Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Obsługa campera czyli zrzut ścieków Gdzie, jak?
Autor Wiadomość
Szalony 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot Boxer 3.0 2008r. 195KM
Nazwa załogi: Szalona ekipa zamkowozu :)
Dołączył: 02 Wrz 2014
Piwa: 5/3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-06-17, 19:00   

Endi, Jadąc od Szczecina w kierunku Myśliborza po prawej stronie na stacji BP ( 53°03'04.5"N 14°51'53.0"E ) jest też zrzut oznakowany ma się rozumieć :)

BP1.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 54,61 KB

_________________
https://www.facebook.com/...62691017168608/
Ostatnio zmieniony przez Szalony 2015-06-17, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2015-06-17, 19:01   

sq1fyz napisał/a:
Nie zgodzę się z kolegą, kran jest na ścianie budynku oddalonego ok 5m ( na foto widoczny budynek) i istnieje możliwość podłączenia węża ( niestety na stacji go nie ma -


Przy zlewni (kratce) jest hydrant z zaworem typu dżwignia.

Kranu na budynku oddalonym o 5m nie zauważyłem.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2015-06-17, 19:05   

sq1fyz napisał/a:
Jadąc od Szczecina w kierunku Myśliborza po prawej stronie na stacji BP ( 53°03'04.5"N 14°51'53.0"E ) jest też zrzut oznakowany ma się rozumieć


Na tym jeszcze się nie zatrzymywałem, za wcześnie :) dla mnie w tym miejscu to jakby początek podróży :wyszczerzony:
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-06-17, 19:07   

łoś napisał/a:

I wpadł mi do głowy szalony pomysł.
Pisać do Ministerstwa Sportu i turystyki listy polecone. Z uwagami i skargami na bolący nas problem, dotyczący też turystów zagranicznych.
Pisać indywidualnie i wysyłać co dwa tygodnie ten sam tekst. Ale zbierać pokwitowania nadania.
Jeśli kilka tysięcy takich pokwitowań dołączyć do pism naszych organizacji i powiadomić o tym media ...
W następnym poście zaproponuję przybliżony wzór takiego listu.
Co Wy na to :?:


Jak na lato, Bogusiu. :szeroki_usmiech
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2015-06-17, 19:15   

Tadeusz napisał/a:
łoś napisał/a:

I wpadł mi do głowy szalony pomysł.
Pisać do Ministerstwa Sportu i turystyki listy polecone. Z uwagami i skargami na bolący nas problem, dotyczący też turystów zagranicznych.
Pisać indywidualnie i wysyłać co dwa tygodnie ten sam tekst. Ale zbierać pokwitowania nadania.
Jeśli kilka tysięcy takich pokwitowań dołączyć do pism naszych organizacji i powiadomić o tym media ...
W następnym poście zaproponuję przybliżony wzór takiego listu.
Co Wy na to :?:


Jak na lato, Bogusiu. :szeroki_usmiech


To opuszczam ten temat i ... wożę saperkę.
:szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szalony 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot Boxer 3.0 2008r. 195KM
Nazwa załogi: Szalona ekipa zamkowozu :)
Dołączył: 02 Wrz 2014
Piwa: 5/3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-06-17, 19:24   

łoś, A ja jestem za :) Mogę wysyłać maile i listy a co tam, a nóż widelec może coś się poprawi w naszym pięknym kraju :) :roll: :roll:
_________________
https://www.facebook.com/...62691017168608/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-06-17, 19:36   

Nie rozumiem odpowiedzi Łosia.

Na jego propozycję i ostatnie pytanie: Co wy na to? - 0dpowiedziałem : Jak na lato!

To jest przecież odpowiedź pozytywna! :szeroki_usmiech

Dlaczego zatem, Bogusiu, odpuszczasz temat i zabierasz się za saperkę?

