Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Następny Blaszak
Autor Wiadomość
Paiton 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Master już kamper
Nazwa załogi: Zbyszek Aneta
Dołączył: 15 Lut 2015
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Ziębice Dolnośląskie
Wysłany: 2015-02-24, 20:16   Następny Blaszak

Witam wszystkich.
Widzę że prace ruszyły, pogoda pozwala więc i ja postaram się opisać moje starcie z blaszakiem :box

Ciężko znaleźć auto w dobrym stanie nie za drogie i nie pognite - busy tak mają.
Mój wybór padł na Mastera II L3H3 z 99r z silnikiem 2,5d na zwykłej pompie, wiem że niektórzy powiedzą że troszkę słaby ale powiem szczerze że całkiem przyjemnie się tym jeździ.



Auto nie pognite blacha zdrowa max wysoki - tego szukałem
a teraz projekt


Z założenia auto będzie 2 osobowe - dzieci już na swoim ;)
4 okna - za kierowcą i pasażerem przesuwne środkowe stałe wklejane
fotele Galax- obrotowe
2x zbiornik 70l wody czystej pod łóżkiem obok Bojler gazowy Carver Cascade 2
zbiornik wody brudnej pod autem z tyłu między hakiem 70l
instalacja wodna ciśnieniowa
instalacja el. 12v + solar na dachu - i tu zakupiłem Elektroblok CBE system PC 100 oraz panel solarny 210w
instalacja 220v rozprowadzona
toaleta kaseta oraz cała łazienka zamyka tył busa pozostawiając dwie luki po bokach na butle gazowe oraz koło zapasowe
anex kuchenny gazówka 4 palnikowa,zlewozmywak z ociekaczem ,piekarnik oraz
lodówka
szafka przy wejściu na dodatkowy akumulator

ponieważ ceny części są przerażająco duże kupiłem przyczepę kempingową Corniche swift z 96r za 4500zł z pełnym wyposażeniem (zarejestrowaną)
zabiorę co potrzebuję ze środka a budkę sprzedam komuś na działkę lub budowę - będzie na markizę :ok

Więc .... najpierw fotele



w między czasie dołożyłem nagrzewnicę na tył z wentylatorem pod fotelem pasażera
wpięta w powrót z nagrzewnicy na podszybiu dzięki czemu sterowanie bez zmian, doszedł włącznik wentylatora na tył

małe czyszczenie paki i konserwacja



i przyszedł czas na otwory w dachu - 2 okna dachowe 40cm, 2 ramki drewniane i przyszedł czas na wycinanie. Poszło łatwo- dach z włókna szklanego, uszczelniacz i gotowe :ok

Ostatnio zmieniony przez Paiton 2015-03-04, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rowerek 
weteran


Twój sprzęt: FIAT DUCATO KNAUS SUN-TRAVELLER 658 LG
Nazwa załogi: Marek i MałgoŻata
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Cze 2012
Piwa: 28/4
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-02-24, 20:26   

działaj działaj będziemy śledzić budowę :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
snovi 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Vw T4 Multivan '98, Renault Master L3H2 '99
Dołączył: 24 Wrz 2014
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-24, 20:40   

Witam kompana w budowie. Też zaczynam budowę i też mastera. Życzę powodzenia i będę śledził projekt.

Paiton, jakiej firmy masz okna dachowe, bo się zastanawiam jakie kupić?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paiton 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Master już kamper
Nazwa załogi: Zbyszek Aneta
Dołączył: 15 Lut 2015
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Ziębice Dolnośląskie
Wysłany: 2015-02-24, 21:47   

witaj snovi

okna są włoskie firmy FIAMMA są dwa rodzaje białe i przezroczyste stała moskitiera i korbka
dobry plastyk elastyczny niezłe wykonanie dostępne na allegro cena 160 szt.- białe
są niedrogie i łatwe w montażu



a poza tym cieszy mnie ,że nie sam walczę z tym modelem :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorzalex 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grzegorz i Marzena
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Piwa: 38/19
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2015-02-24, 21:55   

