Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Inna koncepcja kampera
Autor Wiadomość
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-04-07, 12:12   

A tu masz wszystko,za dwa tygodnie :mrgreen:


http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=20969
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-04-08, 07:47   

W przyszły weekend mam rodzinną imprezkę , więc tylko piątek po południu wchodzi w grę.
Mam max. godzinkę jazdy więc powinno się udać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2015-04-08, 09:01   Re: Inna koncepcja kampera

joko napisał/a:


Na początek to myślę wystarczy, a teraz zapraszam do wspólnej dyskusji i przedstawianiu innych pomysłów na to jak można by zbudować kampera inaczej bez tych wszystkich desek . Ponieważ nie jest to temat o budowie jakiegoś konkretnego kamperka, a jedynie "burza pomysłów", dlatego nawet te zupełnie dziwne i niedorzeczne mogą okazać się cenne i zainspirować innych do ciekawych realizacji :spoko


Ja mam prawie idealny - blaszak w wersji maxi. Ale dzieci rosną i przez chwilę zaświtała mi myśl by sprzedać i kupić większego. Jednak nie raczej mi się nie chce szukać czegoś i postanowiłem, że wystarczy mój prawie ideał przerobić na pełen ideał :)
Koncepcja slajdów nie jest nowatorska i jest wykonalna u nas. Jedynym problemem jest Masa. Konstrukcja musi być solidna a więc ciężka albo zrobiona z jakiegoś karbonu a więc nieludzko droga (z tego co pamiętam VW angielski z długim wysuwanym tyłem miał to chyba z karbonu czy kevlaru i jest nieludzko drogi). Tak czy owak będzie próba zrobienia slajdu tylnego i może małego bocznego. Do tego aby nie robić miejsca do spania ze stołu, sypialnia jedna powędruje... na dach 8-) Czyli tzw aufstelldach ale nie na t5 a na wysokim autku. Do tego powiększona łazienka, będącą w poprzek auta, zajmująca całą szerokość samochodu czyli o wymiarach ok. 190x80cm. Do tego podpory aby w górnej sypialni nie było wrażenia bujania. A i jest to auto 5 osobowe ! :) I już, ideał 8-) Nie za szeroki i nie za długi w ruchu, na autostradzie tempomat na 140km/h a na postoju przestrzeń życiowa. Miodzio jak dla mnie :lol:
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2015-04-08, 20:50   

Przestrzeń życiową można też powiększać tak...
Myślę,że rozwiązanie znane,ale może ktoś nie widział.
Tu w długości zabudowy 340 cm może spać 5 osób,w porywach 6,jest jeszcz jedno spanie z przodu.
Takie łóżko w blaszaku H3 bez problemu się schowa i pozostanie jeszcze dość miejsca nad głową.

IMG_0281.JPG
Plik ściągnięto 33 raz(y) 72,14 KB

IMG_0279.JPG
Plik ściągnięto 32 raz(y) 131,82 KB

IMG_0276.JPG
Plik ściągnięto 28 raz(y) 129,18 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2015-04-15, 15:50   

Bronek napisał/a:
...Ale mam pomysł by wysuwać do tyłu górną część, nad garażem, tak by do łóżek wchdzić po stopniac, jak to jest w kamperach pow. 7m.
Taka szuflada nad garażem. :!:
To pogodzi, krótki kamper, garaż (bez tego nie chcę nawet za darmo) , z brakiem włażenia wysoko i stromo na posłanie...


Bronku chcesz zrobić alkowę od d... strony ?? :mrgreen: i nie włazić po drabinie ? ;)

Spójrz na propozycję tego producenta

http://www.wingamm.com/

Z uwagi na Twoje preferencje, dostrzegłem model Oasi 610 GL.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
misiek85 
doświadczony pisarz
serce otwiera głowę

Dołączył: 03 Maj 2014
Piwa: 2/9
Wysłany: 2016-07-10, 01:44   

Gdybym robił kampera z blaszaka:

-starałbym się jak najwięcej akcesoriów upakować w podwozie, właściwie starałbym się je całe zagospodarować

-nie robiłbym głębokiego garażu, tylko płytki, a wysoki, dzięki temu w razie czego byłoby miejsce na rowery, zagospodarowanego na wzór zagospodarowania warsztatowego z półkami, które w każdej chwili mógłbym przeorganizować w zależności od potrzeb, dzięki temu całe miejsce mógłbym efektywnie zagospodarować

-wszystkie łóżka miałbym składane do ściany. Trzymanie rozłożonego dwuosobowego łóżka to niepotrzebna strata przestrzeni, której jest niewiele. Z łóżka korzysta się w nocy, w dzień ta przestrzeń w większości przypadków się marnuje, a można ją wykorzystać, chyba że ktoś ma inne zwyczaje

-jako, że przestrzeni jest niewiele trzeba z niej efektywnie korzystać, dlatego szafek, półek, szuflad nie robiłbym na stałe, bo narobię, a później nie będę z nich korzystać, a to zawsze wychodzi w praktyce, dlatego zrobiłbym coś na wzór rozwiązań w warsztatach. Jak chcę półkę to zakładam półkę, jak nie chcę to zdejmuję. Zadbałbym też o aspekt estetyczny takiego rozwiązania.

