Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Iveco daily 2001
Autor Wiadomość
kara 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: iveco daily
Nazwa załogi: Olo team
Dołączyła: 24 Lut 2015
Skąd: Anglia/ Reda
Wysłany: 2015-03-01, 02:13   

To super. Zastanawiamy się jakie bankami zamontować tzn. Ile wody zabierać że sobą, Tom- cio jakie Masz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-03-01, 10:53   

U mnie w temacie opisane wszystko :szeroki_usmiech .A tak na szybko to mam pod siedzeniam drugiego rzędu 3 bańki 30 litrów,takie zwykłe spożywcze,położone na leżąco.W korkach wklejone wyjścia takie aby wąż założyć i zmostkowane dołem,żeby się poziom wyrównywał,a górą wycięte większe otwory i połączone wężęm,zeby przy tankowaniu po zatankowaniu pierwszego zaczynało tankować następną przelewem(te wyrównujące poziomnie nadązały)na ostatnim zbiorniku wyjscie odpowietrzajace.Wszystkie złączki wklejone na sika,ten biały.W pierwszym z baniaków zatopiona pompa.Zbiorniki 30 litrowe można na alledrogo kupić,ale znacznie taniej jest poszukać jakieś pralni chemicznej i tam koncentrat do prania przywożą w takich bańkach,za flaszkę od pracownika to dostaniecie z 10 :szeroki_usmiech (wypłukać trzeba je mocno,bo jak zle wypłukacie to sie potem woda pieni) :diabelski_usmiech .W pierwszym zbiorniku zatopiona pompka zanurzeniowa .Zbiorniki brudnej wody to bańki 20 litrowe płaskie,te było o wiele ciężej zdobyć.montaż do podwozia na starych pasach bezpieczenstwa(pasy od rozbieraczy samochodowych tez za flaszkę)Jak te pasy na samowiercących wkrętach,takich"pchełkach" srebrnych,1cm z wiertełkiem,dostepnych w castoramie,zamontujesz do podozia wwiercając do ramy ,to gwarantuje że w zyciu nie odlecą,U mnie już tak 40 tysięcy przejeżdziłyi ostatnio leżałem pod spodem,bo szukałem co mi pyrka(tłumik poszedł),to jak szarpałem,to trzymają jak głupie.Wystarczy zbiornik w krzyż opasać w dwie strony.Do odcieków ze zbiorników wkręcone w najniższe punkty takie plastikowe końcówki z gwintem 3/4 cala z casto za 1 zł,dostępne na dziale ogród.Tam też zresztą wąż igielitowy do wody i wszystkie akcesoria mosiężne z gońcówkami na wąż,cenowo 400% taniej niż w sklepach kamperowych :spoko .Na koncowki 3/4 wklejone na sika wąż zielony ogrodowy z końcówkami -jedne zakrecasz na ta plasti a na węża ta szybkozłączkę i łączysz zbiorniki.W jednym miejscu jak to odepniesz to woda podczas spuszczania zleci z całości zbiorników :wyszczerzony: do odpowietrzenia zbiorników zaworki z kulką,wkręcone od góry kulkąodwrotnie ,jak woda podejdzie to zamyka kulką zawór i nic się na ziemie nie wyleje,jak odpowietrzen nie zrobisz,to woda schodzic nie będzię.Na brudną mam tylko 40 litrów i mało ,dokładać teraz będe.Choć ja nigdy nie staję za długo w jednym miejscu,więc jak jakas kratka jest to spuszczam.Krany zwykłe z castoramy,jest tam taki fajny prysznic,ze jak otworzysz kran to woda siękranem leje ,a jak na kranie nacisniesz przycisk ,to woda leci słuchawką a kranemprzestaje.Koszt 40 zeta.Krany zwykłe cisnieniowe,ale na lustrze przełącznik włączający pompkę,w kuchni mam kran przyczepowy ,ale na zwykły wymieniać będę.Patentu na ciepłą wodę nie sprzedam,bo jeszcze nie wykonałem :mrgreen: Tzn pomysł mam ,ale czasu na wykonanie na razie niewiele.Tak na szybko ,jak masz zamiar na kampingach stawać ,to wystarczy :
http://allegro.pl/bojler-...5128231319.html

