Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rumunia 2015
Autor Wiadomość
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2015-07-20, 17:42   

JaWa, jadąc w br. do Rumunii nie ukrywam, że korzystałem i z Twojej relacji. Wszystko pięknie opisane i popstrykane. Podane jak na talerzu. Teraz wiem, że muszę jeszcze tam wrócić. Jest jeszcze tyle do zwiedzenia i zobaczenia. Na przyszły rok na Rumunię planuję minimum cały miesiąc.
Za ciekawą relację: buch i piwko poleciało. :pifko
:spoko
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nocny Rajder 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat ducato1985 Eriba-Hymer spłonął
Nazwa załogi: Załoga Dżi
Dołączył: 12 Sty 2011
Postawił 1 piw(a)
Skąd: DESZCZNO
Wysłany: 2015-08-12, 09:28   

Można wjechać na dowód osobisty do Rumunii i jak wygląda kontrola na granicy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2015-08-12, 09:43   

Swobodnie wystarczy jedynie dowód osobisty.Byłem na przełomie czerwca i lipca br. http://www.msz.gov.pl/pl/...egolnych_panstw
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2015-08-12, 21:29   

Nocny Rajder, jak wygląda kontrola na granicach rumuńskich - pytasz?
Całkiem normalnie.
Do punktu kontrolnego na granicy należy wjeżdżać pasem dla aut z UE. Podchodzi gostek, podajesz mu przez okno auta dowody osobiste lub paszporty i finito. Gostek rzuca okiem na dokumenty i pozwala jechać dalej. Trwa to zaledwie kilka sekund i jest całkowicie bezproblemowe. Bywa i tak, że sprawdzający dokumenty nawet na nie nie spojrzy. Od razu pokazuje ręką, aby jechać dalej. :)
Raz w czasie przekraczania granicy pomiędzy Rumunią a Bułgarią poproszono mnie dodatkowo o okazanie dowodu rejestracyjnego auta. Kiedy podałem dokument gostek nawet go nie otworzył. Zwrócił mi go i życzył miłego pobytu w Bułgarii. :wyszczerzony:
W drodze powrotnej było jeszcze lepiej. Już z daleka pani pograniczniczka na granicy machała rękami, aby jechać dalej, bez zatrzymywania się. To jechaliśmy, jak wszyscy.

Takie kontrole, to ja lubię. Kto by nie lubił?
Oczywiście nikt do wnętrza auta nie zagląda.
:drive:
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2016-03-15, 21:45, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gardamm
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FIAT Talento 1991 GRANDUCA 49
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2011
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-08-13, 07:24   

Nocny Rajder napisał/a:
Można wjechać na dowód osobisty do Rumunii i jak wygląda kontrola na granicy

cenik rzucił okiem na paszporty i zapytał po rusku KUDA? a myśmy odpowiedzieli " LA MARE " i tyle
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2015-08-15, 09:24   

Dla tych co jada do Rumunii odradzam przejazd trasa Oradea - Deva odcinek okolo 160km calkowicie w remonciez kilkunastoma jak nie kilkudziesiecioma ruchami wahadlowymi, my ten odcinek pokonywalismy okolo 6 godzin. W przyszlym roku powinni droge skonczyc ale poki co wszystko jest rozkopane i tylko gdzieniegdzie robotnicy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2015-08-15, 12:43   

Darcyk_2005 napisał/a:
W przyszlym roku powinni droge skonczyc

tego nie można być pewnym... draga ta jest remontowana już trzeci rok ;)
trochę to dziwne bo w międzyczasie w Rumunii powstało wiele kilometrów nowych dróg, (być może to sprawa źródeł finansowania)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2015-08-15, 14:27   

ZEUS napisał/a:
Darcyk_2005 napisał/a:
W przyszlym roku powinni droge skonczyc

tego nie można być pewnym... draga ta jest remontowana już trzeci rok ;)
trochę to dziwne bo w międzyczasie w Rumunii powstało wiele kilometrów nowych dróg, (być może to sprawa źródeł finansowania)


Ta doga dla Rumunii ma znacznie marginalne i jako taka robiona jest w trzeciej kolejności.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2015-08-15, 15:56   

w zasadzie w Rumunii nie ma dróg o marginalnym znaczeniu, uwzględniwszy fakt, że dużą część Rumunii pokrywają góry oraz "słaby" transport kolejowy niezbędny jest dobrze funkcjonujący transport drogowy...
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2015-08-15, 16:26   

Darcyk_2005,
Darcyk_2005 napisał/a:
Dla tych co jada do Rumunii odradzam przejazd trasa Oradea - Deva odcinek okolo 160km calkowicie w remoncie


Precyzyjnie mówiąc chodzi o odcinek Oradea - Soimus. Przerobiłem ten odcinek w lipcu wracając do RP. Jechaliśmy ok. 9 godzin. Masakra, to skromnie powiedziane. Przestrzegałem innych członków CT, tuż po swoim powrocie do kraju. Ale widać, że inni jednak jadą tą drogą. Tylko współczuć.
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2015-08-15, 16:33   