Nie kumam. :shock:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-06-17, 19:41   

dzwońcie do szkła kontaktowego ...będziecie mieli minutę z widownia kilku milionów ...przez minutę można sporo powiedzieć :) jak kołek w gardle nie stanie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2015-06-17, 19:43   

sq1fyz napisał/a:
łoś, A ja jestem za :) Mogę wysyłać maile i listy a co tam, a nóż widelec może coś się poprawi w naszym pięknym kraju

Może warto odwiedzać lokalne biura poselskie. Pisać listy do lokalnych gazet ( już taki opracowuję ) Społeczeństwo nie śmiało zaczyna reagować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marius 
zaawansowany


Twój sprzęt: HYMER Camp Swing 544
Dołączył: 06 Maj 2008
Piwa: 106/24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-06-17, 19:44   

Tak, Polska to dzika kraj...
ale ja mam na to sposób. Cały czas wożę ze sobą hak z pręta zbrojeniowego. W ustronnym miejscu znajduję właz studzienki kanalizacyjnej (nie deszczowej) i po kłopocie. Najczęściej takie studzienki bankowo znajduję przy lokalnych oczyszczalniach ścieków. Przy okazji przytoczę dość zabawną historię, która przydarzyła mi się 7-8 lat temu w Bieszczadach, a konkretnie w Lutowiskach.

Otóż swoim zwyczajem, podjechałem pod oczyszczalnię ścieków w tej miejscowości, znalazłem studzienkę w bliskim jej sąsiedztwie, podniosłem właz i ... Na ten czas wylatuje z terenu oczyszczalni jegomość w beretce z antenką i wrzeszczy:

-k.....a! Co to jest ty ch...u! Wy......ć! Zawołam policję!.

Jakoś nie miałem ochoty zmieniać temu panu rysopisu i tym samym sobie psuć urlopu, ale coś musiałem zrobić! Pełny zbiornik wody szarej i kaseta. Jak tu żyć? Na szczęście wpadł mi do głowy pewien pomysł. Pojechałem do urzędu gminy, wszedłem do sekretariatu, kątem oka dostrzegłem przez otwarte drzwi gabinetu obok jegomościa czytającego gazetę, rozpocząłem rozmowę z sekretarką. Poniżej chcę dosłownie przytoczyć dialog, jaki miał miejsce:
- Dzień dobry, czy zastałem pana wójta?
- A w jakiej sprawie?
- A chciałbym skonsultować z panem wójtem pewną nie cierpiącą zwłoki sprawę, a wolałbym to zrobić w porozumieniu z nim.
- A konkretnie?
- Konkretnie to chciałbym przed urzędem wylać gówna. Tylko chciałbym to skonsultować z panem wójtem, bo mogę je wylać po prawej lub lewej stronie schodów wejściowych albo na klomb. Mnie jest to obojętne gdzie, więc wolę to skonsultować aby sprawić państwu jak najmniej kłopotu.
Z gabinetu wychodzi wójt. Niepewnie podaję rękę, przedstawia się i pyta:
- Co jest przyczyną pańskiego protestu?
- To nie protest, ja do polityki się mieszam. To konieczność życiowa.
Opowiadam, że jestem turystą, szanuję ich środowisko dzięki któremu mają turystów, a tu mnie taki afront w oczyszczalni spotkał. Wypominam wójtowi, że we wsi widziałem bilbord z napisem "Lutowiska gmina turystyczna" i jaka to turystyczna skoro nie potrafi zaspokoić elementarnych potrzeb turystów. Muszę przyznać, że wójt zachował się na poziomie. Wezwał w trybie pilnym prezesa spółki komunalnej zarządzającej kanalizacją, obsobaczył go, ten zaś łaskawie pozwolił spuścić ścieki do studzienki na tyłach urzędu. nastąpiło szczęśliwe wypróżnienie.

