Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
cypr
Autor Wiadomość
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2015-06-24, 09:38   cypr

chciałbym wybrać się gdzieś z żoną , bez dzieci :!: :) pierwszy raz od prawie 10 lat sami i mam na to max tydzień .
pomyslalem o Cyprze bo cieplo a zwiedzac nie mam zamiaru musze się wybyczyć :oops:

czy mógłby ktoś podpowiedzieć jakieś fajny rejon w który warto . lubie spokuj ale nie dzicz , wiec gwar mi nie przeszkadza ,bardziej skupie się na dostępie do ładnych plaż ;)

wdzięczny będę za podpowiedzi :spoko
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-06-24, 19:57   

Cypr jest spoko pod warunkiem że lubisz wysokie temperatury. Byliśmy tam dwa lata temu w sierpniu - dokładnie w Phafos. Jest tam wszystko - miasto zarówno w dzień jak i wieczorami tętni życiem a w okolicy sporo ciekawych miejsc i ładnych plaż.
Dla nas jedynym problemem były temperatury: 45 w cieniu. :shock: W naszym apartamencie każdy pokój miał osobny porządny klimatyzator a temperatura i tak nie spadała poniżej 27... :shock:
Jak znajdziesz dobry hotel i w wypożyczalni autko ze sprawną klimą to dacie radę :)
Nawet jak nie nastawiasz się na zwiedzanie to i tak warto zobaczyć choć kilka miejsc, bo naprawdę widoki są tam fantastyczne !!! My na pewno jeszcze tam wrócimy :)
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2015-06-24, 21:55   

My tez tam może będziemy ale KAMPEREM.B......
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EBRP670 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: LMC na DUCATO 92r.
Nazwa załogi: ELA i JUREK
Dołączył: 12 Kwi 2008
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-06-25, 07:46   

Myśmy Tam byli w2012 kamperem./ koszt promu:1.Bilet tam i z powrotem 360 LT,2.oplata portowa Tasucu/camper +2 osoby/48+12x2=72LT/3.Girne-Cypr Turecki-wiza za wszystko/cena wzięta przez pana w okienku z sufitu ,na kwicie było 25 LT/ 150 LT Powrót.Girne-4.opłata portowa 72 LT,5.opłata jakś tam u celników 11LT,6.oplata portowa Tasucu-/powinno być72 LT/ było 48 LT. Razem 726 LTx1,70 zl.=1234,20 zl.Paliwo na Cyprze Tureckim tańsze o około 20% niż w Turcji .Odprawa graniczna z całymi szykanami ale, grzecznie.Wjazd na Cypr Grecki tylko jednym przejściem dla obcych ,tylko w Nikozji.Cypr Turecki o wiele piękniejszy niż Grecki. Ogólnie rzecz biorąc tak sobie.Pozdrawiamy Jurek i Ela
_________________
"Pewna śmierć,nie godzina"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2015-06-25, 20:08   

a jak naprawde jest z tym wiatrem co niby wieje cały czas :-/
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-06-26, 14:27   

Na Cyprze ?? Na Teneryfie to i owszem, za każdym razem jak byliśmy to wiało, ale na Cyprze niestety nic... :( Przynajmniej podczas naszego pobytu...
Właśnie bezwietrzna pogoda i straszny upał spowodowały, że kiedy wracaliśmy stwierdziłem iż nigdy tam nie wrócę. :stop: Minęło trochę czasu i jednak zmieniłem zdanie... Teraz powtarzam: Na pewno jeszcze tam wrócimy !!! :)


EBRP670 napisał/a:
Cypr Turecki o wiele piękniejszy niż Grecki. Ogólnie rzecz biorąc tak sobie.