to opcja na noey tani,przy zabezpieczeniu na kampie 6A wode tym podgrzejesz i masz z po wymieszaniu koło 40 litrów gorącej wody,tu opcja tansza używana:

http://allegro.pl/elektro...5118715042.html

Tylko jedno-to są termy pracujące bezciśnieniowo ,nie wolno takowej zamontować z pompką ciśnieniową,ani z zadnymi zaworkami zwrotnymi,przy podgrzewaniu musi gdzie mieć się rozprężyć!!!

Całość instalacji wodnej,jak pójdziecie moim sladem,to zrobicie za 250 zeta.Jak juz kiedys zrobie wreszcie ten bojler gazowy ,to sie pochwale na forum,bedzie max wielkosci co ta okrągła terma,bo musi w jeje miejsce wejść.

Ale sie rozpisałem :wyszczerzony:

Jak chcecie tanio ,to naprawdeproponuje mój wątek przeczytać

http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet

A i jedno,czego tam nie ma ,a wazne.Na etapie przed szafkami wymyślcie sobie sposoby rozprowadzania ciepłego powietrza,trzeba rury od piecyka az pod tył doprowadzić.Ja nie zrobiłemi żałuje,tył znacznie dłuzej się nagrzewa niż przód ,gdzie piecyk trumy chodzi. :bigok
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kara 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: iveco daily
Nazwa załogi: Olo team
Dołączyła: 24 Lut 2015
Skąd: Anglia/ Reda
Wysłany: 2015-03-01, 18:51   

Super dzięki, jak znajdę chwilkę to opiszę jak nam idzie i wkleje zdjęcia :kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kara 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: iveco daily
Nazwa załogi: Olo team
Dołączyła: 24 Lut 2015
Skąd: Anglia/ Reda
Wysłany: 2015-03-01, 22:57   

Hej. Zaczęliśmy szukać okien. I pogubismy się. Powiedzcie jakie okna zastosować? Chodzi mi o konkretne nazwy co będę mogła je w necie znaleźć. Dzieki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kara 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: iveco daily
Nazwa załogi: Olo team
Dołączyła: 24 Lut 2015
Skąd: Anglia/ Reda
Wysłany: 2015-03-02, 22:48   

hej. zna;azlam chwilke...cale szczescie :lol:
Przesylam troszke zdjec z postepow i nasz plan zagospodarowania- mam nadzieje ze wszystko dobrze obliczylism i wymierzylismy.
Bylismy dzisiaj na malych zakupach dla naszego Olka- kupilismy mu okna- urzywane bo z przyczep kempingowych, ale co najwazniejsze to otwierane i podwojne :mrgreen: a to bylo dla nas bardzo wazne. Cena bardzo przystepna- musze przyznac ze 10% ceny nowych wiec zaoszczedzilismy na nich mase pieniedzy- oby tylko dobrze zamontowac i bedzie ok :ok
Udao nam sie nasza bestie posprzatac i zaimpregnowalismy rdze w srodku takze nie tak ze nic sie nie dzieje :szeroki_usmiech
Po posprzataniu okazalo sie ze mamy 4 dziury az na wylot, ale nie jest tak zle. Mamy na podworku stary grzejnik i maz mowi ze bez problemu zalata nim dziury :diabelski_usmiech
wszystko pod katrola :mrgreen:
Do szybkiego uslyszonka

DSC_0186.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 179,88 KB

DSC_0187.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 219,29 KB

DSC_0188.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 180,3 KB

DSC_0200.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 235,6 KB

DSC_0201n.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 181,62 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kara 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: iveco daily
Nazwa załogi: Olo team
Dołączyła: 24 Lut 2015
Skąd: Anglia/ Reda
Wysłany: 2015-03-02, 22:53   

A oto i nasz plan zagospodarowania wnetrza :mrgreen:

plan.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 153,18 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***