Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hiszpania-Portugalia 2015
Autor Wiadomość
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2015-08-26, 08:26   

Brzmi to wszystko niewesoło. Jednak chcemy jechać do Hiszpanii i Portugalii w październiku 2015 - powrót koniec listopada :?: Ze względów bezpieczeństwa chyba wybierzmy tanie kempingi ACSI ( 14-16 Euro) :?: Zabieramy skuter aby nie jeździć kamperem - ale po tym co przeczytałem ,że skutery obcokrajowców lubią być kradzione chyba muszę go spatynować -aby za dobrze nie wyglądał i dwa łańcuchy na koła .
Może znajdą się jacyś odważni na taką wyprawę do krainy Mordoru :?: W kupie bezpieczniej - Zapraszamy .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-08-26, 09:32   

loguje się MOŻE?
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GENAS 
zaawansowany


Twój sprzęt: FIAT DUCATO ''JOINT''
Nazwa załogi: Basia-Genek
Dołączył: 26 Gru 2011
Otrzymał 23 piw(a)
Skąd: LWÓWEK WLKP
Wysłany: 2015-08-26, 20:04   

Hej.My wyjeżdżamy w poniedziałek 31,08.może ktoś chętny?Hiszpania-Portugalia-Włochy :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-08-26, 22:29   

Fordek napisał/a:
Ze względów bezpieczeństwa chyba wybierzmy tanie kempingi ACSI ( 14-16 Euro)


Z tymi tanimi kempingami to nie do końca prawda. :(
Ja przygotowałem sobie przed wyjazdem całą rozpiskę z takimi "tanimi" miejscówkami i niestety na miejscu okazywało się, że ceny są zupełnie inne. Oczywiście jak się łatwo domyśleć - znacznie wyższe :!: W kilku przypadkach mimo, że kemping był na liście ACSI to i tak nie honorowali zniżek :( Na przykład w okolicach Nerii kemping, który miał kosztować 12 Euro kosztował 18 (kamper + 2 osoby bez prądu) - bo niby na stronie była cena tylko za kampera, niestety warunki były delikatnie mówiąc średnie i nie warte tych 18 Eurasi, jednakże potrzebowaliśmy serwisu i dostępu do neta... Z kolei w okolicach Porto trafiliśmy na kemping, który był stosunkowo tani, ale pod warunkiem, że stanęliśmy nie na standardowym (przygotowanym i płaskim) miejscu postojowym, a na trawniku z lekkim skosem. Choć i tam cena była wyższa od internetowej o 5 E. W trzecim przypadku gość chciał doliczyć do ceny z internetu jakiś podatek i zamiast 25 wyszło prawie 30 Euro, ale jak powiedziałem, że w takim razie rezygnuję to łaskawie doszedł do wniosku, że na jedną noc może nas skasować bez podatku... jakie to polskie :haha:
Generalnie po kilku takich "wpadkach" w sumie tylko 4 noce spędziliśmy na 3 kempingach. Po prostu doszliśmy do wniosku, że skoro bez problemu można zrobić darmowy serwis na parkingach lub stacjach paliw to bez sensu dodatkowo płacić za wątpliwe wygody na "tanich" kempingach.
Na szczęście z serwisem nie ma tam problemu, a mnogość darmowych (bardzo bezpiecznych bo pełnych kamperów) parkingów przy plażach powodowała, że kempingi mogliśmy sobie podarować.
Ciekawostka: podczas całej podróży spotkałem tylko jednego kampera z Polski... :confused
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2015-08-27, 00:24   

Dziękuję za cenne rady . Przydadzą się . Gdy otrzymałem kartę ACSI razem z katalogami to wyczytałem ,że właściwie wszystkie te zniżki dotyczą tylko okresu poza sezonem - czyli od września do czerwca ( z wyłączeniem okresów świątecznych) . Na pewno są i w nich przekłamania ale chyba większość cen powinna być prawdziwa. Niestety jedziemy dość późno i prawdopodobnie będziemy jechać sami dlatego będę szukał miejsc bezpieczniejszych - na pewno parkingami z dużą ilością kamperów nie pogardzę . A i kasę muszę liczyć przy wyjeździe na 2 -3 miesiące. Może nie będzie tak źle :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-08-27, 07:58   

Jeżdżę z ACSI 7 lat zdarza się doliczanie miejscowej dopłaty turystycznej ale ogólnie jest b. OK
Roberto był w sezonie Acsi niestety nie działa
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2015-08-27, 08:10   

koko napisał/a:
Jeżdżę z ACSI 7 lat zdarza się doliczanie miejscowej dopłaty turystycznej ale ogólnie jest b. OK
Roberto był w sezonie Acsi niestety nie działa


Potwierdzam,raczej zawsze place to co jest napisane w książce, no jakieś 2 e więcej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/204
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2015-08-27, 10:38   

koko napisał/a:
Jeżdżę z ACSI 7 lat zdarza się doliczanie miejscowej dopłaty turystycznej ale ogólnie jest b. OK
Roberto był w sezonie Acsi niestety nie działa


Potwierdzam!

Nieraz zaskoczony byłem wielkością zniżek na kartę ACSI. Na jednym z kempingów w Hiszpanii, we wrześniu, za przepiękne miejsce przy plaży, dwie osoby i prąd zapłaciłem 14 euro. W sezonie za ten sam układ trzeba by było zapłacić blisko 80 euro!!! :shock:
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2015-08-27, 12:10   

Już się cieszę na ten wyjazd . Ale do Października mam z kolegą zaplanowane Termy na Wegrzech . Wracam około 20 września -przepakowuję się na wyjazd długoterminowy i jazda :!: Gdyby do tego czasu ktoś był chętny dołączyć to zapraszam . Moje plany to chyba EXPO w Mediolanie ,południowa Francja, Barcelona ( bo nie znam ) a następnie gonienie ciepła w stronę Portugalii ( i zwiedzanie , zwiedzanie ) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2015-08-27, 15:45   

Fordek napisał/a:
Już się cieszę na ten wyjazd . Ale do Października mam z kolegą zaplanowane Termy na Wegrzech . Wracam około 20 września -przepakowuję się na wyjazd długoterminowy i jazda :!: Gdyby do tego czasu ktoś był chętny dołączyć to zapraszam . Moje plany to chyba EXPO w Mediolanie ,południowa Francja, Barcelona ( bo nie znam ) a następnie gonienie ciepła w stronę Portugalii ( i zwiedzanie , zwiedzanie ) .


To jeszcze tu zajedź www.youtube.com/watch?v=uSMmpN0Rhx4
https://www.youtube.com/watch?v=8DFHyxlJdn0
https://www.youtube.com/watch?v=xBoqMhbDYcU
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2015-08-27, 22:03   

andi at, Dwie pierwsze miejscówki na pewno zaliczę- dzieki -co do akwarium to byłem w La Rochelle Aquarium ( Francja) - wrażenie wspaniałe lecz w Barcelonie chyba sobie odpuszczę. I o to chodzi ,żeby jechać większą grupą do tej Barcelony .Gdy jedni zwiedzają, ktoś zawsze może zostać przypilnować reszty dobytku. Barcelona to nie jest grzeczne miasto :!: .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***