-starałbym się budować pojazd tak, żeby w każdej chwili można było całą przestrzeń pojazdu odzyskać, bo to, czy dane rozwiązanie jest praktyczne wychodzi jak się je sprawdzi w praktyce, czyli już dawno po tym, jak się je przytwierdziło prawie na amen

-najlepsze poczucie przestrzeni dają pomieszczenia kwadratowe, dlatego starałbym się złamać prostokątność blaszaka i ograniczył zabudowywanie go wzdłuż na rzecz zabudowywania go w poprzek. Schowki robiłbym stosunkowo płytkie a długie.

-zadbałbym o dużą ilość światła

-wszystkie materiały wykańczające dałbym jasne odbijające światło, jak lustro, nie dawałbym skóry czy czegoś takiego. Robiłbym coś na wzór tego
_________________
Gdzie kucharek 6 tam 12 cycków
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mz3545 
doświadczony pisarz
Wiesław Iwonka

Twój sprzęt: Ducato L4H3
Nazwa załogi: Wieslaw Iwona
Dołączył: 18 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2016-08-14, 21:07   

Misiek85 masz racje z tym łóżkiem . Jestem w trakcie planowania wnętrza w H2L2 i nie ukrywam ze łóżko to problem Bo zabiera sporo miejsca . składane na ścianę wiąże się z rezygnacją szafek lub szafki wiszącej w tamtej części i oczywiście dużego garażu -bagażnika pod łóżkiem .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-08-14, 21:47   

Albo wystarczy wiedzieć czego się chce. Ja zaprojektowałem mojego kampera ze 3 lata temu. Później zbudowałem. Spędziłem w nim ponad 1,5 roku i niewiele bym zmienił. Dosłownie drobiazgi, które już zmieniłem. Ale to po setkach dni spędzonych w kamperze, a nie po 2 tygodniowym jeżdżeniu.
A jak się nie wie czego się chce, to wiadomo jak będzie. :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mz3545 
doświadczony pisarz
Wiesław Iwonka

Twój sprzęt: Ducato L4H3
Nazwa załogi: Wieslaw Iwona
Dołączył: 18 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2016-08-14, 22:03   

toscaner śledziłem wiele relacji na tym forum Twoja też .Co do zaprojektowania to raczej sa dwie możliwości salonka lub tradycyjnie łóżko w poprzek z tyłu . Tutaj raczej pewne przemyślenia spowodowane zbyt długim planowaniem .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-08-14, 22:34   

Moja koncepcja na kolejnego kampera, bo raz na kilka lat trzeba wszystko wymienić na nowsze (no może poza psem), to jeśli będzie na nowym Ducato, to tylko H3 i łózko wędruje pod sufit na dzień. To mi pozwoli mieć łóżko "king size", ogromny salon, duża łazienka z tyłu, tak jak w tym osobna kabina prysznicowa, może jakoś upcham bidet. Kuchnię mam ogromną, więc większa już nie musi być. Z tyłu bagażnik na rowery. Problem w tym układzie będzie z garażem, bo łóżko pod sufitem. Ale rozważałem zrobić pionowy za łazienką. A szafa przy kuchni. Zbiorniki, akumulatory i wszystko ciężkie, jak spiżarnia wyląduje z przodu.
Rozważałem slide, ale wg mnie niepraktyczny, bo nie wszędzie go na dziko rozsunę. Zwłaszcza miejskim dziko.

Jednak najbardziej mi pasuje ten rozmiar kampera co mam, czyli starszy model jak Ducato 2FL. Gdybym ustrzelił takiego vana H4 (ma około 2,28m wysokości w środku), to nie chcę 3-ki, bo w tym H3 to 2,17cm, a H3 występuje tylko od L3 czyli dłuższy od mojego o ok. 40cm :-/
No a to znów komplikuje parkowanie na kopertę na miejscu osobówki.
Tak więc ideał dla mnie to rocznik 02-06 w wersji L3H4. :mrgreen:
Jest kilka takich żyraf na naszym forum też :szeroki_usmiech
Budowałbym :-P
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2016-08-14, 22:41   

toscaner napisał/a:
upcham bidet. K


Na filmie Joko w okolicach 13 minuty jest pokazana słuchawka bidetu w kiblu merca
Slajdy to ideał...Ale dobrze przemyślane , tak by dało siē żyć bez rozsuwania
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-08-14, 22:47   

