Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Obsługa campera czyli zrzut ścieków Gdzie, jak?
Autor Wiadomość
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2015-06-17, 22:13   

marius napisał/a:
Niestety, w żadnej z nich nie ma ani punktów serwisowych, ani też często miejsc postojowych. Po prostu w zakutych łbach osób decyzyjnych nie mieści się to, że w Polsce mogą być kampery. Przykład: chociażby Kołobrzeg.


Po pierwsze primo:
Dziękuje za wyróżnienie (w tak niby prozaicznej sprawie) ;) naszego miasta.

Po drugie:
Na majówce '2015 ( klubkumpli spotkanie) w Marinie, mięliśmy wodę i prąd ze słupków przy nabrzeżu jachtowym.
Zrzut szarej i WC na terenie oczyszczalni ścieków ( na razie ) :)

Po trzecie primo:
Biorąc pod uwagę sprawy ppoż. Ustawiłem kampery w "tadeuszową jo-dełkę" a dodatkowo Bosman na naszą prośbę, podłączył wąż do hydrantu, wstawił klucz i zwolnił plombę !! tzn pozostawił na stand by.
Naprawdę poczuliśmy się bezpieczniej, jakby :)

Po czwarte primo:
Nie było Was z nami Mariusu :-/ ale nic to. Trzymaliśmy mocno kciuki i cieszymy się , że problemy zdrowotne masz już za sobą.
Pozdrawiam serdecznie :spoko

Kołobrzeg maj 2015.jpg
Plik ściągnięto 6827 raz(y) 56,72 KB

Kołobrzeg maj 2015 marina nocą.jpg
Plik ściągnięto 38 raz(y) 82,84 KB

_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2015-06-17, 22:44   

Tadeusz napisał/a:


Brawo Łosiu! Podpisuję się pod tym pomysłem i stawiam Jacka Danielsa!

To nie tak.
Jeśli Kukiz zdobył tylu zwolenników to czemu my nie możemy zawalczyć o prawdziwą ochronę środowiska.
Nie śmiało zaproponował bym nową partię. Partię, która miała by w programie prawdziwy rozwój turystyki na początek.
Jesteśmy b. atrakcyjnym krajem dla turystów z zachodu. Ale właśnie ta nasza nie dojrzałość do zrozumienia aktualnych przyzwyczajeń turystów z zachodu psuje naszą markę kraju turystycznego.
Marka to słowa jak Coca Cola rozpoznawane na całym świecie.
A, Polska :?:
Nie ma marki, bo jej infrastruktura nie jest przyjazna turystom z zachodu.
Albo ktoś podejmie starania o markę "POLSKA" - turystycznie atrakcyjny region Europy,
lub ... strach pomyśleć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szalony 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot Boxer 3.0 2008r. 195KM
Nazwa załogi: Szalona ekipa zamkowozu :)
Dołączył: 02 Wrz 2014
Piwa: 5/3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-06-17, 22:56   

Słuchajcie może od d...py strony teraz napiszę ale przedstawię treść maila jakiego wysłałem do kancelarii GDDKiA w Warszawie:
"Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć od Państwa czy na MOP-ach, parkingach, stacjach paliw przy autostradach, drogach ekspresowych czy tez krajowych istnieje możliwość w czasie podróży opróżnianie toalety chemicznej, zbiornika wody brudnej oraz napełnienia zbiornika wody czystej ??
Co raz więcej kamperów jeździ po Polsce a nie można znaleść żadnej informacji na ten temat na Państwa stronie internetowej.
Może posiadanie Państwo wykaz takich stacji, parkingów, MOP w całym kraju to prosiłbym o albo zamieszczenie informacji na stronie www albo o przesłanie mi w formie załącznika a ja rozpowszechnie tę informacje na forach internetowych. Przecież chodzi aby kierowcy i użytkownicy takich pojazdów dbali o środowisko a nie po kątach wylewali nieczystości do lasów czy tez gdzie indziej. Oczyszczalnie ścieków nie chcą przyjmować takich nieczystości - za mała ilośc oraz brak możliwości zrzutu - tak sie tłumaczą.
W rejonie Szczecina to znalazłem tylko taką możliwość na stacji BP 277 Trójka, a gdzie mogę wylać nieczystości gdzieś dalej np rejon Opola czy tez Warszawa??

