Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Miejscówki w drodze na Nordkapp
Autor Wiadomość
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2016-01-03, 21:48   

krzlac napisał/a:
hipis79 napisał/a:
Piechurzy przechodzili za free.


Tak, po skałkach z dala od bramek.


Ja pamiętam, że w 2014 też kupa ludzi zostawiała na ostatnim parkingu przed Nordkappem (pewnie będzie ze 3 km) i dmuchali z kapcia. Na bramkach jakoś na nich nie polowano :-)
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2016-01-03, 22:51   

jarek73 napisał/a:
Widzę że ja miałam najłatwiej zaparkowalem prawie pod samym globusem i tylko za twarz płaciłem , a tak z innej beczki zastanawiam się czy jak ktoś ma mniej niż 3 tygodnie czasu i na nordcapp turystycznie chce jechać to wydaje mi się bez sensu za dużo po drodze opuści i nie zobaczy.


Tez tak teraz uważam :)
_________________
Darek

Relacje z naszych skandynawskich podróży
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=8431. Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11145 Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11150 Skandynawia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
hipis79
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: DethleffsBus Fiat Ducato 1989
Dołączył: 18 Lis 2015
Postawił 2 piw(a)
Skąd: STA
Wysłany: 2016-01-07, 22:23   

krzlac napisał/a:
hipis79 napisał/a:
Piechurzy przechodzili za free.


Tak, po skałkach z dala od bramek.


Skandynawia to jedna wielka skała ...jednak przechodzili przez bramki na oczach miłej pani z kiosku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2016-01-08, 10:48   

hipis79 napisał/a:
krzlac napisał/a:
hipis79 napisał/a:
Piechurzy przechodzili za free.


Tak, po skałkach z dala od bramek.


Skandynawia to jedna wielka skała ...jednak przechodzili przez bramki na oczach miłej pani z kiosku.


Na bramkach wisi jednoznaczny cennik. Nie odnosi się on do samochodów. Jest cena za osobę (lub rodzinę). Może jedna Pani jest miła, a druga nie? W tej sytuacji przechodzenie przez bramkę bez opłaty to loteria. Zawoła czy nie zawoła? Ja zapłaciłem i wjechałem jak obywatel cywilizowanej Europy.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hipis79
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: DethleffsBus Fiat Ducato 1989
Dołączył: 18 Lis 2015
Postawił 2 piw(a)
Skąd: STA
Wysłany: 2016-01-14, 19:22   

krzlac napisał/a:
hipis79 napisał/a:
krzlac napisał/a:
hipis79 napisał/a:
Piechurzy przechodzili za free.


Tak, po skałkach z dala od bramek.


Skandynawia to jedna wielka skała ...jednak przechodzili przez bramki na oczach miłej pani z kiosku.


Na bramkach wisi jednoznaczny cennik. Nie odnosi się on do samochodów. Jest cena za osobę (lub rodzinę). Może jedna Pani jest miła, a druga nie? W tej sytuacji przechodzenie przez bramkę bez opłaty to loteria. Zawoła czy nie zawoła? Ja zapłaciłem i wjechałem jak obywatel cywilizowanej Europy.

Człowieku nikt nikogo nie wołał, nie zawracał, nie szczuł reniferami, nie pluł i nie strzelał. Napisałem jak to wyglądało gdy ja tam byłem, a ty próbujesz mi wmówić że było inaczej. Szkoda że jeździsz jak "obywatel cywilizowanej Europy", a piszesz jak typowy "polaczek" (celowo z małej). Pozdrawiam i życzę miłych regulaminowych podróży. Ordnung muss sein.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2016-01-14, 19:30   

hipis79 napisał/a:
Pozdrawiam i życzę miłych regulaminowych podróży. Ordnung muss sein.


Dzięki za życzenia.

PS. Na cwaniaczka z biednej Polski mnie nie przerobisz. Jak jest napiasne, że trzeba zapłacić to płacę. Jak mnie nie stać to się wycofuję. I tak wyobraź sobie całe życie.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2016-01-14, 19:50   

hipis79 napisał/a:
Napisałem jak to wyglądało gdy ja tam byłem..........