Bronek masz rację albo jej nie masz, bo zależy od punktu siedzenia no i tego czy właśnie da się żyć bez rozsuwania.
Od paru lat ostrzę sobie zęby na zbudowanie slide'a, ale jak go nie wysunę, a w środku ciasnota, a dziesiątki razy stałem w miejscach incognito. Dlatego nawet naklejek nie miałem, a tu taki slide wysunięty na pół chodnika, albo sąsiednie miejsce parkingowe? O ile w dziczy to wiadomo, że bez znaczenia i na plus. Slide powoduje po przemyśleniach ograniczenie w dowolności stawania gdzie się chce. Oczywiście mam na myśli wszędzie, czy miasto czy wieś, czy dzicz.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2016-08-14, 22:54   

Np. U mnie slajd niekolidujåcy to 1 ....tylko kibel z kabiną jedzie . Mam przestrzeń przed kuchniä W złożeniu jest jak teraz
2. Jedzie salon ze stołem....nawet razem w/w kibelkiem.. w złożeniu tracę tylko siedzenie obracane kierowcy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
go;ibroda 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2016
Wysłany: 2016-12-19, 23:42   

Kilka spostrzeżeń laika.

1. Bus wzbudza podejrzenia, kamper ciekawość. Przed zawodowcami nic nas nie uchroni. Znajdzie sposób.

2. Zainteresujmy się architekturą Japoni czy Chin. Oni w minimalizacji są bezwględni.

3. Kamper "idealny'' to ogólnik. Inaczej dla 1 osoby (jak ja) inaczej dla rodziny.

4. Wyznaczmy priorytety i ograniczajmy je do minimum. Zbytek i luksus mamy w domach z cegieł i betonu. Najważniejsze do życie jest tlen i woda.

5. Nowoczesne technologie nie zawsze są takie ekstra, a dość często są to odgrzewane kotlety sprzed lat.

Osobiście ja planuję max przestrzeni i redukcję. Dlatego wszelkie gazowe instalacje pujdą precz na rzecz piecyka rakietowego. Tv audio precz - to mogę mieć w budynku. Jedna szafa zamiast pierdyliarda schowków, drzwi od łazienki będą przesówane jak w japońskiej zabudowie. Łóżko na 100% albo w alkowie albo opuszczane z sufitu. Mam pomysł jak zbudować łóżko zintegrowane z ''ławecKą do siedzenia przy stole - ale to nie to, o którym pisałem wcześniej tylko klasyczne na podłodze. Na ocieplenie chcę użyć wełnę owczą i dąb korkowy. Alternatywne pasywne ogrzewanie w słoneczny dzień ''wymiennik ciepła'' potrafi dać ponad 30 stopni na wylocie przy 4 na wlocie.
Wszelkie schowki można przenieść na podłogę, czyli takie podwójne dno. Odda to przestrzeń na poziomie oczu i przeniesie środek ciężkości. Instalacja wodorowa oszczędzi paliwo i mogę zrezygnować z agregatu Zabieram njapotrzebniejsze głowę i papier toaletowy ;) Naturalnie fotowoltanika ale pracuję nad turbiną wiatrową

Myślę, że przy budowie idealnego dla nas samych nie ma miejsca na kompromisy. Trzeba radykalnych decyzji. Kompromisy zeżrą nasze zsoby, kg CMD i będą namiastk wciąż nie zaspokajającą nasze potrzeby. Uważam, że lepsze są 3 wilki niż stado owiec - choć ich wełnę będę potrzebować ;)

Howq

P.S. fachowcy zbudowali Titanica, amatorzy Arkę Noego.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2016-12-20, 07:31   

go;ibroda napisał/a:
Dlatego wszelkie gazowe instalacje pujdą precz na rzecz piecyka rakietowego.

Piec rakietowy był nie raz rozważany na forum. Przypomnę problemy do rozwiązania: aby piec rakietowy osiągnął oczekiwane parametry pracy (poziome spalanie, dopalanie spalin) musi być odpowiednio duży i odpowiednio gorący (do wywołania ciągu konwekcyjnego). Mówimy tu o wymiarach min ~2m długości, 1m wysokości. Do tego produkuje temperaturę powyżej 1000'C, przez stosunkowo krótki okres czasu, więc energię należy zmagazynować. W budynkach rozwiązuje się to magazynując ciepło w tonie minerałów/ceramiki, którymi się taki piec obkłada. Masz jakiś pomysł na rozwiązanie nadające się do kampera?

go;ibroda napisał/a:
Na ocieplenie chcę użyć wełnę owczą i dąb korkowy.

To jak już napisałem w temacie obok przeczuwam problemy z wilgocią.

go;ibroda napisał/a:
Alternatywne pasywne ogrzewanie w słoneczny dzień ''wymiennik ciepła'' potrafi dać ponad 30 stopni na wylocie przy 4 na wlocie.

Powietrzny wymiennik ciepła? To może zadziałać, szczególnie, że kamper sam z siebie już szyby ma, wystarczy dodać absorber, nawet w postaci odpowiednio skonstruowanej maty na szybę. Kłopot nadal jednak z magazynowaniem energii na noc.

go;ibroda napisał/a:
Instalacja wodorowa oszczędzi paliwo i mogę zrezygnować z agregatu

Jeśli myślisz o tzw. HHO, to jest oszustwo.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***