Proszę o odpowiedź.

Z poważaniem: Przemysław Ż..."

Wiem że są literówki ale mail był pisany z telefonu w czasie wyjazdu :)
A odpowiedź już poznaliście, czekałem na nią prawie dwa tygodnie :)
_________________
https://www.facebook.com/...62691017168608/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marius 
zaawansowany


Twój sprzęt: HYMER Camp Swing 544
Dołączył: 07 Maj 2008
Piwa: 106/24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-06-17, 22:58   

Endi napisał/a:
Po pierwsze primo:
Dziękuje za wyróżnienie (w tak niby prozaicznej sprawie) ;) naszego miasta.

Po drugie:
Na majówce '2015 ( klubkumpli spotkanie) w Marinie, mięliśmy wodę i prąd ze słupków przy nabrzeżu jachtowym.
Zrzut szarej i WC na terenie oczyszczalni ścieków ( na razie ) :)


Andrzejku, nie było moim zamiarem "wyróżniać" i przedstawiać w niekorzystnym świetle Kołobrzegu. Podałem pierwszy lepszy przykład. I to nie najgorszy, albowiem w Kołobrzegu postój na marinie jest dopuszczalny. Spróbuj postawić się na marinie w Stepnicy.

Ale sam przyznajesz, że woda i prąd są ze słupków przy nabrzeżu jachtowym. Bo jakiemuś kretynowi nie przyszło do głowy, że kampery mają takie same potrzeby. Musisz przyznać, że jeżdżąc do Niemiec widzisz różnicę pomiędzy niemieckimi i polskimi marinami. U nas w Polsce nikt o kamperach w fazie projektu nie myśli. To taka nasza ułomność. Musisz też przyznać, że kołobrzeska marina została sknocona jeżeli chodzi o wykorzystanie jako miejsce dla kamperów. Teraz improwizując próbują to naprawić. A można było od razu, byłoby taniej bo zapewne z dofinansowaniem unijnym.
Jeżeli chodzi o zrzut ścieków czy WC, to też przyznasz, że opuszczanie mariny w celu załatwienia tych potrzeb i powrót z powrotem to tak trochę jest nie po europejsku?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerry1 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Mar 2015
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-06-18, 07:48   

Panowie, piszecie o niemcach ale ja mam kampera z wc i łazienką z 1984r i tam już wtedy tamie bajery jeźxziły. U nas w 1984 było ledwie po stanie wojennym i jedyne co można było mieć to n126 pod warunkiem że się miało benzyne. Myślę że za 20 lat i u nas będzie OK.
Na razie to widzę że przydałaby się. dobra mapa oczyszczalni ścieków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2015-06-18, 11:45   

marius napisał/a:
Jeżeli chodzi o zrzut ścieków czy WC, to też przyznasz, że opuszczanie mariny w celu załatwienia tych potrzeb i powrót z powrotem to tak trochę jest nie po europejsku?


Ja się cieszę z tego co mamy i daleki jestem od używania takich epitetów o ludziach i władzy, bez względu na opcję polityczną.
Trudno porównywać się do Niemców, Francuzów, Włochów gdzie przemysł motoryzacyjny w tym kamperowy jest na takim poziomie.
U nas i tak wiele się zmieniło i zmienia. Nie widać tego ?
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Czarna i Krzysiek 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 D 87` Zabudowa Dethleffs
Nazwa załogi: Żółwiki :-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2015
Piwa: 29/24
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2015-06-18, 11:48   

Endi, masz rację, zmienia się i to dużo. Ja przygodę z Kamperem dopiero zaczynam, ale widzę po jeździe samochodem osobowym, jak wiele się zmieniło na przestrzeni ostatnich 10 lat. Mam kolegę, który jeździ TIR-em i z jego perspektywy jest jeszcze więcej zmian na lepsze. Powoli, ale zmierza to w dobrym kierunku.
_________________
Czarna i Krzysiek
z dzieciakami :)
Fiat Ducato 2,5 D Pełnoletni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-06-18, 12:15   

Edyta i Krzysiek napisał/a:
Powoli, ale zmierza to w dobrym kierunku.


