Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawa dla początkujących.
Autor Wiadomość
Wach
początkujący forumowicz

Dołączył: 07 Lip 2015
Wysłany: 2015-07-07, 11:33   Wyprawa dla początkujących.

Witam serdecznie.

Jeteśmy ekipą pięciu młodych ludzi, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z kamperem i podróżami po Europie. Nie wiemy gdzie i jak zacząć, oraz jak zaplanować trasę, żeby wycinąć z podróży jak najwięcej, dlatego postanowiliśmy się zwrócić do Was.
Wstępnie planujemy wynająć kampera na okres 2-3 tygodnii, lub jeśli przekroczy to nasze możliwości finansowe, będziemy chcieli jechać busem i zabrać namiot - cóż, od czegoś trzeba zacząć. Chcemy wyruszyć w połowie Września i przeznaczyć około 14-16 dni żeby dotrzeć na Półwysep Iberyjski ( może Gibraltar ? ) przez Niemcy, Holandię, Francję, do Hiszpanii i/lub Portugalii. Spowrotem południem przez Francje, Włochy, Austrię i Czechy. Doskonale sobie zdajemy sprawę z tego, że 14 dni to bardzo niewiele, żeby zobaczyć wszystko, ale pewnych spraw nie da się przeskoczyć.
Każde sugestie odnośnie trasy, co warto zobaczyć, gdzie zjechać, podpowiedzi co zabrać itd. są bardzo mile widziane. Wstępnie nie planujemy zatrzymywać się w jednym państwie na dłużej niż dwie doby, ale podejrzewam, że jak tylko zaczniecie się dielić z nami swoimi doświadczeniami i pomysłami, to możemy zmienić zdanie :)

Gorąco pozdrawiamy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2015-07-07, 15:37   

No to macie dużo lektury do poczytania na forum plw.Iberyjski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 449/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-07-07, 20:45   

Proponuję na początek wypożyczyć kamperka na weekend i w piątkę przejechać się na krótką trasę po kraju ..... jak wszyscy przeżyją i dalej będą przyjaciółmi można myśleć o dalszej wyprawie :szeroki_usmiech
Przy okazji wiele spraw się wyjaśni i w praniu wyjdzie co niezbędne, co przydatne, a co nie.
Na forum napisane jest wszystko co od strony teoretycznej ogarnia temat kamperowania, od podstaw, aż po niuanse , pozostaje to sprawdzić w praktyce.
Rozsądek nakazuje spróbować zanim wejdzie się w temat z rozmachem ...... ale przecież jesteście młodzi, więc trudno Was o to posądzać ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMWu 
stary wyga


Twój sprzęt: 2 x Knaus traveller 595 + 625
Nazwa załogi: Campertrip.pl
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2010
Piwa: 11/23
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-07-08, 10:34   

ale znalezienie frajera co wynajmie ekipie
Wach napisał/a:
pięciu młodych ludzi
kampera łatwe nie bedzie.
Ostatnio zmieniony przez eMWu 2015-07-08, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mikojaj 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Burnster Privilege 728
Nazwa załogi: Mikołaj Opole
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Cze 2014
Piwa: 5/1
Skąd: Opole - Domecko
Wysłany: 2015-07-08, 14:07   

eMWu, nie skumałem twojego postu..... :roll:
Wypożyczalnie kamperów to frajerzy?
Wypożyczenie kampera w 2 połowie września to chyba nie problem?
_________________
Czysta dusza, silna ręka.
Pamiętaj żelazo nie klęka...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMWu 
stary wyga


Twój sprzęt: 2 x Knaus traveller 595 + 625
Nazwa załogi: Campertrip.pl
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2010
Piwa: 11/23
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-07-08, 14:50   

przeczytaj jeszcze raz.

wypozyczalnie mają wiek minimalny wynajmującego.

ps. poprawilem cytat
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Załoga G 
stary wyga

Twój sprzęt: Trafic Grand Passenger
Nazwa załogi: Załoga"G"
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2010
Piwa: 20/3
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2015-07-08, 18:37   

Kurczę pół godziny pisałem posta na tym italianskim internecie i mnie wylogowało, nie wiem czy tego do końca napiszę. (a jeden palec mam złamany)
Podejrzewam po nicku, że , możesz być synem mojego kolegi z pracy czyli Pana JW, który mi już wspominał o takiej wyprawie.
Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem ale teraz jestem w Italia a 18 lipca będę w PL to możemy pogadać na tel ( numer w opisie)
Jeżeli jesteście zgraną ekipą to taka wyprawa może być fajna.
Jeżeli jest Was 5 kierowców macie minimum 2 tygodnie, to trzeba jechać non stop, bez większych postojów w Niemczech czy Francji. Proponuję jechać na Madryt, potem do Portugalii do Porto i na dół do Lizbony a potem na Sewillę, Alicante i Barcelonę. Kierowca prowadzi, drugi asekuruje w szoferce a reszta śpi. Szybkie posiłki to kurczak w zamrażalniku, mięso mielone, spaghetti w słoiku i inne Uncle Beans itp to w 15 min na gazie macie obiad. Zupki chińskie i konserwy to pewnie znacie z innych wypraw. Jeżeli jesteście zgrani i potraficie narzucić sobie dyscyplinkę to będzie fajnie. Nie brać dużo ciuchów, w połowie drogi jakiś kemping, żeby wszystko wyprać. Jest jeszcze dużo innych porad i jaj będziecie chcieli to po 18 lipca czekam na tel. ale możecie też o nic nie pytać i jechać na wariata na wprost przygodzie. Języki pewnie znacie, nawigacje macie i będzie super.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Załoga G 
stary wyga