Jest jeszcze druga historia związana z tym samym wyjazdem do Bieszczad. Będąc w Ustrzykach Dolnych wjechałem na teren oczyszczalni, znalazłem dyżurnego pracownika, wskazał mi studzienkę, zlałem się. Wyciągam 10 zł na "jakieś piwko" i słyszę coś, czego nie zapomnę do końca życia:
- Proszę to schować. To ja panu dziękuję, że chciało się panu tu przyjechać, a nie zlewać do rowu.
Uparł się i za żadne skarby gratyfikacji nie przyjął. Są ludzie i ludziska.

A teraz napiszę jeszcze o naszej, polskiej głupocie. W Niemczech przy każdej marinie są zawsze punkty serwisowe dla kamperów najczęściej razem ze stellplatzami. W województwie zachodniopomorskim (a przypuszczam, że również w innych regionach Polski) powstaje wiele nowych marin z wykorzystaniem funduszy unijnych. Niestety, w żadnej z nich nie ma ani punktów serwisowych, ani też często miejsc postojowych. Po prostu w zakutych łbach osób decyzyjnych nie mieści się to, że w Polsce mogą być kampery. Przykład: chociażby Kołobrzeg.

Tak, Polska to dzika kraj...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2015-06-17, 20:07   

Tadeusz napisał/a:
Nie rozumiem odpowiedzi Łosia.

Na jego propozycję i ostatnie pytanie: Co wy na to? - 0dpowiedziałem : Jak na lato!

To jest przecież odpowiedź pozytywna! :szeroki_usmiech

Dlaczego zatem, Bogusiu, odpuszczasz temat i zabierasz się za saperkę?

Nie kumam. :shock:


W moim rozumieniu Tadeuszu jest to odpowiedź znana mi od dziecka, a oznaczająca obojętność wobec problemu.
I tu bym poczekał na inne wypowiedzi.
Bo, albo piszemy tylko żale na... forum
Albo coś robimy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-06-17, 20:22   

łoś napisał/a:
W moim rozumieniu Tadeuszu jest to odpowiedź znana mi od dziecka, a oznaczająca obojętność wobec problemu.


W moim domu na pytanie: Co wy na to? - 0dpowiedź: Jak na lato! - oznaczała wręcz radosną akceptację. :szeroki_usmiech

Odpowiadam zatem jeszcze raz:


łoś napisał/a:

Co Wy na to :?:


Brawo Łosiu! Podpisuję się pod tym pomysłem i stawiam Jacka Danielsa! :ok

:spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
westa76 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Vw T2 Westfalia, Fiat Ducato w budowie
Nazwa załogi: Miziaki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2011
Piwa: 5/14
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-06-17, 20:54   

MILUŚ napisał/a:
westa76 napisał/a:
Jadąc w zeszłym tygodniu do Włocławka zatrzymałem się na jednym z mopów i faktycznie były dwa krany z krótkimi wężami na typowych szybkozłączach,,,,,,,,,,


Z którego kierunku jechałeś do Włocławka ?



Jechałem z Gdyni
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2015-06-17, 20:59   

westa76 napisał/a:
.............


Jechałem z Gdyni


Ja niestety z drugiej strony :-/ ale pocieszam się ,że z reguły są na MOPach po obu stronach :ok
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-06-17, 21:08   

łoś napisał/a:

Pisać do Ministerstwa Sportu i turystyki listy polecone.:


łosiu ...Ty to myślący starymi kategoriami jak jeszcze sekretarz miał władzę absolutna i wszystko u niego można było załatwić ... to już tak nie działa.

Ministerstwo zaraz przestanie istnieć , więc i listy zostaną zmielone . Idą wybory zatem obiecają Ci wszystko a potem zapomną .

Nie ma sposobu na zmuszenie kogoś tam wysoko do działania bo nie wiesz z kim gadać i jak z nim gadać .

To co powstaje o różnej jakości to inwencja twórcza lokalnych wizjonerów którzy dalej widzą niż zdołają jakiś zysk ze swojej inwestycji ściągnąć ...

Tu trzeba pokolenia niż listów .... myślę , że popyt na takie usługi spowoduje rozkwit kamperparków czy jak to tam zwał ... nasze pokolenie jeszcze da radę z saperką :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***