Z tym się akurat nie zgodzę. Zwiedziliśmy całą wyspę dookoła i dla nas akurat część grecka wydała się ładniejsza.
Ale Wy przecież i tak nie zamierzacie zwiedzać... ;)
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2015-12-29, 16:50   

silny,
Cytat:
a jak naprawde jest z tym wiatrem co niby wieje cały czas
_________________

13 grudnia br. wróciłem z tygodniowego pobytu na Cyprze. Jeżeli chodzi o wiatr, to nie zauważyłem nic szczególnego. Wiało jak na każdej innej wyspie. Był to lekki ciepły wiaterek. Silnego wiatru w czasie mojego pobytu nie było wcale. :lol:
Moja baza noclegowa była w Larnace. Jeżeli chcesz odpocząć bycząc się na plaży, to tam będziesz miał OK. Plaże na wysokości całego miasta są 2: Foinokoudes i dalej w kierunku lotniska Makenzy. Jednak do ich czystości można mieć sporo zastrzeżeń. Ponadto będziesz miał blisko do miejsca zakwaterowania i do wszelkiego rodzaju barów, barków, tawern i restauracji. Tego tam ci dostatek. Słyszałem jednak, że w sezonie owe plaże są zapchane do ostatniego centymetra.
Zawsze jednak można wybrać się w inne miejsca. Na Cyprze plaż mamy dostatek. Komunikacja autobusowa jest dobrze zorganizowana i relatywnie tania. Fajna plaża jest w Ajia Napa.
Kalkulując wyjazd na Cypr weź pod uwagę tamtejsze ceny. Powiem krotko: Cypr do tanich nie należy. :mrgreen: Sklepów spożywczych jest niewiele. To nie Polska, gdzie co kilkaset metrów jest jakiś sklep.
Byłem już na wielu wyspach w Europie. Cypr niczym mnie nie zaskoczył. Wyspa taka sobie. Z zabytkami też nie jest rewelacyjnie. Po zwiedzeniu kilku meczetów i klasztorów już nie byłem zainteresowany szukaniem następnych, podobnych. Starówka w Nikozji mocno zniszczona, taka na słabą, szkolną trójkę. :(

Weź także pod uwagę ostrzeżenia Roberto dot. okrutnego słońca. Ze słońcem nie ma żartów. A tam słońce nie świeci, tam pali żywym ogniem. Nie wiem czy dasz radę poleżeć w takim żarze dłużej jak 1/2, no max 1 godz. ? :taniec
Co będziesz robił z pozostałym czasem?

Ja gdybym miał wybierać wyspę na byczenie się, to byłaby to np. Kreta. Będziesz miał taniej i czyściej. Ale to są moje subiektywne odczucia. Nie musisz ich brać pod uwagę, ale możesz. :mrgreen:

Jeżeli masz jakieś pytania dot. Cypru, to wal śmiało, póki mam świeżutkie info., jak świeże bułeczki. :spoko

Słynny meczet nad słonym jeziorem.jpeg
Plik ściągnięto 4579 raz(y) 22,71 KB

Słone jezioro koło Larnaki.JPG
Plik ściągnięto 65 raz(y) 52,1 KB

Twierdza w Larnace.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 72,13 KB

Klasztor Stavrovouni.jpg
Ten obiekt uratował cały wyjazd na Cypr.
Plik ściągnięto 73 raz(y) 105,82 KB

Podobno słynna plaźa Makenzy.jpg
Plik ściągnięto 73 raz(y) 101,09 KB

Plaża Foinikoudes.jpg
Plaża przebiega wzdłuż miasta Larnaka. Wszędzie blisko. Bier i się smaż.
Plik ściągnięto 42 raz(y) 98,58 KB

_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2015-12-30, 14:37, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2015-12-29, 17:52   

Jędrek - podziwiam - prawdziwy obieżyświat z Ciebie. Serdecznie pozdrawiam :spoko
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2015-12-29, 18:06   

prof-os, e, tam, tylko trochę wędruję se, "robim co możem". :mrgreen:
Skreśliłem kilka uwag dot. Cypru, aby pomóc koledze w dobrym wyborze. Od pisania relacji już odstąpiłem. To zbyt pracochłonne. Bardziej niż podróżowanie. Człowiek się starzeje, to i leniwieje. Zamiast pisać wolę wędrować. :spoko

:lot
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***