Bydło przodem kowboje z tyłu........dobrze ,że flagi nie miałeś :-/
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2016-01-14, 21:21   

Panowie, toż kolega nie pisał, że wchodził na krzywy ryj, tylko, że nikt na bramkach nie weryfikował piechurów i ich nie kasował. Co On ma do tego (o ile to z jego pojazdu pasażerowie desantu nie uskuteczniali)?

Ja też jak byłem zauważyłem dokładnie to samo. Wjechałem autem, zapłaciłem jak cywilizowany biały człowiek. Co mi do tego, że inni wchodzili za friko, choć być może winni byli uiścić opłatę? Przejście szerokie, nikt nie wołał ... a może woleli tego nie wiedzieć? Czy mam się z tego powodu czuć gorzej? Czy kolega hipis ma czuć się gorzej? Toż Ci ludzie narodowości na twarzach wypisanych nie mieli.
_________________
Byle do przodu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2016-01-15, 09:06   

Rav napisał/a:
Panowie, toż kolega nie pisał, że wchodził na krzywy ryj, tylko, że nikt na bramkach nie weryfikował piechurów i ich nie kasował. Co On ma do tego (o ile to z jego pojazdu pasażerowie desantu nie uskuteczniali)?

Ja też jak byłem zauważyłem dokładnie to samo. Wjechałem autem, zapłaciłem jak cywilizowany biały człowiek. Co mi do tego, że inni wchodzili za friko, choć być może winni byli uiścić opłatę? Przejście szerokie, nikt nie wołał ... a może woleli tego nie wiedzieć? Czy mam się z tego powodu czuć gorzej? Czy kolega hipis ma czuć się gorzej? Toż Ci ludzie narodowości na twarzach wypisanych nie mieli.


Przykro jest słuchać jak w sklepie rozmawiają sprzedawcy między sobą "o autokar z Polski uważajcie" Nie każdego stać na wszystko ale dobrze by było aby uszanował prawo, przepisy kraju w którym aktualnie się znajduje. To że "pani z okienka" nie pyta każdego czy już ma wejściówkę to tylko świadczy o zaufaniu do obywatela, stąd otwarte sklepy w nocy bez obsługi, koperty na opłaty za zezwolenia wędkarskie i wiele innych udogodnień wzajemnego zaufania. W Skandynawii wielokrotnie spotkałem się z liniami co metr namalowanymi na
promach gdzie inkasujący dobrze wie jaka jest długość pojazdu ale zawsze się pyta o długość i kasuje za tyle ile podaje kierowca oraz tyle ile podaje pasażerów, tylko niektórzy zapominają się i podczas rejsu z kampera wychodzi nadprogramowa gromadka, niektórzy myślą że Norwedzy czy Szwedzi to "głupki" może i tak ale mnie razi takie ciągłe kombinatorstwo zwłaszcza w krajach o tak dużym zaufaniu do drugiego. Wiem że to się nie wzięło z natury czy charakteru nacji tylko z restrykcyjnego prawa jakie do początku XX wieku tam panowało ( chyba najsurowsze kary za kradzież w całej Europie)

Profesor Władysław Bartoszewski napisał "Warto Być Przyzwoitym" i tyle
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2016-01-15, 13:15   

moskit napisał/a:
.....................

Profesor Władysław Bartoszewski napisał "Warto Być Przyzwoitym" i tyle


I to jest właśnie to o co nam chodziło z krzlacem moskit za podsumowanie .......... :piwo:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-01-15, 14:21   

Mnie też wkurza jak takie "polaczki" psują nam opinię kombinatorstwem, albo "na krzywy ryj", a później inni przeczytają i "o da się na krzyw ryj" to może i mi się uda.
Ja mam zasadę, jak jest opłata, to płacę, albo nie wchodzę jeśli za drogo w mojej ocenie.
To samo z parkowaniem. Jest zakaz, albo prywatny teren, to nie parkuję.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2016-01-15, 21:36   

moskit napisał/a:
Rav napisał/a:
Panowie, toż kolega nie pisał, że wchodził na krzywy ryj, tylko, że nikt na bramkach nie weryfikował piechurów i ich nie kasował. Co On ma do tego (o ile to z jego pojazdu pasażerowie desantu nie uskuteczniali)?