Twój sprzęt: Trafic Grand Passenger
Nazwa załogi: Załoga"G"
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2010
Piwa: 20/3
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2015-07-08, 18:39   

mój nr 502 081 919
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2015-07-08, 19:01   

Zgadzam się z kolegą Zaloga G ilość kierowców na długich przelotach to ważna sprawa np. tydzień temu wróciłem z Chorwacji trasa 1500 km zrobiłem w 26 godzin warunki idealne zero korków, objazdow.
Spałem na stacji jakieś 3 godziny jak dojechałem do domu to padnięty strasznie byłem.
Zimą w drodze na Nordkapp na dobę też tyle przejezdzalismy no ale warunki gorsze, brak autostrad, ale trzech kierowców, ja sobie śpię a camper np. 400 km przyjechał i ani razu nie poczułem takiego zmęczenia jak teraz wracając z rodziną z Chorwacji
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/479
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2015-07-08, 22:31   

jarek73 napisał/a:
ja sobie śpię a camper np. 400 km przyjechał i ani razu nie poczułem takiego zmęczenia

Co to za spanie w pozycji siedzącej przypięty pasem :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wach
początkujący forumowicz

Dołączył: 07 Lip 2015
Wysłany: 2015-07-09, 22:17   

Dzięki wszyskim zaangażowanym w nasz temat. Spiesze z kilkoma wyjaśnieniami.
Jest pięciu uczestników wyprawy, w tym pięciu kierowców - także akurat tutaj większych problemów nie przewidujemy. Co do wieku, cóż, całkiem subiektywnie uznałem, że 26-27 lat zaliczamy jako "młodzi" i tutaj prosiłbym nie polemizować :)
Nie wiemy jak to będzie z tym wynajmem kampera, bowiem nawet w drugiej połowie Września wypożyczalnie wołają od 300 zł za dobę ( ok, zdarzy się w granicach 250 - ale w tym wypadku żadnego wybrzydzania co do wyposożenia ). Także być może będziemy musieli się decydować na połączenia bus + namiot, ale wszystko jeszcze w toku.

P.S. Owszem Załoga G :) . Zatem jesteśmy wstępnie umówieni na telefon.

Pozdrawiamy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMWu 
stary wyga


Twój sprzęt: 2 x Knaus traveller 595 + 625
Nazwa załogi: Campertrip.pl
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2010
Piwa: 11/23
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-07-10, 08:48   

Wach napisał/a:
bowiem nawet w drugiej połowie Września wypożyczalnie wołają od 300 zł za dobę ( ok, zdarzy się w granicach 250 - ale w tym wypadku żadnego wybrzydzania co do wyposożenia


wynajmij od prywatnego wlasciciela. ceny nizsze
_________________
www.campertrip.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-07-14, 18:12   

Półwysep Iberyjski objechałem od połowy marca do końca maja - około 9500 km. Wy chcecie na to przeznaczyc "aż" 14 dni! T o daje średni dzienny przebieg ca.680 km - raczej sobie nie pozwiedzacie....
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2015-07-15, 08:55   

Wach, większość ludków na tym forum preferuje raczej odpoczywanie w czasie wyjazdu. Jazdę na trzy zmiany pozostawiamy zawodowym kierowcom ciężarówek ;) . Sam osobiście również ku takiej teorii się skłaniam. Wolę coś ciekawego zobaczyć, podziwiać, przeżyć niż powiedzieć byłem i widziałem np. Algarve nie dodając, że z autostrady.

PS
Odzew w temacie mały, gdyż temat wielokrotnie już wałkowany :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-07-15, 10:04   

kubryk1 napisał/a:
średni dzienny przebieg ca.680 km - raczej sobie nie pozwiedzacie....


To prawda. Nie tylko nie pozwiedzacie, ale nie zobaczycie właściwie nic. Ma rację Pawcio, że czas przejazdu na zaplanowanej trasie jest zadaniem dla TIRa, nie dla kampera.

Cóż, może to też jest sposób na życie - najpierw trasę przelecieć na kilka zmian, dniami i nocami, a potem poczytać w przewodniku co mogliśmy zobaczyć. :haha:

To nie złośliwość ani krytyka. Każdy przecież organizuje swój wypoczynek według upodobań. :)
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***