ZEUS,
ZEUS napisał/a:
w zasadzie w Rumunii nie ma dróg o marginalnym znaczeniu

Też tak mi się wydawało. Ot i zachciało mi się sprawdzić, jak wygląda rumuńska prowincja, całkowite zadupie. Zapewniam, że już więcej takiego błędu nie popełnię. Drogi lokalne pomiędzy wsiami i małymi miejscowościami mają w stanie gorzej, jak dramatycznym. O mało nie zostawiłem zawieszenia. Już mnie nie interesuje rumuński folklor. Dziękuję, może kiedyś, jak zakupię transporter wojskowy z demobilu. :haha:
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2015-08-15, 16:52   

aż tak tragicznie :-P nie jest, sporo jeździłem po "prowincjonalnych" drogach w Rumunii i da się jeździć, co prawda nie kamperem ale Ty również ostatniej wyprawy do Rumunii nie odbyłeś kamperem... a jadąc wolniej lepiej i więcej widać ... :diabelski_usmiech :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2015-08-15, 20:18   

ZEUS napisał/a:
w zasadzie w Rumunii nie ma dróg o marginalnym znaczeniu, uwzględniwszy fakt, że dużą część Rumunii pokrywają góry oraz "słaby" transport kolejowy niezbędny jest dobrze funkcjonujący transport drogowy...


Droga Oradea Deva to droga głownie tranzytowa w kierunku Bułgaria Węgry.
Termin ( w porównaniu z innymi drogami) rozpoczęcia prac na tej drodze pokazuje "filozofie" Rumunów w drogownictwie.
Drogi w ważnych dla nich kierunkach oraz drogi turystyczne ( vide Trasnalpina) najpier, dalej dojazdy w góry do wiosek, nawet zabudowy kolonijnej i na końcu owa droga.
Jestem w R od 11 już lat corocznie, miałem możliwości pogadania o tym i o owym, nawet z ludźmi z urzędów Juditelów (ichnie województwa).
Według nich droga Oradea Deva jest drogą o znaczeniu dla nich marginalnym i na dodatek "rozjeżdżana" również przez ciężki tranzytowy transport. Zatem (co widać) jej remont odwlekano i (co również widać) wcale się tak do niego nie przykładają.
Jak szybko i skutecznie Rumuni potrafią budować drogi mogą powiedzieć ci którzy Transalpinę jednego roku zegnali jako oślą ścieżkę dostępną dla terenówek, następnego witali w niespodziewanej budowie o wielkim rozmachu i skuteczności a następnego mogli już całość pokonać asfaltami.

Ale w zasadzie upierał się nie będę. Masz racje.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2015-08-15, 23:06   

nie można wykluczyć, że ta droga jest remontowana ze środków lokalnych natomiast budowane z dużym rozmachem nowe drogi (a sporo ich na przestrzeni ostatnich trzech lat powstaje) to inwestycje realizowane ze środków unijnych...
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2015-08-16, 00:50   

ZEUS napisał/a:
nie można wykluczyć, że ta droga jest remontowana ze środków lokalnych natomiast budowane z dużym rozmachem nowe drogi (a sporo ich na przestrzeni ostatnich trzech lat powstaje) to inwestycje realizowane ze środków unijnych...


pewnie nie można, ale też można (lub nie) przyjąć to co mówił urzędnik szczebla wojewódzkiego odnośnie tej drogi i jej remontu.
Zresztą jeżeli prześledzić mapę i sprawdzić stan dróg z Oradea na
- Arad E671
- Kluż E60
to widać wyraźną różnice tak w stanie jak i zrealizowanych pracach.

Droga Oradea - Deva to głównie tranzytowy ruch tzw TIR-ów tranzytem (Bułgaria - Węgry) w zasadzie to (w czasie kiedy droga funkcjonowała przed remontem) ciągły sznur takich pojazdów, czy droga gorsza czy lepsza i tak jadą bo nie bardzo jest alternatywa.

Nawiasem mówiąc jest bardzo fajny i widokowy "omijacz" tej drogi
Z Oradea (Orajdia) jedziemy w kierunku na Kluż aż do miejscowości Hudein, tam zbaczamy z drogi głównej i jedziemy do miejscowości Belis, dalej do Polana Horea, dalej Albac, dalej drogą 75 do węzłowego Campeni i tam 74A do Abrud dalej przez Zlatna do Geoagiu i na Simerie i już na E68 (w Simeri) do Devy lub w dół na południe w kierunku na Bułgarię.

Fajna widokowa trasa, sporo atrakcji w tym choćby Rosia Montana (kopalnia złota). Dużo miejsc gdzie można stanąć na biwak

edyta: literówka
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***