Ja też jak byłem zauważyłem dokładnie to samo. Wjechałem autem, zapłaciłem jak cywilizowany biały człowiek. Co mi do tego, że inni wchodzili za friko, choć być może winni byli uiścić opłatę? Przejście szerokie, nikt nie wołał ... a może woleli tego nie wiedzieć? Czy mam się z tego powodu czuć gorzej? Czy kolega hipis ma czuć się gorzej? Toż Ci ludzie narodowości na twarzach wypisanych nie mieli.


Przykro jest słuchać jak w sklepie rozmawiają sprzedawcy między sobą "o autokar z Polski uważajcie" Nie każdego stać na wszystko ale dobrze by było aby uszanował prawo, przepisy kraju w którym aktualnie się znajduje. To że "pani z okienka" nie pyta każdego czy już ma wejściówkę to tylko świadczy o zaufaniu do obywatela, stąd otwarte sklepy w nocy bez obsługi, koperty na opłaty za zezwolenia wędkarskie i wiele innych udogodnień wzajemnego zaufania. W Skandynawii wielokrotnie spotkałem się z liniami co metr namalowanymi na
promach gdzie inkasujący dobrze wie jaka jest długość pojazdu ale zawsze się pyta o długość i kasuje za tyle ile podaje kierowca oraz tyle ile podaje pasażerów, tylko niektórzy zapominają się i podczas rejsu z kampera wychodzi nadprogramowa gromadka, niektórzy myślą że Norwedzy czy Szwedzi to "głupki" może i tak ale mnie razi takie ciągłe kombinatorstwo zwłaszcza w krajach o tak dużym zaufaniu do drugiego. Wiem że to się nie wzięło z natury czy charakteru nacji tylko z restrykcyjnego prawa jakie do początku XX wieku tam panowało ( chyba najsurowsze kary za kradzież w całej Europie)

Profesor Władysław Bartoszewski napisał "Warto Być Przyzwoitym" i tyle


W jakim celu zacytowałeś mojego posta? Problemy w czytaniu ze zrozumieniem, czy jak?

Ja o jednym Ty o drugim. Toć wyraźnie napisałem, że nie widziałem nikogo o narodowości polskiej. Kolega hipis też nie pisał jakoby to mieliby być jego ziomale, a Wy wsiadacie na Polaków i przypisujecie z automatu wszelkie plagi egipskie. Deprecjonujesz Polaków, choć ŻADNEGO auta na polskich blachach wtedy tam nie widziałem. Wniosek: bramki obchodziły inne nacje!
_________________
Byle do przodu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2016-01-16, 10:58   

Rav napisał/a:
Kolega hipis też nie pisał jakoby to mieliby być jego ziomale


Po wpisie kolegi hipis79:
"Byłem na Nordkappie w 2013 roku i sprawa opłat wyglądała następująco: Płaciło się za każdego pasażera samochodu. Piechurzy przechodzili za free. Przed wjazdem pasażerowie wychodzili z auta i przechodzili przez bramki, a kierowca płacił za siebie i chyba samochód. Obsługa mogła tak kasować z litości bo byliśmy tam Fiatem 125 i Polonezem"

można zrozumieć, że pieszo poszli pasażerowie Fiata 125 i Poloneza, wię nasi.

Albo jedni niedokładnie czytają, albo inni wpisy nadinterpretują. Hipis'a79 o wyjasnienie nie prośmy bo on się na forum nie umie bawić - za szybko atakuje.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2016-01-16, 17:31   

Krzlac - wpis czytałem jednoznaczny nie jest. Natomiast moskit zgeneralizował sprawę podpierając się (nie wiem z jakiego powodu, bo pasuje jak pięść do nosa) moim poprzednim postem. Cwaniactwa i ku....wa nie popieram. Ale nie róbmy ze wszystkich "chytrej baby z Radomia".
_________________
Byle do przodu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-01-16, 19:12   

Wszystkich nie, bo ja tam płacę gdy trzeba, chyba, że oceniam, że np. te ruiny nie warte 15 funtów, to olewam, a nie przeskakuję przez płot.
Krzlac też z tego co doczytałem płaci, gdy trzeba.
Czyli nie wszyscy na forum to chytre baby z Radomia. :spoko
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***