Wszyscy to widzimy. :szeroki_usmiech

Tylko niektórzy udają, że nie widzą. :haha:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2015-06-18, 12:48   

Edyta i Krzysiek napisał/a:
jest jeszcze więcej zmian na lepsze. Powoli, ale zmierza to w dobrym kierunku.


ale jest też coraz więcej zmian na gorsze - np przebudowy głównych ulic w wyniku których znikają pasy ruchu, a miejsca parkingowe są likwidowane
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Czarna i Krzysiek 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 D 87` Zabudowa Dethleffs
Nazwa załogi: Żółwiki :-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2015
Piwa: 29/24
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2015-06-18, 18:56   

krimar napisał/a:
np przebudowy głównych ulic w wyniku których znikają pasy ruchu, a miejsca parkingowe są likwidowane

Mówiliśmy tutaj o infrastrukturze kamperowej, a nie ogólnie. Ogólnie, to zapraszam do Warszawy :) Most spalony, kilkadziesiąt nieskończonych remontów........ bajka ;-)
_________________
Czarna i Krzysiek
z dzieciakami :)
Fiat Ducato 2,5 D Pełnoletni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-06-19, 09:20   

Wg mnie Polska jest bardzo atrakcyjna turystycznie.
W Polsce ponoć jest 5 krzywych wież, a np. we Włoszech zdaje się tylko jedna. Jednak do tej włoskiej "wali" cały świat.
To samo w wielu krajach, sam spotkałem w Irlandii Australijczyków, którzy przyjechali pocałować jakiś kamień, no i przy okazji zobaczyć inne rzeczy. :gwm
Czy w Polsce nie ma kamieni, które nadawałyby się do "całowania"?
Albo jest np. kopalnia w Wieliczce, ok, ale niewielu obcokrajowców o niej słyszało. I tak samo z tysiącem innych miejsc.
Pozytywnym jest to, że ci z którymi rozmawiam, a byli w Polsce, są nią zachwyceni. Niestety pojechali jakby z ciekawości zobaczyć "dziki kraj", a nie z powodu dobrej reklamy polskich zabytków, czy miejsc turystycznych "musisz zobaczyć".
Jednak niemal każdy opowiadał, że był zaskoczony pozytywnie i chce pojechać jeszcze raz.
Co wspominają niemiło? Najczęściej spotkanie z policją. :haha:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sznurek 
zaawansowany


Twój sprzęt: McLouis 49 Tandy Plus
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2011
Piwa: 42/9
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2015-06-19, 13:41   

Skwarek napisał/a:
Są jeszcze możliwości zrzutu na oczyszczalniach ścieków,


Np. w Kędzierzynie-Koźlu...
Możliwość zrzucenia szarej wody i opróżnienia kota. Oczyszczalnia jest tutaj: 50.332909, 18.182683
Obsługa jest całodobowa. W przypadku otwartej bramy należy zgłosić się do obsługi w budynku po prawej stronie od bramy, która wskaże miejsce. W przypadku bramy zamkniętej - dzwonić domofonem, który jest na bramie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-06-19, 20:56   

a wodę da się zatankować świeżą ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2015-06-19, 21:12   

Bardzo mnie zaciekawila i ucieszyla wiadomosc o wielu nowych marinach w Polsce a ta w Kolobrzegu naprawde ladnie wyglada,Mam jednak pytanie : jak i gdzie oprozniaja wlasciciele jachtow swoje toalety :?: Przeciez do oczyszczalni sciekow jachtu nie zabiora. A wyproznianie do morza to juz od paru lat w EU zabronione
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sznurek 
zaawansowany


Twój sprzęt: McLouis 49 Tandy Plus
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2011
Piwa: 42/9
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2015-06-19, 21:18   

BIORCA napisał/a:
a wodę da się zatankować świeżą ??


Da się :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***