Witam. Będę śledził twoja prace. Mam ten sam Elektroblok CBE system PC 100 w razie czego służę pomocą.
_________________
Pozdrawiamy Marzena i Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
inhalt 
zaawansowany


Twój sprzęt: znowu tylko namiot
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2012
Piwa: 9/3
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2015-02-24, 22:55   

Miło zobaczyć kolejną blaszankę na warsztacie. Kibicuję, bo też się powoli przymierzam do takiej roboty, ale coś nie mogę ruszyć (szukam Ducato i nie mogę znaleźć - a może motywacja jeszcze nie dojrzała).
Będę trzymał kciuki za efekt końcowy i oczywiście poproszę o dokumentację zdjęciową wrzucaną do tego wątku - dla potomnych. To bardzo pomaga kolejnym budowniczym i planistom.

A przy okazji od razu spytam - pewnie ktoś mądrzejszy podpowie.
Słyszałem, że okna kamperowe różnią się od tych do przyczep. W swojej przyczepie wymieniałem jedno okno dachowe i kupiłem właśnie takie Fiamma uchylne z pokrętłem. Czy takie okno nadaje się też do kampera? Chodzi mi o to czy ono nie jest zbyt przewiewne.
W kamperze jeździ się zimą i jesienią bądź wiosną więc musi być możliwość szczelnego zamknięcia okna w dachu, żeby ciepło nie było wywiewane. A czy takie okno Fiamma za 160 zł daje możliwość szczelnego zamknięcia?
Kto wie na 100% ten niech napisze. No i jak rozpoznać które do kampera o ile się różnią?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Bezdomni
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-02-24, 23:05   

Okna do kamperów są że tak powiem "wiatroszczelne". W przyczepie nie gra roli że podczas jazdy okna boczne lub dachowe świszczą. Boczne okna do kamperów można poznać po tym że najczęściej szyba jest osadzona w plastikowej ramie a nie bezpośrednio na ścianie.
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2015-02-25, 15:25   

Fajne autko :szeroki_usmiech

Też zbudowałem na Masterze. A właściwie na Interstarze. Pomimo tego, że to Nissan, to z Renówki ma wszystko :mrgreen:

Wybrałem właśnie tego trojaczka, bo nie udało mi się znaleźc nic z drugiej grupy trojaczków - Boxer/Relay/Ducato.

Będę kibicował, bo autko fajne jak na zabudowę, dużo miejsca dla dwóch osób. Ciekawy masz plan na zagospodarowanie miejsca :) Rozumiem, że ta wysuwana niska szafka z blatem za fotelami będzie jednocześnie Waszym stolikiem?
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paiton 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Master już kamper
Nazwa załogi: Zbyszek Aneta
Dołączył: 15 Lut 2015
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Ziębice Dolnośląskie
Wysłany: 2015-02-26, 18:11   

Przyszedł czas na wpuszczenie trochę światła do środka. ;)
Na początek małe pomiary, przygotowanie odpowiednich narzędzi i pierwsze otwory.


Pierwsze okno wycinałem od środka ale to był błąd z zewnętrznej strony było o wiele łatwiej. Zmyliły mnie wzmocnienia środkowe - nie chciałem ich wycinać ani uszkodzić lecz po pierwszym otworze okazało się że wcale nie przeszkadzają. :roll:
Do wycinania użyłem piły czołowej do metalu - potocznie (LISI OGON)
Znakomity wybór - nie szczerbi blachy, nie wygina a przede wszystkim nie przepala. Okna używane oryginalne z tego modelu, przednie przesuwne tylne stałe - tak jak w założeniu :-P
rant 3cm po wgłębieniu.
Blachę oczyściłem, zmyłem rozpuszczalnikiem uniwersalnym, podkład i klej na karoserię.
A to efekt dzisiejszych prac.



