mogą się zdarzyć odstępstwa :) Na dziś już wiadomo, że będziemy chcieli (za namową Damiana) odwiedzić El Caminito del Rey. Chyba ciekawe miejsce, bo zdjęcia w necie wyglądają fantastycznie.
Z kolei jeśli chodzi o środki lokomocji to przymierzamy się do zakupu nowszego kamperka (z garażem), a jeśli w tym roku nic z tego nie wyjdzie to mam w planach montaż rampy na skuterek (jedna sztuka - dwuosobowy). Nasz obecny kamper jest malutki, więc dołożenie platformy mu nie zaszkodzi :)
Jeśli ktoś rozważa wspólny wyjazd z nami, a ma jakieś pytania, proszę o info na PW. :ok
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DAKOTA 
stary wyga

Twój sprzęt: CARTHAGO chic T 4.9 nastepny tez T 4.9
Nazwa załogi: DAGOCIK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Piwa: 12/20
Skąd: Wieden, Tarifa
  Wysłany: 2015-02-12, 14:14   

Hi

ja nie mam skutera ,a czy z jowejkiem moge sie podlaczyc????



:bukiet:




DAKOTA








Roberto napisał/a:
andi at proponowana trasa to oczywiście tylko zarys. W praktyce mogą się zdarzyć odstępstwa :) Na dziś już wiadomo, że będziemy chcieli (za namową Damiana) odwiedzić El Caminito del Rey. Chyba ciekawe miejsce, bo zdjęcia w necie wyglądają fantastycznie.
Z kolei jeśli chodzi o środki lokomocji to przymierzamy się do zakupu nowszego kamperka (z garażem), a jeśli w tym roku nic z tego nie wyjdzie to mam w planach montaż rampy na skuterek (jedna sztuka - dwuosobowy). Nasz obecny kamper jest malutki, więc dołożenie platformy mu nie zaszkodzi :)
Jeśli ktoś rozważa wspólny wyjazd z nami, a ma jakieś pytania, proszę o info na PW. :ok
_________________
http//kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

Zaden Penis nie jest tak twardy jak zycie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-02-12, 18:37   

Dawaj śmiało Dakota. Może być nawet hulajnoga :)

Niestety musiałem zmienić czas naszego wyjazdu, bo żonce zmienili w pracy termin urlopu :(
Nowy termin to 17-18 lipca - 14-15 sierpnia.
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***