Mavv w odpowiedzi na twoje pytanie, angielki mają takie rozwiązanie stolika między łóżkami. Jest on wysuwany i rozkładany wbrew pozorom tworzy dość dużą powierzchnię, pod spodem przeważnie ma szuflady.

Auto oszklone - następny etap.......... izolacja
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
snovi 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Vw T4 Multivan '98, Renault Master L3H2 '99
Dołączył: 24 Wrz 2014
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-26, 20:19   

No no.. kolega idzie szybciej niż ja :) ja będę miał okna w poniedziałek. Niestety nie posiadam narzędzi do takich prac wiec zrobią to za mnie inni...

Paiton, Czy okna przesuwają Ci się lekko? bo moje jakoś im bliżej maksymalnego otwarcia tym ciężej idą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paiton 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Master już kamper
Nazwa załogi: Zbyszek Aneta
Dołączył: 15 Lut 2015
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Ziębice Dolnośląskie
Wysłany: 2015-02-26, 22:53   

Prawdę powiedziawszy nie wiem :oops: za świeży klej ale mam styczność z takimi oknami i takich objawów nie mają. Wina może być po stronie skoszonej - lekko ramy lub źle umieszczonych lub zabrudzonych prowadnic. Wyskrob z nich nalot lub spróbuj je wcisnąć w tylnej części może to pomoże :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-02-27, 13:28   

Pojedyncze okna? Też kupiłem do mojego. Ale każdy odradzał i na forum i znajome makarony, które użytkowały kampera na blaszaku. Kupiłem komorowe i okazało się, że warto. Skraplanie występuje tylko na tej obwódce, gdzie dwie ścianki się łączą, czyli ok 1-2cm na obwodzie. Całe okna natomiast przejrzyste.

Poza tym trzymam kciuki i śledzę budowę. :spoko
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paiton 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Master już kamper
Nazwa załogi: Zbyszek Aneta
Dołączył: 15 Lut 2015
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Ziębice Dolnośląskie
Wysłany: 2015-02-27, 16:04   

Okna no tak.... Temat rzeka, niejednokrotnie wałkowany i każdy próbuje udowodnić swoją teorię i zapewne każdy ma rację bo i przecież wiadomo że pojedyncze okno nie jest tak ciepłe jak podwójne ale też podwójne bez odpowiedniej wentylacji też paruje i się skrapla :-/
Czym ja się sugerowałem , zapewne wyglądem - bardziej przypomina oryginał są większe i wpuszczają więcej światła do środka właśnie dla tego założyłem 4 szt. Miałem już oszklone busy i nie zauważyłem kałuż skraplającej się wody. Moim zamiarem budowy tego auta nie było podróżowanie w okresie zimowym gdy oczywista jest różnica temperatur a w sezonie wędkarskim wiosno jesiennym gdy w zasadzie nie jest obowiązkowe dogrzewanie pojazdu. Stawiam na dobrą wentylację i myślę że parujące okna nie mają tutaj żadnego znaczenia :wyszczerzony:
Tak poza tym żaden bus camper nie dorówna oryginalnemu camperowi ale za to każdy jest dziełem sztuki wielu miesięcy pracy i wyrzeczeń a nawet nie skłamie że członkiem rodziny :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
snovi 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Vw T4 Multivan '98, Renault Master L3H2 '99
Dołączył: 24 Wrz 2014
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-27, 17:05   

Mam podobne zdanie jak Paiton, w moim multivanie czasami rano szyby były całe od wody ale nigdy ta woda nie kapała. Wystarczyło otworzyć drzwi i po chwili były już suche.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-02-27, 17:22   

No Panowie,kompletnie sie z Wami niezgodze.Mam pojedyncze szyby w drzwiach tylnych a na boku kamperowe.Jak nawet w 2 osoby pod koniec lata sie w nim przespi cala noc,to szyby zaparowane na maxa,a kamperowa suchutenka.Ale mozna z tym zyc,trzeba tylko z alufoxa na noc miec dociete wkladki i zakladac na szybe,cieplo nie ucieka i pary nie ma.
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***